Slovan prehral štvrtýkrát za sebou, v Moskve utŕžil debakel

Sportnet|9. dec 2017 o 00:00

Bratislavský klub sa na prebiehajúcom výjazde trápi.

KHL 2017/2018 - základná časť:

Spartak Moskva - HC Slovan Bratislava 8:2 (2:1, 2:0, 4:1)

Góly: 4. Leščenko, 20. D. Kalinin, 29. a 40. Osipov, 41. Radil, 42. Černych, 50. Stoa (Leščenko, Kulik), 58. A. Kuznecov (Tatalujev) - 17. Genoway, 56. Skalický (Colby Genoway)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Bondarev 10 min osobný trest za nešportové správanie - A. Šťastný (Slovan Bratislava) 5 + DKZ za seknutie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Odiňš, Gamalej - Berseňov, Judin, 10 599 divákov

Zostava Spartaka: Bespalov (60. Svensson) - D. Kalinin, Kulik, Osipov, Pepeľajev, Provoľnev, Lajunen, Bondarev - Stoa, Leščenko, Radil - Chochlačov, Černych, Podšenďalov - Voronin, Truňov, Nikoncev - Tatalujev, A. Kuznecov, V. Komarov

Zostava Slovana: J. Štěpánek (41. Sedláček) - Sersen, T. Voráček, Barker, Després, Meszároš, Bačík, Švarný - Kašpar, Viedenský, Řepík - Z. Boychuk, Colby Genoway, Buchtele - J. Mikúš, A. Šťastný, Réway - Skalický, T. Hrnka, Sloboda

MOSKVA. Debakel 2:8 utŕžili hráči Slovana Bratislava na ľade Spartaka Moskva v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy.

O osem gólov moskovského klubu sa postaralo sedem hráčov. Jediným dvojgólovým strelcom bol Aleksandr Osipov, po jednom presnom zásahu do hosťujúcej bránky pridali Viačeslav Leščenko, Dmitrij Kalinin, Lukáš Radil, Dmitrij Černych, Ryan Stoa a Aleksandr Kuznecov.

Za Slovan na priebežných 1:1. vyrovnal v 17. minúte Colby Genoway a tri minúty pred koncom korigoval na 2:7 Pavol Skalický.

Prehrou 2:8 slovanisti čo do gólového rozdielu vyrovnali svoju najvyššiu prehru tejto sezóny. Hneď v úvodnom zápase nového súťažného ročníka inkasovali v Petrohrade nádielku 1:7.

Celkovo Slovan Bratislava stále figuruje na predposlednej dvanástej priečke v Západnej konferencii KHL. Spartak Moskva je v rovnakej konferencii na siedmej pozícii.

Pre bratislavský klub šlo už o štvrtú prehru za sebou. Slovan predtým neuspel na ľade Dinama Riga (1:5), Nižného Novgorodu (1:4) a Severstaľu Čerepovec (3:5).

Svoj výjazd zakončí v pondelok v Minsku. Jeho strata na ôsmu pozíciu zaručujúcu postup do play-off už narástla na dvadsať bodov.

Hlas po stretnutí:

/zdroj: hcslovan.sk/

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Celkový obraz hry nebol vôbec taký, ako sme si pred stretnutím predstavovali. Opäť nás od úvodu brzdili oslabenia, čo sa odrazilo aj na hre všetkých našich pätiek. Navyše sme hrali proti súperovi, ktorý bol aktívny, tlačil sa do zakončenia, dobre korčuľoval. Chýbal nám tiež dôraz a agresivita v zakončení."

