Sportnet|11. júl 2017 o 00:00

Ružomberok a Slovan tesne prehrali, Trenčín vybojoval remízu.

Európska liga - 2. predkolo (prvé zápasy):

MFK Ružomberok - SK Brann Bergen 0:1 (0:0)

Gól: 47. Acosta Evans. ŽK: Gál-Andrezly, P. Maslo - Haugen, rozhodoval: Kevin Clancy (Škót.), 4487 divákov.

Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec (86. Gerec) - Kochan (74. Kostadinov), Takáč (62. Sapara), Qose - Daniel, Haskič, Gál-Andrezly

Bergen: Leciejewski - Nouri, Wormgoor, Acosta Evans, Kristiansen - Haugen, Nilsen, Barmen (79. Orry Larsen) - Skaalevik (74. Skaanes), Orlov (87. Karadas), Sörensen

ŠK Slovan Bratislava - BK Lyngby Kodaň 0:1 (0:0)

Gól: 75. Kjaer. ŽK: De Kamps - Lumb, Andersen, Christjansen, Sörensen, rozhodoval: Nenad Djokič (Srb.), 3817 divákov.

Slovan: Greif - Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík - Schet (71. Šefčík), De Kamps, Savičevič, Hološko (71. Vittek) - Čavrič, Mareš

Lyngby: Andersen - Brandrup, Jónasson, Sörensen, Lumb - Fosgaard (65. Kjaer), Örnskov, Christjansen, Larsen (46. Jensen) - Blume - Ojo (61. Boysen)

AS Trenčín - Bnei Jehuda Tel Aviv FC 1:1 (0:1)

Góly: 59. Paur - 3. Valskis, ŽK: Kleščík, Paur - Kandil, Gordana, Valskis, ČK: 80. Kandil (Bne Jehuda) po 2 žltej, rozhodoval: Martinez (Šp.), 2365 divákov.

Trenčín: Chovan - R. Klooster, Kleščík, Skovajsa, Julien - El Mahdioui - Ubbink, Paur, Gong (57. Kvocera), Beridze - Mance (78. Čatakovič)

Bnei Jehuda: Zubas - Kandil, Azuz, Ben Ari, Habashi, Turjman - Hozez (70. Konstantini), Gordana, Finish, Avital (63. Dufounou) - Valskis (82. Ashkenazi)

BRATISLAVA. Iba jeden slovenský klub neprehral v prvých stretnutiach druhého predkola Európskej ligy 2017/2018. Futbalisti AS Trenčín vybojovali na štadióne v Myjave remízu 1:1 s izraelským klubom Bnei Jehuda Tel Aviv FC.

Na domácich ihriskách neuspeli hráči MFK Ružomberok a ŠK Slovan Bratislava. Ružomberčania prehrali s nórskym SK Brann Bergen 0:1, rovnakým skóre skončil aj zápas medzi Slovanom a dánskym BK Lyngby Kodaň.

Odvety sú na programe budúci týždeň. Už tento piatok sa uskutoční žreb, po ktorom sa slovenské tímy dozvedia potenciálnych súperov v treťom predkole.

Ružomberok hral aj s posilami

Ružomberok vstúpil do druhého predkola vo štvrtok ako prvý slovenský zástupca. Zverenci trénera Norberta Hrnčára majú po prehre 0:1 ťažkú východiskovú pozíciu na postup pred budúcotýždňovou odvetou, ktorá sa uskutoční 20. júla o 19:00 v Nórsku.

V súboji tretieho tímu uplynulého ročníka najvyššej slovenskej súťaže s úradujúcim nórskym vicemajstrom mali v prvom polčase viac príležitostí hostia, ale Gilli Sörensen ani Kristoffer Barmen sa nepresadili.

