Prekvapenie sa nekonalo. Domáci dostali debakel od Švajčiarska

Švajčiarsko oslavuje jeden z gólov. (Autor: TASR/AP)

Južná Kórea inkasovala osem gólov.

ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu - sobotňajšie výsledky:

A-skupina:

Kórejská republika - Švajčiarsko 0:8 (0:1, 0:2, 0:5)

Góly: 11. Hollenstein (Haas, Loeffel), 28. du Bois, 36. Suter (Herzog), 44. Rufenacht (Untersander, Almond), 46. Suter (Ambühl, Moser), 47. Schäppi (Almond, Geering), 52. Suter (Geering, Ambühl), 56. Corvi (Hofmann, du Bois). Rozhodovali: Hribik (ČR), Rantala (Fín.) - Lhotský (ČR), McIntyre (USA), vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: a oslabenia 0:0, 6568 divákov.

Kórejská republika: Dalton (46. Sungje Park) - Young, Won Kim, Don Ku Lee, Regan, Plante, Seo, Oh - Kisung Kim, Sangwook Kim, Testwuide - Swift, Cho, Radunske - Sangwoo Shin, Woosang Park, Wonjung Kim - Jin Kyu Park, Jun Lee, Sang Hoon Shin - Ahn

Švajčiarsko: Hiller - Blum, Untersander, Furrer, Loeffel, Geering, Du Bois, Schlumpf - Hollenstein, Haas, Praplan - Moser, Suter, Ambühl - Scherwey, Corvi, Hofmann - Schäppi, Almond, Rüfenacht - Herzog

PJONGČANG. Švajčiarski hokejoví reprezentanti zaznamenali prvý triumf v A-skupine na zimných olympijských hrách v Pjongčangu.

V sobotu v hale v Kangnungu deklasovali domácu Kórejskú republiku 8:0 a figurujú na tretej priečke tabuľky. Hetrikom sa prezentoval Pius Suter.

Švajčiari zakončia skupinové boje v nedeľu o 8.40 SEČ proti Česku, Kórejská republika nastúpi proti obhajcom trofeje z Kanady.

Pozrite si priebeh zápasu domácej kórejskej reprezentácie proti Švajčiarsku: fotogaléria

(0:1, 0:2, 0:5)
60' minúta
Švajčiarsko
Góly a asistencie: 11. Hollenstein (Haas, Loeffel), 28. Du Bois, 36. Suter (Herzog), 44. Rüfenacht (Untersander, Almond), 46. Suter (Ambühl, S. Moser), 47. Schäppi (Almond, Geering), 52. Suter (Geering, Ambühl), 56. Corvi (Hofmann, Du Bois). Rozhodca: Jan Hribik (CZE), Aleksi Rantala (FIN) – Miroslav Lhotský (CZE), Fraser McIntyre (USA).
Aj tretia tretina sa napokon niesla v jasnej réžii Švajčiarska, ktoré pridalo v tejto časti hry ešte 5 gólov a tak vyhráva toto stretnutie jednoznačným pomerom 8:0! Južná Kórea však predviedla v tomto zápase aj svetlé momenty, mala nejaké tie strelecké pokusy a pár krá to vyzeralo z ich strany aj veľmi nebezpečne. Švajčiarsko však naplnilo úlohy favorita tohto zápasu a teší sa tak z dôležitých troch bodov.

Program hokejového turnaja ZOH 2018 v Pchjongčchangu dnes ešte samozrejme bude pokračovať, od 13:10 sa môžme doma na Slovensku tešiť na zápas našej reprezentácie so Slovinskom! V prípade triumfu našich chlapcov a výhry OŠR nad USA (zápas sa hrá v rovnakom čase) môžme skončiť v základnej skupine B na prvom mieste a priamo tak postúpiť do štvrťfinále!

Oba zápasy vám samozrejme sprostredkujeme na našom športovom portáli. Zápas našich chlapcov so Slovinskom vám opäť sprostredkuje Miroslav Revaj a zápas OŠR a USA vám priblíži kolega Ján Vojtaššák.