Online prenos: Spartak Moskva - HC Slovan Bratislava (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
09.12.2017 o 15:30
S.Moskva
8:2
(2:1, 2:0, 4:1)
60' minúta
Ukončený
Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 4. Leščenko (Kalinin, Stoa), 20. Kalinin (Leščenko, Radil), 29. Osipov (Chochlačov), 40. Osipov (Podšendjalov, Chochlačov), 41. Radil (Leščenko, Stoa), 42. Černych (Osipov, Chochlačov), 50. Stoa (Leščenko, Kulik), 57. Kuznecov (Tatalujev) – 17. Co. Genoway (Després, Kašpar), 56. Skalický (Co. Genoway). Rozhodca: Eduard Odins, Evgeny Gamalei – Maxim Bersenyov, Evgeny Yudin. Diváci: 10599.
Prenos
V tretej tretine sme videli ešte 5 gólov, 4 dali domáci hokejisti a jeden pridali hostia. Spartak Moskva tak ovládol toto stretnutie, zvíťazil jednoznačne 8:2 a získal dôležité tri body v hre o play-off. Slovanu tak nevyšiel ani tento zápas na ľade súpera, doplatil na veľkú nedisciplinovanosť a chyby v obrane.

S týmto konštatovaním sa úž lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu.
59:45
changeBespalov napokon už nevládze toto stretnutie pre zranenie dohrať a tak na záverečných 15 sekúnd sa do bránky domácich dostane Svensson.
59:23
Vylúčenie v tíme Spartak Moskva (Alexej Bondarev – 2 min., sekanie + 2 min., sekanie).
58:55
Nič výnimočné sa teraz nedeje, domáci sú pri puku a čaká sa už len na sirénu, ktorá ukončí toto stretnutie.
58:45
Dnešné stretnutie sleduje 10599 divákov.
58:01
Boli ohlásené posledné dve minúty tohto zápasu, domáci dnes jasne dominovali.
57:43
Domáci sa ešte púšťajú do útočných výpadov a snažia sa pridať ešte nejaký ten gólik. Slovan sa teraz bráni vo svojej pásme.
57:00
Chvíľku sa teraz nehralo, pretože Bespalov pri tom zákroku utrpel menšie zranenie, ale domáci brankár je v poriadku a toto stretnutie dohrá.
56:42
importantA skoro sme boli svedkami ďalšieho gólu, blízko ku nemu mal teraz Slovan! Buchtele sa dostal pred bránkou domácich do zakončenia, ale Bespalov predviedol famózny zákrok a nepustil tretí puk za svoj chrbát!
56:02
goalSpartak Moskva dal gól!

Tak s gólmi sme pre tento zápas ešte neskončili, domáci pridávajú svoj ôsmy gól! Spartak sa presunul do útočného pásma, Hrnka nedokázal zachytiť puk a ten prepadol ku ALEXANDROVI KUZNECOVI a ten šikovnou strelou prekonal Sedláčka – 8:2!
Asistencia: Ilja Tatalujev.
56:00
Do konca zápasu ostávajú ešte nejaké tie minútky, uvidíme, či ešte prídu nejaké zaujímavé situácie.
55:26
goalSlovan Bratislava dal gól!

Tak hostia ešte aspoň kozmeticky upravujú stav toho stretnutia! Slovan ubránil presilovku domácich a po zisku puku sa presunul do útočného pásma, pred bránkou domáceho tímu sa najlepšie zorientoval PAVOL SKALICKÝ a dostal puk za Bespalov chrbát – 7:2!
Asistencia: Colby Genoway.
55:15
Hostia v plnom počte.
54:15
Polovička z trestu Meszároša už uplynula, Sedláček zatiaľ zasahovať nemusel.
54:05
Després zachytil puk a vyhadzuje ho do bezpečia. Spartak tak zakladá útok od svojho brankára.
54:00
Slovan hrá opäť v oslabení, domáci sa však zatiaľ do útočného pásma nedostali.
53:15
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Andrej Meszároš – 2 min., podrazenie).
52:48
Kalinin pálil od modrej a prevetral tak lapačky Jakuba Sedláčka. Český brankár nastúpil do tretej tretiny a určite je aj pre neho toto stretnutie veľmi nešťastné.
51:58
Hra sa postupne prelieva zo strany na stranu, sledujeme však nepresnosti na oboch stranách. Domácich to určite mrzieť nemusí, dnešné stretnutie zvládli bravúrne.
50:45
Spartak je pri puku a postupne sa dostáva do útočného pásma. Hostia sa tak musia aj naďalej brániť, aby to neskončilo ešte vyšším rozdielom.
50:02
Do konca zápasu ostáva ešte približne 10 minút, domáci fanúšikovia sa na tribúne zabávajú a pýtajú si ešte ďalšie presné zásahy.
49:21

