Slovan vyhral najväčšie slovenské derby, rozhodol Hološko

Hráči Slovana strelili v derby prvý gól.
Hráči Slovana strelili v derby prvý gól. (Autor: TASR)
Sportnet|19. nov 2017 o 00:00

Fanúšikovia Trnavy vypredali sektor hostí.

Fortuna liga 2017/2018 - 16. kolo - nedeľa:

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 1:0 (1:0)

Gól: 14. Hološko, ŽK: Savičevič, Mareš - Čanturišvili, Pehlivan, Sloboda, Kadlec, rozhodovali: Očenáš - Benko, E. Weiss, 3856 divákov.

Slovan: Greif - Sekulič, Rundič, Božikov, Chouchoumis - Droppa, Savičevič - Čavrič (71. Oršula), Holman (88. Schet), Hološko - Mareš (82. Vittek)

Spartak: Vantruba - Kadlec, Hladík, Godál, Janso - Sloboda (66. Greššák), Pehlivan - Čanturišvili (77. Yilmaz), Vlasko, Jirka (57. Brigant) - Egho

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili 1:0 nad Spartakom Trnava v nedeľu v 138. ligovom derby v 16. kole Fortuna ligy 2017/2018.

Na Pasienkoch pred návštevou 3856 divákov sa v prvom polčase gólovo presadil Filip Hološko, v druhom už strelci mlčali.

Trnava zostáva lídrom tabuľky s osembodovým náskokom práve pred druhým Slovanom.

Pozrite si, ako prebiehalo derby medzi Slovanom a Trnavou: fotogaléria

20.11.2017

Priebeh stretnutia:

I. polčas

O atmosféru sa na Pasienkoch staral zaplnený sektor fanúšikov hostí. Líder z Trnavy prilákal na zvyčajné pomery aj viac domácich priaznivcov.

Publikum videlo v prvom polčase územnú prevahu domácich. O prvý väčší vzruch sa postaral hlavičkou Rundič, ale išla nad. Domáci ale udreli gólovo už v 14. minúte, keď dobrý Marešov center z pravej strany hlavou poslal umne do siete Hološko.

Hralo sa najmä medzi šestnástkami, na mokrom teréne vo veľkom nasadení s viacerými ostrejšími osobnými súbojmi ako sa na derby patrí. Gólové šance sa ale nerodili.

V 21. minúte to skúsil z priameho kopu Vlasko, ale tečovaná strela skončila rohom. V 39. minúte sa dostával do brejku Jirka, aj zakončil, ale nepresne. V 43. minúte prinútil brankára hostí Vantrubu k efektnému zákroku dobrou strelou Holman.

Vzápätí na druhej strane mohlo byť vyrovnané. Čanturišvili strelou spoza obrancu k ľavej tyčke prinútil Greifa k dobrému zákroku a dorážku Vlaska v stopercentnej šanci brankár Slovana zlikvidoval ešte zázračnejšie.

II. polčas

V druhom polčase sa obraz hry veľmi nemenil. Viac sa hralo spočiatku na polovici hostí, ale postupne sa Trnava stále viac tlačila dopredu. Plynulosť hry však často kúskovali fauly.

V 74. minúte mohol striedajúci Oršula zvýšiť, ale Janso jeho projektil odhlavičkoval do bezpečia. V 84. minúte sa v brejku troch na dvoch rútili na trnavskú bránu domáci, Vittek sa dostal do zakončenia, ale vo výbornej šanci trafil len Vantrubu.

V záverečnom nápore hostia už vyrovnať nedokázali.

Hlasy po zápase:

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: "Sme veľmi nespokojní, zvlášť, keď sme tu mali veľa fanúšikov a fantastickú podporu. Nanešťastie sme nehrali na našej zvyčajnej úrovni. Vytvorili sme si veľmi málo šancí počas zápasu. Hoci sme sa v druhom polčase o čosi zlepšili, celkovo sme ukázali málo."

Martin Ševela, tréner Slovana: "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, dobre sme sa pohybovali, aj keď terén bol stále ťažší. Dali sme úvodný gól, ten nás upokojil. Cez polčas som hráčov nabádal, aby sme dali druhý gól. Ale stiahli sme sa do stredovej zóny a súper to potom hral jednoducho dopredu nakopávanými loptami na útočníkov. Trochu mrzí to, že sme nevyužili v závere naše kontry. Bola to potom dráma až do konca. Teší výhra, teší čisté konto, ale stále máme veľa čo zlepšovať. Dnes sa potešíme z víťazstva, ale od zajtra už musíme myslieť na najbližší zápas."