Pozrite si, ako Brann Bergen v prvom zápase zdolal Ružomberok: fotogaléria

20.7.2017

Hlavičky domácich Petra Masla i Kristiho Qoseho v závere prvého dejstva zlikvidoval poľský gólman Piotr Leciejewski. Hneď po polčase prišiel rozhodujúci moment - po rohovom kope hostí sa v 47. minúte najlepšie zorientoval Kostaričan Bismar Gilberto Acosta Evans a rozhodol.

V ružomberskom drese dostal od začiatku zápasu príležitosť Bosniak Nermin Haskič (v minulosti hral aj za MŠK Žilina - pozn. red.), ďalšia letná akvizícia Tihomir Kostadinov z Macedónska sa dostal na ihrisko v 74. minúte, špílmacher Marek Sapara až po hodine hry.

Slovan mal šance, no nebol efektívny

Ani hráči Slovana nezužitkovali výhodu domáceho prostredia. Rozhodujúci moment zápasu na Pasienkoch sa zrodil v 75. minúte - tím z Kodane predviedol rýchly protiútok a striedajúci Jeppe Kjaer zaistil hosťom lepšiu východiskovú pozíciu na postup pred budúcotýždňovou odvetou.

Tá sa uskutoční 20. júla o 18:30 v dánskej metropole. Hra slovenského vicemajstra sa v úvodnom polčase musela páčiť. Zverenci trénera Ivana Vukomanoviča na trávniku dominovali, predvádzali pekné ofenzívne kombinácie a jediné, čo ich mohlo mrzieť, bola efektivita v koncovke.

Pozrite si, ako Slovan v domácom zápase podľahol Lyngby: fotogaléria

20.7.2017

Slovanisti nevyužili viacero vyložených príležitostí, azda najväčšiu mal už v siedmej minúte český útočník Mareš, ktorý po centri kapitána Sekuliča volejom zblízka trafil iba do žrde. V 27. minúte potešil fanúšikov Kubík, ale jeho gól neplatil pre útočný faul Mareša.

Po zmene strán sa hra vyrovnala. Hostia umne hrali na výsledok a čakali na svoju šancu. V 75. minúte podnikli výpad do rozhodenej obrany Slovana a striedajúci Jeppe Kjaer poslal loptu za bezmocného Greifa - 0:1.

Trenčín mal v závere presilovku

Najväčšie šance na postup zo slovenských klubov má momentálne Trenčín. Zverenci trénera Martina Ševelu sa pre nevyhovujúci domáci štadión tentoraz nemohli spoľahnúť na skúsenosti s umelou trávou, v prvom polčase však na ihrisku v Myjave dominovali a boli aktívnejší.

Trenčania však zlyhávali vo finálnej fáze. Pribrzdil ich gól inkasovaný už v tretej minúte - po štandardnej situácii sa v šestnástke pohotovo zorientoval litovský ofenzívny univerzál Nerijus Valskis a otvoril skóre.

Radovali sa fanúšikovia oboch tímov. Takto Trenčín remizoval s Jehudou: fotogaléria

19.7.2017

Obraz hry sa nezmenil ani po výmene strán. Trenčania sa dočkali vyrovnania po hodine hry, center Desleyho Ubbinka akrobaticky umiestnil do siete Jakub Paur - 1:1.

V 80. minúte si Izraelčan Maor Kandil pýtal pokutový kop, za simulovanie však dostal druhú žltú a aj červenú kartu. Presilovku mohol v 89. minúte zužitkovať striedajúci Hamza Čatakovič, vo veľkej príležitosti však zblízka netrafil medzi tri žrde.

