Dominika Cibulková.
Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. júl 2017 o 23:35

Slovenská tenistka zvládla dramatický súboj.

WIMBLEDON. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Vlaňajšia štvrťfinalistka si v úvodnom kole ako nasadená osmička poradila s Nemkou Andreou Petkovičovou po trojsetovej bitke 6:3, 3:6, 9:7.

Bol to duel terajšej a bývalej deviatky svetového rebríčka WTA.

Wimbledon - 1. kolo:

Dominika Cibulková (SR-8) - Andrea Petkovičová (Nem.)

6:3, 3:6, 9:7

/za 163 minút/

Na tráve All England prerušila štvorzápasovú sériu prehier s rodáčkou z bosnianskej Tuzly. Jej ďalšou súperkou bude v stredu Američanka Jennifer Bradyová.

Využila až šiesty mečbal

Cibulkovej nevyšiel úvod zápasu s Petkovičovou, keď v druhom geme stratila podanie a Nemka si po potvrdení brejku vybudovala náskok 3:0. Slovenská jednotka však v ďalších minútach ovládla dianie na dvorci, získala šesť hier za sebou a tým aj prvý set.

Cibulková sa postupne dostala do správneho rytmu, zlepšila returny. Začiatok druhého dejstva opäť patril Petkovičovej, ktorá sa po dvoch brejkoch ujala vedenia 4:1. Cibulková síce následne znížila na 3:4, no záver patril Nemke.

Pozrite si, ako Cibulková urputne bojovala proti Petkovičovej: fotogaléria

4.7.2017

V treťom sete Slovenka trikrát nevyužila výhodu brejku. Za stavu 4:4 však čistou hrou prelomila podanie Petkovičovej a pri vlastnom servise mala následne k dispozícii tri mečbaly. Nemka ich však odvrátila a vyrovnala na 5:5.

Za stavu 6:5 nevyužila Cibulková ani štvrtý mečbal, no v dramatickej koncovke vďaka väčšej agresivite napokon slávila úspech. Za stavu 8:7 premenila šiesty mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Petkovičovou na 2:4.

Súperku nepozná

Cibulková označila pondelňajšie víťazstvo za veľmi dôležité. "V uplynulom období sa mi na turnajoch nedarilo tak, akoby som si želala. Dávala som do toho všetko, no nechcelo to ísť na moju stranu. Dnes som bojovala o každú loptičku a vyplatilo sa.," uviedla pre TASR.

"Mala som dobrú taktiku. Súperke vyhovovala moja hra, no v dôležitých momentoch ma podržal return. V treťom sete som bola vždy vpredu," pokračovala.

"Už po prvom mečbale mohol byť koniec, no pokazila som nahratý forhend na téčku. Dobre som sa dokázala koncentrovať na gemy na returne, kde som zahrala výborné údery a napokon som ju zlomila. Chcela by som sa poďakovať Slovákom za brutálnu podporu v hľadisku, boli skvelí," poznamenala slovenská reprezentantka, pre ktorú je ďalšia súperka neznámou.

"Bradyovú vôbec nepoznám. Musíme si ju s trénerom Maťom Liptákom pozrieť na youtube a veľme dobre sa na ňu pripraviť. Verím, že dnešné víťazstvo ma nakopne dopredu a podám ešte lepší výkon."

Mohla prehrať piaty zápas za sebou

Dvadsaťosemročná Cibulková sa vyhla piatej prehre za sebou, bola by to najhoršia séria v celej jej seniorskej kariére. Cibulková má teraz proti 29-ročnej Petkovičovej (90.) bilanciu 2:4. Do pondelka uspela iba v premiérovej konfrontácii v americkom New Havene v sezóne 2012.

Cibulková predtým naposledy neuspela štyrikrát za sebou predvlani na prelome júna a júla, aktuálne odvrátila ešte horšiu šnúru. Vtedy to bolo v Eastbourne (osemfinálové 3. kolo), na Wimbledone, v Istanbule a v Baku.

Tri zo štyroch nedávnych nezdarov bývalej štvorky systému Cibulkovej boli proti hráčkam z druhej svetovej stovky.

V druhom kole parížskeho antukového grandslamového Roland Garros podľahla tuniskej lucky loserke z kvalifikácie Ons Jabeurovej (v tej chvíli 114.), v Hertogenboschi inkasovala prehru od nemeckej kvalifikantky Antonie Lottnerovej (v čase duelu 161.) a v Eastbourne ju ako obhajkyňu titulu vyradila domáca držiteľka voľnej karty Heather Watsonová z pozície 126. ženy systému.

