Sportnet|8. aug 2017 o 00:00

Real Madrid vyhral Európsky superpohár.

Superpohár UEFA - sumár:

Real Madrid - Manchester United 2:1 (1:0)

Góly: 24. Casemiro, 52. Isco - 62. Lukaku. Rozhodoval: Rocchi (Tal.), ŽK: Carvajal, Ramos - Lingard, Rashford. 31.000 divákov.

Real: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos - Bale (74. Asensio), Benzema (83. Ronaldo), Isco (75. Lucas)

Man United: de Gea - Valencia, Lindelöf, Smalling, Darmian - Herrera (56. Fellaini), Matič, Pogba - Mchitarjan, Lukaku, Lingard (46. Rashford)

BRATISLAVA. Futbalisti Realu Madrid zdolali Manchester United 2:1 a stali sa víťazmi utorňajšieho súboja o Superpohár UEFA v macedónskom Skopje.

Góly šampióna uplynulého ročníka Ligy majstrov vsietili Casemiro (24. min) a Isco (52. min), útočník Manchestru United Romelu Lukaku v 62. minúte už iba znížil.

Európsky superpohár: Real Madrid - Manchester United (Fotogaléria): fotogaléria

9.8.2017

Realu sa podarilo obhájiť cennú trofej z vlaňajška, predtým ju vyhral aj v rokoch 2002 a 2014. Španielske kluby celkovo dominujú, od roku 2009 neuspeli len raz, keď sa presadil nemecký Bayern Mníchov.

Real Madrid nastúpil v základnej zostave bez najlepšieho hráča planéty Cristiana Ronalda.

Portugalský útočník začal s tréningom po dlhej letnej dovolenke len minulý týždeň a v Aréne Filipa II. sa dostal na ihrisko až v 83. minúte, keď vystriedal Karima Benzemu.

V nedeľu 13. augusta čaká na Real Madrid prvý duel španielskeho Superpohára na pôde úhlavného rivala FC Barcelona. Manchester United v ten istý deň vstúpi do novej sezóny zápasom 1. kola Premier League proti West Hamu United.

Zinedine Zidane, tréner Realu Madrid: "Recept na úspech tkvel v dvoch veľmi dobre zvládnutých herných činnostiach. Kontrolovali sme hru a najmä sme premieňali naše šance v správnej chvíli. Prvý polčas bol fenomenálny, v druhom už to také ružové z našej strany nebolo. Máme talentovaných hráčov, pre ktorých každé víťazstvo znamená veľa v ich profesionálnom raste."

Jose Mourinho, tréner Manchestru United: "Výkon môjho mužstva ma vo veľkej miere uspokojil. Real Madrid je na svete len jeden a na naše šťastie nehrá v Premier League. Má výnimočný stred poľa, neexistujú dvojníci hráčov ako Modrič, Kroos, neexistujú napodobeniny Isca a Casemira... Som rád, že po prestávke sme dokázali súperovi sťažiť cestu za víťazstvo a hrali futbal, ktorý nemá rád. Bojovali sme do posledných sekúnd a to je skvelé."

2017 Real Madrid

Online prenos: Real Madrid - Manchester United (Európsky superpohár)

Super Cup  2017/2018
08.08.2017 o 20:45
Real Madrid
2:1
(1:0, 1:1)
90+7 minúta
Manchester United
Góly: 24. Casemiro, 52. Isco – 62. R. Lukaku. ŽK: 84. Carvajal (REA), 86. Ramos (REA) – 42. Lingard (MAN), 90+3. Rashford (MAN). Rozhodca: Gianluca Rocchi – Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini (všetci Taliansko).
Odo mňa je to na dnes všetko, prajem ešte dobrú noc.
Kapitán Sergio Ramos prebral trofej pre víťaza Superpohára UEFA.
Pamätné medaily pre rozhodcov, rovnako tak aj pre hráčov Manchestru United, o chvíľu príde na rad aj dekorovanie víťazov.

