Ružomberok, Trenčín i Slovan zvládli svoje odvetné duely.

Európska liga 2017/2018 - 1. predkolo (odvety):

ŠK Slovan Bratislava (SR) - Pjunik Jerevan (Arm.) 5:0 (2:0)

/prvý zápas 4:1, do druhého predkola postúpil Slovan Bratislava/

Góly: 10., 23. a 64. J. Mareš, 62. De Kamps, 66. Sekulič, ŽK:: 85. F. Kubík (Slovan), rozhodoval: B. Nikolič (Srb.), 1602 divákov

Slovan: Greif - Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík - Šefčík (63. Schett), Savičevič, De Kamps, Hološko - Mareš (71. Damnjanovič), Čavrič (63. Vittek)

Pjunik: Manukjan - Manučarjan, Šachnazarjan, Kartašjan, Grigorjan - Harutjunjan (27. Hajrapetjan), Aslanjan - Hakobjan (81. Nazarjan), Avetisjan, Arakeljan - Pogosjan (71. Poghosjan)

Torpedo Kutaisi (Gruz.) - AS Trenčín (SR) 0:3 (0:1)

/prvý zápas 1:5, do druhého predkola postúpil Trenčín/

Góly: 21. a 64. H. Gong, 49. Beridze, ŽK: 85. Dolidze - 42. Antonio Mance, 88. Beridze, 90. H. Gong, rozhodoval: Zebec (Chor.)

Kutaisi: Kvaschvadze - Churcilava (65. Adamadze), Churcidze (46. Mamasachlisi), Guruli, Kimadze - Tabatadze, Gigauri, Kuchianidze, Tuguši (57. Kvirkvia) - Dolidze, Kapanadze

Trenčín: Chovan - R. Klooster (76. Šulek), Kleščík, Lawrence (82. Julien), Skovajsa - El Mahdioui - Gong, Ubbink, Zubairu, Beridze - Mance (68. Čatakovič)

MFK Ružomberok (SR) - FK Vojvodina Novi Sad (Srb.) 2:0 (0:0)

/prvý zápas 1:2, do druhého predkola postúpil Ružomberok/

Góly: 67. Kovačevič (vlastný), 87. J. Maslo, ŽK: 24. J. Maslo, 72. Lačný, 79. Gál-Andrezly - 67. Subotič, 68. Trujič, 72. Jovančič, 86. Planič, rozhodoval: Higler (Hol.), 4486 divákov

Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Menich, Kupec - Sapara (58. Takáč), Qose, Kochan - Daniel (90.+2 Kružliak), Lačný (81. Gerec), Gál-Andrezly

Vojvodina: Rockov - Lakičevič, Planič, Kovačevič, Burekovič - Jovančič (73. Mirosavljev), Vukasovič, Mesarovič (86. Spremo) - Malbašič, Trujič, Subotič (71. Živkovič)

Pozrite si, ako Slovan Bratislava deklasoval Pjunik Jerevan aj v odvete: fotogaléria

7.7.2017

BRATISLAVA. Všetky tri slovenské kluby sa v Európskej lige 2017/2018 dostali do druhého predkola.

Slovan Bratislava postúpil cez arménsky Pjunik Jerevan, Trenčín si poradil s gruzínskym Torpedom Kutaisi a Ružomberok vyradil srbský klub Vojvodina Novi Sad.

Mareš strelil hetrik

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava si podľa očakávania vybojovali postup. Favorizovaní hráči úradujúceho slovenského vicemajstra deklasovali v domácom prostredí Pjunik Jerevan 5:0 a po minulotýždňovom triumfe 4:1 v prvom vzájomnom zápase v arménskej metropole idú ďalej.

Streleckým hrdinom Slovana vo štvrtkovej odvete na Pasienkoch sa stal s tromi gólmi Jakub Mareš. Tridsaťročný český útočník, ktorý v lete posilnil rady Slovana príchodom z MFK Ružomberok, strelil hetrik.

Slovanisti v druhom predkole nastúpia v prvom súboji 13. júla doma proti dánskemu Lyngby.

Trenčanov čaká súper z Izrela

Futbalisti Trenčína po minulotýždňovom domácom víťazstve 5:1 v úvodnom meraní síl boli Trenčania veľmi blízko k postupu, výhodu potvrdili vo štvrtkovej odvete v Kutaisi triumfom 3:0.

