Ramsaymu premiéra vyšla, slovenskí hokejisti zdolali v príprave Česko

Sprava Craig Ramsay (nový tréner Slovenska), Michal Handzuš (dočasne má na starosti útočníkov) a Ľubomír Višňovský (dočasne má na starosti obrancov) sa radujú po výhre nad Českom. (Autor: TASR)
Sportnet|23. aug 2017 o 00:00

Víťazstvo je dobré, ale vieme, že musíme hrať lepšie, priznal nový kouč Slovákov.

Prípravné medzištátne hokejové stretnutie:

Česko - Slovensko 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: Paulovič (Sukeľ), 60. Svitana (Hudáček).

Rozhodovali: Šír, Hradil - Gebauer, Lederer (všetci ČR), vylúčení: 2:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 4914 divákov.

Česko: Bartošák - Dvořák, Šulák, Sklenička, Klok, Pyrochta, D. Musil, Kalina, Něměček - Kaše, P. Musil, Lenc - Indrák, Stach, Straka - Hanzl, Herman, Uher - Tomeček, Tomášek, Šťastný

Slovensko: Konrád - Černák, Mikuš, Čerešňák, Gernát, Holenda, Kotvan, Romančík, Brejčák - Kudrna, Hovorka, Nagy - Svitana, Hudáček, Tybor - Macík, Zagrapan, Buc - Paulovič, Sukeľ, Koyš

TŘINEC. Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v stredajšom prípravnom zápase v Třinci nad domácim Českom 2:0. Ich kanadský tréner Craig Ramsay si tak hneď v prvom stretnutí pripísal víťazstvo.

Prvý gól strelil debutujúci Matej Paulovič v piatej minúte, v závere poistil víťazstvo do prázdnej bránky Patrik Svitana.

Odveta je na programe vo štvrtok v Žiline o 17.00 h.

Ramsaymu pomáhali Handzuš a Višňovský. Takto Slováci uspeli v Česku: fotogaléria

24.8.2017

Hlasy po stretnutí:

Craig Ramsay, tréner SR: "Hráčom som po zápase povedal, že víťazstvo je dobré, ale vieme, že musíme hrať lepšie. Nemali sme dobrý začiatok, aj keď sme pomerne skoro strelili gól. Najviac z celého stretnutia sa mi páčila naša tretia tretina, v ktorej sme s prehľadom dotiahli duel k víťazstvu. V úvode zápasu sme sa akoby len pozerali na Čechov, ktorí nás dostali pod tlak. Obrancovia však veľmi dobre blokovali strely."

Ľubomír Višňovský, asistent trénera SR: "Myslím si, že obrancovia dnes celkom slušne rozohrávali puky útočníkom. V prvej tretine sme však strácali veľmi veľa pukov a na to si musíme dávať pozor. Máme z dnešného duelu video a poriadne si ho rozoberieme. Odveta bude náročná, pretože chalani majú za sebou ťažké tréningy pod novým koučom."

Branislav Konrád, brankár SR: "Chytalo sa mi dnes celkom dobre. V prvej tretine sme mali trochu problémy, no potom sa to zrovnalo. V tretej sme hrali presne to, čo sme potrebovali, a dotiahli to do víťazného konca. Každý brankár má rad zápasy s množstvom práce, podarilo sa mi dostať sa do tempa a potom šlo samé."

Marek Hovorka, útočník SR: "Súper na nás vyletel a dohrával každý súboj. Postupne sa hra vyrovnalo a podarilo sa nám triumfovať aj s dávkou šťastia."

Matej Paulovič, útočník SR, autor víťazného gólu: "Som rád, že som strelil víťazný gól a dokonca prvý v reprezentácii. Dôležitejšie však je, že sa nám podarilo vyhrať, ani raz sme neinkasovali a hrali sme dobre v obrannom pásme. V prvej časti sme sa trochu spoznávali, no potom sa to zlepšilo."

