Goffin šokoval Federera, otočil zápas a postúpil do finále na Turnaji majstrov

Roger Federer na Turnaji majstrov skončil.
Roger Federer na Turnaji majstrov skončil. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. nov 2017 o 17:13

Jeho súperom bude Bulhar Dimitrov.

LONDÝN. Bulharský tenista Grigor Dimitrov sa stal druhým finalistom koncoročného turnaja majstrov v Londýne.

Vo večernom stretnutí sobotňajšieho semifinále zdolal Jacka Socka z USA za dve hodiny 4:6, 6:0, 6:3.

Vo finále narazí na Belgičana Davida Goffina, ktorý predtým vyradil Švajčiara Rogera Federera za 107 minút 2:6, 6:3, 6:4.

Goffin: Bol to môj deň

Siedmy nasadený Goffin sa medzi elitné kvarteto dostal z druhého miesta skupiny Petea Samprasa. Federer ako dvojka podujatia a víťaz skupiny Borisa Beckera získal prvý set hladko 6:2.

Goffin však kontroval ziskom súperovho podania hneď v úvode druhého dejstva, brejk vzápätí potvrdil čistou hrou. Belgičan si vynútil rozhodujúci set, v ktorom prelomil servis Švajčiara už v tretej hre.

V nasledujúcej síce čelil brejkbalu, ale udržal si vlastné podanie a doviedol zápas do úspešného konca.

Dvadsaťšesťročný Goffin prekonal tento týždeň po lídrovi Rafaelovi Nadalovi aj druhého hráča svetového rebríčka. Prebojoval sa vďaka tomu do svojho premiérového finále na turnaji majstrov.

"Nemám slov, nedokážem opísať, ako sa cítim. Je vo mne toľko radosti a šťastia. Teší ma, ako som odohral toto stretnutie, bol to špeciálny moment. Ani neviem, prečo sa mi darilo, asi mi vyšiel deň.

Na začiatku som bol mierne nervózny, ale potom sa cítil naozaj dobre. Servis ma držal až do konca. Bol to môj deň," povedal Goffin pre BBC Two.

Sock dostal kanára

Sock nasadený ako ôsmy prehral hneď svoj prvý servis, ale v ďalšom priebehu úvodného dejstva získal protivníkov dvakrát a radoval sa pomerom 6:4.

Druhý set bol oveľa jednoznačnejší, šestka "pavúka" Dimitrov si ho pripísal "kanárom".

Aj druhé semifinále sa rozhodovalo v treťom sete, na brejk sa v ňom čakalo až do ôsmeho gemu. Ukoristil ho Dimitrov a v nasledujúcej hre využil štvrtý mečbal.

Dvojhra - semifinále, ATP Masters:

David Goffin (7-Belg.) - Roger Federer (2-Švaj.)

2:6, 6:3, 6:4

Grigor Dimitrov (6-Bul.) - Jack Sock (8-USA)

4:6, 6:0, 6:3

Domov»Tenis»Goffin šokoval Federera, otočil zápas a postúpil do finále na Turnaji majstrov