Online prenos: ŠK Slovan Bratislava - Spartak Trnava (Fortuna liga 2017/2018, 17. kolo)

Fortuna liga  2017/2018
19.11.2017 o 14:00
Slovan Bratislava
1:0
(1:0, 0:0)
90+3 minúta
Trnava
Góly: 14. Hološko (Mareš). ŽK: 39. Savičevič (SBA), 66. Mareš (SBA) – 18. Čanturišvili (TRN), 52. Pehlivan (TRN), 64. Sloboda (TRN), 90. A. Kadlec (TRN). Rozhodca: Očenáš – Benko, Weiss. Diváci: 3856.
Slovanu stačil jediný presný zásah Filipa Hološka k tomu, aby uchmatol všetky tri body. Trnava odchádza smutná, avšak treba priznať, že Slovan bol v tomto zápase lepším tímom a zaslúžene zvíťazil.
90+3
90+3
Božikov za pomoci spoluhráčov odkrivkal za postrannú čiaru.
90+3
Belasí nebezpečenstvo odvrátili, avšak Božikov leží na zemi a potrebuje ošetrenie.
90+2
Kadlec centroval do 16-tky a po zrazenej prihrávke prichádza roh pre Trnavu.
90+1
Vittek mal opäť na kopačke rozhodnutie. Zbavil sa obrancu, no loptu si až príliš zasekol, čo ho zbrzdilo.
Nadstavený čas: 3 minúty.
90
yellowCardŽltú kartu dostáva Andrej Kadlec (FC Spartak Trnava).
90
Savičevič prijímal prihrávku v ofsajdovej pozícii, Vantruba posiela dlhý nákop dopredu.
89
Schet vybojoval aut pre domácich. Trnave sa už čas kráti.
88
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Holman, prichádza Mitchell Schet.
87
Vittek s vyhol ofsajdovej pasci, ale nemal dostatočnú rýchlosť a dobehla ho dvojica vracajúcich sa trnavských hráčov.
85
importantBrigant chcel vystreliť spoza pokutového územia, no jeho pokus bol zblokovaný, následne aj Kadlecov. Z toho ťažil Slovan, išiel v prečíslení dopredu, Holman ideálne našiel Vitteka, ktorý si zasekol obrancu a vystrelil. Nechýbalo veľa, mohol to byť gól, Vantruba ale perfektne zasiahol na zemi!
84
Trnavské zakončenie hlavou smerovalo presne do rukavíc brankára Greifa. Na druhej strane berie loptu pred Oršulom Vantruba.
Dnešné stretnutie sleduje 3856 divákov.
82
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Jakub Mareš, prichádza Róbert Vittek.
81
Božikov pred Yilmazm odvrátil radšej na istotu do autu.
79
Slovanu sa otvoril priestor, keď bola Trnava s väčším počtom hráčov vpredu. Oršulovi nabiehal Mareš, no center Oršulovi nesadol a kopol to kdesi do neznáma.
77
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Vachtang Čanturišvili, prichádza Kubilay Yilmaz.
76
Trnava cíti šancu. Teraz to lietalo pred bránou Slovana, Spartak zvyšuje tlak.
75
75
importantGodál zabránil gólu na 2:0. Po priťuknutí Hološka sa do strely obul Oršula, jeho tvrdý projektil trafil Godála, ktorý zaskočil za Vantrubu na bránkovej čiare!
74
Slovan zahrával priamy kop z polovice ihriska. Holman však centrom našiel len hlavu Hladíka, ktorý odvrátil do bezpečia. V krátkom slede však nasleduje ďalší priamy kop pre belasých.
72
Chouchoumis zastavil Kadleca nedovolene. Egho následne zakončil oblúčikom nad brvno.
71
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Aleksandar Čavrić, prichádza Filip Oršula.
68
Janso neprešiel cez Holmana. Droppa zakopáva loptu do autu, pretože na trávniku ležia dvaja hráči, ktorí sa zrazili.
66
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Anton Sloboda, prichádza Lukáš Greššák.
66
yellowCardŽltú kartu dostáva Jakub Mareš (ŠK Slovan Bratislava).
66
Rundič ako posledný hráč odhlavičkoval loptu pred Pehlivanom.
65
Vidíme množstvo osobných súbojov, hra sa dosť kúskuje.
64
yellowCardŽltú kartu dostáva Anton Sloboda (FC Spartak Trnava).
64
Vlasko vysúval Egha, ten loptu len tesne nedobehol, šprintoval tam ešte jeden hráč, ale ani ten na loptu nedosiahol.
63
Slovan teraz viac-menej čaká na to, čo Trnava vymyslí a snaží sa kaziť hru.
62
Brigant bol na pravej strane zdvojený, škoda pre Spartak, že sa mu nepodarilo odcentrovať, pretože v 16-tke bolo viacero trnavských futbalistov.
61
Egho si vyšliapol na Božikova, lopta pre Slovan. Trnava sa snaží viac napádať, pridala aj na dôraze.
59
Brigant nepresne prihral, čo sa snažil využiť rýchlym protiútokom Mareš, avšak v súboji 1 na 1 si počínal nedovolene, loptu tak bude mať Spartak.
58
Jirka sa nevedel dostať do hry, uvidíme, akú zmenu prinesie Brigant.
57
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Erik Jirka, prichádza Tomáš Brigant.
57
K Čanturišvilimu sa dostala odrazená lopta, z voleja páli len do pred ním stojaceho obrancu.
55
Savičevič napádal a prinútil trnavskú obranu k strate lopty. Čavrič prenikal do pokutového územia, padá, ale rozhodca ukazuje – hrajte ďalej.
54
Jirka nedobehol prudkú prihrávku po krídle, všetko kontroloval Chouchoumis.
53
Greif schováva loptu do rukavíc pred šprintujúcim Jirkom.
52
yellowCardŽltú kartu dostáva Yasin Pehlivan (FC Spartak Trnava).
52
Božikovova nepresnosť a lopta pre Trnavu.
51
Na trávniku leží faulovaný Mareš, ale po chvíľke sa pozviechal a bude pokračovať v hre.
49
Kadlec sa snažil vypomôcť Jirkovi, rezultuje z toho ale len aut pre Slovan.
48
Savičevič utiekol Pehlivanovi, no potom si loptu moc ďaleko predkopol a prišiel o ňu. Škoda, lebo na krídel mal voľného spoluhráča.
47
Jirka v nábehu nepredbehol Chouchoumisa, ten posiela loptu ihneď dopredu na Čavriča, ktorý sa tiež ďaleko nedostal.
46
Holman prihrával do 16-tky, ale našiel len trnavského obrancu.
46
Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase domáci zaslúžene vedú zásluhou gólovej hlavičky Hološka. Okrem toho stojí za zmienku Vlaskov nebezpečný priamy kop a potom azda dve najväčšie šance prvého polčasu v jeho samom závere. Najprv ju mal Holman, na druhej strane neuspel Čanturišvili, vyznamenal sa Greif.

