Ruskí hokejisti deklasovali Slovinsko, strelili mu až osem gólov

Ruskí hokejisti sa radujú po jednom z gólov.
Ruskí hokejisti sa radujú po jednom z gólov. (Autor: TASR/AP)

Prvý gól strelili Slovinci až za stavu 0:5.

ZOH 2018 - skupinová časť:

B-skupina:

Olympijskí športovci z Ruska - Slovinsko 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)

Góly: 19. Mozjakin (Dacjuk, Gusev), 19. Kovaľčuk (Jakovlev, Andronov), 26. Barabanov (Grigorenko, Kalinin), 29. Kablukov (Kovaľčuk, Zub), 31. Kaprizov (Gusev, Kiselevič), 38. Kovaľčuk (Kalinin, Andronov), 42. Kaprizov (Dacjuk, Kiselevič), 48. Kaprizov (Zub, Gusev) - 34. Muršak (Verlič, Kuralt), 60. Pance (Sabolič).

Rozhodovali: Lemelin (USA), Stricker (Švaj.) - Kohlmüller (Nem.), Sormunen (Fín.), vylúčení: 4:3, presilovky 2:0, oslabenia: 0:0.

Zostava OŠ z Ruska: Košečkin (41. Sorokin) - Vojnov, Gavrikov, Kiselevič, Nesterov, Zub, Zubarev, Jakovlev - Kalinin, Andronov, Kovaľčuk - Kaprizov, Dacjuk, Gusev - Barabanov, Prochorkin, Širokov - Mozjakin, Grigorenko, Telegin - Kablukov

Zostava Slovinska: Gračnar - Robar, Gregorc, Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Repe, Pavlin - Verlič, Muršak, Urbas - Sabolič, Tičar, Jeglič - Pance, M. Rodman, Goličič - Kuralt, Mušič, Ograjenšek - Hebar

Hlasy po stretnutí >>

PJONGČANG. Tím Olympijských športovcov z Ruska (OŠR) zvíťazil jednoznačne 8:2 nad Slovincami v piatkovom zápase B-skupiny v rámci turnaja hokejistov na zimných olympijských hrách 2018 v juhokórejskom Pjongčangu.

Zverenci Olega Znaroka, ktorí boli po stredajšej úvodnej prehre 2:3 so Slovákmi v neželanej pozícii, dvakrát udreli v závere prvej tretiny - skórovali ofenzívne esá Sergej Moziakin a Iľja Kovaľčuk.

V druhej časti pridali ďalšie tri zásahy Alexander Barabanov, Iľja Kablukov a Kirill Kaprizov, až následne sa potešili aj Slovinci - z gólu Jana Muršaka na 1:5. Ešte pred druhou prestávkou zvýšil náskok tímu OŠR Kovaľčuk, po nej dvakrát skóroval Kaprizov, ktorý dosiahol hetrik.

Pozrite si momenty zo zápasu Olympijskí športovci z Ruska - Slovinsko: fotogaléria

16.2.2018

Slovincom, ktorí v stredu zvíťazili 3:2 po predĺžení nad favorizovanými Američanmi, patrilo posledné slovo - Žiga Pance 33 sekúnd pred koncom duelu znížil na 2:8.

Po piatkových stretnutiach sú na čele B-skupiny Američania, majú štyri body. Nasledujú Slováci a Rusi s tromi bodmi, v prospech Slovenska hovorí výsledok vzájomného zápasu.

V sobotu sú na programe záverečné dva súboje B-skupiny, zhodne od 13.10 h SEČ si Slováci zmerajú sily so Slovincami a výber USA s tímom OŠR. Slováci preniknú priamo do štvrťfinále z prvého miesta v prípade, že získajú tri body a Američania nie viac než bod.

Hlasy po stretnutí:

/zdroj: OIS, IIHF/

Oleg Znarok (tréner OŠR): "Prečo som zmenil útočné formácie? Lebo v minulom zápase to nefungovalo (prehra 2:3 so SR, pozn.).

"Kirill Kaprizov (útočník OŠR, strelec troch gólov): "Prečo neboli na ľade čapice? Možno si nevšimli, že som strelil hetrik. Dnes hral celý tím výborne, no je priestor na zlepšenie."