Zatiaľ teda prajem pekný zvyšok dňa!
59:15
importantEšte prišla veľká šanca na domácej strane! Swift sa dostal do samostatného úniku na bránku Švajčiarska, ale brankár Hiller si dokázal postrážiť svoje čisté konto.
58:25
Švajčiarsko znova preniká do útočného pásma, ale momentálne sa nemôže dostať k presnej strele. Už sa teda očakáva záverečná siréna, ktorá ukončí toto stretnutie.
58:01
Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!
57:25
Domáci sa teraz dlhšie držali v útočnom pásme, ale napokon sa nedostali do žiadnej zaujímavej situácie. Pomaly tu už je koniec tohto stretnutia.
56:25
Tlak favorita tohto zápasu tak pokračuje ďalej, ale opäť sa aj domácim podaril výpad do útočného pásma a Hiller rak radšej hru prerušuje. Južná Kórea získava buly v útočnom pásme.
55:10
goalŠvajčiarsko dalo gól!

Švajčiari predviedli ďalší rýchly útočný výpad do útočného pásma, po peknej výmene puku sa k strele dostal ENZO CORVI a jeho pokus aj so šťastím skončil v domácej bránke – 0:8!
Asistencie: Grégory Hofmann, Félicien Du Bois.
55:00
Južná Kórea sa ešte snaží prenikať do útočného pásma, ale aj keď sa tam domáci hokejisti dostanú, tak z ich strany už žiadne zakončenie neprichádza.
54:35
Do konca tohto zápasu už ostáva približne 5 minút, o jeho osude je už dávnejšie rozhodnuté. Oba celky tak už pomaličky môžu premýšľať nad svojim posledným zápasom v základnej skupine.
54:25
Na druhej strane sme však teraz mali možnosť vidieť útočnú snahu domácej reprezentácie, ale napokon z toho šanca na gól nebola. Hiller si tak už pravdepodobne v tomto zápase udrží čisté konto.
53:24
Tlak švajčiarskej reprezentácie pokračuje aj naďalej, zrejme b y to už domáci hokejisti najradšej zabalili a sústredili sa na posledný zápas v skupine. Budú si však musieť ešte pár minút počkať.
51:24
51:24

Je tu teda ďalší gól švajčiarskej reprezentácie, ktorá si tak vylepšuje svoju štatistiku v počte strelených gólov, ktorá môže byť v konečnom dôsledku veľmi dôležitá. Od modrej čiary sa odhodlal k strele Geering, jeho strelu napokon úspešne tečoval PIUS SUTER – 0:7!
Asistencie: Patrick Geering, Andres Ambühl.
51:24
importantV domácej bránke končí ďalší puk, ale rozhodca sa ešte musí poradiť s videom, či strelný gól nebol dosiahnutý vysokou hokejkou!
50:01
Pomaly sa zápas blíži do svojej záverečnej časti, o víťazovi už nemôže byť pochýb. Švajčiarsko má puk vo svojej moci a domácich do ničoho nepúšťa. Uvidíme, či ešte teda budeme svedkami nejakého presného zásahu na jednej či druhej strane.
49:57
Favorit tohto zápasu tak ustál tieto krušné chvíle a už sa s pukom presúva do útočného pásma. Opäť sa tak budú musieť domáci hokejisti brániť.
49:32
Švajčiarsko už hrá v plnom počte!
48:48
Do ďalšieho zakončenia sa teraz dostal domáci Regan, ale brankár Hiller bol opäť pozorný. Domáci fanúšikovia na tribúnach však túto situáciu odmenili veľkým potleskom.
48:19
Brankár Hiller však už teraz zasahovať musel, domáci boli pred bránkou svojho súpera veľmi aktívni, ale švajčiarsky brankár si aj naďalej drží čisté konto.
48:08
Švajčiarsko vyhadzuje puky do bezpečia, ale teraz sa už podarilo domácim udržať sa v útočnom pásme. K strelám sa však Južná Kórea zatiaľ nedostáva.
47:35
Južná Kórea hrá presilovku 4 na 3! Uvidíme teda, či z toho dokáže domáca reprezentácia niečo vyťažiť.
47:32
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Félicien Du Bois – 2 min., sekanie).
47:16
Momentálne tak sledujeme hru 4 na 4 a aj pri takomto počte je aktívnejšie Švajčiarsko, ktoré je ešte pri streleckej chuti. Južná Kórea sa tak opäť bráni vo vlastnom pásme.
47:13
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Andres Ambühl – 2 min., podrazenie).
47:11
Vylúčenie v tíme Južná Kórea (U-sang Paj – 2 min., držanie).
46:45
46:45