V Birminghame zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Matej Liptáka podľahla Češke Lucii Šafářovej (v danom okamihu 41., kedysi bola aj v Top 5), a to z dvoch mečbalov.

Cibulková dosiaľ najďalej v All England Lawn Tennis and Croquet Clube v britskej metropole bola vo štvrťfinále edícií 2011 a 2016.

Online prenos: Dominika Cibulková - Andrea Petkovičová (Wimbledon 2017, tenis, 1. kolo)

Wimbledon - ženy 1. kolo 2017
03.07.2017 o 16:28
Cibulková
2:1
(6:3, 3:6, 9:7)
Petkovičová
Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera!
Koniec zápasu
9:7
importantGem, set, zápas Dominika Cibulková! Napokon to na 6-krát našej tenistke vyšlo a vyhráva tento set pomerom 9:7 a celkovo 2:1 na sety. Sledovali sme vyrovnaný a dlhý súboj, na ktorého konci sa šťastena priklonila ku našej tenistke a tak postupuje do druhého kola!
A-40
importantŠiesty mečbal pre Dominiku Cibulkovú!
40-40
Túto hrozbu Cibulková odvracia.
40-A
Úspešný úder do protipohybu od Petkovičovej a tak tenistka z Nemecka získava brejkbal.
40-40
importantAni teraz do Cibulkovej nevyšlo po nevynútenej chybe.
40-30
importantMečbal pre Dominiku Cibulkovú! V poradí už piaty, žeby konečne aj úspešný ?
30-30
Petkovičová poslala loptičku do siete a tak je to po 30 na oboch stranách.
15-30
Loptu získava Cibulková.
0-30
Druhá loptička v rade pre Petkovičovú, zrejme sa tak konca zápasu nedočkáme.
0-15
Loptu získava Petkovičová.
8:7
importantÚspešným úderom na čiaru Dominika ukončuje túto výmenu a dostáva sa do vedenia 8:7! Po 4-krát pôjde naša tenistka podávať na víťazstvo v tomto zápase.
40-0
importantTri brejkbaly pre Dominiku Cibulkovú!
30-0
Druhá loptička v rade pre našu tenistku.
15-0
7:7
importantTeraz to už Petkovičovej vyšlo a je vyrovnané 7:7! Uvidíme, čo náš všetko ešte v tomto zápase čaká.
40-A
importantPetkovičová sa prezentovala úspešným úderom a má k dispozícii ďalší brejkbal.
40-40
Ani tento brejkbal Petkovičová nevyužíva.
40-A
Prichádza však ďalší brejkbal pre Petkovičovú.
40-40
importantNapokon sa našej tenistke podarilo odvrátiť aj tretí brejkbal a sme tak na zhode 40:40!
30-40
Dominike sa podarilo odvrátiť aj druhý brejkbal.
15-40
0-40
importantTri brejkbaly pre Petkovičovú!
0-30
Druhá loptička v rade pre Petkovičovú.
0-15
Petkovičová sa prezentovala úspešným úderom a loptička je tak na jej strane.
7:6
importantKonečne! Dominika túto výmenu konečne zvládla a vyhráva 7:6! Pôjde tak podávať na víťazstvo v tomto zápase.
A-40
Opäť brejkbal pre našu tenistku po výbornom údere.
40-40
importantNie. Ani teraz to našej tenistke nevyšlo a sme opäť na zhode.
A-40
Výhoda a brejkbal pre Cibulkovú.
40-40
importantAj tento brejkbal Cibulková stráca a tak sme na zhode. Akoby by naša tenistka nezvládala tie rozhodujúce situácie a môžu ju to stáť celý tento zápas.
40-30
40-15
40-0
30-0
Podobným úderom sa Dominika prezentovala aj teraz a vyhráva o dve loptičky.
15-0
Úspešný forhend od Dominiky a vedie tak o jednu loptičku.
6:6
importantTeraz to už Petkovičovej vyšlo a tak je vyrovnané 6:6! O osude tohto zápasu tak ešte stále nie je rozhodnuté!
40-A
importantĎalší brejkbal pre Petkovičovú.
40-40
Petkovičová napálila loptičku len do siete a tak sme späť na zhode.
40-A
importantVýhoda a brejkbal pre Petkovičovú!
40-40
importantAni tento však Dominika nevyužíva a Petkovičová to doťahuje na zhodu.
40-30
Mečbal pre Dominiku Cibulkovú po úspešnom bekhende!
30-30
Nevynútená chyba našej tenistky a je to po 30 na oboch stranách.
30-15
30-0
Petkovičovej úder skončila na siete a tak Dominika vyhráva o dve loptičky.