importantReal Madrid si pripisuje štvrté víťazstvo vo finále Superpohára UEFA. Po rokoch 2002, 2014 a 2016 prichádza víťazstvo aj v roku 2017!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 8:4. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:17.
Biely balet zdolal v Superpohári UEFA Červených diablov. V prvom polčase bol jasne lepší španielsky tím, po zmene strán sme však videli viac akcie z oboch strán. Skóre otvoril Casemiro, na ktorého nadviazal po peknej kombinácii Isco. Lukaku v 62. minúte znížil na konečných 1:2. Videli sme aj ďalšie veľké šance, či už brvná Casemira a Balea, obrovskú dorážkovú tutovku Lukakua alebo aj súboj Rashforda s Navasom. Horúca európska noc v Skopje je za nami, čaká sa už iba na dekorovanie víťazov.
90+7
90+7
David de Gea vykopáva od brány, sú tu posledné sekundy zápasu.
90+6
Cristiano Ronaldo a jeho priamy pokus bol rovnako zlý ako Rashfordov v druhom polčase, sme v predposlednej minúte.
90+5
Hlavný arbiter teraz píska faul Valenciu na Ronalda, čas hrá v prospech Realu Madrid.
90+4
Paul Pogba má krv na tvári a musí byť ošetrovaný za postrannou čiarou, ďalšia možnosť centru pre United.
90+3
yellowCardMarcus Rashford takticky zastavuje Lucasa Vázqueza za čo vidí žltú kartu. Všetko to pramenilo z odvrátenej lopty po štandardnej situácii.
90+3
Keylor Navas už pomaly zdržuje, Manchester má ale stále niekoľko minút k dobru. Marco Asensio fauloval v strede poľa, ďalšia štandardka pre United.
90+2
Center Rashforda mal nájsť Lukakua alebo Fellainiho, lopta však skončila za bránkovou čiarou.
90+2
90+2
Sergio Ramos opäť raz voľný vo vzduchu, jeho hlavička šla tesne vedľa žrde.
90+1
importantLucas Vázquez si urobil z Darmiana a Pogbu tréningové kužele na hranici pokutového územia. Vázquez ďalej prihral na Asensia, ktorého strelu z minimálnej vzdialenosti úžasne chytil de Gea! Roh pre Madrid.
90+1
importantNadstavuje sa sedem minút!
90
Sergio Ramos hlavičkuje nad, výkop de Geu. Autové vhadzovanie Lukakua vyčarovalo mierny úsmev na tvárach zúčastnených, rozhodne sa nejednalo o vhadzovanie dňa.
89
Manchester musí útočiť, čo ponecháva otvorené zadné vrátka. To teraz takmer Real využil, to by však Marcelo musel trafiť niekoho iného ako Valenciu – siedmy roh pre Real.
89
Blížime sa ku koncu riadneho hracieho času, môžeme však počítať so štyrmi-piatimi nadstavenými minútami.
88
Victor Lindelöf fauloval v strede poľa Ronalda, portugalská hviezda sa usmieva, zatiaľ čo švédsky stopér chŕli nadávky.
87
Ďaleký nákop nakoniec skončil až v rukaviciach Navasa, Mchitarjanov pokus ako center vôbec nevyzeral.
86
yellowCardSergio Ramos zastavil nedovoleným spôsobom Paula Pogbu, ktorý si ho chcel obhodiť pri postrannej čiare.
85
Rashford nakoniec aj zakončoval priamy kop, lopta letela vysoko nad.
84
yellowCardDaniel Carvajal dostáva žltú kartu po páde Rashforda, ktorý si nabiehaval za obranu Realu. Pogba protestuje a žiada si rovno červenú kartu.
83
changeStriedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Karim Benzema, prichádza Cristiano Ronaldo.