Sung-Je Park, ktorý nahradil v bránke Daltona si dlho čisté konto neudržal, prichádza ďalší gól Švajčiarska! V strednom pásme získal puk na svoju hokejku RETO SCHÄPPI, ktorý sa dostal následne do prečíslenia, úspešne prenikol až pred domácu bránku a prestrelil domáceho brankára – 0:6!
Asistencie Cody Almond, Patrick Geering.
45:17
changeStriedanie v tíme Južná Kórea: z ihriska odchádza Matt Dalton, prichádza Sung-Je Park.
45:17
45:17

Je tu piaty gól švajčiarskej reprezentácie! Švajčiarsko sa už doslova baví hokejom, po peknom prechode do útočného pásma poslal Ambühl puk na PIUSA SUTERA a ten peknou strelou pod brvno dáva gól na 0:5 z pohľadu domácej reprezentácie!
Asistencie: Andres Ambühl, Simon Moser.
44:05
Švajčiarsko však aj naďalej pokračuje vo svojej hre, určite sa ešte reprezentanti tejto krajiny pokúsia o nejaký ten presný zásah, ale aj domáci by najradšej dosiahli aspoň čestný zásah pre svojich fanúšikov.
43:50
43:50

Krátko po skončení domácej presilovky sa Švajčiarsko ihneď presunulo do útočného pásma, úspešnú prihrávku si prebral THOMAS RÜFENACHT, ktorý predviedol krásnu sťahovačku pred brankárom Daltonom a puk poslal do jeho bránky – 0:4! Gól to bol naozaj veľmi pekný a švajčiarsky hokejista ho aj patrične oslavoval.
Asistencie: Ramon Untersander, Cody Almond.
43:46
Švajčiarsko hrá v plnom počte!
43:25
Južná Kórea má aj problémy sa usadiť v útočnom pásme, takže Švajčiarsko nemá až také problémy ubrániť sa početnej výhode súpera.
42:46
Polovička domácej presilovky však už uplynula, brankár Hiller zasahovať nemusel. Aktívne hrá domáci Swift, ale ani jeho snaha domácim nič zaujímavého neprináša.
42:00
Domáca reprezentácia výborne vstúpila do tejto tretiny a zahrá si ďalšiu presilovku. Uvidíme teda, či teraz dokáže Južná Kórea viacej potrápiť svojho súpera.
41:46
41:27
41:00
Swift potiahol puk do útočného pásma, ale napokon ani teraz domáci brankára Hillera neohrozili, ale budú mať na to ešte príležitosť, pretože ich presilovka ešte trvá.
40:25
Švajčiarsko však drží domácich ďaleko od svojej bránky, presilovka domácich sa postupne už kráti a zatiaľ sa Južná Kórea k strele nedostala.
40:15
Tretia tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, puk majú na svojich hokejkách domáci, ktorí hrajú ešte presilovku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
V druhej tretine pridalo Švajčiarsko dva góly zásluhou Du Boisa a Sutera a tak po dvoch tretinách vyhráva favorit tohto zápasu o tri góly. Domáca reprezentácia však aj naďalej dokáže prenikať do útočného pásma a v tejto tretine párkrát dokázala nebezpečne pohroziť, čo domáci fanúšikovia ihneď ocenia. Zápas sa tak zdá byť už rozhodnutý, ale určite sa ešte oplatí sledovať aj poslednú tretiu tretinu, ktorá sa začne približne o 10:15.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:51
importantŠvajčiarsko aj v oslabení dokázalo zaútočiť, pred bránkou domácich sa do zakončenia dostal Blum, ale brankára Daltona sa mu prekonať nepodarilo, aj keď to bolo len veľmi tesné!
39:35
Južná Kórea tak hrá svoju druhú presilovku v tomto zápase, ale vyzerá to, že si ju prenesie aj do poslednej tretej tretiny.
39:27
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Dominik Schlumpf – 2 min., držanie).
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
38:40
Domáci sa však za krátko dobu opäť dostávajú do útočného pásma, Švajčiarsko sa tak musí mať na pozore a vyvarovať sa chybám, ktoré by mohli viesť ku gólu domácej reprezentácie.
37:28
Postupne sa však už opäť do útočného pásma dostáva Švajčiarsko, domáci sú tak pod ďalším tlakom svojho dnešného súpera.
36:42
importantJužná Kórea predviedla pekný prechod do útočného pásma, následne sa k puku dostal Swift, ale jeho pokus len tesne míňa bránku švajčiarskej reprezentácie!
36:05
Zrejme je tak už o osude zápasu rozhodnuté, ale aj naďalej sa obe reprezentácie snažia o útočné výpady, aj keď domáci ich zatiaľ veľa nepredviedli. Uvidíme teda, či príde ešte nejaká zaujímavá situácia.
35:55
35:55