15-0
Výmenu začína Dominika úspešným bekhendom.
6:5
importantĎalšia dvojchyba Petkovičovej a tak sa Dominika dostáva do vedenia 6:5 a ide podávať na víťazstvo v tomto zápase.
40-0
importantTri brejkbaly pre našu tenistku!
30-0
15-0
Dvojchyba Petkovičovej a tak to je fiftín pre našu tenistku.
5:5
importantNevynútená chyba našej tenistky a tak Petkovičová vyrovnáva na 5:5! Dominika mala k dispozícii tri mečbaly, avšak Petkovičová ich odvrátila a všetko je ešte otvorené.
40-A
importantDominika teraz pokazila svoj úder a Petkovičová získava ďalší brejkbal.
40-40
Petkovičová poslala loptičku mimo vymedzený priestor a tak sme opäť na zhode.
40-A
importantDominika teraz poslala loptičku len do siete a tak je tu brejkbal pre Petkovičovú!
40-40
Dominika poslala loptičku mimo vymedzený priestor a tak sme opäť na zhode.
A-40
importantĎalší mečbal pre pre Dominiku Cibulkovú!
40-40
importantNapokon sa Dominika previnila dvojchybou a tak ideme na zhodu 40:40!
40-30
Prvú hrozbu jej súperka odvracia.
40-15
importantDva mečbaly pre Dominiku Cibulkovú!
30-15
Dlhšiu výmenu zakončila Dominika úspešným úderom na čiaru a tak vedie o jednu loptičku.
15-15
15-0
Naša tenistka začína po chybe svojej súperky úspešne.
5:4
importantPetkovičová zakončila túto výmenu dvojchybou a tak ide Dominika do vedenia 5:3! Naša tenistka tak ide podávať na víťazstvo v tomto zápase.
40-0
importantTri setbaly pre Dominiku Cibulkovú!
30-0
Druhý úspešný úder na čiaru od Dominiky a dostáva sa tak do vedenia o dve loptičky.
15-0
4:4
importantCibulkovej nevyšiel úder zo siete a tak Petkovičová vyrovnáva na 4:4 a ide podávať na potvrdenie brejku. Dominika teraz úplne zbytočne kazí jednoduché loptičky.
0-40
importantSkvelý úder na čiaru z forhendu od Petkovičovej a tak získava tri brejkbaly!
0-30
Dominika teraz nevyužila skvelo rozohranú výmenu a po chybe ide jej súperka do vedenia o dve loptičky.
0-15
Petkovičová úspešným úderom získava fiftín na svoju stranu.
4:3
importantTúto možnosť výborným úderom Andrea využíva a tak znižuje na 4:3! Na podanie teraz pôjde Dominika Cibulková.
40-A
Jastrabie oko potvrdilo gembal pre Petkovičovú.
40-40
importantPetkovičová však úspešným podaním doťahuje na zhodu 40:40!
40-30
importantBrejkbal pre našu tenistku!
30-30
Úspešný úder na čiaru od Dominiky a tak to je po 30 na oboch stranách.
15-30
Tento úder už našej tenistke vyšiel a po úspešnom forhende znižuje na rozdiel jednej loptičky.
0-30
Druhá loptička v rade pre tenistku z Nemecka.
0-15
Petkovičová využila lepšie postavenie a získava tak fiftín.
4:2
importantTeraz to už našej tenistke vyšlo a po potvrdení brejku sa dostáva do vedenia 4:2!
A-40
Výborná práca na sieti od Dominiky a tak má opäť k dispozícii gembal.
40-40
importantNapokon po chybe od našej tenistky sa dostávame na zhodu!
40-30
Prvú hrozbu však jej dnešná súperka odvracia.
40-15
Výborné podanie od Dominiky a získava tak naša tenistka dva gembaly!
30-15
Petkovičová teraz poslala loptičku mimo vymedzený priestor a tak ide Dominika do vedenia o jednu loptičku.
15-15
Výborný úder Petkovičovej do protipohybu a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Naša tenistka začína priamym bodom z podania.
3:2
importantDominika opäť využíva brejk a tak sa dostáva do vedenia 3:2! Uvidíme, či si konečne dokáže v ďalšej výmene udržať si svoje podanie.
40-30
importantPetkovičová sa previnila dvojchybou a tak získava Dominika brejkbal!
30-30
Pekné prehodenie od Dominiky a tak to je po 30 na oboch stranách.
15-30