Iľja Kovaľčuk (útočník OŠR, strelec dvoch gólov): "Sme tí istí ako v prvom zápase. Proti Slovákom sme hrali podľa našich predstáv päť minút, dnes šesťdesiat. V úvode sme boli trochu nervózni; máme mladých hráčov, ktorí sú na olympiáde prvýkrát. Pred zápasom sme si povedali, že sa chceme hokejom baviť; to sme urobili. Strelené góly môžu byť v konečnom účtovaní dôležité, preto ich chceme dať čo najviac."

Michail Grigorenko (útočník OŠR): "Naši elitní hráči skórovali, čo je dobré, budú mať potrebnú sebadôveru. Pred kľúčovými zápasmi to je dôležité. Tiež bolo dôležité, že sme dnes odohrali dobré stretnutie, najmä po tom, ako sme nezvládli úvodný duel. V sobotu očakávame náročný súboj, Spojené štáty stále sú Spojené štáty."

Jan Muršak (útočník a kapitán Slovinska, strelec gólu): "Bol to náročný súboj. Boli lepší vo všetkom - rýchlejší, silnejší, zručnejší. Vedeli sme, že majú veľmi silné mužstvo a bude náročné s nimi súperiť. Snažili sme sa, no spravili sme chyby a oni ich potrestali."

Online prenos Zimná olympiáda 2018 (ZOH, hokej): Olympijskí športovci z Ruska - Slovinsko