Online prenos: Česko - Slovensko (prípravný zápas, Třinec)

Reprezentácia  2017/2018
23.08.2017 o 17:00
Česko
0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 5. Paulovič (Sukeľ), 59. Svitana (Hudáček). Rozhodca: Robin Šír, René Hradil – Jiří Gebauer, Vít Lederer..
Slovenská hokejová reprezentácia zaznamenala víťazný vstup do novej, olympijskej, sezóny pod vedením kanadského kouča Craiga Ramsayho, keď zdolala Česko na jeho pôde 2:0. Skóre duelu otvoril úspešným samostatným nájazdom Matej Paulovič, na ktorého nadviazal až v úplnom závere stretnutia strelou do prázdnej brány Patrik Svitana. Domáci výber bol počas celého duelu aktívnejší a hokejovejší, ale nedokázal prekonať výborne chytajúceho Branislava Konráda. Slováci sa dlhšie dostávali do tempa, no postupom času vyrovnali hru a ukázali aj svetlejšie momenty. Zajtra sa oba tímy stretnú opäť, tentoraz v Žiline.
Najlepší hráči zápasu: Patrik Bartošák (Česko) – Branislav Konrád (Slovensko).
Strely na bránu: 34 – 21.
59:23
Česi chcú dosiahnuť aspoň čestný zásah. Zase hrajú bez brankára a so šiestimi hráčmi v poli.
58:52
58:52
goalSlovensko dalo gól! Česi neudržali puk v útočnom pásme a prenechali ho súperovi. Situáciu využil PATRIK SVITANA, ktorý z pravého kruhu napol opustenú sieť domácej brány. Asistencia: Libor Hudáček.
58:26
importantSlovenská hokejová reprezentácia sa oslobodila iba pomocou zakázaného uvoľnenia, čo využíva český tréner na oddychový čas. Z hry stiahol brankára Bartošáka a pustil na ľad šiestich korčuliarov.
58:00
Do konca tretej tretiny zostávajú posledné dve minúty. Takmer päťtisíc divákov v Třinci stále očakáva české vyrovnanie.
57:28
Tréneri si môžu ušetriť oddychový čas, pretože je tu posledná reklamná prestávka dnešného stretnutia.
57:15
Macík sa už tlačil do samostatného úniku, ale Libor Šulák na poslednú chvíľu zastavil slovenského útočníka.
56:40
Slovenskí hokejisti hrajú teraz maximálne účelne, pretože v záverečných minútach už nechcú inkasovať.
55:37
Česi strávili dlhý čas v útočnom pásme, ale nedokázali puk skrotiť na hokejkách a odišli striedať.
54:30
Libor Šulák získal puk a dvakrát po sebe strieľal od modrej čiary. Ani jeden jeho pokus neprešiel cez slovenských brániacich hráčov.
53:40
Ladislav Nagy dnes naplno ukazuje svoje skúseností. Dokáže podržať puk na hokejke, vie upokojiť hru a pridáva k tomu aj presné prihrávky či strely.
52:51
Česká reprezentácia prišla o výhodu útočného pásma. Jeden z domácich hráčov zovrel puk a rozhodca prerušil hru.
52:00
Slováci takisto pohrozili. V prečíslení zakončoval z ľavej strany Patrik Svitana, ktorého pokus skončil na betóne Bartošáka.
51:20
51:20
importantHanzl nevyužil veľkú šancu. Český útočník zostal voľný na modrej čiare, postupoval sám na bránu, ale nedokázal si ideálne spracovať puk a potom nepresne zakončil.
50:43
Pavel Musil zamiešal pukom na pravo krídle a švihom ohrozil slovenskú bránu. Branislav Konrád si pripísal ďalší úspešný zákrok.
49:35
O niečo aktívnejší je stále český národný tím, ktorý prehráva od piatej minúty a nedokáže prekonať spoľahlivo chytajúceho Konráda.
49:00
Tretia tretina sa hrá vo výbornom tempe. Akcie sa striedajú na oboch stranách a diváci majú čo sledovať.
48:20
Sklenička pohotovo strieľal od modrej čiary, ale jeho pokus sa odrazil od jedného zo spoluhráčov mimo brány.
47:27
Matúš Sukeľ prežil dve minúty na trestnej lavici, takže česká presilovka je na konci. Slováci hrajú s piatimi mužmi.
46:50
Na českej strane je vidieť veľkú snahu, no domácim chýbajú skúsení hráči, ktorí by hru upokojili a zvládli dôležité momenty vo finálnej fáze akcií.
46:05
Libor Šulák nahadzoval puk od modrej čiary a Branislav Konrád takmer nič nevidel. Mal však šťastie, že neinkasoval.
45:27
Matúš Sukeľ zahral nedovolene v osobnom súboji, keď zasiahol protihráča lakťom do tváre. Hlavný rozhodca mu udelil dve minúty za hrubosť.