Jediný gól úvodného polčasu strelil v 21. minúte Nigérijčan Hilary Gong. Krátko po zmene strán potrestal hrúbku obrany Torpeda gruzínsky ofenzívny univerzál AS Giorgi Beridze, po hodine hry pridal svoj druhý zásah Gong.

Trenčín si v druhom predkole zmeria sily s izraelským Bnei Jehuda Tel Aviv. Prvý zápas odohrajú vo štvrtok 13. júla na Slovensku, odvetu o týždeň neskôr (20. 7.) v Izraeli. Trénerovi AS Trenčín Martinovi Ševelovi bude v prvom súboji pre kartový trest chýbať chorvátsky útočník Antonio Mance.

Ružomberok potreboval vyhrať

K Slovanu a Trenčínu sa pridal aj Ružomberok, ktorého futbalisti zvládli štvrtkovú odvetu a uhrali potrebné víťazstvo. Zverenci trénera Norberta Hrnčára zdolali v odvetnom zápase na svojom trávniku FK Vojvodina Novi Sad 2:0. V prvom zápase u súpera prehrali 1:2.

O prvú strelu medzi tri žrde hostí sa z tímu súpera postaral Nikola Kovačevič, ktorý si v 67. minúte nešťastne zrazil po štandardnej situácii loptu do vlastnej siete. Poistku v súboji dvoch tretích tímov uplynulého ročníka ligových súťaží pridal po ďalšej štandardnej situácii v 87. minúte hlavičkou stopér Ján Maslo.

Ružomberok sa v druhom predkole stretne s nórskym tímom SK Brann Bergen. Prvý duel odohrá Ružomberok vo štvrtok 13. júla doma, odveta je na programe o týždeň neskôr v Bergene.

Hlasy po všetkých troch stretnutiach:

ŠK Slovan Bratislava (SR) - Pjunik Jerevan (Arm.)

Armen Gjulbudaghjants, tréner Pjuniku: "Gratulujem Slovanu. Mali výhodu už z prvého polčasu. Boli sme celý zápas pod tlakom. Chceli sme hrať na protiútoky, ale nedarilo sa nám to. Sústredili sme sa na obranu, ale dostali sme päť gólov. My máme mladý tím, ktorý má svoju budúcnosť.

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana Bratislava: "Som veľmi šťastný, lebo sme to zvládli a postúpili. Mali sme pred zápasom k dobru výsledok 4:1 z prvého zápasu. Ale chceli sme súpera dostať pod tlak a ukázať to, na čom robíme už štyri týždne. Videli sme hráčov, ktorí chcú makať pre logo Slovana na drese. V druhom polčase sme vedeli, že súper pôjde fyzicky dolu a v kabíne sme si povedali, že ich ešte dostaneme pod väčší tlak. To sa podarilo. Už sa musíme pripraviť na nepríjemného dánskeho súpera."

Filip Hološko, útočník Slovana: "Mne to dnes gólovo nevyšlo, ale zastúpil ma Jakub Mareš hetrikom. Chcem mu týmto pogratulovať. Aj De Kamps aj Sekulič dali nádherné góly. Bolo to zaslúžené víťazstvo. Po prvom víťazstve 4:1 si možno niekto myslel, že to podceníme. Ale tréner chcel, aby sme na nich vleteli. Podarilo sa a v druhom polčase sme dali ďalšie tri góly."

Jakub Mareš, autor hetriku: "Vyšlo to teraz. Dôležitý je postup. Ja som tam od toho, aby som dával góly a takto pomohol mužstvu. De Kamps má výbornú ľavú nohu a bola to nádhera, trafil to krásne. Chceli sme dať rýchly gól a to sa podarilo. Boli sme jednoznačne lepší a zaslúžene postúpili ďalej."

MFK Ružomberok (SR) - FK Vojvodina Novi Sad (Srb.)

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Pocity po víťazstve a postupe sú úžasné. Zvládli sme dôležitý prvý krok a ideme v Európe ďalej. Chceli sme byť trpezliví, ale aj aktívni. Chceli sme využiť protiútok či štandardnú situáciu, čo sa nám napokon podarilo. Štandardky nám dnes pomohli k postupu."

Dalibor Takáč, stredopoliar Ružomberka: "Veľmi sa tešíme, že sme postúpili. Je jedno, kto dá gól alebo na neho prihrá, je to tímová práca. Myslím, že sme vyhrali a postúpili zaslúžene. Urobíme všetko pre to, aby sme takto dreli ďalej a keď sa podarí, tak aj ďalší postup. Netreba mať reči, o všetkom sa rozhoduje na trávniku."