Petkovičová zvládla opakovanú výmenu lepšie a po úspešnom forhende ide do vedenia o jednu loptičku.
15-15
Výborný bekhend od našej tenistky a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Po výbornom podaní získava Petkovičová loptičku na svoju stranu.
2:2
importantAndrea Petkovičová na na nič nečakala a po aktívnej výmene vyrovnáva na 2:2! Zatiaľ si tak žiadna tenistka v tomto sete nepodržala svoje podanie.
15-40
importantTeraz to však Petkovičová odčinila úspešným forhendom a tak získava dva brejkbaly!
15-30
Petkovičová dlhú výmenu zakončila do siete a tak to je fiftín pre Dominiku.
0-30
0-15
Vstup do tejto výmeny však našej tenistke nevyšiel.
2:1
importantTeraz to už po úspešnom údere po čiare našej tenistke vyšlo a tak opäť získava brejk! Dostáva sa do vedenia 2:1.
A-40
Výhoda a ďalší brejkbal pre Dominiku!
40-40
importantPetkovičová však úspešným forhendom doťahuje túto výmenu na zhodu!
40-30
30-30
Výmena sa však ešte naťahuje, po 30 na oboch stranách.
15-30
Druhá loptička v rade pre Petkovičovú a dostáva sa tak do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
15-0
Úvod tejto výmeny však lepšie vyšiel našej tenistke.
1:1
importantKtorý sa jej aj podarilo využiť a tak si berie svoje podanie späť! Stav je vyrovnaný 1:1 a na podanie ide Petkovičová.
0-40
Dominika teraz pokazila svoj úder a tak sa Petkovičová dostáva do lepšej pozície a získava brejkbal.
0-30
0-15
Petkovičová však začína túto výmenu ziskom fiftínu.
1:0
importantTeraz to už našej tenistke vyšlo a tak hneď v úvode tretieho setu berie svojej súperke podanie čím sa dostáva do vedenia 1:0!
A-40
importantVýhoda a brejkbal pre našu tenistku!
40-40
Dostávame sa na zhodu 40:40!
40-30
40-15
importantTri brejkbaly v úvode tretieho setu pre našu tenistku.
30-15
Petkovičová sa teraz previnila dvojchybou a tak je to druhá loptička v rade pre Dominiku.
15-15
Po úspešnom údere po čiare fiftín aj pre našu tenistku.
0-15
Petkovičová vstupuje do tretieho setu ziskom fiftínu.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Andrea Petkovičová.
0:0
Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:6
importantTeraz to však už Petkovičovej po chybe Dominiky vyšlo a tak druhý set vyhráva rovnakým pomerom 6:3 ako prvý set Dominika. Opäť sa opakoval scenár z prvého setu, teraz však už Dominika nedokázala zvrátiť nepriaznivý stav a tak sa o všetkom rozhodne v treťom sete!
30-40
Petkovičová poslala loptičku mimo vymedzený priestor a tak je aj druhý setbal zažehnaný.
15-40
Prvý setbal aj s kúskom šťastia Dominika odvracia.
0-40
importantTeraz Dominika pokazila túto výmenu a Petkovičová má k dispozícii tri setbaly!
0-30
Druhý úspešný úder v rade z forhendu od Petkovičovej a tak vyhráva o dve loptičky.
0-15
Túto výmenu lepšie zakončila Petkovičová a tak je loptička na jej strane.
3:5
importantOpäť výborný servis Petkovičovej a dostáva sa tak do vedenia 5:3! Dominika tak musí podávať na udržanie sa v druhom sete.
15-40
Úspešné podanie Petkovičovej a tak získava táto tensitka dva gembaly.
15-30
Petkovičovej nevyšiel volej na sieti a tak získava Dominika fiftín.
0-30
Ani tento úder našej tenistke nevyšiel a tak ide jej súperka do vedenia o dve loptičky.
0-15
Cibulková poslala loptičku mimo vymedzený priestor a tak to je fiftín pre Petkovičovú.
3:4
importantOpäť Petkovičová posiela loptičku len do siete a tak Dominika znižuje na 3:4! Na podanie sa už pripravuje Andrea Petkovičová.
A-40
Petkovičová posiela loptičku do siete a tak je to gembal pre Dominiku.
40-40
