Andreasovi Žampovi sa v Beaver Creek nedarilo.
Andreasovi Žampovi sa v Beaver Creek nedarilo. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
SITA|3. dec 2017 o 19:38

Mladší z bratov Žampovcov si v 1. kole vyjazdil 58. miesto.

BEAVER CREEK. Rakúšan Marcel Hirscher suverénnym spôsobom zvíťazil v nedeľňajšom obrovskom slalome Svetového pohára alpských lyžiarov.

Súťaž v americkom stredisku Beaver Creek vyhral šesťnásobný držiteľ veľkého krištáľového glóbusu časom 2:37,30 minúty a zaznamenal 46. triumf v prestížnom seriáli.

Na druhom mieste skončil s odstupom 88 stotín sekundy Nór Henrik Kristoffersen, tretiu priečku obsadil najrýchlejší v prvom kole Nemec Stefan Luitz (+1,03 s).

Andreas Žampa so štartovým číslom 47 nepostúpil do 2. kola. Slovenský reprezentant zaznamenal v prvom kole značné manko 4,04 sekundy na vedúceho Luitza a zaradil sa na 58. pozíciu.

Hirscher si v auguste poranil ľavý členok pri tréningu slalomu na ľadovci Mölltal a skončil s nohou v sadre. Členok sa potom snažil otestovať v polovici októbra, opäť sa mu však ozvali bolesti a musel prípravu prerušiť.

Je to pre mňa ako zázrak.

Marcel Hirscher

Držiteľ šiestich zlatých medailí z MS a striebra zo ZOH 2014 tvrdil, že by bolo malým zázrakom, ak by sa dokázal vrátiť na súťažné svahy v polovici novembra v Levi. Stalo sa a vo fínskom rezorte pri svojej tohtosezónnej premiére obsadil sedemnástu priečku v slalome.

"Je to pre mňa ako zázrak. V druhom kole som nesmierne zariskoval, keď som zvolil lyže, ktoré som predtým nikdy neodskúšal v pretekoch. Vyplatilo sa, to je naozaj úžasné, teším sa," citovala Hirschera stránka ORF.

Jednoznačným víťazstvom v Beaver Creeku sa zaradil na delené siedme miesto v historickom rebríčku, 46 prvenstiev má na konte aj už neaktívne duo - Rakúšanka Renate Götschlová a Luxemburčan Marc Girardelli.

Hirscher sa súčasne 23. kariérnym víťazstvom v obrovskom slalome vyrovnal Švajčiarovi Michaelovi von Grünigenovi, o jedno viac má na konte Rakúšanov konkurent Ted Ligety.