Olympijské Hry - muži Skupina B 2017/2018
16.02.2018 o 08:40
OŠ z Ruska
8:2
(2:0, 4:1, 2:1)
60' minúta
Slovinsko
Góly a asistencie: 19. Mozjakin (Daciuk, N. Gusev), 19. Kovaľčuk (J. Jakovlev, Andronov), 26. Barabanov (Grigorenko, Kalinin), 29. Kablukov (Kovaľčuk, Zub), 31. Kaprizov (N. Gusev, Kiselevič), 38. Kovaľčuk (Kalinin, Andronov), 42. Kaprizov (Daciuk, Kiselevič), 48. Kaprizov (Zub, N. Gusev) – 34. Muršak (Verlič, Kuralt), 60. Ž. Pance (Sabolič). Rozhodca: Mark Lemelin (USA), Daniel Stricker (SUI) – Lukas Kohlmüller (GER), Hannu Sormunen (FIN).
Hokejový tím Olympijských športovcov z Ruska po nezvládnutom vstupe do olympijského turnaja proti Slovensku dnes zabral naplno a doslova zničil Slovinsko pomerom 8:2. Hlavnými hviezdami dnešného zápasu bol Kirill Kaprizov, ktorý zaznamenal hetrik, tri asistencie si pripísal Nikita Gusev, Iľja Kovaľčuk dnes odišiel z ľadu s bilanciu 2+1. Slovinci však v niektorých pasážach zápasu ukázali, že v zajtrajšom mimoriadne dôležitom stretnutí proti Slovensku, ktoré dnes tesne podľahlo Spojeným štátom americkým, budú veľmi nepríjemným súperom. Situácia v "slovenskej" B-skupine je poriadne zamotaná, o postupujúcich môžu v zajtrajších zápasoch rozhodovať aj najmenšie detaily. Tak verme, že to pre Slovensko dobre dopadne. Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť. Už krátko po 13. hodine sa však na vás teším pri online prenose zo stretnutia medzi Švédskom a Nemeckom. Dovtedy sa majte pekne!
59:27
59:27
goalSlovinsko dalo gól!
Sympatická snaha slovinských hokejistov v závere stretnutia priniesla napokon želané ovocie. Skóre tohto stretnutia napokon peknou strelou "na teplomer" Iľju Sorokina prestrelil ŽIGA PANCE. Asistencia: Sabolič.
58:49
No tak Slovinci sa chcú v závere tohot nevydareného stretnutia ešte naladiť aspoň trochu pozitívne na zajtrajší súboj so Slovinskom. Dokázal to Robert Sabolič ďalšou nepríjemnou strelou či Žiga Jeglič tvrdým hitom v obrannom pásme.
57:44
Piati Slovinci už hrajú proti štyrom Rusom a túto presilov hru hraali trikrát cez Roberta Saboliča, ten však len vylepšiťl štastiky spoľahlivému Iľjovi Sorokinovi.
56:08
No tak sa nám v závere zápasu roztrhlo vrece s vylúčeniami a Slovinci si zahrajú presilovú hru 4 proti 3. Viačeslav Vojnov totiž pomerne kuriózne v podstate cez celé klzisko vyhodil pri snahe založiť akciu svojho tímu puk z vlastného obranného pásma do hľadiska, a tka musí odísť na trestnú lavicu.
55:17
No tak presilová hra Rusov trvala len štyri sekundy, Nikit Gusev totiž po vhadzovaní zasiahol vysokou hokejkou do tváre jedného zo slovinských hokejistov.
55:13
Ešte jedno vylúčenie na strane Slovincov Andrej Hebar na vhadzovaní pre Gračnarom neuspel, jeho následné počínanie v kruhu na vhadzovaní už rozhodcovia posúdili ako nedovolené.
55:13
Kirill Kaprizov už má síce na svojom konte hetrik, no ten tomuto mladému kanonierovi nestačí. Teraz sa Kaprizov obtočil za slovinskou bránkou okolo Žigu Jegliča, Luka Gračnar si svoju pravú žrdku postrážil.
54:42
Slovinci po vyhratom vhadzovaní zostali v útočnom pásme a do nádejnej pozície sa pretlačil Jan Urbas, Iľja Sorokin hru prerušuje.
54:31
Ďalšie nedorozumenie v rozohrávke Rusov, po zakázanom uvoľnení sa hra vráti pred Iľju Sorokina. Bude sa vhadzovať po jeho ľavej ruke.
53:55
Slovinci si nerozumeli v útočnom pásme, hru na opačnú stranu otáčal Sergej Mozjakin, no Aleš Mušič mu puk dokázal dokázal puk zobrať z čepele.
52:51
Ruskí hokejisti už predsa len nehrajú s takým nasdadením ako v úvodných približne 50 minútach. Alexander Barabanov to skúšal individuálne medzi dvoch obrancov, avšak o puk prišiel a odchádza striedať.
51:49
