Na druhom mieste skončil priebežný líder Svetového pohára Martin Fourcade.

Svetový pohár v biatlone 2017/2018 - Hochfilzen:

1.Johannes Thingnes BöNórsko24:18 min0 tr. okr.
60.Matej KazárSR+ 2:43,4 min3 tr. okr.
62.Martin OtčenášSR+ 2:44,7 min3 tr. okr.
82.Tomáš HasillaSR+ 3:13,6 min3 tr. okr.
88.Michal ŠimaSR+ 3:24,0 min2 tr. okr.

HOCHFILZEN. Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö sa stal víťazom piatkového šprintu druhého kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene.

Až za ním skončil na 10-kilometrovej trati vedúci muž priebežného poradia Svetového pohára Francúz Martin Fourcade so stratou 12,1 sekundy, tretí Slovinec Jakov Fak zaostal o 35,4 sekundy.

Slováci Matej Kazár, Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla a Michal Šima sa nepresadili a opäť chýbali v bodovanej štyridsiatke. Najlepším z nich bol Kazár na 60. priečke, ktorý sa ako jediný zo Slovákov predstaví v stíhacích pretekoch.

S teplotou tesne nad bodom mrazu si starosti 108 štartujúcich nerobilo a ani slabý vietor na strelnici obavy nevzbudzoval.

Elita sa sústredila medzi štartovnými číslami 31 až 41 a z nej vyšiel najlepšie po prvej streľbe J.T.Bö, M. Fourcade za ním strácal 11,0 sekundy, Schempp 12,1 a T. Boe 12,4.

Druhý terč v polohe stojmo minul Schempp, úplne posledný T. Bö a bolo zrejmé, že o víťazstvo opäť zabojujú J.T. Bö a už s veľkým mankom +20,1 sekundy M. Fourcade.

Dvadsaťštyriročný J.T. Bö si už vedúci post ustrážil až do cieľa a radoval sa z druhého víťazstva v sezóne, 15. v kariére.

Zaujal aj 28. legendárny Nór O.E. Björndalen, vo svojich 43 rokoch ani nie tak behom ako streľbou, ktorá ho neposlúchla len raz pri úplne záverečnom výstrele.

Stíhacie preteky na 12,5 kilometra prídu na rad v sobotu o 12.15 h.