82
82
Rýchla kontra Realu končí súbojom Darmiana s Vázquezom, lopta skončila na bočnej sieti – roh pre Biely balet.
81
importantDarmian si krásne sklepol prihrávku de Geu, Darmian s centrom na Fellainiho, Mchitarjan ďalej vysunul Rashforda, ktorý si zoči-voči neporadil s Navasom! Rohový kop.
80
Po dlhšom prerušení je Fellaini späť na nohách a okamžite putuje za postrannú čiaru. Uvidíme, ako veľmi bude jeho hra v posledných minútach zápasu ovplyvnená.
79
Nehrá sa už takmer tri minúty, hlava Fellainiho sa musí aj zašívať. Belgičan prechádza ťažkými momentami, ale 194 centimetrov vysoký je tvrdým mužom a určite to zvládne. Otázne je, či nebude nutné aj striedanie.
78
Ramos späť na nohách, s Fellainim to také ľahké ale nebude... Belgičan stále leží na zemi, asi budeme potrebovať aj nosidlá.
77
Na trávnik príde aj najväčšia hviezda Realu Madrid, Ronalda delia sekundy od príchodu na trávnik Telekom Arény.
76
Dobrý center na Fellainiho od Matića. Hlavami sa zrazili práve Fellaini a Ramos, obaja si žiadajú ošetrovanie.
76
Rashford vytlačený na ľavej strane, Manchester so snahou o vyrovnanie.
75
Obom tímom zostalo už iba jedno striedanie, na svoj príchod čaká stále aj Cristiano Ronaldo. My už pokračujeme v hre.
74
changeStriedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Isco, prichádza Lucas Vázquez.
74
changeStriedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Gareth Bale, prichádza Marco Asensio.
74
Nakoniec je k striedaniam priradená aj občerstvovacia prestávka, Zidane a Mourinho môžu dávať pokyny svojim zverencom.
73
Dva nevýrazné centre od hráčov Manchestru, prichádza k striedaniam na strane tímu z hlavného mesta Španielska.
72
Rashford faulovaný Carvajalom, voľný kop pre Manchester, zahráva ho samotný faulovaný.
72
Mierny chaos pred Navasom, lopta sa niekoľkokrát poodrážala, nakoniec však ku zákroku Navasa neprišlo.
71
Štandardka spoza rohovej zastávky je na programe až teraz, získal ho Rashford.
70
Sergio Ramos telom odstavil Mchitarjana, mal sa pískať roh, no nestalo sa tak.
69
Paul Pogba nezvládol súboj s presilou protihráčov, Isco zase raz na zemi po faule Valenciu.
68
United sa dostáva do tempa, odstavil od lopty Modrića a Madrid musí rozohrávať až od Navasa. Fanúšikovia Manchestru po góle ožili, teraz sú v napätí pri ďalšom útoku svojich miláčikov.
67
Marouane Fellaini sa nevyhol ofsajdovej pasci, voľný kop pre Real. Na druhej strane to schytal do hlavy Bale, avšak faul zo strany Smallinga to účelný určite nebol.
66
Henrich Mchitarjan získal loptu na pravej strane, Marcelo sa však rýchlo vrátil a dočasné nebezpečenstvo zažehnal.
65
Zinedine Zidane stále čaká na prvé striedanie, Manchester teraz zatlačil na súpera.
64
Známe nedáš-dostaneš platí aj teraz. Bale mohol zvýšiť na 3:0, o minútu neskôr však znížil na rozdiel gólu Lukaku. Čaká nás ešte zaujímavá polhodina.
62
62
goalManchester United dal gól!