Demolácia hostí pokračuje, v bránke Slovana je puk po siedmy krát! Spartak sa znova usadil v útočnom pásme, RYAN STOA sa presunul pred bránku hostí a úspešne tečoval puk za Sedláčkov chrbát, ktorý už inkasuje tretí gól v za 10 minút – 7:1!
Asistencia: Višeslav Leščenko, Jevgenin Kulik.
48:14
Slovan sa teraz častejšie dostáva k puku, zrejme už domáci zo svojho tempa uberajú. Ani tak sa však hostia do zakončenia nedostávajú, zrejme by už najradšej hostia toto stretnutie ukončili.
47:06
Řepík vybojoval puk a hľadal prihrávkou pred bránkou domácich Boychuka, ale ten sa už do zakončenia nedostal.
46:38
Hra sa teraz prelieva zo strany na stranu, ale hosťom sa nedarí dostávať sa do zakončenia. Domáci už majú dnes na svojom konte 6 gólov a môžu si tak zápas užívať vo výbornej atmosfére.
45:15
importantSedláček si konečne pripisuje úspešný zákrok, český brankár sa teraz vytiahol pri pokuse Podšendjalova a úspešne zasiahol lapačkou!
45:04
Po dlhšej dobe sa do útoku snažili dostať aj hostia, ale dopustili sa iba zakázaného uvoľnenia a tak sa hra presunie pred Sedláčka.
44:32
O osude zápasu je už dávno rozhodnuté, ale domáci sa bavia hokejom a s chuťou sa ešte púšťajú do útočných akcií. Slovan len stojí vo svojom pásme a odoláva tlaku svojho súpera.
43:29
Hostia v plnom počte. Skončil sa tak päťminútový trest Šťastného, ktorý si odpykal na trestnej lavici Réway.
41:42

Nuž a domáci využívajú presilovku 5 na 3 a ešte budú pokračovať v presilovke o jedeného hráča! Spartak pekne zakombinoval pred bránkou hostí, k puku sa následne dostal nepokrytý DMITRY ČERNYCH a presnou strelou prekonal Sedláčka – 6:1!
Asistencie: Alexander Osipov, Alexandr Chochlačov.
41:00
Slovan čaká dlhé oslabenie 5 na 3, Spartak sa už usadil v útočnom pásme a vyvíja tlak na svojho súpera.
40:54
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Pavol Skalický – 2 min., sekanie).
40:44

Katastrofálny vstup hostí do tretej tretiny, Sedláček ihneď z prvej strely inkasuje gól a domáci vyhrávajú 5:1! Spartak sa nasťahoval do útočného pásma, po chybe obrany Slovana sa k puku pred bránkou hostí dostal LUKÁŠ RADIL a ten prekonal brankára Sedláčka. Domáci tak dávajú pri päťminútovej preslivoke svoj druhý gól.
Asistencie: Višeslav Leščenko, Ryan Stoa.
40:01
changeV bránke hostí došlo k výmene, Štěpáneka nahradil Sedláček!
40:01
Začala sa tretia tretina.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, tretia tretina sa tak čoskoro začne!
V druhej tretine hrali určite aktívnejšie domáci hokejisti a na svoje konto pridali ďalšie dva góly, o ktoré sa postaral Osipov a tak domáci po dvoch tretinách vyhrávajú 4:1! V závere tejto časti hry Slovan prišiel o Andreja Šťastného, ktorý dostal trest 5 minút + do konca zápase a hostia inkasovali v početnej nevýhode štvrtý gól a ešte sa budú musieť v úvode tretej tretiny brániť.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:54