Ján Maslo, stopér Ružomberka: "Bol to dobrý futbal vo výbornej atmosfére, prežívame super pocity. Takáč dobre zahral štandardku, nabehol som si na prvý žrď a našťastie to tam padlo. Dávali sme si pozor vzadu, aby sme neinkasovali, lebo to by mohlo byť pre nás osudné. Hrali sme trpezlivo, dvakrát sme skórovali, a to rozhodlo."

Marek Sapara, stredopoliar Ružomberka: "Toto je čerešnička za tvrdú prácu. Vojvodina bol náročný súper. Dôležité bolo, že sme ani za stavu 0:2 v 20. minúte prvého zápasu nezlomili. Dnes sme si to uhrali taktickou a vyzretou hrou. Pri prvom góle sa k nám priklonilo aj šťastie, ale zvládli sme to zaslúžene."

Online prenos: ŠK Slovan Bratislava - Pjunik Jerevan (Európska liga, 1. predkolo, odveta)

Európska liga (predkolá) 1. predkolo 2017/2018
06.07.2017 o 19:00
Slovan Bratislava
5:0
(2:0, 3:0)
90+3 minúta
Pjunik
Góly: 10. Mareš, 23. Mareš, 62. Kamps, 64. Mareš, 66. Sekulič. ŽK: 85. Kubík (SBA). Rozhodca: Bojan Nikolić – Milan Minić, Dejan Potoćan (SRB).
Bratislavský Slovan potvrdil úlohu favorita aj v druhom zápase a celkovým skóre 9:1 postúpil do druhého predkola Európskej ligy. Arménsky Pjunik Jerevan nestačil na kvalitu slovenského vicemajstra a za dva zápasy vyprodukoval len dve priame strely na bránu. Slovan sa v druhom polčase presadil trikrát v priebehu štyroch minút. Najskôr parádne trafil Joeri de Kamps, následne skompletizoval hattrick Jakub Mareš a gólový účet zápasu uzavrel kapitán Boris Sekulič. V druhom predkole na belasých čaká dánsky klub BK Lyngby. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
90+3
90+2
V samotnom závere musel predviesť rutinný zákrok brankár domáceho tímu. Z veľkej diaľky pálil Narek Aslanyan, ale jeho strela nemala veľa šancí na úspech.
90+1
Domáci po centri z ľavej strany prišli o loptu, a tak rýchly výpad hostí musel prerušiť dobrý taktickým faulom Joeri de Kamps. Všetko sa to zaobišlo bez žltej karty.
90
Riadny hrací čas dnešného zápasu sa naplnil. Nadstavovať sa budú ešte tri minúty a túto 180-sekundovú porciu začne odkop od brány Dominika Greifa.
89
importantObrovská šanca na strane domáceho tímu. Boris Sekulič poslal z pravej strany dobrý center do šestnástky, do nej si krásne nabehol Vukan Savičevič, ale z tutovej pozície srbský futbalista hlavičkoval vedľa brány.
87
Diváci na bratislavských Pasienkoch odmeňujú svojich chlapcov za predvedený výkon potleskom. Belasí dnes predviedli skutočne dobrý výkon a zaslúžene postúpia do ďalšieho predkola.
86
Mitchell Schet ukazuje svoju rýchlosť. Aj teraz sa prehnal okolo brániacich hráčov, v šestnástke našiel Borisa Sekuliča, no ten namiesto strely volil zbytočnú kľučku na obrancu súpera.
85
yellowCardAž v tejto fáze stretnutia vidíme prvý kartový trest. Jeho autorom je František Kubík, ktorý žltú kartu dostal zrejme za dodatočné protesty.
84
Róbert Vittek sa dostal do ďalšieho hlavičkového zakončenia, keď si pekne nabehol na center Mitchella Scheta. Tentokrát bol jeho pokus tečovaný, a tak bude nasledovať ďalší roh.
83
Po ďalšom rohovom kope z pravej strany sa dostal k hlavičke Róbert Vittek. Skúsený útočník zakončoval z náročnej pozície a preto jeho pokus mieril vedľa ľavej žrde.
82
Po rohovom kope sa belasí dostali k niekoľkými strelám spoza pokutového územia, no tie boli vo väčšine prípadov zblokované. Teraz musíme pochváliť hostí za ich obetavosť.
81
Brankár Gor Manukyan sa teraz musel mať na pozore. Spoza pokutového územia vystrelil už po niekoľkýkrát Vukan Savičevič, ale jeho strelu vyrazil brankár súpera na rohový kop.
80