V domácej bránke končí tretí puk a zrejme je tak akýkoľvek odpor Južnej Kórey prelomený. Švajčiarsko sa teraz výborne usadilo v útočnom pásme, úspešnú prihrávku si na svoju hokejku prevzal PIUS SUTER, naznačil že pôjde za domácu bránku, ale napokon u pravej tyčky pretlačil puk do bránky – 0:3!
Asistencia: Fabrice Herzog.
35:05
Domáci sa pokúšali preniknúť do útočného pásma, ale poľahky strácajú puk a tak ide dopredu opäť Švajčiarsko, ktoré si už vytvára ďalší veľký tlak.
34:40
Južná Kórea hrá v plnom počte!
34:22
importantAž teraz sa do lepšej príležitosti dostalo Švajčiarsko, ale strela od Ambühla skončila len na pozornom brankárovi Daltonovi! Presilovka Švajčiarska sa už pomaly napĺňa.
33:40
Polovička presilovky Švajčiarska už uplynula, domáci sa aj naďalej úspešne bránia a opäť dostávajú puk do bezpečia.
33:05
Ani teraz sa švajčiarskej reprezentácii nedarí, Južná Kórea sa aj v početnej nevýhode úspešne bráni a brankár Dalton si už pripísal aj ďalší úspešný zákrok.
32:45
Švajčiarsko tak rozbieha svoju svoju ďalšiu presilovku, ale domáca reprezentácia sa rýchlo oslobodzuje.
32:40
Vylúčenie v tíme Južná Kórea (U-sang Paj – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
32:10
Po vyhratom buly sa domáci ešte chvíľu držali v útočnom pásme, ale puk na svoje hokejky si už prevzalo Švajčiarsko a pokúša sa tak prejsť do obranného pásma domácich.
31:55
Do útočného pásma domácich zaviezol puk Swift, následne domáci hokejista vyslal strelu na brankára Hillera, ale ten jeho strelu pokryl a hra je tak prerušená. Južná Kórea ale získava buly v útočnom pásme.
30:05
Iniciatívu na svoje hokejky však opäť preberá Švajčiarsko, ale má problémy sa usadiť v útočnom pásme. Určite teda ešte bude zaujímavé sledovať, ako sa toto stretnutie bude ďalej vyvíjať.
29:35
importantTeraz domáci poriadne pritlačili na svojho súpera, Švajčiarsko malo čo robiť aby sa ubránilo. Hiller čelil hneď trom či štyrom nebezpečne vyzerajúcim pokusom domácich, ale puk v bránke Švajčiarska neskončil.
29:05
Fanúšikovia domácej reprezentácie slušne zaplnili hokejovú halu Gangneung Hockey Centre a bavia sa hokejom. Určite by bolo zaujímavé vidieť reakciu domácich, keby sa Južnej Kórey podarilo skórovať.
28:36
Ale domáca reprezentácia teraz troška zviera svojho súpera v útočnom pásme, zrejme si už domáci povedali, že nemajú čo stratiť a môžu troška aj zariskovať.
27:36
27:36