importantVynikajúca práca Jana Muršak. ten teraz ponúkol puk na pravú stranu Mihovi Verličovi, odstavil mu dvoch brániacich Rusov, no Verlič len opečiatkoval vzdialenejšiu žrď Sorokinovej bránky!
51:27
Slovinci si tentokrát nerozumeli pri prechode útočnou modrou čiarou, a tak budeme po reklamnej prestávke pokračovať v strednom pásme.
50:55
Vynikajúca práca NIkitu Nesterova, ktorý teraz zastavil skvelým obranným zákrokom už rozbehnutého Kena Ograjenšeka. Ten si už narovnával puk na zakončenie.
49:49
Keď to nejde, tak to nejde. Rok Tičar chcel bekehendom prihrávať bekhendom na Žigu Jegliča, no nepodarilo sa mu prestrčiť puk na svoju tradičnú dvojičku.
48:53
Slovinskí hokejisti sa ešte snažia vyvinúť aspoň akú-takú snahu v útočnom pásme, určite však už majú v hlave zajtrajší extrémne dôležitý zápas proti Slovensku. Teraz však po prihrávke z obranného pásma preskočil puk hokejku Sergejovi Mozjakinovi, a tak sa hra vráti pred Iľju Sorokina, ktorý sa od svojho príchodu do bránky na začiatku tretej tretiny v bránke zatiaľ vyslovene nudí.
47:45
Rusi jednoducho nemajú dosť. Okamžite po góle sa na Gračnara valil ďalší útok, ktorý tentokrát tak trochu egoisticky zakončoval Iľja Kovaľčuk, Gračnar chytá a Slovincom dá aspoň trochu vydýchnuť komerčná prestávka.
47:12
47:12
goalOlympijskí športovci z Ruska práve vsietili gól!
Rusi si od druhej tretiny robia v útočnom pásme doslova čo chcú a toto už nemohol chytiť ani dnes fantastický Luka Gračnar. Nikita Gusev prešiel s pukom cez útočnú modrú čiaru, doslova tam vycvičil trojicu bezradných Slovincov, cez Arťoma Zuba sa puk dostal k úplne voľnému KIRILLOVI KAPRIZOVOVI, ktorý ďalšou delovkou zavŕšil svoj hetrik. Jednoducho nádhera. Asistencie: Zub, Gusev.
46:41
Sympatická snaha druhého slovinského útoku, keď trojica Sabolič-Tičar-Jeglič napádala rozohrávku súpera veľmi hlbokov útočnom pásme.
45:30
importantRusí hokejisti sa však už dokázali vymaniť spod náznaku tlaku súpea a okamžite podkúrili na opačnej strane. Dnes skvelo chytajúci Luka Gračnar však zasiahol proti Prochorkinovi, Nesterovovi aj Mozjakinovi.
44:24
Slovinci po skončení presilovej hry zostávajú v pásme a teraz dokonca donútili ruských obrancov vyhodiť puk len na zakázané uvoľnenie.
43:25
Už takmer v závere početnej výhody svojho tému pálil od modrej čiary Blaž Gregorc, no bránku ruského tímu netrafil, a dokonca vyháňa svoj tím z útočného pásma.
42:55
Slovinským hokejistom sa však zatiaľ v tejto presilovej hre absolútne nedarí, nedokážu sa ani len usadiť v útočnom pásme pred brankárom Sorokinom.
41:46
Sergejovi Širokovovi teaz v súboji pri mantineli vyletela hokejka do tváre súpera a môže byť rád, že dostal len dve trestné minúty.
41:15
41:15
Rusi v ofenzíve v žiadnom prípade nepoľavujú, čo teraz svojim vyhratým súbojom za bránkou a následne šikovným zakončením dokázal aj mladík KIRILL KAPRIZOV. Asistencie: Daciuk, Kiselevič.
40:36
Sabahudin Kovačevič sa snažil nájsť dlhou prihrávkou na útočnej modrej čiare Žigu Jegliča, ten však puk nezachytil, a tak je z toho len zakázané uvoľnenie Slovincov.
40:01
changeRuskí hokejisti už myslia na zajtrajší podľa všetkého mimoriadne dôležitý zápas, a tak Oleg Znarok posiela na poslednú tretinu do bránky namiesto Vasilija Košečkina jeho náhradníka Iľju Sorokina.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po tak trochu vlažnej "len" dvojgólovej prvej tretine zo strany hokejového tímu Olympijských športovcov z Ruska prišla v druhej tretine poriadna kanonáda. Rusi štyrmi strelenými gólmi rozhodli o svojom prvom víťazstve na olympijskom turnaji v Pjongčangu, a to ešte Iľja Kablukov nepremenil samostatný nájazd. Zatiaľ jediný presný zásah už skutočne zdecimovaných Slovincov dosiahol ich kapitán Jan Muršak, pre ktorého to bol už tretí presný zásah na týchto olympijských hrách. Ešte raz sa ospravedlňujeme za technické problémy v priebehu druhej tretiny, ktoré sa nám však už podarilo vyriešiť, tak si poďme spoločne užiť poslednú dvadsaťminútovku tohto zápasu.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:26