Šesť sekúnd pred koncom je tu gól do šatne a prvý gól počas tejto päťminútovej presilovky domáceho mužstva! Spartak sa držal v útočnom pásme, výborná prihrávka prešla až na dobre postaveného ALEXANDRA OSIPOVA a ten prepálil všetko čo mu stálo v ceste a dáva svoj druhý gól v tomto zápase – 4:1!
Asistencie: Artyom Podšendjalov, Alexandr Chochlačov.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny. Slovan zatiaľ zvláda oslabenie úspešne, posúva puk až k brankárovi domácich.
38:42
Slovan tak teraz čakajú veľmi krušné chvíle, Šťastný dostal trest do konca zápasu a domáci navyše hrajú presilovku v trvaní 5 minút!
38:29
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Andrej Šťastný – 5 min., sekanie + osobný trest do konca zápasu, sekanie).
38:02
Slovan sa dostal do rýchleho brejku, Buchtele prihral puk na Hrnku a ten nebezpečne vypálil na bránku domácich, Bespalov však výborne zasiahol svojou lapačkou!
37:20
Štěpánek musel znova zasahovať a domáci získavajú buly v obrannom pásme súpera. Slovan sa tak bude musieť opäť brániť.
36:52
Réway s Kašparom pred bránkou domácich nič nevymysleli a dopredu tak idú domáci hokejisti. Pomaly sa už naplní aj druhá tretina.
36:03
Vhadzovalo sa v obrannom pásme hostí, buly napokon vyhral Slovan a presúva sa pred bránku domácich. Spartak však hosťom veľa priestoru neposkytuje.
35:20
Teraz sa však už Hrnkovi podarilo zakončiť na bránku domácich, ale Bespalov vyrazil puk do bezpečia a ten následne opustil hraciu plochu.
35:05
Hostia založili rýchly brejk, ale Sloboda sa už k puku pred bránkou domácich nedostal, pretože Bespalov išiel včas von z brány a puk dostal do bezpečia.
34:32
Spartak sa vracia späť do obranného pásma hostí, Slovan vysoko napáda a snaží sa tak vybojovať puk na svoje hokejky.
33:53
Až teraz sa hostia dostávajú k puku, ale dostávajú sa iba po stredné pásmo. Dlhšiu dobu sme tak nič zaujímavého nevideli.
33:15
Spartak sa usadil v útočnom pásme a hostia sú tak znova pod tlakom. Teraz sa hra Slovanu vôbec nedarí a len sa bráni vo vlastnom pásme.
32:53
Ani teraz sa Slovanu nepodarilo vyjsť zo svojho pásma, Kalinin zachytil puk v strednom pásme a tak sa hostia budú musieť opäť brániť.
32:25
Aj naďalej je častejšie pri puku domáce mužstvo a Slovan sa tak musí brániť. Spartaku tak zatiaľ zápas vychádza podľa predstáv.
31:02
Spartak sa po zisku puku nemá kam ponáhľať a snaží sa teraz kombinovať v útočnom pásme. Slovan tak musí vysoko napádať rozohrávku svojho dnešného súpera.
30:35
K puku sa teraz dostal Sloboda a prihral ho na Švarného, jeho zakončenie však opäť brankár Bespalov chytá.
29:20
Boychuck teraz vystrelil na bránku domácich, ale s týmto pokusom Bespalov problémy nemal. Slovan však získava buly v útočnom pásme.
29:03
Domáci tak už majú vedenie o dva góly a sú momentálne lepším celkom na ľadovej ploche. Slovan však ešte nemá nič stratené, potrebuje však častejšie strieľať na bránku domácich.
28:16
28:16