44:50
importantMatej Paulovič mohol pridať svoj druhý gól v dnešnom zápase. Mladý slovenský útočník sa dostal do samostatného nájazdu, ale za chrbtom mal dvoch hráčov, takže nedokázal ideálne vystreliť.
44:13
Martin Gernát využil priestor v útočnom pásme a príklepom nepríjemne zakončil. Bucova dorážka ale nebola úspešná.
43:21
importantĎalší dobrý zákrok Bartošáka. Paulovič našiel na pravom kruhu voľného Sukeľa, ktorý napálil puk priamo do lapačky českého gólmana.
43:10
Erik Černák kvalitne vypálil od modrej čiary, ale Patrik Bartošák puk vyrazil ramenom do bezpečia.
42:34
Slovákom nevyšlo striedanie, čím sa domácim vytvoril priestor na prečíslenie troch proti jednému. Na modrej čiare však výborne zapracoval Martin Gernát.
41:20
Zaplnená třinecká aréna stále čaká na prvý presný zásah českého tímu. Domáci chcú otočiť skóre, no zatiaľ je proti Branislav Konrád.
40:27
40:27
importantVeľká šanca slovenského tímu. V situácii troch proti trom kvalitne vystrelil Ladislav Nagy a odrazený puk sa dostal priamo k voľnému Andrejovi Kudrnovi, ktorý spred brány trafil Bartošáka.
40:15
Záverečné sekundy presilovky strávili slovenskí hokejisti v okolí vlastnej brány. Český obranca David Musil je späť na ľadovej ploche.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Strely na bránu: 23 – 11.
Prostredné dejstvo bolo vyrovnanejšie ako úvodné. Slovenskí hokejisti zlepšili organizáciu hry, nerobili zbytočné chyby v obrannej činnosti a dokázali si vypracovať aj príležitosti v ofenzíve. Napriek tomu stále platí fakt, že hokejovejší sú Česi, ktorí majú hernú prevahu. Našich však môže tešiť naďalej tesné vedenie vďaka zásahu Pauloviča zo začiatku stretnutia.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:33
Slovenský kapitán mal ďalšiu možnosť na zmenu skóre. Tentoraz strieľal z ľavej strany, ale Čechov zachránil Bartošák.
38:55
Slovenskí hokejisti si vytvorili tlak v presilovej hre. Ladislav Nagy dvakrát strieľal švihom z pravého krídla.
38:15
Rýchly Marek Hovorka narobil problémy českej defenzíve. David Musil si pomohol rukami a inkasoval dve trestné minúty za držanie.
37:21
Česi hrali štvrtú presilovku v zápase, ale táto im vôbec nevyšla. V útočnom pásme strávili len pár sekúnd a navyše vážnejšie nevystrelili.
36:50
Patrik Koyš zaviezol puk za českú bránu a získal dôležité sekundy. Potom mu pomohli aj spoluhráči.
36:15
Slováci pozorne bránia. Dokázali viackrát pokaziť súperovi kombináciu a rýchlo vyhodili puk cez všetky čiary.
35:21
Libor Hudáček si zbytočne pomohol hokejkou a previnil sa hákovaním v nevinnej situácii. Hlavný rozhodca mu udelil dve trestné minúty.
34:27
Hráči oboch tímov majú možnosť na krátky odpočinok pred záverom druhej tretiny. Nasleduje reklamná prestávka.
34:10
Snaha o rýchly prechod do útočného pásma Slovensku nevyšla. Nepresná prihrávka na Ladislava Nagya znamenala icing.
33:32
Slovenskí hokejisti prežili aj tretie oslabenie v dnešnom stretnutí. Česi mali príležitosti na zakončenie, ktoré nevyužili.
32:30
Petr Straka mal rýchlosť na ľavom krídle, dostal presnú prihrávku od Kloka, no jeho strela švihom smerovala nad bránu.
31:47
Lukáš Klok využil voľný priestor na modrej čiare a nahodil puk na Konráda. Slovenský brankár pohotovo zasiahol a nedovolil dorážku.
31:32
Radoslav Tybor v snahe získať puk v strednom pásme podrazil českého hráča a odchádza na trestnú lavicu, kde si odsedí dve minúty.
31:15
Patrik Svitana získal puk pred českou bránou. Mohol strieľať, ale ešte hľadal pred odkrytou sieťou spoluhráčov, pretože Bartošák nebol ideálne postavený.
30:55
Český kapitán Radan Lenc nečakane vystrelil od ľavého mantinelu. Puk však smeroval priamo na Branislava Konráda, ktorý si drží čisté konto.
30:28
Najaktívnejší hráč v českej zostave David Kaše dnes strieľa z každej pozície. Mal množstvo šancí, no aj teraz stroskotal na Konrádovi.
30:00
30:00
