Slovan prehral s CSKA Moskva, doma nestrelil ani jeden gól

Ivan Švarný (vľavo) a Zach Boychuk sa márne snažia dostať k puku pred brankárom Iľjom Sorokinom. (Autor: TASR)
Sportnet|7. jan 2018 o 00:00

Bratislavský klub zostal po dvoch víťazstvách bez bodu.

KHL - nedeľa:

Slovan Bratislava - CSKA Moskva 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 5. Ožiganov (Okulov, Sorokin), 14. Geoff Platt (Valerij Ničuškin), 54. Geoff Platt (Iľja Marčenko).

Rozhodovali: Hofman, Kislov - Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), vylúčenia: 4:2 na 2 min., navyše Garbutt 10 min. za nešportové správanie a Voráček 5+DKZ za seknutie, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov.

Slovan Bratislava: Štepánek - Meszároš, Sersen, Ebert, Després, Voráček, Švarný, Bačík - Řepík, Genoway, Kašpar - Mikúš, Šerbatov, Buchtele - Lamper, Šťastný, Skalický - Sloboda, Sádecký, Garbutt

CSKA Moskva: I. Sorokin - Robinson, Kiselevič, Marčenko, Nesterov, Ožiganov, Naumenkov, Blažijevskij - Ničuškin, Grigorenko, Telegin - Kaprizov, Šalunov, Šumakov - Ľubimov, Andronov, Žarkov - Okulov, Scott, Kuzmenko - Platt

Fotogaléria zo zápasu Slovan - CSKA Moskva: fotogaléria

7.1.2018

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase KHL na domácom ľade s CSKA Moskva 0:3. Po dvoch víťazstvách za sebou si tak tentokrát nepripísali ani bod.

V tabuľke Západnej konferencie im patrí dvanásta priečka, na ôsmy Spartak Moskva strácajú priepastných 24 bodov.

Skóre nedeľňajšieho stretnutia otvoril už v piatej minúte Igor Ožiganov a ešte v prvej tretine zvýšil na 2:0 Geoff Platt. Po bezgólovej druhej časti hry stanovil rezultát duelu v 54. minúte druhým gólom zápase Platt.

Zverenci trénera Eduarda Zankovca sa v najbližšom zápase predstavia opäť doma v utorok 9. januára o 19:00, keď privítajú Metallurg Magnitogorsk.

Geoff Platt (v strede) strieľa gól do siete Slovana.
Geoff Platt (v strede) strieľa gól do siete Slovana. (Autor: SITA)

Hlasy po zápase:

Juraj Mikúš, útočník Slovana: "Škoda, že sme ani raz neskórovali, ľudia si to zaslúžili. V utorok nás čaká ďalší ťažký súper, takže máme možnosť to napraviť. CSKA je silné mužstvo, treba sa na to pozrieť reálne. Ale mali sme dosť šancí, škoda, že nám to nepadalo ako s Jokeritom."

Eduard Zankovec (tréner Slovana): "Nehrali sme zle. V prvej tretine sme urobili nejaké chyby, pre ktoré sme prehrali. Mali sme veľa vylúčení - a to nás stálo veľa síl. V druhej tretine sme hrali dobre. Teší ma najmä, že sme sa dokázali ubrániť pri oslabeniach, čo nám dávalo šancu na víťazstvo."

Pri druhom góle hráč predo mnou zabrzdil a všetok sneh skončil v mojej tvári a očiach, takže som chytal 'na slepca' - a to ma naštvalo. Naozaj som nič nevidel a puk mi prepadol.

Jakub Štěpánek, brankár Slovana

Igor Nikitin (tréner CSKA Moskva): "Sme spokojní s výsledkom, hra sa vyvíjala v náš prospech od začiatku až do konca."

Michal Řepík (útočník Slovana): "Góly sme nedali, hoci šance sme mali. Škoda, že sme ich nepremenili, zápas mohol vyzerať inak. Prvé dva góly, ktoré sme inkasovali, boli dosť zbytočné a darovali sme ich súperovi. Tretí bol pekný. Ukázali sme, že s nimi dokážeme hrať. Škoda, že sme sa nepresadili."

Jan Buchtele (útočník Slovana): "Sú druhí v konferencii a vedeli sme, že to bude ťažký súper. Mali lepší pohyb, preto nás nepúšťali do žiadnych výrazných šancí či prečíslení. Presilovky sme mali iba dve, takže tam sme sa veľmi nemali ako presadiť."

