Získal zlato v skokoch na lyžiach. Roglič chcel byť majstrom sveta aj v časovke

Slovinský cyklista Primož Roglič získal na MS v Bergene v individuálnej časovke striebornú medailu. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. sep 2017 o 15:58

Slovinský jazdec skončil na MS v cyklistike v individuálnej časovke druhý.

BERGEN. Slovinský cyklista Primož Roglič získal v stredu na majstrovstvách sveta v Bergene v individuálnej časovke striebornú medailu.

Z cenného kovu sa tešil aj pred desiatimi rokmi, ale mal iný lesk a triumfoval v inom športe. Na juniorskom svetovom šampionáte v skokoch na lyžiach si spolu s tímovými kolegami vybojoval zlato.

Roglič: Veľmi som chcel získať medailu

Teraz však začína žiariť aj v cyklistike. "Bola to pre mňa výzva od začiatku sezóny. Trať mi sedela viac ako pred rokom v Katare, takže to bola veľká príležitosť. Veľmi som chcel získať medailu," citoval 27-ročného Slovinca web CyclingNews.

Roglič minulý rok na rovnej trati v Dauhe skončil na 24. mieste. Tentoraz si nórski organizátori v závere 31 km trate pripravili pre účastníkov stúpanie Mount Floyen s dĺžkou 3,4 km a priemerným sklonom 9,1% a maximom 10,2.

Už pred začiatkom pretekov sa viedli diskusie o tom, či by pred ním nemali jazdci zmeniť bicykel a zabezpečiť si tak rýchlu jazdu do cieľa. Roglič sa rozhodol pre výmenu a vyplatilo sa mu to, keďže v stúpaní na Mount Floyen bol najrýchlejší.

"Prečo by som tak neurobil? Rozhodol som sa tak už pred dvoma dňami. Je jednoduché povedať, že zmeníte bycikel, pretože tak musíte urobiť, keď ste unavení a potrebujete ísť na plný plyn.

Za takýchto podmienok sa môže veľa vecí ubrať zlým smerom, my sme však z tréningov boli na podobný scenár pripravení a dopadlo to dobre. Chcel som vyhrať, preto som sem pricestoval, ale Tom Dumoulin predviedol skvelú jazdu.

Zvíťazil s veľkým náskokom, k čomu mu gratulujem," pochválil svojho súpera Roglič, ktorý za Holanďanom zaostal o 58 sekúnd.

Unikátny športový príbeh

Niekdajší slovinský skokan na lyžiach túto sezónu potvrdzuje silný záver z predchádzajúceho roka.

Na talianskej Grand Tour Giro d´Italia triumfoval v časovke. V tomto roku vyhral preteky Volta ao Algarve, štvrtý skončil na etapových pretekoch Tirreno-Adriatico.

Je skvelé stáť na pódiu s dvoma elitnými cyklistami ako je Dumouline a Chris Froome.

Primož Roglič, slovinský cyklista

Jeho unikátny športový príbeh obletel svet počas Tour de France 2017, kde zvíťazil v 17. supernáročnej etape z La Mure do Serre-Chevalier (183 km).

Vrchár tímu LottoNL-Jumbo zaútočil šesť kilometrov pod vrcholom stúpania na Col du Galibier a zostávajúcich 34 km až do cieľa strávil v úspešnom sóloúniku.

Najviac sa však v tejto sezóne sústredil práve na časovku na MS v Bergene.

"Od začiatku bola pre mňa vrcholným cieľom. Vedel som, že mi preteky budú sedieť. Je skvelé stáť na pódiu s dvoma elitnými cyklistami ako je Dumouline a Chris Froome. So striebornou medailou som spokojný," dodal Roglič.

Domov»Cyklistika»MS v cyklistike»Získal zlato v skokoch na lyžiach. Roglič chcel byť majstrom sveta aj v časovke