Zagrapan výborne našiel pred bránou stojaceho Macíka, ktorého zakončenie zblízka smerovalo mimo priestoru medzi troma žŕdkami.
29:32
Macík dostal dobrú prihrávku do rýchlosti, ale nedokázal si spracovať puk, ktorý mu ušiel až do rohu klziska.
28:20
Po slabšom vstupe do druhého dejstva Česi opäť preberajú kontrolu nad pukom aj zápasom. Stále však prehrávajú o jeden gól.
27:30
Česi hrajú priamočiaro a nahadzujú puk pred bránu. Teraz ho dobre sledoval aktívny David Kaše, ktorého dorážku zneškodnil Konrád.
26:50
Tomášek skúsil kľučku na Holendu, otvoril si priestor na zakončenie a zamestnal Konráda strelou švihom.
26:15
Hra v druhej časti má dobrý spád, ale teraz je na programe prvá reklamná prestávka.
25:42
Libor Šulák chcel podporiť útok z modrej čiary, ale stratil puk. Slováci to mohli využiť na rýchly brejk, Gernát však vyprodukoval iba zakázané uvoľnenie.
24:45
Prvé prerušenie v druhej tretine prišlo po takmer piatich minútach. Hrá sa v dobrom tempe a k slovu sa dostávajú aj slovenskí reprezentanti.
24:16
Erik Černák nedal dýchať českým útočníkom, keď výborne čistil priestor za aj pred bránou Branislava Konráda.
23:10
Slováci v týchto momentoch konečne ožili. Strela Radoslava Tybora bola ale zblokovaná do rohu klziska.
22:35
Ladislav Romančík zvolil príklep od modrej čiary. Patrik Bartošák musel zasahovať, ale nemal žiadne ťažkosti.
22:00
Ladislav Nagy prenechal puk pri mantineli obrancovi Matúšovi Holendovi, ktorý sa natlačil do zakončenia a švihom minul bránu.
21:03
Česi pokračujú v nastolenom trende a od úvodu druhého dejstva sa tlačia do útoku. Slováci sú veľmi pasívni vzadu.
20:43
Šťastný ukázal šikovné ruky, uvoľnil sa cez slovenskú defenzívu, ale jeho prihrávku pred bránu nedokázal zužitkovať David Kaše.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Strely na bránu: 16 – 7.
Slovenská hokejová reprezentácia zvládla prvú tretinu výsledkovo lepšie, pretože v piatej minúte využil samostatný únik vydareným blafákom Matej Paulovič. Okrem tohto momentu však zverenci Craiga Ramsayho veľa neukázali a museli sa väčšinou brániť útokom súpera. Českí hokejisti si vypracovali množstvo šancí, mali jasnú hernú prevahu a priaznivý stav pre Slovensko zabezpečil výbornými zákrokmi Branislav Konrád.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
Slovenskí hokejisti boli asi hlavou v kabíne, pretože nechali voľného Tomečka na pravom krídle a opäť sa museli spoliehať na Konráda.
19:10
Česká presilovka pokračuje naďalej tlakom. Slováci dokázali aspoň vystriedať vďaka vyhodeniu Hovorku.
18:25
Radan Lenc sa dostal k dorážke spomedzi kruhov, ale z ideálnej pozície trafil len pripravenú vyrážačku Konráda.
18:06
Aktívny Stach sa pohral s Marekom Zagrapanom, ktorý ho napokon zastavil nedovoleným spôsobom a rozhodca mu udelil dve trestné minúty za podrazenie.
17:56
Presilovka slovenského tímu je na konci. Naši hokejisti dvakrát vystrelili na bránu, ale nevypracovali si vážnejšiu šancu.
16:42
Z podobného miesta tentoraz strieľal Libor Hudáček. Slovenský útočník nahodil puk medzi klbko hráčov, no Bartošák zase úspešne zakročil.
16:22
Ladislav Romančík sa ocitol vo výbornej pozícii na vrchole kruhu, ale jeho strela švihom nemala ideálny smer ani razanciu.
15:56
Ladislav Nagy udržal na svojom chrbte mladšieho protihráča Jakuba Hermana, ktorý sa previnil držaním a dostal dve trestné minúty.
15:28
Českí hokejisti teraz zaváhali v prechode do útočného pásma. Po zakázanom uvoľnení sa hra sťahuje pred Bartošáka.
14:15
importantObrovská šanca Česka. David Kaše zostal úplne voľný pred slovenskou bránou, mal dostatok času na zakončenie, ale trafil iba výborného Konráda.
14:00
V zostave Slovenska už absentuje asistent kapitána Juraj Mikuš. Bek pražskej Sparty musel opustiť ľadovú plochu, pretože má údajne zlomený nos.
13:32