Napokon však prichádza druhý gól Švajčiarska v tomto zápase! Nenápadnú strelu vyslal na domácu bránku FÉLICIEN DU BOIS, jeho strela prepadla za brankára Daltona a puk prekročil bránkovú čiaru. Brankár Dalton ešte reagoval a puk vytiahol z bránky, ale rozhodca po konzultácii s videom správne tento gól Švajčiarska uznal – 0:2!
Bez asistencie.
27:05
importantPrvá väčšia šanca domácich hokejistov, Ki-song Kim sa dostal k odrazenému puku, ale brankára Hillera neprekonal, aj keď mal švajčiarsky brankár problémy s týmto zákrokom!
26:35
Teraz sa však domácim už podarilo ohroziť brankára Hillera, ktorý musel čeliť strele od modrej, napokon však hru úspešne prerušil a tak sa Južná Kórea dostáva do útočného pásma.
25:32
Dlho sa však domáci v útočnom pásme neohriali a už sa musia rýchlo vrátiť späť pred brankár Daltona, pretože Švajčiarsko zakladá rýchly protiútok. Zatiaľ teda Južná Kórea drží pre nich veľmi prijateľný výsledok.
25:10
Následne sa smerom dopredu osmelila aj domáca reprezentácia, Hiller musel hru prerušiť. Južná Kórea tak získava buly v útočnom pásme, takže sa Švajčiarsko musí mať na pozore.
24:32
Domáci kapitán Woosang Park pri prechádzajúcej situácii dostal nepríjemný zásah do hlavy, ale dokázal sa sám dostať na striedačku, kde je už v opatere lekára.
24:32
Tlak švajčiarskej reprezentácie pokračuje ďalej, nahodený puk pred bránku sa snažil tečovať do bránky Suter, ale domáca obrana na čele s brankárom Daltonom to zvládla a prerušuje hru.
23:05
Švajčiarsko sa opäť poľahky dostáva do útočného pásma, navyše teraz domáci po zakázanom uvoľnení nemôžu striedať a tak je vidieť patričnú únavu na domácich hokejistoch.
22:26
Domáci sa zakrátko opäť dostali do útočného pásma, Ton-ko I však už za bránkou Švajčiarska nedokázal buk vybojovať na svoju hokejku a tak sa Južná Kórea vracia späť do svojho pásma.
22:08
To sa čiastočne domácim aj podarilo, Južná Kórea zabojovala o puk a na malú chvíľu sa dostali domáci do útočného pásma, ale z ich strany sme nevideli žiadny strelecký pokus.
21:46
Švajčiarsko pokračuje v tlaku, ale tento ich útok je zastavený čiarovým rozhodcom, ktorí signalizuje ofsajd. Južná Kórea sa tak môže pokúsiť usadiť sa v útočnom pásme.
21:18
21:14
V závere presilovky sa pred bránkou domácich dostal do zakončenia, Ambühl, ale Dalton predviedol úspešný zákrok a následne jeho spoluhráči dostali puk do bezpečia.
20:45
Južná Kórea sa však aj naďalej úspešne bráni a puk sa dostáva až k brankárovi Hillerovi.
20:10
Druhá tretina sa už naplno rozbehla, buly vyhralo Švajčiarsko, ktoré ešte pokračuje vo svojej presilovke.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