Krátko pred koncom trestu Slobody sa domáci dostávajú do vedenia 3:1! Spartak sa držal v útočnom pásme a vyvíjal enormný tlak, pred bránku Slovana dostal úspešnú prihrávku ALEXANDER OSIPOV a tvrdou strelou prekonal Štěpánka.
Asistencie: Alexander Chochlačov.
27:25
Polovička z tejto presilovky domácich už uplynula, Slovan sa zatiaľ úspešne bráni.
26:42
Teraz sa však už do zakončenia dostal Stoa, ale Štěpánek si pripisuje úspešný zákrok.
26:35
Slovan sa bude musieť opäť brániť v početnej nevýhode, hostia posúvajú puk do stredného pásma.
26:25
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Marek Sloboda – 2 min., podrazenie).
26:02
Ani domácim však teraz nevyšiel rýchly prechod pred bránku a tak sa do útočného pásma dostane aj Slovan. Bude však potrebné vyhrať buly pred Bspalovom.
25:50
Hostia sa teraz snažili založiť rýchly brejk, ale na Réwayovu prihrávku nikto nereagoval a tak sa Slovan dopustil iba zakázaného uvoľnenia. Hra sa tak presunie pred brankára Štěpánka.
25:03
Domáci hokejisti sa aj naďalej držia pred bránkou hostí, Spartak je tak stále vo veľkom tlaku a hostia majú čo robiť, aby to všetko ustáli.
24:42
importantSlovan je teraz pod veľkým tlakom a Pepeljajev mal veľkú šancu navýšiť domáce vedenie, ale Štěpánek bol opäť veľkou oporou svojho mužstva!
23:40
Do útočného pásma sa teraz dostávajú domáci hokejisti, druhá tretina tak začína vo veľkom tempe a hra sa moc neprerušuje.
23:08
Puk pred bránku domácich zaviezol Kašpar, do zakončenia sa dostal Mikúš, ale jeho strela skončila iba na hokejkách domácej obrany.
22:32
Slovan sa teraz usadil v útočnom pásme, ale puk vozil iba po rohoch klziska a tak sa hostia k zakončeniu na bránu svojho súpera nedostali.
21:23
Truňov sa dostal v útočnom pásme k puku a len tak zľahka nahodil puk na Štěpánka. Brankár hostí však radšej hru prerušuje a tak Spartak získava buly v útočnom pásme.
21:02
Tento útok hostí sa však končí iba ofsajdom a hra sa tak presunie do stredného pásma.
20:42
Spartak sa rýchlo dostal do útočného pásma, ale našťastie pre hostí sa domácim nepodarilo zakončiť na bránku a dopredu tak môže ísť Slovan.
20:05
Druhá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, aj toto buly patrilo domácim hokejistom.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
Skončila sa nám prvá tretina tohto zápasu a videli sme v nej tri góly. Slovan vstúpil do zápasu aktívne, ale už v 4. minúte domáci Leščenko otvoril skóre tohto stretnutia. Hostia následne ustáli dva oslabenia a po jednom z nich prišiel vyrovnávajúci gól do Genowaya. Hostia však neustáli samotný záver prvej dvadsaťminútovky a Kalinin aj s prispením nešťastného teču Barkera dostal puk za Štěpánkov chrbát. Po prvej tretine je tak stav zápasu 2:1!
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:37
19:37

Slovan nezvládol záver prvej tretiny a domáci sa vracajú späť do vedenia o jeden gól! Hostia síce boli v útočnom pásme, ale stratili puk a tak do rýchleho brejku išli domáci hokejisti. K puku sa dostal DIMITRIJ KALININ a jeho nahodenie na bránku hostí si zrejme Barker tečoval za vlastného brankára – 2:1!
Asistencie: Višeslav Leščenko, Lukáš Radil.
19:10
Ani teraz sa Slovan nedostal do útočného pásma, Šťastný sa ocitol iba v ofsajde.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:30
V závere prvej tretiny sú pri puku hostia, ale momentálne sa im nedarí preniknúť do útočného pásma. Uvidíme, či do konca tejto časti hry prídu ešte nejaké zaujímavé situácie.
17:45
Spartak sa snažil o rýchlu odpoveď a Štěpánek sa musel mať opäť na pozore! Radil sa dostal pred bránkou hostí k puku a pohotovo vystrelil, brankár hostí však ukryl puk vo svojej lapačke.
16:47
16:47

