Prvú etapu na Okolo Rakúska vyhral Viviani, Čanecký skončil v druhej stovke

Marek Čanecký.
Marek Čanecký. (Autor: TASR)
SITA|3. júl 2017 o 16:35

Slovenskému cyklistovi patrí v celkovom poradí 56. priečka.

VIEDEŇ. Taliansky šprintér Elia Viviani ovládol pondelkovú prvú etapu na cyklistických pretekoch Okolo Rakúska.

Dvadsaťosemročný jazdec tímu Sky, ktorý si na podujatí oblieka dres národného tímu, zvíťazil na trase z Grazu do Viedne s dĺžkou 193,8 kilometra pred belgickým klasikárom zo zoskupenia Cannondale-Drapac Sepom Vanmarckem. Na treťom mieste finišoval Austrálčan Jason Lowndes z Israel Cycling Academy. Obaja si pripísali čas Vivianiho.

Jediný slovenský účastník Marek Čanecký z tímu Amplatz-BMC obsadil 114. pozíciu s mankom 1:42 minúty.

Do dresu lídra sa po pondelku obliekol Vanmarcke, ktorý vedie pred austrálskym tímovým kolegom Williamom Clarkom o tri sekundy. Priebežne tretí je domáci pretekár Markus Eibegger (Felbermayr Simplon Wels) s odstupom piatich sekúnd.

Čaneckému patrí 56. priečka, zaostáva o 1:57 minúty. V utorok na cyklistov čaká etapa z Wieselburgu do Pöggstallu (199,6 km) a v jej druhej polovici aj dva prejazdy cez kopec Jasenegg (dĺžka 2 km, priemerný sklon 4,7 %).

56.Marek ČaneckýSRAmplatz-BMC+ 1:57 min

Domov»Cyklistika»Prvú etapu na Okolo Rakúska vyhral Viviani, Čanecký skončil v druhej stovke