V závere druhej dvadasťminútovky ešte vidíme snahu Michaila Grigorenka, ktorý vrátil puk za seba na Arťoma Zuba, ruský obranca však už nestrieľal, poslal puk len do útočného pásma a odchádza striedať.
38:20
Slovinským hokejistom sa v týchto momentoch absolútne nič nedarí a vyzerá to tak, do tretej tretiny nastúpia už len s cieľom "neschytať" ešte väčší debakel.
37:40
importantNo a už z toho mohol byť siedmy gól na konte Olympijských športovcov z Ruska! Nikita Gusev mal síce trochu problém so spracovaním puku pri vystihnutí slovinskej rozohrávky, napokon ho však dostal na Pavla Daciuka, ktorý ale neprekonal tentokrát výborného Luku Gračnara!
37:16
37:16
Exhibícia v podaní Rusov pokračuje. Exkluzívnu akciu ako z najkrajšej hokejovej učebnice predviedla celá ruská pätica, ktorá si teraz neuveriteľne rýchlo vymieňala puk v útočnom pásme, až si IĽJA KOVAĽČUK nakorčuľoval medzi kruhy a prepálil bezmocného Gračnara! Asistencie: Kalinin, Andronov.
36:40
importantTak teraz mal Luka Gračnar aj trochu šťastia, keď sa sám z ničoho nič ocitol v jeho blízkosti Ivan Telegin, no prekvapený ruský útočník trafil len slovinského gólmana!
36:10
Boštjan Goličič sa rozbehol za vlastným nahodeným pukom za bránku Vasilija Košečkina, nakoniec bol pri ňom včas, jeho spätná prihrávka však ani tentokrát nenašla niektorého zo slovinských hokejistov.
35:35
Anže Kuralt sa rozbehol do útočného pásma, tam však svojou prudkou prihrávkou pred bránku nenašiel žiadneho zo svojich spoluhráčov.
34:37
Slovincov strelený gól povzbudil k ofenzívnej aktivite, tentokrát však treba pochváliť za dobrú defenzívnu robotu aj Pavla Daciuka, ktrý v poslednej chvíli čistým spôsobom nadvihol hokejku Robertovi Saboličovi.
33:31
33:31
Tak sa predsa len slovinskí hokejisti dočkali. Presilovú hru síce využiť nedokázalo, vyťažilo však z tlaku v útočnom pásme a napokon sa po veľkom dôraze na bránkovisku presadil kapitán JAN MURŠAK. Asistencie: Verlič, Kuralt.
31:16
Slovinci môžu trochu zabrzdiť rozbehnutého súpera, keď si teraz po nebezpečnej hre vyoskou hokejou zo strany Sergeja Kalinina zahrajú presilovú hru.
30:02
30:02
Ospravedlňte technické problémy, v prenose pokračujeme ďalej. No a v polovici zápasu pridávajú Rusi už piaty klinec do rakvy svojho súpra. Nikita Gusev dnes už po tretíkrát našiel krásnou prihrávkou svojho spoluhráča, tentokrát to bol KIRILL KAPRIZOV, ktorý sa oprel do puku a prepálil bezmocného Luku Gračnara. Asistencie: Gusev, Kiselevič.
28:48
Ruská mašina sa definitívne rozbehla. Iľja Kovaľčuk jednou kľučkou v útočnom pásme odstavil hneď trojicu súperov, obkorčuľoval bránku a nádherne naservíroval IĽJOVI KABLUKOVOVI, ktorý sa už tentokrát nemýlil. Asistencie: Kovaľčuk, Zub.
28:48
27:45
Najmä slovinský druhý útok dnes ukázal už niekoľko zaujímavých akcií, teraz už snáď po tretíkrát stroskotal Robert Sabolič na brankárovi Košečkinovi.
26:26
importantNo tak konečne sa na slovinských hokejistov usmialo aj trochu šťastia. Luka Gračnar už bol prekonaný, no po krátkom náprahu Iľju Kablujkova končí puk len na žŕdke slovinskej bránky!
26:26
26:26
importantNo tak teraz sa to na Slovincov valí jedna radosť. Gólman Luka Gračnar čelil nebezpečnému Iľjovi Kablukovovi, ktorý prepadol cez jeho hokejku a Rusi budú mať výhodu trestného strieľania.
