Neymar.
Neymar. (Autor: SITA/AP)
Martina Janíková|18. sep 2017 o 10:35

Edinson Cavani neprenechal pokutový kop Neymarovi.

BRATISLAVA. Futbalisti Paríža Saint-Germain neprehrali na domácom ihrisku už 38 zápasov v sérii. V nedeľu porazili Lyon 2:0, i keď góly nestrieľali hráči PSG.

O oba presné zásahy sa postarali hráči Lyonu, vlastné góly si strelili obaja stopéri. Najskôr v 75. minúte prekonal Lopesa Marcelo, o jedenásť minút neskôr sa to podarilo aj Jeremymu Morelovi.

Prvé náznaky problémov

Viac ako výsledok a nepresvedčivý výkon hráčov PSG pútali pozornosť roztržky medzi triom Neymar - Edinson Cavani - Dani Alves.

Prvé náznaky nepríjemností na hracej ploche priniesli nahnevané reakcie Cavaniho na snahy Neymara prevziať rozohranie voľného kopu. Do celej situácie zasiahol Alves.

Brazílsky reprezentant zobral Cavanimu loptu a prenechal ju Neymarovi.

Nepremenený pokutový kop

Napätá atmosféra medzi hráčmi parížskeho klubu vyvrcholila pri pokutovom kope. Paríž Saint-Germain v tom čase vyhrával 1:0.

Kylian Mbappé bol faulovaný a rozhodca odpískal pokutový kop. Cavani sa rozhodol využiť príležitosť na zvýšenie náskoku a odmietol prenechať penaltu Neymarovi. Brazílčan nahnevane odkráčal preč.

Uruguajský reprezentant Lopesa neprekonal. Brankár loptu vytlačil na brvno a tá sa odrazila meter pred bránkovú čiaru. Nervózny Cavani sa dožadoval uznania gólu a výrazne gestikuloval.

Pobavili aj internet

Situácia medzi hráčmi PSG pobavila ľudí na internete a užívatelia sociálnej siete Twitter si stihli všimnúť, že roztržky medzi hráčmi sa preniesli i do virtuálneho sveta.

Neymar prestal sledovať Cavaniho na Instagrame.

Nepríjemnosti v hviezdnom parížskom tíme nie sú ojedinelé. Minulý týždeň v zápase Ligy majstrov medzi Celticom Glasgow a Parížom Saint-Germain mal Neymar problém s osemnásťročným mladíkom Anthonym Ralstonom.

Po stretnutí mu Neymar odmietol podať ruku a namiesto zdvorilého gesta, Brazílčan súperovi niečo vravel a rukou si zakrýval ústa.

Túto situáciu upokojil až Neymarov spoluhráč Marco Verratti, ktorý s mladíkom odkráčal preč.

Domov»Futbal»Francúzsko»Neymar mal opäť problém, tentokrát s vlastným spoluhráčom