Hlasy po všetkých troch stretnutiach:

MFK Ružomberok - SK Brann Bergen 0:1

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Stretnutie bolo náročné pre obe mužstvá. V ofenzíve sa nám ťažko presadzovalo do kompaktného bloku súpera. Hoci pár možnosti, či po krídelných únikoch Erika Daniela, alebo po štandardných situáciách sme mali. Súper bol silný pri štandardkách, jednu využil a preto vyhral. Bol to prvý zápas, čiže prvý polčas dvojzápasu. O týždeň sa pokúsime o malé prekvapenie, aby sme sa po zápase usmievali. Očakávali sme, že stretnutie sa bude vyvíjať takýmto spôsobom. Chýbalo mi trošku presadenie sa v ofenzívnych priestoroch. Také individuálne, v hre jedného na jedného. Súper bol v defenzíve veľmi dobre organizovaný a aj v nórskej lige dostáva málo gólov, čo nie je náhoda. Po zápase som chlapcom povedal, aby dali hlavy hore a aby verili, že druhý polčas vyhráme my a ešte sa v Európskej lige do Ružomberka vrátime."

Lars Arne Nilsen, tréner Bergenu: "Bol to pre nás ťažký zápas, prvý v Európskej lige, takže sa v tejto súťaži ešte len rozohrávame. Verím, že ďalej to bude ešte lepšie. Ružomberok bol nebezpečný. Áno, takto som si predstavoval zápas. Uhrali sme veľmi dobrý výsledok."

ŠK Slovan Bratislava - BK Lyngby Kodaň 0:1

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Efektivita nám robí problémy už jedenásť mesiacov. Mrzí ma, že sme nedali góly v prvom polčase, keď sme mali šance. Tam sme mali urobiť ten rozdiel. Ale európsky futbal je o tom, kto dá gól, vyhrá. Lyngby je veľmi nepríjemné mužstvo. Máme pred sebou ešte veľa práce. Chýbal nám Soumah, ktorý môže urobiť rozdiel. Musíme sa poriadne pripraviť na odvetu."

Róbert Vittek, útočník Slovana: "Samozrejme, že nás prehra mrzí. V prvom polčase sme mali tri-štyri vyložené šance, mali sme dať góly. Na inkasovaný gól sme mali dobrú reakciu, ale gól sme už nedali. Verím, že šanca tu stále je. Je to zdolateľný súper a verím, že sa nám to podarí."

AS Trenčín - Bnei Jehuda Tel Aviv FC 1:1

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Začiatok nebol dobrý. Inkasovali sme v úvode po individuálnej nezodpovednosti. Súper bol kvalitnejší než Torpedo Kutaisi v prvom predkole. Potrebujeme však takéto ťažké zápasy, aby sme mohli napredovať. V polčasovej prestávke som musel zvýšiť hlas a prebudiť chlapcov. Potom sme mali opraty vo svojich rukách, strelili sme vyrovnávajúci gól, súper však dobre bránil a hrozil z protiútokov. Pred odvetou je všetko otvorené. Musíme v Izraeli skórovať, na to pripravíme mužstvo. Pôjdeme tam po výsledok, ktorý nám zaručí postup. Najradšej by sme hrávali v pohárovej Európe v domácom prostredí v Trenčíne; vedel by som si predstaviť aj viac fanúšikov na tribúnach, s tým však teraz nič nemôžeme spraviť."

Josef Abuksis, tréner Bnei Jehuda Tel Aviv FC: "Začali sme dobre. Prvý polčas síce nebol úplne najlepší z našej strany, nevytvárali sme si šance. Je to napokon dobrý výsledok do odvety. Trenčín je dobrý tím, presvedčili sme sa o tom dnes. Toto je len polčas. Bol pre nás iba prvý súťažný zápas v sezóne, môžeme sa zlepšiť."