changePosledné striedanie odvetného zápasu. Zranený Robert Hakobyan nemôže pokračovať v hre, a tak ho na záverečných desať minút nahradí Hovhannes Nazaryan.
79
Teraz sa hra odvíja najmä v strede poľa. Slovan si udržuje svoju územnú prevahu a bez inkasovaného gólu sa bude snažiť dohrať dnešné stretnutie.
78
Videli sme ďalší ostrý súboj. Teraz musí byť ošetrovaný pre zmenu jeden z hráčov hostí, konkrétne Robert Hakobyan. Zápas je už dávno rozhodnutý, a tak podobné ostré zákroky nemajú zmysel.
77
Striedajúci Mitchell Schet sa predral do pokutového územia, ale jeho prízemný center z pravej strany nenašiel Róberta Vitteka. Zápas bude pokračovať vhadzovaním arménskeho mužstva.
76
importantSlovan mal možnosť pridať ďalší gól. Róbert Vittek sa dostal k dlhej nakopnutej lopte, no tiesnený obrancom mieril vedľa brány. Diváci by mu gól nesmierne dopriali, no najlepší reprezentačný strelec Slovenska si musí ešte počkať.
75
Štvrťhodinu pred koncom sa na Pasienkoch opäť nehrá, keďže ošetrovaný je jeden z domácich hráčov. Prípadne zranenie by bolo problémom, keďže Ivan Vukomanovič už nemôže striedať.
74
Nový muž na trávniku Hovhannes Poghosyan sa snažil predrať do zakončenia, ale dvojica hráčov Slovana ho zastavila. Opäť musíme pochváliť spoľahlivého Kornela Salátu.
73
Slovan to teraz skúsil cez ľavú stranu. Center do pokutového územia poslal František Kubík, no Róbert Vittek zakončoval už v záklone, a tak netrafil priestor brány.
71
changePosledné striedanie na strane bratislavského Slovana. Na ihrisko sa dostane aj Uroš Damjanovič, ktorý nahradí hrdinu dnešného duelu Jakuba Mareša.
70
changeVardan Pogosyan napokon končí v dnešnom zápase. Zrejme zdravotné problémy mu nedovoľujú pokračovať v zápase, a tak na jeho miesto prichádza Hovhannes Poghosyan.
69
Vardan Pogosyan bol teraz tvrdým spôsobom poslaný na trávnik. Domáci hráči zakopli loptu mimo hraciu plochu, keďže hosťujúci hráč bude musieť byť ošetrovaný.
68
Teraz vidíme trošku rozháraný úsek hry, obe mužstva strácajú loptu už v strede poľa, a tak si na ďalšiu gólovú šancu musíme ešte počkať.
67
Slovan Bratislava teraz ukázal svoju kvalitu a už sa môže tešiť na zápasy druhého predkola Európskej ligy UEFA. Na začiatku sezóny hrá skutočne pekný futbal a to viac ho môže mrzieť smolná prehra v súboji o Československý Superpohár.
66
66
goalSlovan dal gól!
Bratislavské Pasienky explodujú ďalšou gólovou radosťou. Vukan Savičevič posunul loptu na Róberta Vitteka, ten ju prvým dotykom prestrčil na BORISA SEKULIČA, no a kapitán domáceho mužstva poľahky strieľa piaty gól.
64
64
V priebehu niekoľkých sekúnd strieľajú belasí ďalší parádny gól. Z pravej strany centroval do šestnástky Vukan Šavičevič, pred obrancu súpera sa šikovne dostal JAKUB MAREŠ a pohotovou strelou spečatil svoj hattrick.
63
changePo treťom gólovom momente prvýkrát strieda aj domáci tréner. Na ihrisko posiela hneď dvoch čerstvých hráčov. Prichádza Mitchell Schet a na lavičku náhradníkov smeruje Samuel Šefčík. Okrem toho ide dole aj Aleksandar Čavrič, ktorého nahradí domáca legenda Róbert Vittek.
62
62
Krásny futbalový moment! Futbalisti slovenského majstra dosiahli pekné góly z diaľky už v prvom dueli v Arménsku, to teraz sa im podobný kúsok podaril aj doma. Parádnou strelou spoza šestnástky skóroval Holanďan JOERI DE KAMPS.
61
Aram Shakhnazaryan si opäť dobre splnil svoje obranné povinnosti, keď odkopol center z pravej strany do bezpečia. Slovan drží loptu na kopačkách v okolí stredového kruhu.
60
Na Pasienkoch sa v posledných minútach veľa zaujímavého nedeje, a tak si môžeme povedať, že medzitým pod Čebraťom strelil Ružomberok cenný gól v súboji s FK Vojvodina. Momentálne tak postupujú všetky tri slovenské kluby.
