Slováci začali majstrovstvá sveta skvelo, majú už zlato aj bronz

Začiatok MS Slovákom vyšiel a získali zlato hneď v prvej disciplíne.
Začiatok MS Slovákom vyšiel a získali zlato hneď v prvej disciplíne. (Autor: TASR)
SITA|26. sep 2017 o 09:54

Slovenkám sa tak nedarilo.

PAU. Slovensko získalo v úvodný deň súťaží na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome vo francúzskom Pau dve medaily.

Postarali sa o ne hliadky - singlkanoisti obhájili zlato z Londýna 2015 a bronz si vybojovali deblovky.

Zlato hneď v prvej disciplíne

Začiatok MS Slovákom vyšiel a získali zlato hneď v prvej disciplíne. Kanoisti Matej Beňuš, Alexander Slafkovský a Michal Martikán dominovali v súťaži tímov 3x C1M, na trati nemali konkurenciu, bez jediného zaváhania dosiahli čas 95,44 sekundy a v cieli mali pred striebornou trojicou z Veľkej Británie náskok troch sekúnd.

Na treťom mieste skončili napokon Francúzi. Slovenské trio Beňuš, Martikán, Slafkovský ťahá na MS už poriadne dlhú sériu, veď titul získalo už siedmykrát za sebou.

Víťaznú šnúru začali v roku 2009 v La Seu d'Urgell a odvtedy ich nik nedokázal zosadiť zo svetového trónu. Michal Martikán na čele hodnotenia najúspešnejších reprezentantov vo vodnom slalome pridal do svojej zbierky už jubilejnú dvadsiatu medailu z MS, desiatu v tímovej súťaži.

"Je neuveriteľné, že už siedmykrát za sebou sme majstri sveta," napísal na facebooku Matej Beňuš a pridal fotografiu víťazov.

Deblkanoisti získali bronz

Po neúspechu na júnových ME v slovinskom Tacene sa deblkanoistom podarilo v tímovej súťaži na MS vybojovať bronz.

Posádky Ladislav a Peter Škantárovci, Tomáš Kučera s Jánom Bátikom, Pavol a Peter Hoschornerovci figurovali po svojej súťaži na poslednom 4. mieste, no rozhodcovia im dodatočne odrátali dve trestné sekundy a Slováci sa posunuli na bronzový stupienok pred Čechov.

Na predchádzajúcom svetovom šampionáte Slovensko v disciplíne 3x C2M nezískalo medailu. Titul majstrov sveta obhájili Francúzi, striebro si vyjazdili rovnako ako pred dvoma rokmi Nemci.

Tri neobhájilo striebro

Trio Jakub Grigar, Martin Halčin a Andrej Málek neobhájilo strieborné medaily v 3x K1M z predchádzajúcich MS.

Slováci na šampionáte v Pau nazbierali na trati až 6 trestných sekúnd, čo im v utorok stačilo len na 8. miesto. Na cenný kov mohli pomýšľať iba v prípade čistej jazdy, čo sa im však nepodarilo, pretože mali dotyky na siedmej, desiatej a dvanástej bránke.

Zlato spred dvoch rokov obhájili Česi, striebro putuje do Francúzska a bronz si vyjazdili Slovinci.

Bez medaily zostali až ženské tímy. Jana Dukátová, Elena Kaliská a Eliška Mintálová obsadili medzi kajakárkami 7. miesto, zlato si vyjazdili Nemky.

Monika Škáchová, Simona Glejteková a Simona Maceková skončil ôsme, najcennejší kov získali Britky.

MS vo vodnom slalome - Pau (Fr.) - utorok:

/TÍMOVÉ SÚŤAŽE/

3x C1M:

1.Slovensko (Matej Beňuš, Alexander Slafkovský, Michal Martikán)95,44 s (0)