Jakub Štěpánek (brankár Slovana): "Pri druhom góle hráč predo mnou zabrzdil a všetok sneh skončil v mojej tvári a očiach, takže som chytal 'na slepca' - a to ma naštvalo. Naozaj som nič nevidel a puk mi prepadol. Fauly, ktoré sme urobili, boli zbytočné. Gól sme síce dostali až v závere 5-minutového oslabenia, ale stále sme boli v obrannom pásme a stratili sme veľa síl."

Online prenos: HC Slovan Bratislava - CSKA Moskva (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
07.01.2018 o 17:30
Slovan
0:3
(0:2, 0:0, 0:1)
60' minúta
CSKA Moskva
Góly a asistencie: 5. Ožiganov (Okulov, Sorokin), 14. Platt (Ničuškin), 54. Platt (Marčenko, Blažijevskij). Rozhodca: Hofman, Kislov – Šalagin, Šišlo. Diváci: 10.055.
Je dobojované, vojaci si tromi gólmi zapíšu do tabuľky tri body a dnes si mohli dovoliť hrať na pol plynu. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Geoff Platt, v tíme domácich Zach Boychuk. Iľja Sorokin si na konto pripíše ďalší shut-out, patrí mu právom gratulácia. Slovan čaká v utorok večer Metallurg Magnitogorsk, pomer striel medzi žrde v tretej tretine 6:12, celkom 15:34, dobrú noc z Bratislavy fans športu želá Vladimír Korduliak.
59:25
Sersen pálil od modrej, Boychuk na ľavej strane pri bránkovisku puk do priestoru bránky hostí usmerniť nedokázal.
59:00
Šesť korčuliarov na ľade v tábore hostí a Slovan dostal možnosť pokaziť Sorokinovi čisté konto.
57:37
Telegin v ideálnej palebnej pozícii na ľavej strane pri bránkovisku prestrelil domácu bránku a puk poslal len na ochranné sklo.
56:53
importantŘepík dostal puk na modrú a korčuľoval sám na Sorokina, vystrelil ešte z vrcholu medzikružia, Sorokin puk poslal cez vyrážačku za svoju bránku.
56:22
Zakázané uvoľnenie hostí a hra sa v závere tretej tretiny presunie pred Sorokina.
53:58
Domáci v plnom počte, päť minútový trest Voráčka uplynul, hostia ho potrestali jedným gólom.
53:40
53:40
goalCSKA Moska dala gól!
Nevinná strela z vrcholu ľavého kruhu v podaní Marčenka a puk sa zatrepotal v sieti domácich, keď Štepánkovi pred bránkou puk za chrbát dostal GEOFF PLATT. Asistencie: Alexej Marčenko a Arťom Blažijevskij.
52:55
importantMarčenko vystrelil tvrdo z pravého kruhu, Štepánek puk poslal späť do hry a podržal tím belasých.
52:27
Ebertov projektil končí za bránkou Sorokina a CSKA stráca ďalšie sekundy zo svojej dlhej presilovky.
51:58
Lamper vybojoval v obrannom pásme puk a okamžite ho poslal von z pásma, Slovan sa na chvíľu vymanil spod tlaku vojakov.
50:48
Robinson a jeho strela po ľade z ľavej strany od kruhu, Štepánek hokejkou puk poslal na druhú stranu do rohu klziska.
49:34
Blažijevskij príklepom z vrcholu ľavého kruhu minul domácu bránku a puk opustil okolo mantinelu obrannú zónu Slovana.
49:03
Slovan poslal puk von z pásma cez všetky čiary a sekundy z oslabenia na konte belasých.
48:58
Za seknutie dostal trest päť minút + do konca zápasu Voráček, bude veselo pred Štepánkom.
48:37
Blažijevskij nahadzoval puk od modrej na bránku domácich, Štepánek puk zrazil dole na ľad a následne schoval pod svoje rukavice.
47:38
Vojaci teraz poslali puk von z pásma a čiarový im píska zakázané uvoľnenie, sťahujeme sa pred Sorokina.
46:49
Strelecká nemohúcnosť na domácich paliciach a tak Sorokin v klietke hostí teraz prácu nemal, CSKA poslal puk von z pásma.
45:20
importantKaprizov s pukom na hokejke ako víchor privial sa k bránkovisku na ľavej strane a vystrelil, Štepánek puk efektne schoval vo svojej lapačke.
44:47
Švarný vystrelil od modrej a puk bol tečovaný do priestoru bránky hostí, Sorokin ľavým betónom puk poslal do rohu klziska a naďalej drží sebe čisté konto.
43:18
Scott a jeho strela z pravej strany od kruhu zrazená na ochrannú sieť, vhadzujeme po ľavej ruke Štepánka.
42:27
importantŠťastný z pravej strany nabil na ľavú k bránkovisku Lamperovi, ktorý vystrelil bez prípravy, Sorokin puk v pokľaku usmernil za voju bránku.