26:00
26:00
Toto sa jednoducho nedá brániť. Nádhernú kombináciu ruskej pätice zakončil aj s trochou šťastia po prihrávke Michaila Grigorenka ALEXANDER BARABANOV. Asistencie: Grigorenko, Kalinin.
25:30
Veľká nepríjemnosť pre slovinských hokejistov. Žiga Jeglič podrazil za ruskou bránkou jedného zo súperov, a tak si odchádza sadnúť na trestnú lavicu za podrazenie.
25:14
importantRuskí hokejisti pred chvíľou nepremenili snáď dve jasné príležitosti a mohli za to pykať. Robert Sabolič zaviezol puk do útočného pásma, bol však vytlačený z ideálnej streleckej pozície, a tak ho odovzdal Rokovi Tičarovi, ktroý však stroskotal na fantastickom Vasilijovi Košečkinovi.
24:30
Tak konečne v tejto chvíli môžu slovinskí hokejisti upokojiť hru, v posledných minútach to bolo poriadne tornádo v ich obrannom pásme.
23:52
Obrovské problémy Slovincov vo vlastnom obrannom pásme, puk je stále pred Gračnarom, Rusi už dokonca stihli aj prestriedať svoju ofenzívnu silu. Pálil okrem iného aj Iľja Kovaľčuk.
22:45
Tak v týchto chvíľach sa Slovinci musia cítiť ako na nejakom kvalitnom kolotoči, Rusi si tam posielajú puk z jednej strany na druhú a defenzíva Slovinska na čele s brankárom Gračnarom má čo robiť.
21:56
importantPri následnej príležitosti Rusov ešte puk nesadol Andrejovi Zubarevovi, o pár sekúnd neskôr sa fatastickým spôsobom presunul Luka Gračnar proti projektilu z prvej z pravého kruhu!
21:23
Žiga Jeglič s Rokom Tičarom kombinovali s pukom pred brankárom Košečikinom, avšak Slovinci to prekombinovali a okamžite sa na opačnú stranu rúti ruský protiútok.
20:35
Ako prví sa snažili do útočného pásma natlačiť Rusi, Alexander Barabanov však prehral súboj o puk za bránkou a o puk tak prišiel.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Mužstvo Olympijských športovcov z Ruska zvládlo úvodnú tretinu zápasu proti Slovinsku lepšie ako tú proti slovenským hokejistom. Rusi totiž vyhrávajú 2:0. Dlho to znova vyzeralo na veľké ofenzívne trápenie ofenzívnych hviezd zbornej, no v závere prvej dvadsaťminútovky najskôr po peknej spolupráci dvojice Gusev-Daciuk otvoril skóre Sergej Mozjakin a následne veľmi nešťastne tečoval za chrbát Luku Gračnara puk z hokejky Iľju Kovaľčuka Jan Urbas. Slovinskí hokejisti však znova podávajp sympatický výkon a favoritovi tohto stretnutia rozhodne nedajú nič zadarmo. Tak sa tešme, čo nám ponúkne druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:27
V takmer úplnom závere prvej tretiny sa ešte snažil niečo vymyslieť elitný útok Slovincov, Jan Muršak však pred Vasilijom Košečkinom neuspel.
18:45
18:45
Obrovská smola slovinského tímu. Pomerne nevinne vyzerajúci nahodený puk z hokejky IĽJU KOVAĽČUKA zrazil nešťastným tečom medzi betónmi vlastného brankára Jan Urbas. Asistencie: Jakovlev, Andronov.
18:23
18:23
Teraz to už Rusom vyšlo. Nikita Gusev znova spoza bránky odovzdal puk Pavlovi Daciukovi, ten nabil na pravú stranu SERGEJOVI MOZJAKINOVI, ktorý už delovkou prepálil Luku Gračnara! Asistencie: Daciuk, Gusev.
18:04
importantNikita Gusev vymyslel skvelú prihrávku spoza bránky na ľavý kruh pre Nikitu Nesterova, Luka Gračnar sa stihol v poslednej chvíli presunúť!
17:51
Sergej Andronov išiel do súboja v rohu ihriska, kde ho Jurij Repe zasiahol vysokou hokejkou do tváre, pre tím Olympijských športovcov z Ruska je to ideálna príležitosť dostať sa do vedenia v závere prvej tretiny.
17:19
importantJan Muršak zrýchlil s pukom z vlastného obranného pásma cez Viačeslava Vojnova a už v útočnej tretine hľadal bekhendovou prihrávkou Mihu Verliča, ten však na ťažký puk nedočiahol.
17:04
Michail Grigorenko to zobral na seba, individuálne sa presadil popri ľavom mantineli a natlačil sa pred Luku Gračnara, ten však zatiaľ drží Slovincov v hre.