importantAle Dominika spravila v tejto výmene nevynútenú chybu a tak sme na zhode 40:40!
40-30
Napokon prichádza po chybe Petkovičovej gembal pre našu tenistku.
30-30
Teraz však poslala Dominika loptičku do autu a tak to je po 30 na oboch stranách.
30-15
Dlhšiu výmenu napokon na svoju stranu získava naša tenistka a tak ide do vedenia o jednu loptičku.
15-15
15-0
Dominika cestu za potvrdením brejku začína úspešne.
2:4
importantDruhú možnosť už naša tenistka využíva a tak po zisku brejku znižuje na 2:4! Zrejme to ešte vyzerá na zaujímavý druhý set.
40-30
Prvú hrozbu sa však podarilo Petkovičovej odvrátiť, Dominika má však k dispozícii ešte jeden brejkbal.
40-15
importantVýborne! Dominika po krásnom údere po čiare získava dva brejkbaly!
30-15
Petkovičová sa teraz previnila dvojchybou a tak získava Dominika druhú loptičku v rade.
15-15
Dominika predviedla úspešný úder po čiare a je to po 15 na oboch stranách.
0-15
Petkovičovej vychádza hneď prvý úder a získava tak fiftín na svoju stranu.
1:4
importantDruhú možnosť si však už Petkovičová nenechala ujsť a získava tak ďalší brejk. Dostáva sa do vedenia 4:1 a s Dominikou to v tomto sete už veru nevyzerá dobre!
30-40
Prvú hrozbu sa Dominike po úspešnom údere po čiare dokázalo odvrátiť.
15-40
importantNásledne však prichádzajú dva brejkbaly pre Petkovičovú! Uvidíme, či sa ich Dominika dokáže zbaviť.
15-30
Naša tenistka sa však teraz chytila úspešným úderom po čiare a znižuje tak na rozdiel jednej loptičky.
0-30
Druhá loptička v rade pre tenistku z Nemecka a to sú menšie komplikácie pre Dominiku.
0-15
Úvod tohto podania však Dominike nevyšiel a je to tak fiftín pre Petkovičovú.
1:3
importantTúto možnosť už Dominika využíva a tak znižuje na 1:3! Podobne sa vyvíjal aj prvý set, snáď bude teraz nasledovať spanilá jazda našej tenistky.
A-40
importantOpäť však Dominika získava po forhende brejkbal!
40-40
Andrea však predviedla úspešnú prácu na sieti a tak túto hrozbu odvracia.
A-40
40-40
Ale naša tenistka sa nevzdáva a po úspešnom údere po čiare to je 40:40!
30-40
Tento úder však Dominike nevyšiel a tak získava Petkovičová gembal.
30-30
A po chybe Petkovičovej je to po 30 na oboch stranách.
15-30
Teraz vyšiel Dominike jej úder z forhendu a tak znižuje na rozdiel jednej loptičky.
0-30
Druhá loptička v rade pre súperku našej tenistky.
0-15
Andrea však začína svoje podanie po úspešnom údere fiftínom.
0:3
importantNa druhý pokus však už Petkovičová bola úspešná a dostáva sa do vedenia 3:0! Tak zatiaľ sa do bodky napĺňa situácia z prvého setu, snáď sa opäť Dominike podarí predviesť podobný zvrat.
15-40
Konečne vyšiel Dominike úder po čiare a prvú hrozbu tak odvracia.
0-40
importantPrichádzajú tri brejkbaly pre Petkovičovú! Zatiaľ sa tak opakuje scenár z prvého setu.
0-30
Druhá loptička v rade pre Petkovičovú a dostáva sa tak do lepšej pozície.
0-15
A nevyšiel jej ani tento tvrdý úder a tak to je loptička pre jej dnešnú súperku.
0:2
importantDruhú možnosť však už Petkovičová s prehľadom využíva a dostáva sa po potvrdení brejku do vedenia 2:0! Podávať teraz pôjde naša tenistka, ktorej vstup do druhého setu nevychádza.
30-40
Prvú hrozbu však Dominika odvracia úspešným úderom po čiare.
15-40
Úspešný forhend Petkovičovej a tenistka z Nemecka získava dva gembaly.
15-30
0-30
Teraz chyba našej tenistky a Petkovičová tak vyhráva o dve loptičky.
0-15
Po úspešnom forhende začína Petkovičová svoje podanie ziskom fiftínu.
0:1
importantTúto možnosť si už Petkovičová nenechala ujsť a tak hneď na úvod druhého setu berie našej tenistke podanie a dostáva sa tak do vedenia 1:0!