Online prenos: ŠK Slovan Bratislava - BK Lyngby Kodaň (Európska liga, 2. predkolo)

Európska liga (predkolá) 2. predkolo 2017/2018
13.07.2017 o 20:15
Slovan Bratislava
0:1
(0:0, 0:1)
90+3 minúta
Lyngby
Góly: 75. Kjaer. ŽK: 58. Kamps (SBA) – 73. Lumb (LBK), 77. Andersen (LBK), 80. Christjansen (LBK), 82. Sorensen (LBK).
Slovan doma proti dánskemu súperovi neuspel, ale môže si za to sám, pretože mal mnoho šancí, ktoré volali po góle, lenže neujala sa ani jedna, a tak hostia trestali z tej jedinej, čo mali. O osude stretnutia rozhodol Kjaer.
90+3
90+3
Hostia držia loptu ďaleko od svojej brány. Zdá sa, že Slovan dnes prehrá.
90+2
importantDlhú loptu skrotil Vittek, sklepol pre svojich spoluhráčov, lenže strela z dobrej pozície trafila obetavého hráča Lyngby. Chvíľu neskôr sa aj so šťastím lopta odrazila ku Kubíkovi na hranicu päťky, ten vo veľkej šanci zlyhal.
90+1
Mareš sa k lopte na polovici súpera nedostane, pred ním dobre zahral Brandrup a odkopol čo najďalej dopredu. Vittek sa ešte snažil sklepnúť pre Šefčíka, bude to aut.
90
Nadstavujú sa 3 minúty.
89
Slovan sa stále snaží a chce streliť aspoň jeden gól. Dopredu ale mohol ísť Kjaer, toho nakoniec čisto zastavil Saláta.
88
importantBlume si veľmi pekne vytvoril streleckú pozíciu pred šestnástkou Slovanu, potiahol si loptu dnu, lenže skvelým zákrokom sa blysol Greif.
87
Ćavričov center nebol vôbec nebezpečný, Andersen vyboxoval do bezpečia. Následný pas zakončil hlavou Vittek, namieril nad priestor troch žrdí.
86
Jakub Mareš po krídle až do pokutového územia neprešiel, pretože mu sklzom loptu veľmi dobre vypichol na roh Brandrup.
85
De Kamps si veľmi dobre splnil defenzívne povinnosti a vedľa postrannej čiare zastavil snahu Boysena. Lyngby sa bude snažiť naťahovať čas.
84
Kjaer sa pokúsil zo stredu poľa a úplne osamotený dostať čo najďalej. Obrana Slovanu ho síce zastavila, avšak Saláta odkopol iba za autovú čiaru.
83
Po faule na Mareša sa domáci dostali k priamemu kopu, lenže center Šefčíka nebol vôbec dobrý a letel veľmi vysoko nad bránu, mimo dosah hráčov na ihrisku.
82
yellowCardŽltú kartu dostáva Sorensen (Lyngby BK).
81
Slovan má už len posledné minúty, aby tento zápas nestratil úplne, ale ešte s ním niečo urobil. Po väčšinu času bol totiž lepším tímom.
80
yellowCardŽltú kartu dostáva Christjansen (Lyngby BK).
78
importantČavrič ušiel po ľavej strane, dostal sa až k šestnástke, prihral pod seba na Vitteka, avšak ten vo veľkej príležitosti minul bránu.
77
yellowCardŽltú kartu dostáva Andersen (Lyngby BK).
76
Róbert Vittek sa hnal za dlhou loptou, aby sa postaral o odpoveď po góle súpera, lenže skúsený útočník fauloval Lumba. Obaja si tam ešte niečo potrebovali vysvetliť.
75
75
goalTím Lyngby práve strelil gól!
Domáci v strede ihriska prišli o loptu, Kubík prepadol na ľavej strane a po prihrávke po zemi do malého vápna sieť rozvlnil JEPPE KJAER. Slovan môže ešte viac ľutovať nepremenné šance.
74
Slovan sa po faule na Mareša od Lumba dostal k priamemu kopu niekoľko metrov od šestnástky. K rozohrávke sa postavil mladý Šefčík, priestor troch žrdí sa mu trafiť nepodarilo.
73
yellowCardŽltú kartu dostáva Lumb (Lyngby BK).
72
Kjaer sa rozbehol za obranu Slovanu, kde aj dostal prihrávku, lenže svoj pohyb nakoniec zastavil. Pri lopte by bol asi prvý a to by mali domáci veľký problém.
