Tatar strelil gól, Cehlárik nepremenil nájazd, Gáborík si na debut počká

Tomáš Tatar sa raduje so spoluhráčmi zo svojho gólu.
Tomáš Tatar sa raduje so spoluhráčmi zo svojho gólu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. nov 2017 o 06:20

V akcii bolo viacero slovenských hokejistov.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil svoj šiesty gól v sezóne, no nezabránil domácej prehre Detroitu Red Wings 2:6 proti Edmontonu Oilers v nočnom stretnutí severoamerickej NHL.

Dvadsaťšesťročný útočník otvoril skóre v ôsmej minúte počas hry v početnej výhode. Až trinásť hráčov Oilers získalo aspoň bod pri druhom triumfe Edmontonu v ostatných siedmich stretnutiach.

"Ťažká prehra, dnes sme za súperom vo všetkom zaostávali. Na ľade sme nerealizovali, čo sme chceli. Nechávali sme hráčom súpera priveľa priestoru a nestačili im. Zajtra je nový deň. Povieme si, čo sme robili zle, dáme si dobrý tréning. Musíme striasť zo seba tento nevydarený zápas," uviedol Tatar po zápase na webe svojmu tímu.

Pozrite si momentky zo zápasu Detroit - Edmonton: fotogaléria

23.11.2017

"Súper dnes víťazil vo všetkých aspektoch. Boli rýchli a veľmi zruční. Ak nebudeme hrať rýchlejšie, budeme ľahšie zdolateľní," povedal podľa nhl.com kapitán Red Wings Henrik Zetterberg.

"Nemyslel som si, že sme v prvej tretine hrali dobre, no bolo to určite lepšie ako v druhej, keď sme vôbec nestrieľali," doplnil kouč Detroitu Jeff Blashill.

"Triumf sme potrebovali, no teraz naň musíme nadviazať a pokračovať v konzistentnej hre," uviedol tréner Edmontonu Todd McLellan.

Boston rozhodol až v jedenástej sérii

Hokejisti Bostonu Bruins triumfovali 3:2 po samostatných nájazdoch nad domácimi New Jersey Devils.

V drese víťazného tímu odohral 14:02 minúty útočník Peter Cehlárik, ktorý si pripísal jeden plusový bod. Kapitán Bruins Zdeno Chára bol na ľade 26:27 minúty.

Hráči Bostonu vyhrávali v dvanástej minúte už o dva góly, v závere však domáci vyrovnali presným zásahom Briana Gibbonsa. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil až v jedenástej sérii obranca Charlie McAvoy, Cehlárik svoj pokus v šiestej sérii nevyužil.

Boston zvíťazil tretíkrát po sebe.

"Chlapci sa ho snažili prestreliť, no Schneider si s tým poradil, a preto som ho chcel rozhýbať. Myslel som si, že keď bude von z bránky, budem mať väčšie šance ho prekonať," zhodnotil McAvoy.

"Hráme so srdcom a sústredili sme sa na tento zápas. Bez ohľadu na výsledok teraz už myslíme na nasledujúci duel. Myslím si, že je to dôležité a tvrdá práca sa odzrkadľuje na výsledkoch," vyhlásil brankár Bruins Anton Chudobin.

Pozrite si momentky zo zápasu New Jersey - Boston: fotogaléria

23.11.2017

Gáborík si na debut počká

Chicago neuspelo na ľade Tampy Bay 2:3 po predĺžení, hoci si vypracovalo dvojgólový náskok presnými zásahmi Patricka Kanea. O triumfe Lightning rozhodol 95 sekúnd pred koncom predĺženia v presilovej hre Brayden Point.

Richard Pánik bol v drese neúspešného tímu na ľade 12:28 minúty a do štatistík si pripísal jednu mínusku. Prezentoval sa štyrmi streleckými pokusmi.

"Mali sme skvelú prvú tretinu, hrali sme s pokojom. Bol to vzrušujúci zápas. Mali sme šance opäť sa dostať do vedenia. Súper má nebezpečný tím a my sme mali priveľa vylúčených hráčov," komentoval kouč Blackhawks Joel Quenneville.

Na tohtosezónny debut si musí počkať Marián Gáborík. Útočník Los Angeles už naplno trénuje a tamojšie médiá špekulovali, že by mohol hrať už v stretnutí proti Winnipegu. To sa však nestalo.

Iba na striedačkách svojich tímov ostali brankári Peter Budaj a Jaroslav Halák.

NHL 2017/2018 - základná časť (23. november):

Buffalo - Minnesota 4:5 (1:3, 2:2, 1:0)

Góly: 7. Eichel (Pominville, E. Kane), 23. Nolan (Okposo, Josefson), 39. S. Reinhart (McCabe, Johan Larsson), 54. Nolan (Beaulieu) - 9. Ennis (M. Foligno, Coyle), 13. Mikael Granlund, 15. Niederreiter (M. Koivu, Suter), 28. Niederreiter (E. Staal, Zucker), 36. Mikael Granlund (M. Koivu, Suter)

Brankári: Johnson (21. Lehner) - Dubnyk, strely na bránku: 34:32

Carolina - NY Rangers 1:6 (1:3, 0:0, 0:3)

Góly: 9. Aho (T. Teräväinen, Faulk) - 1. Kreider (Brendan Smith, J. T. Miller), 3. Zibanejad (Skjei), 11. Carey (Vesey, Holden), 41. Kreider (Zuccarello, Zibanejad), 46. Fast (K. Hayes, Rick Nash), 53. Fast (Kampfer)

Brankári: Darling - Lundqvist, strely na bránku: 33:27

Columbus - Calgary 1:0pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 63. J. Anderson (N. Foligno)

