Stanovská a Mirgorodský ovládli semifinále a budú favoritmi na medaily

Seniorskú medailovú zbierku by chcel rozšíriť.
Seniorskú medailovú zbierku by chcel rozšíriť. (Autor: TASR)
SITA|22. júl 2017 o 11:37

Sobotňajšie finálové disciplíny na MS juniorov a pretekárov do 23 rokov v Čunove sú na programe po 15. hodine.

ČUNOVO. Slovenská dvojica Eva Diešková a Tomáš Džurný sa predstaví v sobotňajšom finále (od 15:05) kategórie C2 mix do 23 rokov na svetovom šampionáte juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v Čunove.

Spomenutá dvojica si v doobedňajšom semifinále vybojovala postup vďaka piatemu najlepšiemu času.

V kategórii K1 žien do 23 rokov sa v semifinále spomedzi tria slovenských reprezentantiek najviac darilo Viktórii Orokockej, ktorá skončila na postupovom deviatom mieste.

Medzi finálovú desiatku neprenikli Simona Maceková (15.) ani Michaela Haššová (26.). Finále je v sobotu na programe od 15:30.

Medzi juniorkami dominovala v semifinále K1 Slovenka Soňa Stanovská. Vo finále (od 15:55) jej bude robiť spoločnosť aj krajanka Eliška Mintálová, ktorá skončila šiesta. Silvia Brosová obsadila nepostupovú 15. pozíciu.

Semifinále mužskej disciplíny C1 do 23 rokov ovládol ďalší Slovák Marko Mirgorodský. Prvenstvo a jasný postup do finále (od 16:20) si dokázal vypádlovať vďaka suverénnemu času 94,78 sekundy.

Druhý Francúz Lucas Roisin za ním zaostal o viac ako štyri sekundy.

Finále juniorskej C1 (od 16:45) bude bez slovenského zastúpenia. Juraj Mráz, Ľudovít Macúš ani Martin Dodok skončili v semifinále až v tretej desiatke.

V piatok Soňa Stanovská oslavovala zisk striebornej medaily v C1 žien. V sobotu bojuje o cenný kov v K1. (Autor: TASR)