30-40
Po chybe svojej súperky Dominika prvú hrozbu odvracia.
15-40
importantPetkovičová opäť predviedla úspešný úder po čiare a získava dva brejkbaly!
15-30
Druhý presný úder v rade od tenistky z Nemecka a tak sa dostáva do vedenia o jednu loptičku.
15-15
Úspešný forhend Petkovičovej a je to po 15 na oboch stranách.
15-0
Dominika začína druhý set ziskom fiftínu.
0:0
6:3
importantPetkovičová sa dopustila dvojchyby a tak Dominika vyhráva prvý set 6:3! Úvod zápasu však Dominike vôbec nevyšiel, prehrávala 3:0 a nevyzeralo to s ňou veľmi dobre. Naša tenistka sa však chytila a získala 6 gemov v rade a snáď podobnú jazdu predvedie aj v druhom sete!
40-30
importantNapokon po úspešnom údere získava Dominika setbal!
30-30
Petkovičová sa však nevzdáva a aj so šťastným čopom vyrovnáva na 30:30! Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Skvelý forhend od našej tenistky a tak je vo vedení o dva fiftíny.
15-15
15-0
Petkovičová začína chybným úderom a tak to je loptička pre našu tenistku.
5:3
importantVýborným vysokým úderom Dominika ukončuje túto výmenu a potvrdzuje tak získaný brejk! Cibulková je vo vedení 5:3 a Petkovičová ide podávať na udržanie sa v prvom sete.
40-30
Dominika dokázala ustáť ťažkú pozíciu a nakoniec presným úderom získava gembal.
30-30
Avšak, aj Dominika teraz spravila chybu a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, kto získanie lepšiu výhodu.
30-15
Petkovičová pokazila tento úder po čiare a tak je Dominika opäť vo vedení o jednu loptičku.
15-15
Teraz však naša tenistka poslala loptičku iba do siete a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Dominika využíva chybu svojej dnešnej súperky a ide do vedenia o jednu loptičku.
4:3
importantPetkovičová nedokázala reagovať na vydarený úder našej tenistky a Dominika využíva ďalší brejkbal! Získava štvrtý gem v rade a je vo vedení 4:3!
40-15
Dominike však teraz nevyšiel úder po čiare a tak je prvá hrozba odvrátená.
40-0
importantOpäť chyba zo strany Petkovičovej a Dominika získava tri brejkbaly!
30-0
Dominikina súperka sa opäť dopustila tej istej chyby a tak naša tenistka vyhráva o dve loptičky.
15-0
Dlhšiu výmenu Petkovičová teraz poslala len do siete a tak to je fiftín pre našu tenistku.
3:3
importantÚspešným úderom však Dominika ukončuje túto výmenu a vyrovnáva na 3:3! Tak zdá sa, že Dominika sa konečne chytila a v prvom sete tak začíname odznova.
40-30
Avšak, Petkovičová presným úderom spoza siete prvú hrozbu odvracia.
40-15
Tento úder Petkovičová posiela len do siete a tak má Dominika k dispozícii dva gembaly.
30-15
Na druhej strane sa teraz Petkovičová prezentovala úspešným forhendom a tak znižuje na rozdiel jednej loptičky.
30-0
Krásny skrátený úder od našej tenistky a tak sa pohodlne dostáva do vedenia o dve loptičky.
15-0
Petkovičová svoj forhend poslala len za čiaru a tak to je fiftín pre našu tenistku.
2:3
importantDominika na nič nečakala a využíva svoj prvý brejkbal v zápase čím znižuje na 2:3! Bude tak teraz podávať na potvrdenie brejku a má šancu vyrovnať.
40-30
importantPo chybe Petkovičovej získava Dominika brejkbal!
30-30
Tento úder však už Dominike nevyšiel a loptička končí na sieti. Po 30 na oboch stranách.
30-15
Úspešný úder našej tenistky na čiaru a tak je opäť vo vedení o jednu loptičku.
15-15
Pekný volej od Petkovičovej a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Dominika začína túto výmenu úspešným forhendom a dostáva sa do vedenia o jednu loptičku.
1:3
