Marek Botík.
Marek Botík. (Autor: SITA)
Sportnet|13. dec 2017 o 10:28

V akcii boli aj ďalší slovenskí plavci.

KODAŇ. Slovenský plavec Marek Botík sa na majstrovstvách Európy v krátkom bazéne v Kodani prebojoval do semifinále na 50 metrov prsia. V rozplavbách obsadil v Royal aréne trináste miesto v novom národnom rekorde 26,65 sekundy.

Svoje vlastné maximum z augustového podujatia Svetového pohára v Berlíne zlepšil o osem stotín. Tomáš Klobučník skončil v prsiarskom šprinte devätnásty (26,91).

Katarína Listopadová sa v dánskej metropole prebojovala do semifinále na 100 metrov znak. Časom 58,74 sekundy vyhrala v poradí druhú rozplavbu, celkovo to stačilo na štrnáste miesto.

Karolína Hájková bola 42. za 1:01,78 minúty.

Richard Nagy sa na 400 metrov voľným spôsobom umiestnil na 17. pozícii časom 3:45,17 minúty. Vo štvrtok ho čaká jeho najsilnejšia disciplína 400 m polohové preteky, v ktorej má medailové ambície.

Andrea Podmaníková dosiahla v rovnakej disciplíne 27. najrýchlejší čas 31,06 sekundy. Za vlastným slovenským rekordom z vlaňajších majstrovstiev sveta v krátkom bazéne v kanadskom Windsore zaostala o sedem stotín.

Debutantka na seniorskom vrcholnom podujatí Miroslava Záborská bola 47. (32,29).

Na 100 metrov motýlik klasifikovali Vladimíra Štefánika na 39. priečke (52,71), slovenský rekordér na tejto trati Adam Halás bol 44. (52,94).

Adam Černek bol na 200 metrov znak pri premiére na seniorských ME 26. (1:58,41).