Nový slovenský tréner môže upokojiť svojich zverencov počas druhej reklamnej prestávky, pretože v doterajšom priebehu duelu nie je ich výkon ideálny.
13:32
12:54
Najlepším mužom v slovenskom drese je zatiaľ brankár Branislav Konrád, ktorý vychytal viacero šancí Čechov a teraz svoj tím zase podržal pri zakončení Tomečka zblízka aj následnej dorážke Šťastného.
12:30
Patrik Bartošák si pripísal úspešný zákrok, keď ho jednoduchou strelou zo stredného pásma preveril Libor Hudáček.
11:36
Slovenskí hokejisti prežili dvojminútové oslabenie. Obranca Erik Černák sa vrátil späť z trestnej lavice.
11:00
Slováci odolávajú s vypätím všetkých síl. Tlak českého tímu sa stupňuje a gól visí na vlásku.
10:35
David Kaše napriahol od modrej čiary. Jeho príklep smeroval priamo na Konrád, ktorý si pripísal úspešný zákrok.
9:55
09:55
Slovenská obrana bola veľmi benevolentná. Nechala Libora Šuláka prejsť cez celé klzisko až pred bránu, kde ho zastavil Branislav Konrád.
09:36
Z českého tlaku vyplynulo prvé slovenské vylúčenie. Erik Černák si odsedí dve minúty za krosček.
09:10
Česi sa usadili v útočnom pásme a teraz vozia Slovákov na kolotoči. Puk si však posúvajú iba popri mantineli.
08:05
importantĎalšia šanca českého výberu. David Kaše nabral rýchlosť na pravom krídle, zvolil kľučku do stredu a Slovákov zachránil až spoľahlivý Konrád.
07:30
Tomeček nebezpečne vystrelil spomedzi kruhov. Jeho pokus švihom len tesne minul slovenskú bránu.
07:10
Českí hokejisti pokračujú v aktívnej hre a naďalej útočia. Teraz ich však zastavilo ofsajdové postavenie.
06:40
Čerešňák mohol využiť zlú rozohrávku českého výberu, ale iba nastrelil súpera a bol rád, že stihol zastaviť brejk domácich.
06:23
Petr Straka poľahky prenikol po ľavom krídle, uvoľnil sa a švihom preveril Branislava Konráda. Nasleduje reklamná prestávka.
05:40
Aktívnejší Česi inkasovali prekvapivo ako prví. Slovenským hokejistom by to mohlo pomôcť, pretože doteraz pôsobili zakríknuto.
04:55
04:55
goalSlovensko dalo gól! Matúš Sukeľ vybojoval puk na červenej čiare, vysunul do brejku MATEJA PAULOVIČA a ten si bez problémov poradil s brankárom Bartošákom, ktorého prekvapil blafákom do forhendu. Asistencia: Matúš Sukeľ.
04:30
Snaha jedného zo slovenských hokejistov získať puk v strede klziska sa skončila nepresnosťou a icingom.
03:49
Slovenský tím má stále problém rozohrať puk z vlastného pásma. Posúva si ho po mantineli a rýchlo stráca pôdu pod nohami.
03:10
David Kaše zostal voľný medzi kruhmi a z otočky kvalitne vystrelil. Konrád bol dobre postavený, takže spoľahlivo zasiahol.
02:34
Česi zatiaľ častejšie kontrolujú puk. Slovenským hokejistom viazne rozohrávka a prechod cez stredné pásmo.
01:59
Kalina dvakrát po sebe nahadzoval od modrej čiary. Branislav Konrád mal odkrytý výhľad a puk schoval v náručí.
01:37
Branislav Konrád musel prvýkrát zasahovať. Z bekhendu zakončoval Dominik Uher a slovenský gólman vyriešil situáciu na dvakrát.
01:20
Slováci dostali puk do útočného pásma, ale Patrik Svitana bol ihneď atakovaný a nedokázal prihrať.
00:32
Ladislav Nagy chcel prihrať o mantinel spoluhráčom, ale urobil zakázané uvoľnenie. Navyše dostal tvrdý hit od Skleničku.
00:01
Slovenskí hokejisti boli úspešnejší pri úvodnom buly, ale rýchlo stratili puk. Akciu domácich však zastavil ofsajd.
00:01
Nový kanadský tréner na slovenskej lavičke Craig Ramsay určil pred dnešným zápasom kapitána tímu, ktorým sa stal najskúsenejší muž spomedzi nominovaných a jeden z posledných aktívne hrajúcich majstrov sveta z Göteborgu Ladislav Nagy. Asistovať mu budú obranca Juraj Mikuš a útočník Libor Hudáček.
Napriek netradičnému augustovému termínu si našlo cestu na štadión v Třinci množstvo ľudí a tribúny sú takmer zaplnené. Svoju rolu zohráva aj náboj derby zápasov a samotné dejisko stretnutia, ktoré je neďaleko slovenských hraníc.
Hráči oboch tímov sú už zoradení na ľadovej ploche. Pred začiatkom zápasu ešte zaznejú hymny Česka a Slovenska.

