Medzi juniormi štartovali na ME až šiesti Slováci, Štoček skončil sedemnásty

Za skvelé výsledky ho vlani ocenili v ankete Zlatý pedál, kde sa stal víťazom kategórie Talent roka. (Autor: TASR)
SITA|4. aug 2017 o 22:01

Slovensko malo zastúpenie aj v pretekoch junioriek a žien do 23 rokov.

HERNING. Taliansky cyklista Michele Gazzoli sa stal v piatok v dánskom Herningu majstrom Európy v pretekoch s hromadným štartom na 120,6 kilometra v kategórii juniorov. Druhý v šprintérskej koncovke bol Nór Sören Waerenskjold a stupne doplnil Nemec Niklas Märkl.

Zo šestice štartujúcich Slovákov sa nik nezmestil do najlepšej desiatky výsledkovej listiny. Interne najlepší bol na 17. priečke Matúš Štoček pred 19. Matejom Blaškom a 21. Adamom Foltánom.

Holanďanka Lorena Wiebesová v tento deň získala titul medzi juniorkami. V súperení na 60,3 kilometra zdolala v záverečnom šprinte Dánku Emmu Ceciliu Norsgaard Jörgensenovú a Talianku Letiziu Paternosterovú.

Z dvojice Sloveniek bola na tom v cieli lepšie Petra Machálková na 49. mieste s odstupom jednej minúty na víťazku. Júlia Hrtánková obsadila 77. priečku s vyše 13-minútovým mankom.

Súťaž žien do 23 rokov na 100,5 kilometra vyhrala Dánka Pernille Mathiesenová, iba 19-ročnej cyklistke vyšiel samostatný únik necelých 20 kilometrov pred cieľom. Striebro si vyjazdila Nórka Susanne Andersenová a bronz Britka Alice Banesová.

Slovenka Tereza Medveďová obsadila 47. miesto, keď s mankom šiestich sekúnd na víťazku prišla do cieľa v pelotóne. Luciu Valachovú klasifikovali na 76. pozícii (+11:54 min).

77.Júlia HrtánkováSR+ 13:02 min

Domov»Cyklistika»Medzi juniormi štartovali na ME až šiesti Slováci, Štoček skončil sedemnásty