41:32
Skalický hľadal pukom spoza bránky pred bránkoviskom Lampera, ktorý minul a puk poslal na zadný mantinel za bránkou vojakov.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:15.
V druhej tretine sme gól nevideli a vojaci hrajúc na pol plynu svoj dvoj gólový náskok pohodlne udržali a domácich hráčov držali na dištanc od svojej bránky. Slovan hodnú chvíľku ani nehral s pukom a tak pravé hokejové predstavenie stráca na svoje kvalite. Belasí, akonáhle sa dostanú k puku, snažia sa ho okamžite zbaviť a sami tak odovzdávajú dirigentskú taktovku do rúk súpera. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 3:11.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:59
Garbutt inkasuje desať minút osobný trest za nešportové správanie.
38:59
Trochu nepresností v tejto fáze hry a vojakov to mrzieť nebude, zakázané uvoľnenie hostí, vhadzujeme po ľavej ruke Sorokina.
36:58
Vojaci nie a nie požičať puk belasým a Slovan len naháňa duchov na ľadovej ploche.
34:39
Hostia v plnom počte, ani Slovan presilovku v kontaktný gól pretaviť nedokázal.
34:27
Després poslal ťažký puk na ľavý kruh Buchtelemu, ten ho stratil a vojaci puk poslali von z pásma.
33:24
Meszároš vystrelil príklepom od modrej z ľavej strany, Sorokin puk poslal späť do hry, predtým akciu Slovan k streleckému zakončeniu nedotiahol a sám sa pripravil chybnou prihrávkou spoza bránky o pásmo.
32:39
Za podrazenie putuje na trestnú Šalunov a Slovan dostal prvýkrát v zápase možnosť zahrať si v početnej výhode.
31:43
importantŠerbatov ušiel defenzíve hostí, zoči-voči Sorokinovi neuspel, potiahol si Iľju vpravo a chcel zakončiť po ľade do protipohybu, Iľja roztiahol nohy a pravým betónom puk poslal späť do hry.
30:55
Nesterov sa prezentoval príklepom zo stredného pásma, Štepánek cez betóny poslal puk späť do hry a žiadne prekvapenie nepripustil.
30:00
Slovan vyrobil ďalšie zakázané uvoľnenie a striedať nemôže, sťahujeme sa pred Štepánka.
29:20
Řepík dostal puk do voľného priestoru a nakorčuľoval s ním na pravý kruh, vystrelil príklepom po ľade, puk preletel popred bránku do rohu klziska.
28:46
importantBlažijevskij poslal od modrej štipľavý puk na Štepánka, Jakub puk vyrazil pred seba a vzápätí zlikvidoval aj dorážku hostí.
28:18
Malá skrumáž pred bránkou hostí, Buchtele sa k puku nedostal a tak sa ani teraz radovať vypredaná bratislavská aréna nemôže.
27:46
Švarný vystrelil švihom z ľavej strany od kruhu, diváci sa chceli radovať, puk však skončil len na bočnej sieti bránky CSKA.
27:05
CSKA prechod do útočného pásma pokazil a po zakázanom uvoľnení vhadzujeme po ľavej ruke Sorokina.
26:13
Domáci v plnom počte, ani v tejto presilovke vojaci skórovať nedokázali.
25:52
importantBlažijevskij vypálil príklepom z ľavého kruhu, Štepánek puk poslal na druhú stranu klziska a belasí následne von z pásma.
25:16
Slovan poslal puk aspoň do stredného pásma, vojaci síce majú tlak, no belasí im palebný priestor neposkytli.
24:13
Kašpar sedí na trestnej za hákovanie, aj keď pôvodne tam rozhodca posielal Boychuka, nuž neviem.
24:01
Puk skončil na striedačke domácich a v druhej tretine sa na ľadovej ploche nič mimoriadne zatiaľ neudialo.
22:57
Belasí len nahodili puk do pásma vojakov a odišli striedať.
22:00
Dve minúty opatrnosti za nami, puk teraz v bránkovisku schoval pod svoje rukavice gólman belasých Štepánek.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:29.
Slovan v úvode prvej tretiny nestačil na rozbehnutých vojakov a inkasoval hneď dvakrát, no dokázal ubrániť tri svoje oslabenia. Vojaci sú silní na puku, korčuliarsky rýchlejší a zaslúžene vyhrávajú po prvej časti hry. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 6:11.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:52