V prvej tretine zatiaľ Švajčiarsko napĺňa papierové predpoklady, keďže od 11. minúty vyhráva gólom Hollensteina. Južná Kórea sa však dokáže úspešne brániť a v určitých momentoch vie aj vyraziť do útočného pásma a na malú chvíľu potrápiť Švajčiarsko. Uvidíme teda, čo nám ponúkne druhá tretina, ktorá sa začne približne o 09:23!
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:48
Domáci sa znova oslobodzujú, puk posielajú až za bránku Hillera. Zrejme sa tak už v prvej tretiny nič zaujímavého neudeje.
19:28
Prvú presilovku v tomto zápase už rozbehlo aj Švajčiarsko, ale momentálne sa nemôže usadiť v útočnom pásme.
19:18
Vylúčenie v tíme Južná Kórea (Bryan Young – 2 min., nedovolené bránenie).
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:25
Švajčiarsko je aj v tejto časti prvej tretiny veľmi aktívne, ale Dalton teraz veľa práce nemá. Južná Kórea sa však opäť nachádza pod veľkým tlakom.
17:09
V záverečnej časti prvej tretiny sa častejšie do útočného pásma dostávajú aj domáci hokejisti, ale zatiaľ si vyložene gólovú situáciu vypracovať nedokázali. Aj naďalej si však Južná Kórea musí dávať pozor na nebezpečné útoky Švajčiarska.
16:25
Južná Kórea však ešte vytvorila poriadny závar pred bránkou svojho dnešného súpera a Hiller musel opäť zasahovať. Následne sa do rýchleho protiútoky dostali Švajčiari, ale Dalton na druhej strane zasahovať nemusel.
16:19
16:15
Puk do útočného pásma domácich ešte nahadzoval Swift, ale Švajčiarsko vytečovalo puk do stredného pásma. Presilovka domácich sa už schyľuje ku koncu.
15:35
Až teraz sa domácim hokejistom podarilo v presilovke ohroziť Hillera, strelu od modrej v podaní Jong-čon Soa musel brankár Švajčiarska skrotiť až na dvakrát.
15:05
Zatiaľ sa však domáci nemôžu dostať do útočného pásma, navyše Švajčiarsko vie pohroziť v útoku aj v oslabení. Pomaličky uplynie prvá polovica domácej presilovky.
14:25
Južná Kórea rozbieha svoju prvú presilovku v tomto zápase, ale Švajčiarsko okamžite vyhadzuje puk do bezpečia. Uvidíme, či si domáci vypracujú nejakú tú gólovú príležitosť.
14:19
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Tristan Scherwey – 2 min., podrazenie).
13:09
Domáca reprezentácia teraz dobre bráni svoje pásmo a nepúšťa Švajčiarsko do zakončenia. Dalton tak dlhšie zasahovať nemusel, ale Južná Kórea je aj naďalej pod tlakom.
12:52
Južná Kórea však teraz iba vyhadzuje puky do bezpečia, Švajčiarsko sa tak teraz nemôže usadiť v útočnom pásme ale dôležité je, že si táto reprezentácia dokáže udržať puk na svojich hokejkách.
11:05
Švajčiarsko sa tak teraz môže upokojiť, strelilo veľmi dôležitý prvý gól a aj naďalej pokračuje vo svojom tlaku. Uvidíme, či sa Južná Kórea dostane k nejakej zaujímavej situácia, z ktorej by mohla ešte narobiť svojmu súperovi problémy.
10:23
10:23