importantPrvý gem v tomto zápase pre našu tenistku a Dominika znižuje na 1:3! Na podanie teraz pôjde Petkovičová, ktorá je však stále vo výhodnejšej pozícii.
40-15
Dominika razantným útokom získava aj túto loptičku a má k dispozícii dva gembaly.
30-15
Prechod na sieť Petkovičovej teraz nevyšiel a Dominika ide do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Pekný úder Dominiky z forhendu a je to po 15 na oboch stranách.
0-15
Opäť výborný úder z forhendu od Petkovičovej a získava tak fiftín.
0:3
importantHneď prvú možnosť Petkovičová využíva a dostáva sa do zaslúženého vedenia 3:0! Dominika ide teraz na podanie a potrebuje sa už v tomto zápase chytiť.
15-40
Zahlásený aut z rakety našej tenistky a tak získava Petkovičová dva gembaly.
15-30
Petkovičová sa teraz previnila dvojchybou a tak Dominika znižuje na rozdiel jednej loptičky.
0-30
Forhend Petkovičovej bol presný a tak ide Andrea do vedenia o dve loptičky.
0-15
Petkovičová začína úspešne a presným úderom na čiaru nedala našej tenistke najmenšiu šancu.
0:2
importantTento úder však Dominika poslala len do siete a tak Petkovičová získava brejk a ide do vedenia 2:0! Bude tak teraz podávať na potvrdenie brejku.
30-40
Výborným skráteným úderom Dominika však prvú hrozbu odvracia.
15-40
Víťazny forhend Petkovičovej znamená dva brejkbaly pre túto tenistku!
15-30
Petkovičová predviedla úspešný úder na čiaru a tak je vo vedení o jednu loptičku.
15-15
Teraz však z bekhendu poslala len za postrannú čiaru a tak je to po 15 na oboch stranách.
15-0
Presným úderom po čiare zahajuje Dominika svoje podanie úspešne.
0:1
Tento gem pomerne ľahko ovládla Petkovičová a tak sa dostáva do vedenia 1:0! Prvé podanie v tomto zápase teraz čaká na Dominiku Cibulkovú.
15-40
Dominikin bekhend skončil na siete a Petkovičková má k dispozícii dva gembaly.
15-30
Petkovičová poslala loptičku iba do siete a tak získava Dominika prvý fiftín v tomto zápase.
0-30
Dominike nevyšiel jej forhend a loptička tesne skončila za čiarou. Petkovičová vedie o dva fiftíny.
0-15
Petkovičová presným úderom získava prvý fiftín v tomto zápase.
0:0
Obe tenistky sú už na kurte a venujú sa predzápasovej rozcvičke. Zápas by sa tak už čoskoro mal začať.
importantAktuálne sa začiatok zápasu musí posunúť pre dážď! Začiatok zápasu je tak zatiaľ nejasný.
Prvé podanie v tomto zápase patrí Petkovičovej.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne pozrieme na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Dominika Cibulková a Andrea Petkovičová. Zápas má predbežný začiatok naplánovaný na 16:00.

V prvom kole Wimledonu v ženskej časti turnaja čaká na našu tenistku Dominiku Cibulkovú súperka z Nemecka a to Andrea Petkovičová.

Našej tenistke aktuálne patrí v rebríčku WTA 9. miesto, Petkovičovej až 88. pozícia. Favoritkou tohto zápasu je tak Dominika Cibulková, ale určite to nebude mať až také ľahké, pretože z 5 vzájomných zápasov uspela Cibulková iba raz a až 4-krát Petkovičová. Uvidíme, kto napokon postúpi do ďalšieho kola, verme však, že to bude naša tenistka.

Posledná forma Cibulkovej tiež nie je oslnivá, posledné 4 zápasy prehrala a potrebovala by konečne v tomto zápase vyhrať. Jej súperka je na tom oveľa lepšie, častejšie v posledných zápasoch vyhráva ako prehráva. Tento turnaj je však na začiatku, takže obe tenistky majú rovnaké podmienky a určite majú obe ambície postúpiť do ďalšieho kola.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Domov»Tenis»Wimbledon»Tretí set vyhrala 9:7. Cibulková po veľkom boji postúpila do druhého kola vo Wimbledone