Teraz sa už ROMELU LUKAKU z dorážky nemýlil. Všetko sa to začalo dobrou robotou Valenciu, ktorý si obhodil na krídle Marcela, Fellaini zabojoval v šestnástke, získal loptu pre Rashforda. Mladík v službách United posunul loptu na Matića, srbská posila United to napálila do rukavíc Navasa. Brankár Realu loptu neudržal a Lukaku znižuje na 1:2!
61
61
importantNa pravom krídle ostal sám Gareth Bale, ktorý z minimálnej vzdialenosti opečiatkoval aj druhú bránu do brvna! Manchester je veľmi pasívny pri bránení a už mohlo byť po zápase!
60
Rashford pálil iba do hráča stojaceho pred ním, brejk španielskeho majstra sa spomalil a už opäť sledujeme obranný val Manchestru.
59
Manchester vyťahuje väčší pressing, ktorý sa okamžite osvedčil získaním lopty v podaní Smallinga.
58
Smalling posiela loptu do autu pred Iscom. S prvou strelou v dnešnom zápase aj posledný záložník Realu, Luka Modrić prevetral rukavice de Geu.
57
Nemanja Matić si dovolil kľučku okolo svojej osi na hranici vlastnej šestnástky, stratil loptu, ale rýchlo ho zachránil ďalší spoluhráč.
56
Na ihrisko prichádzajú centimetre, Fellaini dal v poslednej sezóne niekoľko dôležitých gólov práve svojou hlavou.
56
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Ander Herrera, prichádza Marouane Fellaini.
55
Pripravuje sa ďalšie striedanie Manchestru a Lukaku stále nemôže uveriť tomu, čo zahodil.
54
54
importantO dve minúty neskôr to mohlo byť znova o gól! Krásny center od Matića na Pogbu, hlavička Francúza našla pripraveného Navasa, ktorý loptu nechytil, iba vyrazil pred seba. Lukaku z malého vápna prestreľuje a za toto ho José Mourinho určite nepochváli... Totálne zlyhanie.
53
Na ofsajdovej línii zaspal Valencia, aj preto sa Isco tak poľahky dostal ku gólu.
52
52
goalReal Madrid dal gól! Obrana Manchestru vyšachovaná, krásnu kombináciu predviedli ISCO a Bale. Španiel si narazil loptu s Baleom, dostal sa za obranu a technickou strelou prekonáva de Geu!
Asistencia: Gareth Bale.
51
Marcelov center mal nájsť Benzemu, našiel však iba Darmiana. Hlboký blok Manchestru nejako úspešný veru nie je, takto sa anglický tím brániť nemôže.
50
Rashford zamotal hlavu Carvajalovi, mladý útočník United ale stroskotal na hranici veľkého vápna.
49
Rýchly brejk United, Casemiro v poslednej chvíli zastavil Rashforda, ktorý by už inak nahrával na gól osamotenému Lukakuovi.
48
Henrich Mchitarjan nevyviezol loptu, Marcelo ho obral o loptu a vlietol do pokutového územia. Strela brazílskeho hráča, ďalší rohový kop.
48
48
importantToni Kroos dostal priestor a vystrelil spoza Lindelöfa! Nemecký stredopoliar mieril veľmi pekne, David de Gea vytesnil na roh!
47
Gareth Bale sa tlačil do zakončenia, avšak Smalling mu nedal ani minimum priestoru.
46
Prvé striedanie, Lingarda nahradil iný hráč z akadémie Manchestru. Na druhých 45 minút prichádza Marcus Rashford.
46
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Jesse Lingard, prichádza Marcus Rashford.
46
Začal sa druhý polčas.
Real Madrid vedie po prvom polčase zaslúžene 1:0 nad Manchestrom United. V 24. minúte otvoril skóre Casemiro, Manchester ožil po polhodine hry, avšak na gól to bolo predsa len slabé.