71
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Hološko, prichádza Vittek.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Schet, prichádza Šefčík.
70
Dym však pomaly odchádza a z ihriska odíde aj dvojica hráčov domácich, nakoľko Slovan sa prvýkrát chystá striedať a bude to rovno dvojstriedanie.
69
Polovica ihriska, kde sú teraz doma hostia je zadymená, hráči tak majú sťažené podmienky. Všetko znova spôsobili fanúšikovia dymovnicami.
68
Kolmica do pokutového územia domácich sa s úspechom nestretla, Saláta odkopol až na polovicu protivníka.
67
Hostia držia loptu na svojej polovici, kde postupne zakladajú ďalšiu akciu. Hrať na remízu im asi ale každopádne stačí. Do domácej odvety by to bol aj vzhľadom k šanciam Slovanu veľmi dobrý výsledok.
66
Po peknej akcii na ľavej strane prišiel Hološkov center z otočky do malého vápna, Najbližšie k zakončeniu mal Schet, hlavou loptu trafiť nedokázal.
65
changeStriedanie v tíme Lyngby BK: z ihriska odchádza Fosgaard, prichádza Kjaer.
63
Brandrup dostal veľmi veľa priestoru niekoľko metrov pred šestnástkou, a tak poslal prudkú ranu z diaľky tesne nad zemou. Greif všetko na dvakrát zvládol.
62
Jónasson odkopol loptu spred svojej šestnástky len za autovú čiaru. Slovan na chvíľu ostal na dostrel brány Andersena, Lyngby sa nakoniec dokázalo ubrániť.
61
changeStriedanie v tíme Lyngby BK: z ihriska odchádza Ojo, prichádza Boysen.
60
Center do pokutového územia letel priamo do miest, kde stihol zareagovať brankár Andersen a vyboxoval čo najďalej zo svojej šestnástky.
59
Lyngby sa po rozohrávke síce posunulo dopredu, ale nedokázalo ohroziť bránu Greifa, takže vpred ide znova Slovan.
58
Na trávniku sú už aj nosidlá, takže Ojo bude musieť po tvrdom sklze de Kampsa opustiť ihriska v polohe ležiac.
58
yellowCardŽltú kartu dostáva de Kamps (ŠK Slovan Bratislava).
57
Na trávniku sa tentoraz ocitol Kim Ojo a vyzerá to s ním o dosť horšie, ako s de Kampsom. Na lavičke hostí sme zároveň registrovali pohyb.
56
Holandský stredopoliar je už v poriadku, po krátkom ošetrení sa zapojil späť do hry a bude môcť aj naďalej pomáhať svojim spoluhráčom.
55
Jori de Kamps si nepríjemne poranil ruku a potrebuje minimálne ošetrenie. Pohľad na neho však nesvedčí o ničom dobrom.
54
Jensenovi sa nepodarilo prestrčiť loptu do šestnástky, Slovanisti odkopli, ale Lyngby sa naďalej drží na polovici súpera.
53
Domáci sú stále na lopte, teraz si ju posúvajú medzi svojimi hráčmi na polovici bratislavského tímu. Smerom dopredu je val červených dresov.
52
Lyngby bude znova striedať, tréner Nielsen pošle do hry už druhého hráča. Medzičasom na ihrisku hrá v strede poľa Slovan.
51
Savičevič sa nakoniec dostal k strele, pretože sa mu vyskytol priestor pred šestnástkou a mal kopačku na nohe. Bránu Andersena minul len o niekoľko centimetrov.
50
Prechod Slovanu dopredu vyzeral nádejne, nakoniec všetko zabrzdil Schet prihrávkou do šírky a akcia sa zasekla pred pokutovým územím.
49
Kubík sa chcel predrať na ľavej strane až k centru, to sa mu nepodarilo a všetko ukončil ofenzívny faul domácich futbalistov.
48
Sekulič uspel v súboji na svojej pravej strane, získal tak aut pre Slovan a sám ho aj môže vhadzovať. Druhý polčas je zatiaľ hlavne o veľkom boji v strede poľa.
47
