Bayern zdolal Dortmund v penaltovom rozstrele a vyhral Nemecký superpohár

Futbalisti Bayernu Mníchov.
Futbalisti Bayernu Mníchov. (Autor: SITA/AP)
SITA|5. aug 2017 o 23:40

Mníchovský klub získal trofej šiesty raz v histórii.

DORTMUND. Futbalisti Bayernu Mníchov získali Nemecký superpohár, keď v sobotu zdolali v Dortmunde domácu Borussiu 5:4 v penaltovom rozstrele.

V riadnom hracom čase bol stav nerozhodný 2:2. Rozhodujúci pokutový kop premenil dvadsaťjedenročný obranca Niklas Süle.

Nemecký superpohár:

Borussia Dortmund - Bayern Mníchov

2:2 (1:1), na strely zo značky pok. kopu 4:5

12. Pulisic, 71. Aubameyang - 18. R. Lewandowski, 88. Bürki (vlastný)

Bavorský klub sa teší z tejto trofeje šiesty raz v histórii klubu. Obhájil vlaňajšie víťazstvo nad rovnakým súperom.

Borussia dvakrát viedla

Domáca Borussia sa v priebehu stretnutia dvakrát dostala do vedenia, ale hostia vždy dokázali zmazať manko súpera. Skóre otvoril v 12. minúte Christian Pulisic, ktorý využil hrúbku Javiho Martíneza na rozohrávke a ľahko si v nájazde poradil s brankárom Svenom Ulreichom.

Bavori vyrovnali už o šesť minút neskôr, keď prudký center do malého vápna z pravej strany zužitkoval Robert Lewandowski. Po zmene strán išli domáci opäť do vedenia zásluhou Pierra-Emericka Aubameyanga po rýchlom protiútoku.

Najprv zlyhal hráč Bayernu

Dortmund bol už na dosah trofeje, keď si dve minúty pred koncom v chaose strelil vlastný gól brankár Roman Bürki.

Po uplynutí riadnej hracej doby nasledovali hneď pokutové kopy, v ktorých bol najprv v tretej sérii neúspešný Joshua Kimmich z Bayernu.

V štvrtej a šiestej sérii však nepremenili svoje pokusy domáci hráči Sebastian Rode a Marc Bartra a Bayern sa tešil z triumfu.

Niekoľko momentiek z Nemeckého superpohára: fotogaléria

6.8.2017

Domov»Futbal»Nemecko»Bayern zdolal Dortmund v penaltovom rozstrele a vyhral Nemecký superpohár