Prvý zjazd sezóny vyhrala Hütterová, Vonnová mala nepríjemný pád

Lindsey Vonnová mala v prvom zjazde sezóny pád.
Lindsey Vonnová mala v prvom zjazde sezóny pád. (Autor: SITA/AP)
TASR|1. dec 2017 o 22:09

Druhá skončila Tina Weiratherová a tretiu priečku obsadila Mikaela Shiffrinová.

LAKE LOUISE. Rakúska lyžiarka Cornelia Hütterová vyhrala piatkový prvý zjazd Svetového pohára 2017/2018.

V Lake Louise za ňou skončila Tina Weiratherová z Lichtenštajnska (+0,09 s) a tretiu priečku obsadila Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,30 s).

Dvadsaťpäťročná Rakúšanka vyhrala druhé podujatie SP v kariére.

"Je to neopísateľný pocit. Vedela som, že som pripravená, že na to mám a teraz som to preniesla aj na zjazdovku," povedala víťazka.

Weiratherová si pripísala už svoje 32. pódiové umiestnenie v pretekoch SP. Shiffrinová sa premiérovo postavila na pódium v zjazde a v celkovej klasifikácii SP sa drží na prvom mieste.

Nepríjemnou udalosťou piatkového zjazdu bol hrôzostrašne vyzerajúci pád Lindsey Vonnovej, ktorú zastavili až ochranné siete pri trati.

Američanka sa však po pár minútach postavila na vlastné nohy a zamávala fanúšikom na znak toho, že je v poriadku.

Dokonca zišla na lyžiach až do cieľového priestoru, po niekoľkominútovom prerušení sa pokračovalo v pretekoch.

6.Sofia GoggiováTaliansko40

Domov»Zimné športy»Prvý zjazd sezóny vyhrala Hütterová, Vonnová mala nepríjemný pád