Druhý polčas začal mnohými súbojmi v strede poľa, ale hra sa prerušuje až po takmer dvoch minútach, kedy sa na zemi po faule ocitol de Kamps.
46
changeStriedanie v tíme Lyngby BK: z ihriska odchádza Larsen, prichádza M. Jensen.
46
Začal sa druhý polčas.
Slovan bol v prvom polčase určite lepším tímom, ale nedokázal skórovať aj z niekoľkých šancí, ktoré mal. V druhom polčase je tak všetko otvorené.
45+0
Prvý polčas sa skončil.
45
Sekulič sa snažil, čo to šlo, ale Larsen sa cez neho aj tak dostal k centru. Nakoniec ním našiel iba Rundiča a po následnej snahe hostí je mávaný ofsajd.
44
Filip Hološko sa síce zľava dostal k centru, lenže nedokázal nájsť nikoho z útočnej dvojice. Hostia iba odkopli späť na kopačky Slovanistov.
43
Polčas už bude pomaly končiť, ale gól sme stále nevideli. Šance však na to boli, mal ich iba Slovan, ktorý už mohol pokojne viesť aj o dva góly.
42
Slovan znova prešiel dopredu po pravej strane, kde Schet síce odcentroval, ale Lumbom bránený nebol najpresnejší. Následne bol dobre pokrytý aj Čavrič, ktorý namieril mimo.
40
Z priameho kopu centroval krajný obranca Lumb, lenže ešte pred zakončením si faulom pomohol záložník Ornskov.
39
Fosgaard sa na pravej strane presadiť nedokázal, získal však aut, po ktorom prišiel tvrdý sklz Kubíka voči tomuto dánskeho hráčovi.
38
importantFrantišek Kubík dostal krásnu kolmicu zo stredu poľa od de Kampsa do šestnástky. Obranca ešte prihrával pod seba na malé vápno, Mareš sa k zakončeniu nakoniec nedostal.
37
Slovan na svojej polovici a po niekoľkých šanciach sa trochu pokúsil upokojiť hru, aj keď stále sa snaží vymýšľať nebezpečné ataky.
36
Kubík sa pokúsil zakombinovať s Marešom na krídle, avšak český útočník bol zdvojený a nedokázal sa dostať od postrannej čiary bližšie k bráne súpera.
35
Center sprava odvrátil Sekulič iba do Rundiča, ktorý loptu nasmeroval takmer do svojej brány. Tá išla nakoniec tesne vedľa a zachytil ju Greif.
34
34
Pravá strane je veľmi aktívna a nič dlžný jej nechcel ostať ani ľavý bek Kubík. Jeho center však úspešný a ani presný nebol.
33
importantSchet sa otočil okolo svojho súpera a poslal krásnu kolmicu do obrovskej šance pre Hološka, ten z prvej pred Andersenom trafil iba do tohto dánskeho brankára.
32
Roh sa už Slovanu nepodaril, hostia dostali loptu aspoň do stredu ihriska, kde sa jej zas zmocnili domáci futbalisti.
31
31
importantSchet poslal po krídle dopredu Sekuliča. Ten si zasekol Lumba a postupne strieľali Čavrič, Mareš, Hološko, de Kamps, znova Holanďan a rana Savičeviča z diaľky. Veľké šance skončili tečom na rohový kop.
30
Prechod hostí smerom dopredu vôbec nevyšiel, nákop do pokutového územia smeroval veľmi ďaleko od miest, kde číhal útočník Ojo.
29
Chybná prihrávka domácich v strede ihriska dáva loptu dánskemu tímu. Vhadzovať môže ľavý obranca Lumb.
27
27
importantSlovanisti síce dostali loptu do siete, ale gól neplatí. Andersen vyrazil strelu Savičeviča ku Kubíkovi, ktorý skóroval, no všetko pokazil Mareš, pretože sa previnil ofenzívnym faulom.
26
Kubík poslal pekný oblúčik do malého vápna. Ten tesne minul Čavrič a tečovať nedokázal ani Mareš, takže zakročil gólman Andersen.
25
Registrujeme len druhý ofsajd v tomto zápase, Mareš vyrovnal túto štatistku. Dlhý nákop smerom na Oja skončil pri brankárovi Greifovi, ktorý odkopol dopredu.
24
Lumb nedokázal udržať prenesenie hry na hracej ploche, Sekulič preto vhadzuje loptu späť do hry. Domáci o ňu rýchlo prišili.