Druhý polčas sa začne približne o 21:48.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Isco si všimol Balea v nábehu, avšak center sa nevydaril a výkop de Geu bude pravdepodobne to posledné, čo sa udeje v prvom polčase.
45+1
Herrerov center zblokovaný, do útoku mieri Real.
45+1
Na hranici minút sa dostal k hlavičke Lukaku, ktorý doslova zvalcoval Ramosa. Hlavička smerovala iba doprostred brány, tam bol ale pripravený Keylor Navas.
45
Pogba sa výborne vrátil dozadu, odzbrojil Casemira a založil postupný protiútok.
45
Sme v poslednej minúte prvého polčasu, môžeme však očakávať minimálne dve nadstavené minúty.
44
Isco snáď najčastejšie faulovaným hráčom na ihrisku, píska sa previnenie kapitána United.
43
importantRýchla kontra Realu, Matić síce zlikvidoval Modrića, k odrazenej lopte sa dostal Benzema, ktorý preveril reakcie de Geu!
42
yellowCardJesse Lingard zozadu poslal na zem Isca, niet sa prečo čudovať prvej žltej karte zápasu.
41
Valencia je rýchlostne najlepším hráčom Manchestru. Aj teraz si na pravej strane poradil s dvojicou protihráčov a odcentroval na hranicu malého vápna. Tam dominoval Raphaël Varane pred Lukakuom.
41
Sergio Ramos s ďalším nepresným dlhým pasom smerom dopredu.
40
Manchester sa po občerstvovacej pauze výrazne zlepšil, dostal sa spod tlaku Realu a za posledných päť minút niekoľkokrát výrazne pohrozil.
39
Valencia preľstil Marcela, dostal sa do výhodnej pozície na center a nakoniec aj odcentroval. Loptu odhlavičkoval Real.
38
Ander Herrera vystrelil z veľkej diaľky a strela to bola nesmierne nepresná...
37
Gareth Bale si pri prieniku do šestnástky pomáhal rukami, píska sa útočný faul.
37
A ďalšia laxnosť Realu, Mchitarjan spadol, bola ponechaná výhoda. Do zakončenia sa dostal Pogba, ktorého strela bola zblokovaná.
36
importantObrovská chyba madridských stopérov. Ander Herrera výborne napádal Ramosa, získal loptu a šprintoval za ňou. To isté spravil aj Lukaku, ten sa však v momente vybojovania lopty nachádzal v ofsajde. Herrera sa hnevá, toto mohla byť gólová šanca.
35
Aj na druhej strane prišlo k tvrdému zákroku, tentokrát proti pravidlám zahral Valencia.
34
Zaujímavá štandardka skončila centrom na Matića. Lopta bola prirýchla, srbský záložník hlavičkovať späť do ohňa už nestihol.
33
Po dvoch minútach nútenej pauzy pokračujeme, Casemiro zobral Pogbu cez nohy a uvidíme priamy kop United.
31
Veľké teplo v Skopje znamená občerstvenie. Hráči majú možnosť si oddýchnuť, nabrať vypotené tekutiny a vypočuť si aj taktické pokyny svojich manažérov.
30
Ofsajd Balea, polhodina duelu je už minulosťou.
29
Nepresný nákop Ramosa dáva možnosť hráčom Manchestru si vydýchnuť.
28
Smalling odvrátil center z pravej strany, Pogba musel poslať loptu iba do autu.
27
Zápas pod totálnou kontrolou kráľovského veľkoklubu, obrázok hry sa nezmenil, Manchester sa bráni už niekoľko minút.
26
Zaslúžený gól pre španielskeho giganta, pri lopte naďalej zostávajú muži v čiernom.
25
Držanie lopty – 65% : 35%.
24
24
goalReal Madrid dal gól! CASEMIRO pri chuti. V minulej minúte mu prienik nevyšiel, teraz si skvele počkal na prihrávku Carvajala, ktorý ho našiel za chrbtom Victora Lindelöfa. Bola to situácia na hranici ofsajdu, gól ale platí! Casemiro z prvej k tyči prekonáva de Geu.
Asistencia: Daniel Carvajal.
23
Casemiro teraz pekne prenikal, zastavil ho až Matić. Tlak Madridu pokračuje.
22