Česko: Bartošák (Svoboda) – Šulák (A), Dvořák (A), Klok, Sklenička, Musil, Pyrochta, Němeček, Kalina – Lenc (C), Musil, Kaše – Straka, Stach, Indrák – Uher, Herman, Hanzl – Šťastný, Tomášek, Tomeček.

Slovensko: Konrád (Tomek) – J. Mikuš (A), Černák, Gernát, Čerešňák, Kotvan, Holenda, J. Brejčák, L. Romančík – Nagy (C), Hovorka, Kudrna – Tybor, L. Hudáček (A), Svitana – Buc, Zagrapan, Macík – Koyš, M. Sukeľ, Paulovič.

Rozhodca: Robin Šír, René Hradil – Jiří Gebauer, Vít Lederer.
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu z prípravného zápasu medzi českou a slovenskou hokejovou reprezentáciou v Třinci. Obe krajiny si vybrali augustový termín ako vhodný na testovanie adeptov pre potreby národného tímu.

Česko
dáva v dvojzápase proti Slovákom príležitosť najmä mladým hráčom. Tréner Josef Jandač nominoval až štrnásť nováčikov a zvyšok tímu nastúpil v reprezentácii dokopy len na 38 zápasov. Najväčšou osobnosťou výberu je obranca Libor Šulák, ktorý si zahral na poslednom svetovom šampionáte a v lete podpísal kontrakt s Detroitom Red Wings. Zaujímavým hráčom je aj Petr Straka, ktorý sa vrátil do Česka po účinkovaní v zámorí, kde zaznamenal aj tri štarty v NHL za Philadelphiu Flyers. Epizódnu rolu v zámorskej profilige si zahral aj Dominik Uher, ktorý dostal šancu v dvoch zápasoch za Pittsburgh Penguins. Obranca David Musil absolvoval štyri súboje za Edmonton Oilers a brankár Patrik Bartošák chytal na farme Los Angeles a o príležitosť preniknúť do NHL ho pripravila nedisciplinovanosť mimo ľadu. Z 22 nominovaných hokejistov pôsobí až 20 v českej najvyššej súťaži. Mimo rodnej krajiny hrávajú iba spomínaný obranca Libor Šulák a útočník David Kaše, brat slávnejšieho Ondřeja Kaše, ktorý je súčasťou organizácie Anaheimu Ducks. Kapitánom tímu v súbojoch proti Slovensku bude forvard Radan Lenc.