23
Lyngby kombinuje na svojej polovici, kde si posúva loptu medzi svojimi hráčmi a dopredu sa nijak výrazne neponáhľa.
22
Čavrič neprešiel do šestnástky Lyngby tak, aby mu lopta ostala na kopačke. Tá mu od nohy ušla za bránkovú čiaru, takže odkopávať mohol Andersen.
21
Rohový kop domáci futbalisti dokázali odvrátiť, no len na kopačku Lumba. Krajný obranca sa oprel do lopty, prudkou ranou priestor troch žrdí minul.
20
importantOjo vnikol do otvorenej obrany Slovanu, prihral do uličky na Fosgaarda, ktorý bol proti Greifovi z uhlu, ale dostal loptu za neho. Včas na roh odkopol Saláta.
19
Jakub Mareš sa rozbehol za nie príliš vydarenou malou domov od stopérov Lyngby, prvý pri lopte bol brankár Andersen.
18
Čavrič sa nedokázal presadiť cez dvoch protihráčov, tak skúsil aspoň center do pokutového územia. Ten bol síce nepresný, ale Savičevič po zisku lopty pálil z diaľky. Andersen problém nemal.
17
Larsen sa na krídle pohral so Sekuličom a dostal sa až k centru, našiel iba dobre stojaceho Rundiča. Následná snaha Lumba už úspech neslávila.
16
Savičevič síce v strede ihriska spravil chybu, keď stratil loptu a pustil Oja smerom dopredu, lenže Saláta včas všetko čistým spôsobom prerušil.
15
Čavrič si veľmi pekne potiahol loptu po hranici šestnástky k bránkovej čiare, kde mu stopku vystavili obrancovia. Srb získal roh, ktorý sa podarilo Ojovi odvrátiť.
14
Saláta si v pozícii posledného musel dať veľký pozor na Oja, ktorý ho napádal. Skúsený stopér to zvládol a Slovan kombinuje v strede ihriska.
13
Roh sa Lyngby vôbec nepodaril, lenže Slovan po rozohrávke prišiel v strede poľa o loptu. Hostia to využili na rýchly prechod späť, zakončenie od Blumeho končí nad.
12
Hostia sa začínajú osmeľovať a po akcii na pravej strane prišiel nebezpečný center, ktorý si Saláta takmer zrazil do brány. Nakoniec to bude roh.
11
Blume poslal veľmi pekný center na malé vápno, kam si nabehol Ojo. Nigérijčan sa natlačil cez Sekuliča, nakoniec namieril vedľa.
10
Slovan sa v úvode zápasu zahryzol do súpera a snaží sa mu streliť rýchly gól. Najbližšie k nemu mal Mareš, jeho hlavička skončila na žrdi.
9
Pokus z diaľky hosťom nevyšiel, Ornskov sa prezentoval veľmi pomalou a nepresnou strelou vedľa troch žrdí brány Greifa.
8
Center aj na druhej strany, taktiež sprava, avšak Slovanistom sa podarilo ubrániť trojicu hráčov Lyngby v červených dresoch.
7
importantVeľmi dobrý center do malého vápna vyslal Sekulič a Jakub Mareš sa ocitol v obrovskej šanci. Trafil žrď, lopta následne po čiare neprešla do brány.
6
Po súbojoch v strede ihriska sa nepodarilo domácim poslal presný pas na krídlo pre Hološka, Slovan napriek tomu ostáva na lopte.
5
Kim Ojo dostal prihrávku za obranu, už sa pomaly rútil na Greifa, lenže všetko zastavilo jeho ofsajdové postavenie.
4
Nákop na Kubíka síce úspešný nebol, avšak krajný obranca pokračoval v akcii. Lopta nakoniec doputovala až k brankárovi Andersenovi.
3
Domáci sa previnili prvým faulom v stretnutí, na polovicu Lyngby sa na zemi ocitol záložník Blume.
2
Opatrný začiatok z oboch strán. Slovan mal už náznak akcie, avšak prihrávka na hranicu šestnástky Kubíka nájsť nedokázala.
1
Výkop stretnutia mali hráči Slovanu, ktorí sa postupne snažia dostať sa na polovicu súpera pomalou kombináciou.
1