Madrid dokazuje svoju silu, Modrić sa špílmachersky dostal do šestnástky, lopta však skončila iba v rukaviciach de Geu.
21
Isco si narazil s Benzemom a vyskúšal šťastie z asi 25 metrov. Strela mu nesadla, zakončenie šlo výrazne mimo brány.
20
Môžeme vidieť až tri obranné línie United, Isco sa márne prebíjal cez hráčov súpera.
19
Victor Lindelöf má plné ruky práce s Garethom Baleom, švédsky stopér si ale poradil s ľavým krídelníkom v rámci pravidiel.
18
importantCarvajal si krásne obohral Darmiana, dostal sa do šestnástky, tam ale už loptu získal Lingard. Odkop lopty sa však nepodaril, k nej sa dostal za šestnástkou Casemiro, jeho delovka z prvej šla nad!
17
Real mierne lepším tímom, Manchester to hrá viac na brejky.
16
importantPo rohovom kope Realu Madrid hlavičkoval do brvna Casemiro, rýchly protiútok Red Devils neskončil ideálne. Pogba to zobral na seba, neprihral na lepšie postavených hráčov a lopta tak skončila na tele jedného z vracajúcich sa hráčov Realu.
15
Benzemova spolupráca s Baleom, na hranici šestnástky sa pošmykol Matić, ale Madridčania nevystrelili.
14
Lingard vykombinoval s Pogbom, lopta sa dostala k Matićovi, ktorý okamžite posielal loptu smerom dopredu. Varane na istotu do autu pred Pogbom. V nasledujúcich sekundách Lingard neuspel voči Carvajalovi, odkop si vyskúša aj Keylor Navas.
13
Tvrdé súboje zvádza dvojica Bale-Matić, ďalšiu dvojičku vytvorili aj Kroos s Herrerom.
12
Sergio Ramos to prehnal s útočnou snahou, keď v pokutovom území zvalil na zem Smallinga.
12
Jedna z troch letných akvizícii Manchestru odkopla na roh. Pred Benzemom musel zasahovať Victor Lindelöf.
11
Dlhá lopta na Isca, španielsky ofenzívny záložník oklamal Darmiana, ale z pravého krídla už nenašiel adresáta svojej prihrávky. Výkop od brány pre de Geu.
10
Desať minút je za nami, hrá sa v dobrom tempe, pri lopte Real.
9
Opakovaný záznam ukázal, že Mchitarjan sa pravdepodobne pošmykol na trávniku, respektíve mu už neostali sily na zakončenie. Veľká škoda.
8
Henrich Mchitarjan spadol na hranici šestnástky, keď si obhodil Sergia Ramosa. Armén následne šprintoval na Navasa, ale neustál súboj s kapitánom Bieleho baletu.
7
Manchester veľmi dobre vyšachoval súpera na vlastnej polovici. Rýchly útok skončil na pozornej obrane Realu Madrid.
6
Paul Pogba odčinil svoj faul, keď individuálnymi schopnosťami oklamal Modrića a dobre prihral na Lingarda. Ten už neprešiel cez dvojicu protihráčov.
5
Casemiro zostáva otrasený po šľapáku od Paula Pogbu. Voľný kop pre tím, ktorý je v dnešnom zápase vedený ako domáci.
4
Biely balet sa usadil na polovici súpera, Baleov center skončil iba na stopérovi anglického 20-násobného majstra.
3
importantVeľká chyba United, lopta smerovala do šestnástky. Bale bol krytý Matićom, avšak dostal sa k možnosti zakončenia po chybe Pogbu. Nečakaný akrobatický volej skončil mimo!
2
Matić odkopáva pred Baleom, roh pre Madrid.
1
Lopta na Lukakua, Navas musel z brány von a loptu boxoval cez hlavu Varana a belgického útočníka United.
1
Výkop patril Manchestru, Červení diabli hrajú v červených dresoch, Real v čiernych.
1
Futbalisti oboch celkov už sú na trávniku, zápas sa čoskoro začne!
Cristiano Ronaldo dnes bude na svoju šancu čakať iba z lavičky. Portugalský mág mal dlhú letnú pauzu, trénovať začal iba minulý týždeň.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Isco – Benzema, Bale.
Náhradníci: Casilla – Nacho Fernández, Ronaldo, Hernández, L. Vázquez, Asensio, Kovačić.