16:53
Rusi boli usadení v útočnom pásme, Slovincom sa však podarilo vytlačiť súpera do stredného pásma, a tak sa aspoň na malý moment oslobodili spod veľkého tlaku.
15:47
importantŽiga Jeglič nabíjal z ľavej strany Robertovi Saboličovi, ten však neskóroval a o pár sekúnd už zasahoval Luka Gračnar proti Nikolajovi Prochorkinovi. Zaujímavé momenty na oboch stranách.
14:49
Jan Muršak si vypýtal puk v strednom pásme od Aleša Mušiča, pretlačil sa popri pravom mantineli, Vasilij Košečkin však vykopol puk pravým betónom na mantinel.
13:45
Tak v týchto momentoch sledujeme veľa nepresností v kombinácii oboch tímov, ani jednému z nich sa nedarí založiť nejakú presnejšiu kombináciu, puk lieta z jednej strany klziska na druhú.
12:35
Ruskí hokejisti síce majú územnú prevahu, no rovnako ako v zápase proti Slovensku sa až príliš ponúkajú do zakončenia. Luka Gračnar teraz podržal pevne svoje betóny aj proti Alexandrovi Barabanovovi, ktorý sa natlačil do jeho bránkoviska.
12:05
importantRusi pomaly striedali, priestor sa otvoril pred Mihom Verličom, ten odovzdal puk Janovi Muršakovi, no skúsený center neprekonal Vasilija Košečkina. Skvelý zákrok ruského gólmana!
11:22
Slovinskí hokejisti pohrozili dokonca svojou štvrtou formáciou, Nikita Nesterov však vytlačil Kena Ograjenšeka z ideálnej streleckej pozície a Vasilij Sorokin tak mal uľahčenú prácu.
10:12
Ivan Telegin sa natlačil pred bránkovisko a vypáli, jeho strelu sa snažil dorážať Iľja Kablukov, slovinský gólman však ani neprerušil hru.
09:45
Alexander Barabanov vydoloval puk z ofenzívneho rohu klziska, nabil na os ihriska Viačeslavovi Vojnovovi, ktorý tesne minul bránku Luku Gračnara.
08:55
Slovinci zaviezli puk do útočného pásme, kde s ním však manévrovali len pri mantineloch, dobrá práca od defenzívy ruského tímu.
07:45
importantNikita Gusev tam teraz ponúkol hneď dva skvelé puky na hokejku Kirillovi Kaprizovovi, ktorý však v oboch prípadoch stroskotal z tesnej blízkosti na zatiaľ skvelom Lukovi Gračnarovi!
07:17
Rok Tičar zaviezol puk do útočného pásma, kde si najskr nerozumel so Žigom Jegličom a následne mu nesadol puk ideálne pri pokuse o strelu na brankára Vasilija Košečkina. Z protiútoku preveril Iľja Kovaľčuk pozornosť Luku Gračnara.
06:44
Slovinskí hokejisti sa začínajú osmeľovať v útočnom pásme, Jan Urbas nahadzoval puk do bránkoviska, kde sa však k nemu nedostal Miha Verlič. O pár sekúnd na to sa ruskí hokejisti vystavili postaveniu mimo hry a pokračovať budeme po prvej reklamnej prestávke.
05:34
Slovinci si môžu na chvíľu vydýchnuť, puk končí na striedanie Olympijských športovcov z Ruska, vhadzovať sa bude v strednom pásme.
04:45
Ďalšie vynikajúce striedanie favorita zápasu. Pavel Daciuk servíroval skvelú prihrávku Kirillovi Kaprizovovi, neskôr Luka Gračnar čelil aj delovkám obrancov Zubareva so Zubom.
03:40
Rusi vytvárajú už od úvodných minút veľký tlak v slovinskom obrannom pásme a svojho súpera absolútne k ničomu nepúšťajú. Slovinci ešte takmer ani nemali puk na svojich hokejkách.
02:25
Alexander Barabanov sa pekne uvoľnil na ľavom krídle, presadil sa až k strele, no po dobrej práci obrancu Jurija Repeho nedokázal vystreliť presnejšie.
01:42
importantObrovský tlak hokejistov z Ruska od začiatku zápasu. Najskôr veľmi nebezpečne pálil Bohdan Kiselevič a následne sa do bránkoviska tlačili Pavel Daciuk s Nikitom Gusevom, Luka Gračnar však za pomoci svojich obrancov chytá.
00:37
V úvode zápasu museli Rusi dostávať puk spoza vlastnej bránky, následne sa však hra otočila na druhú stranu. Sergej Kalinin sa však individuálne nepresadil.
00:01