Slovan ustál presilovku domácich a po návrate Švarného vyrovnáva na 1:1! Hostia sa ihneď po oslabení presunuli do útočného pásma, Kašpar vybojoval puk a poslal ho za bránu na Desprésa, ten krásnou prihrávkou našiel pred bránkou domácich COLBYHO GENOWAYA a ten skvelou strelou prekonal Bespalova.
Asistencia: Simon Déspres, Lukáš Kašpar.
16:17
15:52
importantVo veľkej šanci sa teraz ocitol Černych, ale Štěpánka sa mu prekonať nepodarilo a tak je stav zápasu stále 1:0!
15:40
Chochlačov sa dostal k puku a snažil sa zakončiť, ale dobre zasiahla obrana hostí a puk následne vyhadzuje do bezpečia.
15:17
Polovička z trestu Švarného už uplynula, Slovan je však stále pod tlakom.
14:35
importantRadil však teraz našiel krásnou prihrávkou voľného Stoa, ale ten našťastie pre Slovan nemieril presne!
14:22
Spartak hrá tak svoju druhú presilovku, ale Slovan ihneď vyhadzuje puk do bezpečia.
14:17
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Ivan Švarný – 2 min., nedovolené bránenie).
14:03
Slovan sa na chvíľu usadil v útočnom pásme, ale hostia nič z toho nevyťažili a pri puku je už Spartak. Sledujeme však vysoké napádanie na oboch stranách.
13:14
Obe mužstvá hrajú v plnom počte!
13:10
Obaja hráči sa už čo chvíľa vrátia na ľadovú plochu, momentálne sa hrá v obrannom pásme Slovana.
12:14
Prvá polovička z trestu oboch hráčov už uplynula, zatiaľ nesledujeme žiadne zaujímavé momenty. Aj naďalej tak domáci hokejisti vyhrávajú o jeden gól.
11:14
Vylúčenie v tíme Spartak Moskva (Arťom Voronin – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Andrej Šťastný – 2 min., hrubosť).
11:14
Pred bránkou hostí sa strhla bitka a uvidíme tak zrejme vylúčenie na oboch stranách. Puk prikryl pod svoju lapačku po nahodení Štěpánek a Voronin a Šťastný boli najviac aktívni pri výmene názorov.
10:57
10:50
K strele na bránku hostí sa ešte dostal Leščenko, ale Štěpánek úspešne zasiahol.
10:40
Presilovka domácich sa už kráti, Slovan drží svojho súpera ďaleko od svojej bránky a naďalej tak odoláva.
09:57
Polovička domácej presilovky uplynula, puk je za bránkou Spartaka.
09:40
Od modrej pálil na bránku Slovana Kalinin, ale puk končí iba v rohu klziska. Hostia tak aj naďalej odolávajú.
09:10
Slovan zatiaľ toto oslabenie zvláda a posúva puk do stredného pásma.
08:57
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Simon Després – 2 min., faul lakťom).
08:02
Spartak vyhral buly pred bránkou hostí, ale do zakončenia sa už domáci hokejisti nedostali. K puku sa už dostáva Slovan.
07:40
Na pozore sa však teraz na druhej strane musel mať Štěpánek, ale s nahodením od Kalinina si poradil. Spartak získava buly v útočnom pásme.
06:55
Slovan sa dostal do prečíslenia dva na jedna, Kašpar chcel puk posunúť na Despresa, ale ten naň v rozhodujúcej chvíli nedočiahol. Keby bola prihrávka presnejšia, mohol sa Bespalov dostať do veľkého nebezpečenstva.
05:12
Postupne sa však už do útoku dostávajú aj hostia, ale zatiaľ sa im nepodarilo ohroziť bránku svojho súpera. Prvá tretina sa však ešte rozbieha a snáď sa Slovanu podarí čo najskôr vyrovnať.
04:35
Domácich gól poriadne nakopol a tlačia sa čoraz viac pred Štěpánka. Veľká škoda pre hostí, pretože do zápasu stúpili dobre a diktovali tempo hry.
03:29
03:29