Brankári: Bobrovskij - Smith, strely na bránku: 41:22

Detroit - Edmonton 2:6 (2:2, 0:3, 0:1)

Góly: 8. TATAR (Zetterberg, Abdelkader), 19. Kronwall (Nyquist, Abdelkader) - 9. Nurse (Caggiula, Lucic), 12. Maroon (Draisaitl, Auvitu), 31. Khaira (R. Strome, Auvitu), 35. Letestu (Cammalleri, Kassian), 39. Caggiula (McDavid, Russell), 59. Puljujärvi (R. Strome)

Brankári: Howard (35. Mrázek) - Talbot, strely na bránku: 22:28

/útočník Tomáš Tatar (Detroit) odohral 17:22 minúty, strelil úvodný gól zápasu, zaznamenal až štyri mínusové body, tri razy vystrelil na bránu súpera a raz získal puk, Andrej Sekera (Edmonton) pre zranenie nehral/

Florida - Toronto 2:1sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 2:1)

Góly: 36. Bjugstad (Trocheck, Haapala), rozhod. sam. nájazd: Bjugstad - 54. Kadri (Connor Brown, Marleau)

Brankári: Luongo - Andersen, strely na bránku: 43:44,

New Jersey - Boston 2:3sn (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:2)

Góly: 18. Bratt (Boyle, Henrique), 56. Gibbons (Severson) - 2. DeBrusk (Grzelcyk), 12. Bergeron (Pastrňák, Heinen), rozhod. sam, nájazd: McAvoy

Brankári: Schneider - Chudobin, strely na bránku: 42:29

/útočník Peter Cehlárik odohral 14:03 minúty, pripísal si jeden plusový bod, dve trestné minúty za seknutie a prezentoval sa dvoma bodyčekmi, obranca Zdeno Chára (obaja Boston) odohral 26:27 minúty, rozdal dva bodyčeky a raz zablokoval strelu súpera/

NY Islanders - Philadelphia 4:3pp (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 19. Barzal (Josh Bailey, Leddy), 28. J. Boychuk (Josh Bailey, Tavares), 32. Ho-Sang (Pelech, Beauvillier), 61. Josh Bailey (Tavares, Leddy) - 7. Leier (Sanheim, Laughton), 21. M. Raffl (Couturier, Provorov), 34. Voráček (Simmonds, Giroux)

Brankári: Greiss - Elliott, strely na bránku: 39:38

/brankár Jaroslav Halák (NY Islanders) nechytal, celý duel strávil na striedačke/

Pittsburgh - Vancouver 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Góly: 7. Guentzel (Kessel, Letang), 42. Guentzel (Kessel, Crosby) - 4. Boeser (Bärtschi, Del Zotto), 9. L. Eriksson (Vanek), 28. D. Pouliot (Del Zotto, Vanek), 30. Boeser (Edler, H. Sedin), 59. B. Sutter

Brankári: Murray - Nilsson, strely na bránku: 45:37

Washington - Ottawa 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 16. J. Vrána (Kuznecov, Oshie), 20. Ovečkin (Chiasson, Bäckström), 28. Kuznecov (Oshie, Carlson), 30. J. Vrána (Kuznecov, Orlov), 59. Chiasson (Orpik) - 37. Dzingel (Burrows, Chabot), 53. Hoffman (Mark Stone, Brassard)

Brankári: Holtby - Anderson, strely na bránku: 25:31

Tampa Bay - Chicago 3:2pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 25. Palát (Callahan, Hedman), 41. Kunitz (Coburn, Callahan), 64. Point (Stamkos, Namestnikov) - 4. P. Kane (Anisimov, Rutta), 16. P. Kane (Franson, Keith)

Brankári: Vasilevskij - Crawford, strely na bránku: 38:31

/brankár Peter Budaj (Tampa Bay) nechytal, celý duel strávil na striedačke, útočník Richard Pánik (Chicago) odohral 12:28 minúty, pripísal si jeden mínusový bod, štyri razy vystrelil na bránu súpera a zablokoval jednu strelu súpera/

Nashville - Montreal 3:2sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 20. F. Forsberg (Johansen, P. K. Subban), 44. F. Forsberg (C. Smith), rozhod. sam. nájazd: Turris - 13. Jordie Benn (Hudon, Danault), 60. Morrow

Brankári: Rinne - Niemi, strely na bránku: 33:29

Arizona - San Jose 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 53. Perlini (Stepan, Ekman-Larsson) - 15. J. Thornton (Burns, Pavelski), 25. Couture (Donskoi, Braun), 60. J. Ward

Brankári: Raanta (15. Wedgewood) - Jones, strely na bránku: 27:26

Colorado - Dallas 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 24. E. Johnson (MacKinnon, Rantanen), 40. Jakupov (MacKinnon), 42. Landeskog (Rantanen, MacKinnon)

Brankári: Bernier - Bishop, strely na bránku: 32:28

Anaheim - Vegas 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Góly: 10. Manson (Montour), 26. D. Grant (H. Lindholm, Fowler) - 40. Marchessault (Perron, Theodore), 43. C. Miller (Perron, Neal), 52. Neal (Marchessault, W. Karlsson), 58. W. Karlsson (R. Smith, Marchessault)

Brankári: Gibson - Lagace, strely na bránku: 19:49

Los Angeles - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 46. Toffoli (Fantenberg, Kopitar) - 20. Lowry (Copp, S. Mason), 40. Laine (Ehlers, Perreault)

Brankári: Quick - Mason, strely na bránku: 39:27

/útočník Marián Gáborík (LA) pre zranenie nehral, útočník Marko Daňo (Winnipeg) bol zdravým náhradníkom/

Domov»Hokej»NHL»Tatar strelil gól, Cehlárik nepremenil nájazd, Gáborík si na debut počká