Olympijskí športovci z Ruska: Košečkin (Sorokin) – Vojnov, Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, Zub, Zubarev, J. Jakovlev (A) – Kovaľčuk (A), Andronov, Kalinin – Kaprizov (C), Daciuk, N. Gusev – Barabanov, Prochorkin, Širokov – Mozjakin, Grigorenko, Telegin – .

Slovinsko: Gračnar (Krošelj) – Robar, Gregorc, Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Repe, Pavlin – Verlič, Muršak (C), Urbas (A) – Jeglič, Tičar, Sabolič – Ž. Pance, M. Rodman (A), Goličič – Kuralt, Mušič, Ograjenšek – Hebar.

Rozhodca: Mark Lemelin (USA), Daniel Stricker (SUI) – Lukas Kohlmüller (GER), Hannu Sormunen (FIN).
Vážení fanúšikovia!

Tretím hracím dňom pokračuje olympijský hokejový turnaj mužov. Slovenskí hokejisti už majú v týchto chvíľach svoje druhé vystúpenie v Pjongčangu za sebou, my sa však zameriame na vzájomný súboj ich dvoch skupinových rivalov. Olympijskí športovci z Ruska nastúpia proti Slovinsku od 8:40 nášho času.

OŠR

Pod názvom Olympijskí športovci z Ruska kvôli známym okolnostiam nastupuje na tohtoročnej olympiáde ruský tím. Ten má aj v Južnej Kórei len tie najvyššie ambície. Tím Olega Znaroka má vo svojom strede také hviezdy ako Iľja Kovaľčuk, Pavel Daciuk či Sergej Mozjakin. No ako sme sa už v športe niekoľkokrát presvedčili, mená zápasy nevyhrávajú. Presne toto platilo aj v prvom dueli Rusov na turnaji proti Slovensku. Zborná mala síce vynikajúci vstup do zápasu, keď už v štvrtej minúte viedla 2:0 a zdalo sa, že to bude zo strany favorita takzvaná „povinná jazda“. Opak bol však pravdou. Rusi začali hrať až príliš profesorsky, slovenskí hokejisti sa po počiatočnej nervozite osmelili a aj vďaka vynikajúcemu výkonu brankára Branislava Konráda napokon Rusko zdolali 3:2. Domáce médiá ruský tím preplnený hviezdami po tomto zápase doslova zotreli pod čiernu zem. Viackrát sa objavovali výrazy ako hanba či trapas. V dnešnom dueli sa tak dá očakávať, že Oleg Znarok spraví niekoľko úprav vo svojej zostave. Nebolo by prekvapením, ak by sa v bránke neobjavil Vasilij Košečkin, ktorý v stredu pôsobil veľmi neistým dojmom. Veľmi pravdepodobné však je, že zemetrasením prejdú aj jednotlivé formácie.

SLOVINSKO

Slovinci na rozdiel od svojho dnešného súpera pri vstupe do turnaja prekvapili v pozitívnom zmysle slova. Proti Američanom im síce „ušla“ prvá tretina, ktorú prehrali 0:2, potom sa však talentovanému zámorskému výberu dokázali vyrovnať, v tretej tretine boli už jasne lepším tímom a dočkali sa absolútne zaslúženého vyrovnania na 2:2. O triumfe tak trochu podceňovaného tímu fínskeho kouča Kariho Savolainena rozhodol svojim druhým gólom v zápase už v úvode predĺženia kapitán Jan Muršak. Ten je len jednou z tradičných opôr slovinského výberu, ktoré svojmu tímu pomôžu aj na turnaji v Pjongčangu. Už v prvom stretnutí sa vo veľmi dobrom svetle ukázal obranca Blaž Gregorc, slušný výkon predviedla aj dvojica Rok Tičar-Žiga Jeglič, no a okrem spomínaného kapitána Muršaka sa aj vďaka dobrému výkonu podarilo skórovať aj Janovi Urbasovi. Veľkou oporou Slovincov bol brankár Gašper Krošelj, ktorý by mohol v v bránke nastúpiť aj dnes. Tréner Savolainen totiž nemá príliš dôvod meniť rozostavenie svojho tímu.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Ruskí hokejisti deklasovali Slovinsko, strelili mu až osem gólov