Švajčiarsky tlak napokon vyústil v očakávaný gól! Švajčiari sa teraz dobre usadili v útočnom pásme, Dalton si najprv pripísal ďalší úspešný zákrok, ale spoza bránky domácich prišla prihrávka na DENISA HOLLENSTEINA a ten už puk úspešne pretlačil do domácej bránky – 1:0!
Asistencia: Gaetan Hass, Romain Loeffel.
10:07
Postupne pribúdajú na domácej strane aj zakázané uvoľnenia, ale stále drží Južná Kóre pre ňu výborný výsledok. Zápas však bude trvať ešte dlho a s rastúcim tlakom Švajčiarska môžu prichádzať veľké problémy.
09:35
Na druhej strane sa teraz musel mať na pozore aj brankár Hillet, ale pripísal si bezproblémový zákrok a puk tečoval do rohu klziska, kde si ho už prebrali na svoje hokejky jeho spoluhráči.
08:20
importantĎalší výborný zákrok brankára domácich Daltona! Hofmann sa dostal k odrazenému puku a mal pred sebou odkrytý priestor domácej bránky, ale puk poslal len do betónov Daltona.
07:52
Švajčiarsko sa nachádza opäť v útočnom pásme a točí domácich hokejistov. Južná Kórea sa však úspešne bráni, aj keď v ich obrane nájdeme menšie diery, ktoré by mohol ich dnešný súper využiť.
07:20
importantTeraz však Dalton predviedol výborný zákrok! Schäppi sa dostal tesne pred bránkou domácich do zakončenia, ale brankár Dalton predviedol výborný zákrok a puk vyrazil do bezpečia.
05:56
Praplan zaviezol puk do útočného pásma a snažil sa nájsť dieru v obrane domácich, ale napokon Dalton zasahovať nemusel. Švajčiarsko však už zakladá ďalší útok.
05:10
Domácim sa teraz podarilo prechod do útočného pásma a na pozore sa musel mať aj brankár Hiller, ktorý puk však pohodlne tečoval do bezpečia. Aj naďalej sa hrá rýchly hokej hore-dole, ale aktívnejšie hrá Švajčiarsko.
04:38
Brankár domácich Dalton musel už predviesť hneď niekoľko zákrokov, ale zatiaľ je veľkou oporou svojho tímu. Južná Kórea je aj povzbudzovaná fanúšikmi na tribúne, ktorí pri každom získanom puku ohromne povzbudzujú svoj celok.
04:08
Sledovali sme ďalšie zakončenie Švajčiarska, Scherweyov pokus ale tesne míňa domácu bránku. Južná Kórea získava puk a okamžite sa tak snaží o prechod do útočného pásma.
03:10
Južná Kórea síce čelí veľkému tlaku Švajčiarska, ale domáci hokejisti dokážu vybojovať puk na svoje hokejky a následne ísť do pásma a poriadne tam prevetrať defenzívu svojho súpera.
02:55
Postupne sledujeme strelecké zakončenia na oboch stranách, najprv sa pokúšali o zakončenie Švajčiari, ale puk skončil na zadnom mantinely. Následne sa do útočného pásma dostali aj domáci, ich pokus ale skončil pri obrancoch Švajčiarska.
02:08
Domáca reprezentácia predviedla rýchly prechod do útočného pásma, Čin-kjo Pak napokon vystrelil po pravej strane, ale úspešný nebol a puk neohrozil bránku Švajčiarska.
01:49
Toto útočné ťaženie Švajčiarska je prerušená čiarovým rozhodcom, ktorý signalizuje ofsajd. Zatiaľ sa však hrá hokej hore-dole, postupne sa do hry dostáva aj Južná Kórea.
01:31
Tlak Švajčiarska pokračuje, nahodenie od modrej čiary tečoval Moser, puk sa však následne dostal do lapačky brankára Daltona. Južná Kórea sa tak teraz bude musieť brániť vo vlastnom pásme.
01:18
Švajčiarsko sa dostalo do útočného pásma, tresne pred bránkou domáceho celku sa do zakončenia dostal Ambühl, ale len mierne tečoval puk a ten napokon minul bránku Južnej Kórey.
00:25
K puku sa však už dostáva aj domáca reprezentácia, snažila sa nahodiť puk do útočnej tretiny, ale pri rohu klziska si Švajčiarsko prebralo puk na svoje hokejky.
00:05
Prvá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhralo Švajčiarsko a už sa snaží preniknúť do útočného pásma.
00:01
Príjemné sobotné ráno želám všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Do začiatku zápasu v rámci skupiny A olympijského turnaja medzi reprezentáciami Južnej Kórey a Švajčiarska už veľa času neostáva, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch mužstiev. Hokejová hala Gangneung Hockey Centre je už na všetko pripravená, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia. Favoritom zápasu je určite Švajčiarsko, ale domáca Južná Kórea v prvom zápase poriadne vytrápila Česko a tab bude zaujímavé sledovať, ako sa bude domácim dariť teraz.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Južná Kórea: Dalton (Sung-Je Park, Kje-hun Pak) – Hyung-Gon Cho, Jong-čon So, Young, Won-čon Kim, Hjon-ho O, Regan, Plante, Ton-ko I – Won-čong Kim, Čong-u Čon, Swift – Ki-song Kim, Jong-čon I, Sang-uk Kim – Testwuide, Radunske, Jin-Hui Ahn – U-sang Paj, Čin-kjo Pak, Min-Ho Čo – Sang-u Šin, Sang-hun Šin