59
Aj z tribún sa ozývajú hlasy, aby sa domáci prebrali z druhopolčasového spánku. Skutočne teraz nevidíme pekný futbal, no nikto už nepochybuje o postupe slovenského vicemajstra.
58
V druhom polčase nevidíme taký dobrý výkon Slovana ako v prvom dejstve. Domáci futbalisti až príliš často zbytočne strácajú loptu a zrejme by tréner Ivan Vukomanovič mal trošku oživiť svoju zostavu.
57
Po aktivite Jakuba Mareša mali domáci výhodu rohového kopu. Ten od pravej rohovej zástavky zahral Samuel Šefčík, ale loptu poslal do bezpečia stopér Aram Shakhnazaryan.
56
Belasí teraz mali výhodu priameho kopu, no svoj pokus o signál vôbec nezvládli. Joeri de Kamps si chcel naraziť loptu zrejme s Filipom Hološkom, no obrancovia súpera ich snahu prečítali.
55
Ani piskot domácich tribún teraz nepresvedčil rozhodcu, aby odpískal pokutový kop. Aleksandar Čavrič krásne vbehol do šestnástky, spadol po kontakte s obrancom súpera, ale penalta sa kopať nebude.
53
Slovanisti opäť zbytočne prišli o loptu a dvojica stopérov musela hasiť črtajúce sa problémy. Peknú kolmicu dostal Petros Avetisyan, ale proti presile hráčov súpera o loptu prišiel.
52
Boris Sekulič sa teraz snažil zakombinovať s Jakubom Marešom. Zatiaľ jediný strelec zápasu si ale v súboji s obrancom súpera pomohol faulom, a tak sa akcia domáceho tímu končí neúspešne.
51
Domáci teraz trošku zbytočne stratili loptu v strede poľa. Do brejku sa dostali hráči z Jerevanu a ich akciu napokon zakončila strela Alika Arakelyana, ktorá mierila nad bránu.
50
Po drobnej prestávke pokračujeme v dnešnom zápase. Hostia športovo vrátili Slovanu loptu, keď ju poslali až k brankárovi Dominikovi Greifovi. Ten zakladá ďalšiu akciu svojho tímu.
49
Teraz pribudlo ostrých zákrokov najmä na strane hostí. Teraz sme videli tvrdý stret medzi Kornelom Salátom a Vardanom Pogosyanom. Ošetrovaný napokon musí byť kapitán hostí.
48
Brankár Gor Manukyan teraz poriadne riskoval pri svojej rozohrávke. Jeho následný odkop nebol najpresnejší a hostia môžu byť radi, že hlavný rozhodca neposúdil zákrok na Aleksandara Čavriča ako nedovolený.
47
Vukan Savičevič to teraz spravil veľmi pekne. Pred pokutovým územím arménskeho klubu si zasekol brániaceho hráča, vytvoril si pozíciu pre strelu, ale jeho zakončenie po druhý raz mierilo nad bránu.
46
Druhé dejstvo dnešného stretnutia sa začalo výkopom domáceho mužstva. Po pravej strane sa snažil zaútočiť Boris Sekulič, no individuálnym prienikom sa do zakončenia nedostal.
46
Začal sa druhý polčas.
Bratislavský Slovan ráznym krokom smeruje do druhého kola Európskej ligy UEFA. Po minulotýždňovej výhre 1:4 pridal v dnešnom prvom polčase ďalšie dva góly do arménskej siete. Postaral sa o ne český útočník Jakub Mareš. Belasí mali jasnú územnú prevahu a brankár Dominik Greif musel zasahovať len pri jednom pokuse z diaľky. Okrem dvoch gólov mali domáci ďalšie šance, pričom po góle volali najmä strely Samuela Šefčíka. Druhý polčas sa začne približne o 20:05 hod.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Slovan Bratislava sa dostal do náznaku šance, ale po prieniku Joeriho de Kampsa nedôrazne zakončil Jakub Mareš. Nadstavovať sa bude ešte 60 sekúnd.
44
Slovan to opäť skúsil po svojej pravej strane, no rozhodcovia ukazujú len na odkop od brány. Tentokrát musíme pochváliť za aktivitu Vukana Savičeviča.
43
Jakub Mareš si pekne počkal na kolmú prihrávku do šestnástky, no plány mu skrížil dobrým vybehnutím brankár Gor Manukyan. Na hetrikovú šancu si tak český útočník bude musieť ešte počkať.
42