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík – Schet, Savičevič, de Kamps, Hološko – Mareš, Čavrič
Náhradníci: Rybár – Kotula, Ligeon, Kotula, Oršula, Damjanovič, Vittek

Lyngby BK: Andersen – Brandrup, Jónasson, Sorensen (C), Lumb – Ornskov, Christjansen – Fosgaard, Blume, Larsen – Ojo
Náhradníci: Larsen – Christensen, Hebo, M. Jensen, Kjaer, Boysen, O. Jensen.
ŠK Slovan Bratislava

Slovenský zástupca prešiel cez prvé predkolo veľmi jednoznačne. Stál síce proti nemu nepríjemný arménsky celok Pjunik Jerevan, lenže už na pôde súpera sa zrodila jednoznačná výhra 4:1, ktorá bola doma podčiarknutá kanonádou v pomere 5:0. O celkovo deväť gólov sa postarala hlavne útočná dvojica posíl. Jakub Mareš dal tri a Filip Hološko dva. Po jednom strelili aj Sekulič, de Kamps, Damnjanovič a Shakhnazaryan si dal vlastný.

Pred začiatkom novej sezóny Slovan rieši skladbu svojho mužstva, nakoľko už prišlo k zaujímavým zmenám. Skúsený brankár Ján Mucha sa dohodol na ukončení spolupráce, španielsky obranca Vernon De Marco bude hosťovať v Lechu Poznań, Tamás Priskin sa vydáva do Ferencvárosu. Veľkými rybami do ofenzívy sú ale Filip Hološko (Sydney FC), Jakub Mareš (MFK Ružomberok) a hlavne najdrahšia posila v histórii našej najvyššej súťaže, pretože z Gentu dorazil za viac, než milión eur Nigéríjčan Ibrahim Rabiu, ktorý hrával aj za AS Trenčín.
Lyngby BK

Dánsky celok sa v sezóne 2016/17 vrátil medzi tamojšiu elitu po štyroch rokoch, ale okamžite sa umiestnil na treťom mieste a prvýkrát od sezóny 1992/93 si zabezpečil účasť v pohárovej Európe. Počas svojej existencie celok z predmestia Kodane vyhral dvakrát ligu (1983, 1992) a trikrát pohár (1984, 1985, 1990).

V prvom predkole si Lyngby poradilo s waleským Bangorom City a postúpilo po výsledkoch 1:0 a 3:0.

Tím je zložený takmer výlučne z domácich hráčov. Jedinými dvomi legionármi sú Nigérijčan Kim Ojo a Islanďan Hallgrímur Jónasson. Kapitánom je Thomas Sørensen, menovec známejšie brankára. S reprezentáciou Dánska majú skúsenosti ľavý obranca Michael Lumb a krídelník Emil Larsen.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Domov»Futbal»Európska liga»Slovenským klubom sa v Európskej lige nedarilo, neprehral iba Trenčín