Halák v Dallase inkasoval päť gólov

Pred bránkou Jaroslava Haláka bojuje český útočník Dallasu Martin Hanzal so Scottom Mayfieldom. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|11. nov 2017 o 06:30

Slovenský gólman zaznamenal 24 zákrokov, jeho spoluhráči neskórovali.

NEW YORK. Slovenský hokejový brankár odohral v noci na sobotu v drese Nes Yorku Islanders celý zápas na ľade Dallasu Stars, v ktorom inkasoval päť gólov z 29 striel domácich.

Domáci Ben Bishop si pripísal po 14 úspešných zákrokov čisté konto, už dvadsiate v kariére.

Spezza čakal na gól 16 zápasov

"Príšerný výkon z našej strany. Je to neakceptovateľné, nemôžeme hrať takto," posťažoval sa obranca Islanders Johnny Boychuk.

V tíme víťazov vynikol švédsky obranca John Klingberg, autor gólu a dvoch asistencií. Najdlhšie čakanie na presný zásah v kariére ukončil Jason Spezza. Skúsený 34-ročný útočník Stars skóroval prvýkrát od 6. apríla, čakal 16 zápasov.

"Je to dobrý pocit dať gól, to čakanie už bolo príliš dlhé. Samozrejme, dôležité je, že som pomohol k víťazstvu," uviedol Jason Spezza, ktorý má v zbierke jednu zlatú a dve strieborné medaily z MS v hokeji.

Boston mal v predĺžení šancu

V ďalšom nočnom súboji Boston s kapitánom Zdenom Chárom podľahol domácemu Torontu 2:3 po predĺžení. Chára dostal dva dvojminútové tresty, v prvej tretine za zdržovanie hry a v tretej za hrubosť.

Na ľade strávil vyše 23 minút, na bránku súpera sa mu nepodarilo vystreliť, ale tri strely domácich dokázal zblokovať. Do štatistík si pripísal mínusový bod. Chára bol po zápase sklamaný, pretože jeho tím neudržal vedenie, keď minútu pred koncom inkasoval vyrovnávajúci gól na 2:2.

"Je to trochu sklamanie, keď inkasujete gól v takom neskorom čase, ale celkovo sme odohrali dobrý zápas. Súper mal hráča navyše na ľade, našiel ho a ten skóroval. V predĺžení sme spočiatku mali šance na víťazstvo. Potom však prišla strata puku a oni zvládli situáciu, keď boli v prečíslení," konštatoval Chára na webe NHL.

Daňo opäť nehral

Nováčik z Las Vegas pokračuje v nečakane výborných výkonoch, tentoraz zdolal doma v takisto dobrej forme hrajúci Winnipeg jednoznačne 5:2. Golden Knights si predĺžili víťaznú sériu v T-Mobile Aréne na šesť zápasov, zároveň dosiahli desiatu výhru už v 16. dueli premiérovej sezóny, čo dokázali len ako tretí nováčik v histórii NHL.

Montrealu s Torontom sa to podarilo ešte pred 100 rokmi v historicky prvom ročníku.

Dva góly, vrátane rozdielového, strelil za Vegas Švéd William Karlsson. Winnipeg ukončil sériu stretnutí so ziskom minimálne jedného bodu, zastavila sa na čísle osem. Do zostavy Jets sa opäť nezmestil slovenský útočník Marko Daňo.

V prvom z dvojice zápasov v Štokholme Ottawa vyhrala nad Coloradom 4:3 po predĺžení, o víťazný gól sa postaral v 59. sekunde extračasu Mark Stone.

Washington si poradil s Pittsburghom 4:1 aj vďaka svojmu brankárovi Bradenovi Holtbymu, ktorý zneškodnil 27 súperových striel a vychytal 200. víťazstvo v NHL už vo svojom 319. zápase kariéry. V profilige sa to rýchlejšie podarilo len slávnemu Kenovi Drydenovi.

Florida uspela v Buffale 4:1 a ukončila sériu prehier, ktorá trvala päť duelov. Brankár Panthers Roberto Luongo sa osamostatnil na štvrtom mieste historického rebríčka so 455 triumfami.

NHL 2017/18 - piatok:

Buffalo Sabres - Florida Panthers 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Góly: 14. Okposo (Antipin, E. Kane) - 27. Dadonov (Barkov, Huberdeau),44. McCoshen (Huberdeau, Dadonov), 59. Barkov (Huberdeau, Sceviour), 59. Trocheck (Ekblad)

Columbus Blue Jackets - Carolina Hurricanes 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 6. Dubinsky (Motte, Hannikainen) - 24. J. Staal (Hanifin, Teräväinen), 29. J. Staal (Teräväinen, Aho), 60. B. McGinn (Williams, D. Ryan)

Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 40. J. van Riemsdyk (Kadri, Rielly), 59. J. van Riemsdyk (Marner, Zajcev), 62. Marleau (Gardiner, Marner) - 36. Bergeron (Marchand, Krug), 55. Pastrňák (Szwarz, Bjork)

Zdeno Chára (Boston) odohral 23:56 min, 4 trestné minúty, 3 "hity", 1 zablokovaná strela, 1 mínuska

Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 15. Carlson (Kuznecov, Ovečkin), 39. O´Shie (Carlson, Eller), 54. Stephenson (Bäckström, Chorney), 58. Vrána - 29. P. Kessel (Rust, Malkin)

Dallas Stars - New York Islanders 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)

Góly: 2. Klingberg (Jamie Benn, Seguin), 15. G. Smith (Radulov, Klingberg), 17. Lindell (Klingberg, Hanzal), 27. Janmark, 36. Spezza (Lindell, Hamhuis)

Halák odohral celý zápas kryl 24 z 29 striel, úspešnosť 82,8%

Las Vegas Golden Knights - Winnipeg Jets 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)

Góly: 7. Sbisa (Perron, Nosek), 16. Perron (Engelland, Haula), 33. W. Karlsson (Engelland, R. Smith), 35. Neal, 38. W. Karlsson (R. Smith, Sbisa) - 16. Lowry (Kulikov, Tanev), 34. Laine (Byfuglien, Scheifele)