Jakub Mareš sa teraz nepríjemne zrazil v hlavičkovom súboji s jedným z hráčov súpera. Našťastie, ošetrovanie nutné nebude a strelec dvoch dnešných gólov bude môcť pokračovať v zápase.
41
Armen Manucharyan sa teraz snažil podporiť útok svojho tímu z pozície pravého obrancu. Veľmi dobre k nemu ale pristúpil obranca Milan Rundič a nasledovať tak bude len vhadzovanie.
40
Pomaly sa nám blíži záver prvého polčasu, s ktorým môžu byť domáci hráči i fanúšikovia spokojní. Belasí prekvapenie nepripustili a o postup ich môže pripraviť len veľký futbalový zázrak.
39
Artur Kartashyan si teraz splnil svoje obranné povinnosti pred Filipom Hološkom na jednotku. Pred dobiedzajúcim útočníkom odkopol loptu, a tak namiesto šance má Slovan len ďalší roh.
38
importantVýborná priamočiara akcia zo strany domáceho tímu. Mimoriadne aktívny Samuel Šefčík vbehol do pokutového územia, pohotovo zakončil, ale jeho strelu dobrým zákrokom zlikvidoval Gor Manukyan.
37
Slovanisti si teraz nerozumeli v kombinácii. Prenesenie hry na pravú stranu nebolo presné, a tak bude nasledovať len vhadzovanie arménskeho klubu.
36
V priebehu niekoľkých sekúnd zahrávali belasí až trojicu rohových kopov. O ten posledný sa postaral Samuel Šefčík, k lopte sa snažil predrať Filip Hološko, no prvý gól pred domácimi fanúšikmi nezaznamenal.
35
Vukan Savičevič skúsil svoje šťastie strelou z veľkej diaľky. Tá však bola zblokovaná, a tak bude mať slovenský majster k dispozícii ďalší rohový kop.
34
Po spomínanom rohovom kope sa snažil ísť dopredu Vardan Pogosyan, no jedným zo slovanistických hráčov bol zastavený taktickým faulom v okolí stredového kruhu.
33
Domáci mali výhodu ďalšieho rohového kopu. Jeho exekútorom bol z pravej strany Joeri de Kamps, ale Milan Rundič z náročnej pozície nedokázal kvalitnejšie zakončiť.
32
Filip Hološko centroval z ľavej strany, no Jakuba Mareša tentokrát nenašiel. Arménsky klub sa ubránil, no bolo to len za cenu rázneho odkopu.
31
Myslím, že to bol Robert Hakobyan, kto preveril pozornosť mladého 20-ročného brankára v službách Slovana Bratislava. Ten strelu spoza šestnástky najskôr vyrazil, ale na dvakrát ju dokázal skrotiť.
30
Máme za sebou polhodinu dnešného zápasu. Belasí sa teraz nepresadili po ľavej strane, keďže bol dobre odtlačený František Kubík. Nasledovať tak bude len odkop od brány.
28
Vardan Pogosyan dostal peknú loptu za obranu, obišiel aj brankára Dominika Greifa a následne dopravil loptu do siete. Gól však neplatí, keďže postranný rozhodca zo Srbska signalizuje ofsajd.
27
changeUž v prvom polčase vidíme striedanie na strane Pjuniku Jerevan. Z ihriska odišiel Hovhannes Harutyunyan a na jeho miesto prichádza už po necelej polhodine Vahagn Hayrapetyan.
26
Jeden z útočníkov slovenského súpera sa teraz nedokázal presadiť, a tak bude nasledovať len odkop od brány Dominika Greifa. Ten dnes ešte nemusel ani raz zasahovať.
25
Teraz nám trošku pribudlo nedovolených zákrokov. Proti pravidlám pred súperovou šestnástkou zahral Samuel Šefčík, a tak zostanú pri lopte futbalisti 14-násobného arménskeho majstra.
24
Hovhannes Poghosyan sa teraz ocitol na zemi, a tak musela byť hra prerušená. Domácim priaznivcom to ale očividne nevadí, pretože videli už dva góly v sieti súpera.
23
23
Spomínaný druhý gól je realitou. Milan Rundič centroval z ľavej strany, hlavička Filipa Hološka s prispením dobrého zákroku brankára skončila len na žrdi, no následne loptu bez problémov upratal do siete český útočník JAKUB MAREŠ – 2:0.
22
Slovan je na útočnej polovici s veľkým množstvom hráčov. Snaží sa o strelenie druhého gólu, ktorým by určite potešil domácich priaznivcov na bratislavských Pasienkoch.