Švajčiarsko: Hiller (Stephan, Genoni) – Geering, Rüfenacht, Du Bois, Diaz, Schlumpf, Furrer, Loeffel, E. Blum, Untersander – Praplan, Ambühl, Schäppi – Bodenmann, Suter, Herzog – Scherwey, Hollenstein, Corvi – S. Moser, Almond, Haas – Hofmann

Rozhodca: Jan Hribik (CZE), Aleksi Rantala (FIN) – Miroslav Lhotský (CZE), Fraser McIntyre (USA)
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa proti sebe postavia reprezentácie Južnej Kórey a Švajčiarska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 08:40.

Hokejový turnaj na ZOH 2018 v Pchjongčchangu je už v plnom prúde, v základnej skupine A sú na programe druhé zápasy. Práve na skupinu A sa v tomto prenose zameriame, domáca Južná Kórea po sympatickom výkone proti Česku má určite smelšie nádeje proti reprezentácii Švajčiarska.

Južná Kórea:
Domáca hokejová reprezentácia bola veľkou exotikou na hokejovej mape. Okrem tamojších reprezentantov nájdeme kádri aj naturalizovaných hráčov z Kanady, ktorí spoločne s najlepšími hokejistami z tejto krajiny vybojovali historický postup z B kategórie do elitnej kategórie MS, ktoré sa v roku 2018 odohrajú v Dánsku. Viacej však zrejme Južná Kórea prežíva domáci olympijský turnaj, na ktorom by ale podľa papierových predpokladov mala byť len do počtu. Tieto prognózy sa však určite v prvom zápase skupiny nenaplnili, keď Južná Kórea zaskočila Česko, ktoré dokonca od 8. minúty prehrávalo gólom, o ktorý sa postaral Min-Ho Čo. Južná Kórea však vedenie neudržala a napokon len tesne prehrala 2:1, čo môže byť pre domácu reprezentáciu brané ako výborný výsledok.

Švajčiarsko:
Švajčiarsko je zase tradičným účastníkom olympijského turnaja a aj elitnej kategórie MS. Keď nazrieme to histórie olympijského hokejového turnaja, tak Švajčiarsko získalo dve bronzové medaile a to v roku 1928 a 1948. V novodobej histórii je najlepším umiestnením Švajčiarska šieste miesto na ZOH 2006 v Turíne. Odvtedy však ešte vo štvrťfinále tohto turnaja nechýbali. Zaujímavosťou je, že Švajčiarsko vycestovalo do Pchjongčchangu výlučne s hráčmi NLA, teda najvyššej domácej súťaže. Úvodný zápas však Švajčiarsku nevyšiel, keď čelil jednému z najväčších favoritov turnaja Kanade, ktorej podľahol 1:5. Gólovo sa v tomto zápase teda presadil iba Moser, ktorý dával gól za stavu 1:4, ale na zvrat to už teda nestačilo.

Favorit:
Papierové predpoklady hovoria jasnou rečou, úloha favorita zápasu bude patriť Švajčiarsku. Južná Kórea však v prvom zápase poriadne vytrápila Čechov a tento turnaj už nejaké tie prekvapenia priniesol. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne.

Zápas vám z pozície komentátora tohto prenosu sprostredkuje Miroslav Revaj.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Prekvapenie sa nekonalo. Domáci dostali debakel od Švajčiarska