Nominácia českej reprezentácie:
Brankári: Patrik Bartošák (HC Vítkovice RIDERA). Miroslav Svoboda (HC Škoda Plzeň).
Obrancovia: Libor Šulák (Detroit, NHL/Lahti, Finsko), Lukáš Klok (HC Vítkovice RIDERA), David Musil (HC Oceláři Třinec), David Sklenička (HC Škoda Plzeň), Tomáš Dvořák, Petr Kalina (obaja HC Sparta Praha), David Němeček (BK Mladá Boleslav), Filip Pyrochta (Bílí Tygři Liberec).
Útočníci:
Radan Lenc, Pavel Musil (obaja BK Mladá Boleslav), David Tomášek (HC Dynamo Pardubice), Vojtěch Tomeček (Piráti Chomutov), David Kaše (Mora, Švédsko), Dominik Uher (HC Sparta Praha), Miroslav Indrák, David Stach, Petr Straka (všetci HC Škoda Plzeň), Jakub Herman (HC Olomouc), David Šťastný (Aukro Berani Zlín), Martin Hanzl (HC VERVA Litvínov).

Slovensko zaznamenalo v máji najhoršie vystúpenie v elitnej kategóriei majstrovstiev sveta v histórii. V nemeckom Kolíne prehralo šesť zo siedmich duelov a obsadilo štrnáste miesto, čo mu tesne zabezpečilo zotrvanie medzi najlepšími. Ihneď po skončení turnaja bolo jasné, že hlavný tréner Zdeno Cíger skončí na lavičke národného tímu a spolu s ním nebude pokračovať ani generálny manažér Róbert Švehla, ktorého nahradil Miroslav Šatan. Držiteľ kompletnej medailovej zbierky zo svetových šampionátov nedávno predstavil nového kouča, ktorým je Kanaďan Craig Ramsay. Ten mal pri svojej prvej nominácii zviazané ruky, keď nemohol počítať s hráčmi bratislavského Slovana ani hokejistami, ktorí majú klubové povinnosti v Lige majstrov. Navyše musel súpisku trikrát korigovať pre zranenia. V záverečnom menoslove hrajú prím hráči z českej a slovenskej najvyššej súťaže, ktorých dopĺňajú muži z ďalších európskych líg a Erik Černák zo zámorskej AHL. Lídrami tímu by mali byť Ladislav Nagy či Libor Hudáček.

Nominácia slovenskej reprezentácie:

Brankári: Samuel Baroš (bez angažmánu), Tomáš Tomek (MsHK Žilina), Branislav Konrád (HC Olomouc/ČR).
Obrancovia: Ján Brejčák (bez angažmánu), Matúš Holenda (Dukla Trenčín), Oldrich Kotvan (BK Mladá Boleslav/ČR), Peter Čerešňák (HC Plzeň 1929/ČR), Martin Gernát (bez angažmánu), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha/ČR), Ladislav Romančík (Dukla Trenčín), Erik Černák (Syracuse Crunch/USA – AHL)
Útočníci: Marek Hovorka, Patrik Koyš, Ladislav Nagy (všetci HC Košice), Matúš Sukeľ (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Radoslav Macík (Dukla Jihlava/ČR) Matej Paulovič (HK Nitra), Patrik Svitana (HK Poprad), Marek Zagrapan (EHC Winterthur/Švajč.), Dávid Buc (HC Olomouc/ČR), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR), Radoslav Tybor (HC Vítkovice Ridera/ČR), Libor Hudáček (Örebro Hockey/Švéd.).

Súboje Česka a Slovenska majú bohatú históriu. Tradiční rivali hrali proti sebe naposledy predvlani v príprave na majstrovstvá sveta. Vtedy sa tešili z víťazstiev 3:1 a 3:2 po samostatných nájazdoch Česi, ktorí mali výhodu domáceho prostredia.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Ramsaymu premiéra vyšla, slovenskí hokejisti zdolali v príprave Česko