Manchester United: de Gea – A. Valencia (C), Lindelöf, Smalling, Darmian – P. Pogba, N. Matić, A. Herrera – Mchitarjan, R. Lukaku, Lingard.
Náhradníci: Romero – Mata, Martial, Carrick, Blind, Rashford, Fellaini.

Rozhodca: Gianluca Rocchi – Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini (všetci Taliansko).

MANCHESTER UNITED

Červení diabli v minulej sezóne vyhrali Európsku ligu, vďaka čomu si zaistili miestenku v Lige majstrov pre túto sezónu, keďže v Premier League sa im posledné sezóny príliš nedarí. V domácej súťaži skončil tím Josého Mourinha až na šiestom mieste, avšak ak pripočítame aj víťazstvo v Ligovom pohári (EFL Cup) a výhru v Community Shield, tak môžeme tvrdiť, že premiérová sezóna portugalského manažéra pri Manchestri United nebola vôbec zlá.

Aj v Manchestri bolo leto plné noviniek. Wayne Rooney zamieril po dlhých rokoch späť do materského Evertonu ako voľný hráč. Svoj potenciál za päť sezón nenaplnil ani Adnan Januzaj, ktorý vymenil Anglicko za Španielsko, vo svojej kariére bude pokračovať v Reale Sociedad. Na hosťovanie odišli Timothy Fosu-Mensah, Sam Johnstone či Cameron Borthwick-Jackson. Zlatan Ibrahimović, ktorý sa stal uplynulú sezónu najlepším strelcom Red Devils sa stále zotavuje zo zranenia, preto mu nová zmluva ponúknutá nebola, avšak nie je vylúčené, že po zotavení bude na Old Trafford pokračovať minimálne do roku 2018.

Do červenej časti Manchestru naopak zamierili tri posily. Z Evertonu prišiel belgický bombardér Romelu Lukaku, z Chelsea vystužil káder defenzívny záložník Nemanja Matić, ktorý kedysi hrával aj za MFK Košice a nesmieme zabudnúť ani na Victora Lindelöfa z Benfiky Lisabon.
REAL MADRID CF

Víťaz La ligy a Ligy majstrov je v tomto meraní síl menším favoritom. Španielsky gigant dokázal v uplynulom ročníku obhájiť zisk trofeje pre víťaza Ligy majstrov, čo sa v novodobej histórii tejto súťaže ešte nikomu nepodarilo.

Pohyb v kádri Bieleho baletu bol počas leta zrejmý. Biele pusinky opustili Pepe, Diego Llorente, Mariano, Álvaro Morata a Danilo. Na hosťovanie odišli Fábio Coentrão, avšak najviac sa hovorilo predovšetkým o dvojročnom hosťovaní s následnou opciou na prestup Jamesa Rodrígueza. Kolumbíjčan bude minimálne v najbližších 24 mesiacoch hájiť farby Bayernu Mníchov.

Smerom do Madridu naopak putovali Dani Ceballos z Realu Betis a Theo Hernández z Atlética Madrid. V posledných týždňoch sa hovorí aj o záujme Realu Madrid o kúpu Kylliana Mbappého z AS Monaco.
Vítame vás pri on-line prenose zo zápasu Superpohára UEFA.

Víťaz Európskej ligy z uplynulej sezóny vyzve víťaza Ligy majstrov. Anglický Manchester United bude čeliť španielskemu Realu Madrid. Prestížny duel sa odohrá v Skopje, tímy cestujú na juh Európy, teda do Macedónska.

Zápas začína o 20:45, stretnutím vás bude sprevádzať Viktor Kalinács.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Mourinho: Real Madrid je na svete len jeden a na naše šťastie nehrá v Premier League