Uvidíme, čo nám prinesie druhé dejstvo, ktoré sa začne o 15:04.
45
Prvý polčas sa skončil.
44
44
importantMohlo byť vyrovnané! Čanturišvili vo vnútri 16-tky strieľal spoza obrancu, loptu umiestnil presne k ľavej tyči, kde ju Greif dokázal vyraziť, Trnava sa ešte dostala k dorážke, no aj tú domáci brankár zázračne kryje!
43
43
importantSavičevič sa zbavil hráča, našiel spätnou prihrávkou Holmana, ktorý pekne zakončil, Vantruba musel boxovať!
41
Božikov sa musel mať na pozore pred Eghom, ktorý šprintoval za loptou, domáci hráč si pokryl loptu.
39
Jirka dostal ideálnu kolmú prihrávku do behu, zasekol si obrancu a vystrelill, avšak netrafil bránu.
39
yellowCardŽltú kartu dostáva Vukan Savičevič (ŠK Slovan Bratislava).
38
Videli sme akcie na oboch stranách, najprv sa Eghovi nepodarilo zakončiť, potom na opačnom konci ihriska hostia zblokovali Čavriča.
36
Holman poslal loptu na bližšiu žrď, kde boli len hostia, tí sa urýchlene hrnú dopredu Čanturišvilim, ktorého ale pri autovej čiare ďalej sklzom nepustil Sekulič.
35
Po rohovom kope bol pri pokutovom území pridržaný Čavrič, rozhodca píska faul.
34
Séria nepresností v strede poľa, keď najprv o loptu prišiel Holman, potom aj Sloboda.
33
Čanturišvili sa v 16-tke dostal do hlavičkového zakončenia, toto bola ale ľahká práca pre Greifa.
32
Spartak si vybojoval ďalšiu štandardku. Po centri do 16-tky Greifovi vypadla lopta, o chvíľu ju ale skrotil.
30
Sekulič sa zbavil Pehlivana, prihral na krídlo Hološkovi, center mu ale vôbec nevyšiel a skončil na kopačkách hráčov Spartaka. Na druhej strane nepresne prihrával Jirka.
29
Na ihrisku vznikla menšia šarvátka, rozhodca ale všetko upokojuje a dôrazne hráčov upozorňuje.
28
Kolmica na Egha, Greif dobre prečítal hru a bol pri lopte prvý, odkopol ju do bezpečia.
27
Božikov teraz nenašiel svojou prihrávkou Holmana.
26
Čanturišvili zakombinoval v stredovom kruhu s Pehlivanom, lopta sa dostala k Jansovi, no ten o ňu prišiel. Následne pokračoval v akcii Egho, ale dobre sa s ním vrátil Božikov a nedal mu dýchať.
24
Slovan sa po pravej strane ďaleko nedostal. Vykopávať bude Vantruba, stále čakáme na súvislejšiu útočnú akciu Trnavy.
23
Hološko si v pokutovom území narazil loptu s Marešom, výborne zakročil Hladík a zažehnal nebezpečenstvo.
22
Čavrič išiel sám voči trojici hosťujúcich hráčov, prišiel o loptu.
21
21
Vlasko vyslal nepríjemnú strelu, ktorá bola ešte tečovaná, nasleduje roh.
20
Savičevič skopol Čanturišviliho, toto je ideálna parketa pre trnavský Spartak, ktorý bude zahrávať priamy kop. Šanca na prvé pohrozenie brány z ich strany.
18
yellowCardŽltú kartu dostáva Vachtang Čanturišvili (FC Spartak Trnava).
18
Trnavské nepresnosti v strede poľa, ťaží z toho Slovan, ktorý opäť získava loptu na svoje kopačky.
16
importantHolman vysunul Savičeviča, ten prihrával ešte do strany Čavričovi, pred ním obrana Trnavy odvrátila na roh!
14
14
goalSlovan dal gól!
Najprv centroval do 16-tky Sekulič, jeho center obrana Spartaka odvrátila. Následne centroval Mareš, našiel presne hlavu FILIPA HOLOŠKA, ktorý dostal loptu za Vantrubov chrbát!
14
Trnavský Spartak v šanci, Egho dostal loptu na hrot, tam sa však v súboji 1 na 1 nedokázal presadiť.
11
Slovan viac drží loptu, zamestnáva obranu Spartaka. Čavričovi sa však teraz na pravej strane nepodarilo prejsť cez Jansa.
9
Chouchoumisov center takmer našiel Hološka, k odrazenej lopte sa chcel prepracovať Mareš, ale mal k nej priďaleko a Vantruba upokojuje situáciu.
7
Savičevič potiahol loptu do voľného priestoru, prihral Čavričovi, jeho strelecký pokus bol zblokovaný.
6
Čavričovi odskočila loptu za autovú čiaru. Spartak chcel ísť dopredu Jirkom, ten ale v hlavičkovom súboji o loptu prišiel.
5
Holmanov priamy kop doputoval na hlavu hosťujúceho hráča, ktorý nechtiac center predĺžil na Rundiča, jeho hlavička minula ľavú žrď.
4
Holmanov center bez problémv odvrátil Janso.
4
Mareš faulovaný, nasleduje priamy kop pre Slovan.
3
Čanturišvili si v súboji o loptu počínal nedovolene, lopta pre Slovan. Božikov ťahá akciu cez Chouchoumisa.
2
Holman sa pri zahrávaní rohu pošmykol, nasleduje tak len kop od brány Spartaka.
1
Holman nacentroval do 16-tky na Čavriča, jeho center zblokoval Janso na rohový kop.
1

