Mladá Slovenka obhájila v Sofii titul majsterky Európy

Jessica Triebeľová (vpravo) súperkám nedala najmenšiu šancu.
Jessica Triebeľová (vpravo) súperkám nedala najmenšiu šancu. (Autor: AUTOR)
SITA|9. júl 2017 o 23:25

Slovenská reprezentantka v boxe Jessica Triebeľová zvíťazila medzi mladšími dorastenkami.

SOFIA. Slovenská reprezentantka v boxe Jessica Triebeľová zvíťazila v kategórii do 57 kg nad Vilmou Viitanenovou z Fínska 4:1 na body v nedeľňajšom finálovom dueli na majstrovstvách Európy starších (17 - 18 rokov) a mladších dorasteniek (15 - 16. r.) v Sofii.

Iba 16-ročná talentovaná Oravčanka (nar. 11. apríla 2001), ktorú trénersky vedie jej otec Peter, obhájila v bulharskej metropole medzi mladšími dorastenkami zlatú medailu.

Obhájila titul majsterky Európy

Najcennejší kov získala aj vlani v septembri na kontinentálnom šampionáte tejto vekovej kategórie v tureckom meste Ordu (vtedy v kategórii do 54 kg vyhrala nad Ruskou Valeriou Rodionovovou 2:1 na body, pozn.) a postarala sa medzi ženami o premiérový titul majstra Európy pre Slovenskú republiku v ére samostatnosti.

Mladšie dorastenky - kategória do 57 kg - finále:

Jessica Triebeľová (SR) - Vilma Viitanenová (Fín.) 4:1 na body

"Jessica Triebeľová obhájila titul majsterky Európy v mladšom doraste, keď vo finále na ME v Sofii zdolala reprezentantku Fínska! Gratulujeme!", uvádza facebook Slovenskej boxerskej federácie (SBF) na margo veľkého úspechu mladej pästiarky SR, pochádzajúcej z obce Klin.

"Jessica mala dnes vo finále veľmi dobrú fínsku súperku, s ktorou si však fantasticky poradila. Všetky kolá vyhrala s prehľadom, pri konečnom bodovom hodnotení akurát jeden rozhodca z nepochopiteľných dôvodov ´uletel´, ale to nám nevadí."

"Na tomto šampionáte si Jessica získala veľký rešpekt. Teší nás aj pochvala od trénerov iných zúčastnených výprav, že bola najlepšia boxerka na celom turnaji," informoval agentúru SITA spokojný otec a tréner úspešnej pästiarky Peter Triebeľ.

Triebeľová vyhrala všetky duely

Jediná nominovaná Slovenka na ME 2017 zvládla v hlavnom meste Bulharska všetky štyri duely v ringu.

Na úvod si ešte v pondelok poradila s Rumunkou Georgianou Eugeniou Balcovou, vo štvrtkovom štvrťfinále zdolala Angelinu Glebovovú z Ruska a v sobotňajšom semifinále zvíťazila rovnako jednoznačne 5:0 na body aj nad Francescou Piovou z Talianska.

V nedeľňajšom rozhodujúcom dueli o zlato Jessica Triebeľová pokorila Fínku Vilmu Viitanenovú, ktorá sa do finále prebojovala sobotňajším semifinálovým triumfom nad Emily Pertholdovou z Nemecka 4:1 na body.

"Nesmierne nás teší, že Jessica obstála na ME 2017 v takejto silnej konkurencii. Pri finálovom dueli ju povzbudzovali ľudia z maďarskej či ukrajinskej výpravy a aj zástupcovia z iných krajín. Všetci ju začínajú rešpektovať," dodal Peter Triebeľ, otec a tréner už dvojnásobnej kontinentálnej šampiónky medzi mladšími dorastenkami.