21
Arménski futbalisti teraz vysoko napádali a obrancovia slovenského tímu mali problémy. Následne sa hra odvíjala v strede poľa, pokiaľ neprišiel faul Vukana Savičeviča.
20
Slovan mal výhodu priameho kopu približne z 25 metrov. Exekútorom tejto štandardnej situácie bol Vukan Savičevič, ale jeho strelecký pokus mieril nad bránu súpera.
19
Po rýchlej akcii sa odhodlal k strele aktívny Samuel Šefčík. Jeho strela ale mierila len do stredu brány, kde bol pripravený brankár. Ten bez väčších problémov chytil loptu do koša.
18
Ofenzívu belasých teraz podporil aj kapitán Boris Sekulič. Jeho center ľavačkou mieril do nebezpečného priestoru, ale hlavičkou poslal loptu do bezpečia Aram Shakhnazaryan.
16
Tento raz to belasí skúsili cez pravú stranu, kde operuje najmä Samuel Šefčík. Center mu ale vôbec nevyšiel, a tak bude nasledovať len odkop od brány Gora Manukyana.
15
Úvodnú štvrťhodinu zápasu máme za sebou. Slovan hrá oveľa aktívnejšie, má jasnú územnú prevahu a nič nenasvedčuje tomu, že by mal mať v dnešnom zápase problémy s postupom.
14
importantPerfektná akcia zverencov Ivana Vukomanoviča. Strelec prvého gólu Jakub Mareš dostal výborný pas za obranu, no v jasnej šanci nastrelil len vybehnutého brankára Gora Manukyana. Následná dorážka, zrejme Samuela Šefčíka skončila na bočnej sieti.
13
Slovan vytrvalo kombinuje na vlastnej polovici ihriska. Súpera zatiaľ k ničomu nepustil a zásluhou Jakuba Mareša sa ešte viac priblížil k druhému predkolu Európskej ligy UEFA.
12
Petros Avetisyan sa na chvíľu ocitol za obrannou líniou slovenského vicemajstra. Včas ale k nemu pristúpil Kornel Saláta, vytlačil ho k postrannej čiare a následne mu nedovolil odcentrovať.
11
Filip Hološko mal teraz trošku viac priestoru a diváci si pýtali podobnú strelu ako v Jerevane. Bývalý útočník FC Sydney ale napokon zvolil center, ktorý spacifikovali obrancovia súpera.
10
10
Slovenský vicemajster potvrdzuje rolu favorita a v úvode zápasu sa dostáva do vedenia. Belasí pekne potiahli akciu po pravej strane, v pokutovom území sa dostal do koncovky JAKUB MAREŠ a nekompromisnou strelou prekonal arménskeho brankára.
8
Belasí si teraz nerozumeli. Väčšinu svojich útočných akcií tlačia po ľavej strane, kde aktívne operuje František Kubík. Aj teraz bojoval o loptu, no bude sa kopať len od brány.
7
Slovan stále kombinuje na polovici súpera, no zatiaľ márne hľadá kľúč od jeho defenzívy. Hostia nastúpili s jedinou zmenou oproti prvému zápasu, keďže v bráne stojí Gor Manukyan.
6
Filip Hološko pekne posunul loptu na Františka Kubíka, ktorého center bol zblokovaný na rohový kop. Domáci sa ale nedokázali presadiť, hoci na hranici šestnástky si to chystal na strelu Samuel Šefčík.
5
Domáci futbalisti mali výhodu prvého rohového kopu. Lopta prepadla do súperovej šestnástky, ale napokon ju po viacerých odrazoch upratali hostia do bezpečia.
4
Slovan má v úvode zápasu jasnú územnú prevahu. Po faule súpera sa snažil rýchlo rozohrať, ale prihrávku stredom pokutového územia zastavili stopéri arménskeho súpera.
3
Domáci futbalisti to teraz dvakrát skúšali centrami z ľavej strany. Oveľa nebezpečnejší bol center Samuela Šefčíka, ale napokon bude nasledovať len odkop od brány Gora Manukyana.
2
Po strate lopty sa do rýchleho brejku snažili dostať hráči v bielych dresoch. Prihrávka na hrotového útočníka ale bola pridlhá, a tak situáciu vyriešil Kornel Saláta.
1
Úvodný výkop dnešného zápasu mal arménsky Pjunik Jerevan, ktorý v odvete doháňa trojgólové manko. Hneď po pár sekundách hry ale prišiel o loptu, a tak kombinujú futbalisti Slovana.
1