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Chouchoumis, Božikov, Rundič, Sekulić (C) – Droppa – Holman, Savičevič – Čavrić, Mareš, Hološko.
Náhradníci: Valach – Kubík, Oršula, Čikoš, Antálek, Vittek, Schet.

FC Spartak Trnava: Vantruba – Janso (C), Godál, Hladík, A. Kadlec – Pehlivan, Sloboda – Čanturišvili, Vlasko, Jirka – Egho.
Náhradníci: Chudý – Čeredničenko, S. Lukić Lukić, Yilmaz, Greššák, Brigant, Tóth..
Vážení športoví priatelia, vitajte pri sledovaní 138. derby zápasu medzi odvekými rivalmi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava.

Trnava je príjemným prekvapením tejto sezóny, usadila sa na čele tabuľky, kde má pred druhou Dunajskou Stredou náskok až ôsmich bodov. Zverenci trénera Nestora El Maestra majú v tomto ročníku na konte len dve prehry a vyhrali 12 z posledných 15-tich zápasov. V minulom kole Spartak remizoval doma s Ružomberkom 1:1.

Slovan je v odlišnej pozícii. V tabuľke je až šiesty, na vedúcu Trnavu stráca 11 bodov a nedarilo sa mu ani v posledných zápasoch. V posledných piatich dueloch získal len 5 bodov, a to je na mužstvo, ktoré ašpiruje na titul, málo. Belasí nastúpia na dnešný zápas pod vedením nového trénera Martina Ševelu, ktorý nahradil odvolaného Ivana Vukomanoviča. V poslednom ligovom zápase Slovan prehral v Dunajskej Strede 1:2.

Výsledok dnešného derby zápasu je dôležitý pre oba tímy, hráči si na ihrisku určite nič nedarujú.

Slovan a Spartak zatiaľ odohrali 137 vzájomných zápasov. 59 víťazstiev si vybojoval Slovan, 35 zápasov sa skončilo remízou a 43-krát sa z výhry tešila Trnava.

Úvodný výkop je na programe o 14:00. Prajem príjemný športový zážitok!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.