Tak to je veľká smola pre hostí, hneď prvá strela na bránku Slovana končí gólom a domáci vyhrávajú 1:0! Spartak sa prvý krát na dlhšie usadil v útočnom pásme, pred bránku prišla presná prihrávka na nekrytého LEŠČENKA a ten presnou strelou prekonal Štepánka!
Asistencie: Kalinin, Stoa.
02:50
Hostia sa ešte držali v útočnom pásme, ale puk už stratili a tak ide dopredu Spartak. Od úvodu tak sledujeme svižné tempo hry, aktívnejšie hrá však Slovan.
01:45
Domáci sa dostali do útočného pásma, ale nepodarilo sa im nič nebezpečného vymyslieť a ďalší útok Slovana zakladá Réway.
01:12
Slovan začal veľmi aktívne, od modrej teraz pálil Despres a jeho tečovaný pokus skončil v lapačke domáceho brankára.
00:37
Prvú strelu na bránku však vyslal Slovan, hostia rýchlo prenikli pred bránku domácich a Řepíkova strela skončila na pravom betóne Bespalova.
00:05
Prvá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhrali domáci hokejisti.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Všetko je už teda pripravené, zápas sa čoskoro začne!
Dozneli hymny oboch krajín, pred úvodným buly je tu ešte slávnostný ceremoniál, ktorého sa zúčastnia legendy Spartaku Moskva.
Príjemné sobotné popoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Do začiatku zápasu medzi mužstvami Spartak Moskva a HC Slovan Bratislava už veľa času neostáva, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch mužstiev. Zápas z pozície rozhodcov povedú páni Eduard Odins, Evgeny Gamalei – Maxim Bersenyov, Evgeny Yudin. Tento zápas sa ponesie v duchu osemdesiatich rokov, od výzdoby až po dresy. Favoritom tohto zápasu sú domáci. Uvidíme, či Slovan dokáže z toho zápasu vydolovať nejaké body, ktoré nutne potrebuje.

Pri sledovaní tohto prenosu vám prajem príjemný športový zážitok, z pozície komentátora ho sprostredkuje Miroslav Revaj.
Úvodné zostavy:

Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Kulik, Kalinin, Pepelyaev, Osipov, Lajunen, Provolněv, Bondarev – Radil, Stoa, Leščenko – Podšendjalov, Chochlačov, Černych – Nikončev, Voronin, Truňov – Kuznětsov, Tataljev, Komarov

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Sedláček) – Voráček, Sersen, Despres, Barker, Bačík, Meszaros, Švarný – Viedenský, Kašpar, Řepík – Boychuk, Genoway, Buchtele – Šťastný, Reway, Mikúš – Skalický, Sloboda, Trnka

Rozhodca: Eduard Odins, Evgeny Gamalei – Maxim Bersenyov, Evgeny Yudin
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Spartak Moskva a HC Slovan Bratislava. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 15:30!

Aj cez víkend pokračuje svojimi ďalšími zápasmi hokejová KHL. V tomto zápase budeme svedkami súboja mužstiev zo Západnej konferencie, aktérov tohto zápasu delí od seba 5. miest v tabuľke.

Spartak Moskva:
Domáce mužstvo má za sebou 40 zápasov a na svojom konte má aktuálne 58 bodov za 14 výhier, 7 výhier po predĺžení a 2 prehry po predĺžení. Spartak sa tak nachádza na 8. mieste so stratou 2 bodov na siedme HC Soči. Posledná forma domácich hokejistov nie je optimálna, z 5 zápasov vyhrali len jeden a v štyroch odchádzal Spartak ako porazené mužstvo. Naposledy domáci nestačili doma na CSKA Moskva a podľahli mu 4:0. Domácich čaká štvrtý domáci zápas v rade a určite budú chcieť v tomto meraní síl bodovať naplno.

HC Slovan Bratislava:
Slovenský zástupca v KHL má za sebou 39 zápasov a na svojom konte len 40 bodov za 10 výhier, 2 výhry po predĺžení a 6 prehier po predĺžení. Takže až v 21 zápasoch vyšiel Slovan bodov naprázdno. V posledných zápasoch sa hosťom darilo výborne a zbieral body, ale postupne opäť nastáva v tábore Slovana herný útlm. Z aktuálneho tripu odohrali hostia 3 zápasy a nezískali z nich ani bod. V poslednom meraní síl Slovan vyhrával na ľade Čerepovca 3:1, ale napokon podľahol domácemu celku 5:3.

Posledný vzájomný zápas:
Ten sa uskutočnil 1. 10 v Bratislave a Spartak po tuhom boji zvíťazil 2:1.

Favorit:
Tabuľkové postavenie a aj domáce prostredie do tejto úlohy stavia domáci Spartak. Uvidíme, či sa Slovanu podarí v tomto zápase vyťažiť nejaké body, pretože ak pomýšľa na play-off tak ich potrebuje zbierať v každom zápase.

Z pozície komentátora tohto prenosu sa na vás teší Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.