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Sekulič (C), Saláta, Rundič, Kubík – Šefčík, Savičevič, de Kamps, Hološko – Mareš, Čavrič.
Náhradníci: Rybár – Damjanovič, Oršula, Ligeon, Kotula, Vittek, Schet.

FC Pjunik: Manukyan – Manucharyan, Shakhnazaryan, Kartashyan, Grigoryan – Harutyunyan, Aslanyan – Arakelyan, Avetisyan, Hakobyan – Pogosyan.
Náhradníci: Voskonian – Poghosyan, Vardanyan, Nazaryan, Spertsyan, Hayrapetyan.

Rozhodcovia: Bojan Nikolić – Milan Minić, Dejan Potoćan (SRB).
Vážení čitatelia, vítam vás pri sledovaní priameho prenosu z 1. predkola Európskej ligy UEFA. Slovan Bratislava si v úvodnom zápase na pôde arménskeho Pjuniku Jerevan vypracoval komfortný trojgólový náskok a na Pasienkoch si nič iné ako ľahké spečatenie postupu nepripúšťa. Odvetný zápas sa začína o 19:00.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA

Slovenský vicemajster vstúpil do pohárovej Európy tou správnou nohou. V náročných podmienkach vyhral v Jerevane jasne 1:4, hoci po nariadenej penalte prehrával už od siedmej minúty. Bola to však jediná strela, ktorú jeho súper vyprodukoval za celý zápas. Slovan mal 63-percentné držanie lopty, celkovo vystrelil 17-krát a polovica z jeho ôsmich pokusov na bránu skončila za chrbtom brankára Valeriho Voskoniana. Treba dodať, že góly zverencov Ivana Vukomanoviča boli skutočne skvostné. Hneď dvakrát sa presadila čerstvá posila Filip Hološko a o pekný gólový moment sa strelou spoza šestnástky postaral aj Vukan Savičevič. Belasí do zápasu nastúpili bez zraneného Františka Kubíka, no ten by v domácej odvete už nemal chýbať. V Arménsku absentovali aj Seydouba Soumah s Aleksandarom Čavričom, no obaja sú pripravení do dnešného duelu nastúpiť. Srbský tréner pripustil nejaké zmeny a dodal: „Chceme ukázať našu silu. Slovan má povinnosť ukázať svoju kvalitu a ísť za víťazstvom.“ Okrem samotného zápasu sa diváci môžu tešiť aj na atraktívnu fanzónu s občerstvením a množstvom zaujímavých aktivít.

PJUNIK JEREVAN

Štrnásťnásobný arménsky majster bude mať v odvete poriadne náročnú pozíciu. Doma síce rýchlo viedol, pričom spomínaný penaltový verdikt prišiel ako blesk z jasného neba. Pred vlastnými fanúšikmi si zverenci Armena Gyulbudaghyantsa veľa šancí nevypracovali. Snáď jedinú veľkú gólovú šancu mal tesne pred koncom Alik Arakelyan, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci, no v tutovke prestrelil bránu. Pjunik na silnejšieho súpera nestačil, ale do Bratislavy rozhodne neprišiel len na výlet. V hlavnom meste Slovenska je už od utorka a intenzívne sa pripravuje na dnešný duel. Ak však chce postúpiť, musí skórovať minimálne štyrikrát. V minulej sezóne sa mu to v 30 stretnutiach poradilo len raz. Pjunik Jerevan má veľmi mladý tím, ktorého vekový priemer sa pohybuje okolo 22 rokov. Hráčom chýbajú skúsenosti, ktoré sa snažia nahradiť bojovnosťou. Klub, ktorý vychoval napríklad aj Henrikha Mkhitaryana nie je na ihriskách súperov veľkou hrozbou. V pohárovej Európe odohral od roku 2005 vonku celkovo pätnásť duelov, z nich prehral jedenásť a až v ôsmich zápasoch nedokázal čo i len skórovať.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Domov»Futbal»Európska liga»Všetky slovenské kluby postúpili v Európskej lige do druhého predkola