Puk v moci Štepánka, publikum vyjadrilo piskotom nesúhlas s verdiktom arbitrov dožadujúc sa vylúčenia hráča hostí.
19:23
Domáci v plnom počte, CSKA ani túto svoju presilovku využiť nedokázal.
19:23
18:52
importantGarbutt z pravej strany nabil pred bránkovisko na hokejku Genowaya, ktorý bol tiesnený a prestrelil bránku CSKA.
18:29
Slovan poslal puk von z pásma a získava tak cenné sekundy zo svojho oslabenia.
17:23
Boychuk dostal dve minúty za nedovolené bránenie a tretia presilovka hostí v prvej tretine je na svete.
17:07
Ihneď z buly smeroval po ľade puk na bránku Štepánka, Jakub ho pohotovo schoval pod svoje rukavice.
17:05
Ďalší puk vonku z pásma belasých a len za cenu zakázaného uvoľnenia.
16:48
importantTelegin sa prezentoval strelou z vrcholu pravého kruhu, Štepánek puk vyrazil k mantinelu a vojaci koncertujú na ľadovej ploche.
15:55
Šumakov vozil puk na hokejke, keď predtým netrafil bránku domácich, Garbutt ho medzi kruhmi od puku odzbrojil a Slovan v obrannom pásme bojuje o puk.
15:15
Aj vojaci sa previnili proti pravidlám zakázaným uvoľnením, arbitri hru vrátili pred Sorokina.
14:58
Slovan vyrobil zakázané uvoľnenie a hra sa sťahuje pred Štepánka, vhadzujeme po pravej ruke domáceho brankára.
14:04
Hostia vyhrali buly a s pukom na hokejke na pravú stranu k bránkovisku nakorčuľoval Okulov, vystrelil a minul bránku domácich, to by už bolo hrozivé z pohľadu domáceho klubu.
14:00
14:00
Hostia vyrobili brejkovú akciu, z pravej strany puk od kruhu na druhú stranu posielal Ničuškin a GEOFF PLATT puk poslal do bránky domácich. Asistencia: Valerij Ničuškin.
13:33
Štepánek likviduje puk z hokejok hostí z pravej strany, Jakub aj teraz podržal tím od Dunaja.
13:29
Domáci v plnom počte, Slovan aj druhé svoje dnešné oslabenie dokázal ubrániť a zmenu skóre nepripustil.
13:05
Nesterov od modrej nahodil puk smerom na bránku belasých, Kaprizov však puk do siete Štepánka usmerniť nedokázal.
11:55
Slovan trikrát poslal puk von z pásma, no len do strednej zóny, vojaci sa snažia dostať do pásma belasých, zatiaľ bez úspechu.
11:29
Za držanie inkasuje dvojku Genoway a opäť uvidíme presilovku chlapcov z Moskvy.
10:05
Řepík a jeho zakončenie švihom z pravého kruhu k úspechu neviedli, no diváci aj túto akciu belasých odmenili búrlivým potleskom.
08:39
importantMikúš roztlieskal arénu, keď puk potiahol po ľavej strne až k bránkovisku a vystrelil z ostrého uhla, Sorokin si s pukom poradil a skrumáž pred bránkou hostí sa nekonala, vojaci napokon puk dostali pod svoju kontrolu.
07:16
Kašpar v strednom pásme podal puk vľavo na hokejku Sersena, Michal ho potiahol do pásma a vystrelil od ľavého kruhu, puk letiaci tesne nad ľadom Sorokin pohodlne schoval vo svojej lapačke.
06:44
Bačík od modrej z ľavej strany len nahodil puk na bránku hostí, Sorokin v pokľaku puk schoval vo svojom náručí.
06:18
Sorokin rozohrával ďalší puk spoza svojej bránky, poslal ho však na sieť a tak budeme po reklamnej prestávke vhadzovať po jeho pravej ruke.
04:20
04:20
Sorokin rozohral akciu vojakov, Okulov potiahol puk do pásma, posunul ho vpravo na hokejku IGORA OŽIGANOVA, ktorý švihom z pravého kruhu poslal puk pod brvno domácej bránky. Asistencie: Konstantin Okulov a Iľja Sorokin.
02:39
Domáci v plnom počte, vojaci svoju presilovku v úvodný gól zápasu nepremenili.
02:29
importantScott vystrelil z vrcholu pravého kruhu, Štepánek dobre čítal hru a puk poslal späť do hry.
01:56
Kiselevič vystrelil z ľavej strany od modrej, puk však skončil na ochrannej sieti, arbitri nariadili vhadzovanie v strednom pásme.
01:36
Ďalší puk poslali belasí von cez všetky čiary a v pokoji môžu prestriedať.
00:52
Slovan poslal puk von z pásma a spoza bránky Sorokina začína akcia hostí.
00:39
Šesť hráčov v modrých dresoch na ľadovej ploche a hneď v úvode presilovka pre vojakov celkom zadarmo.
00:01
Centrálny Športový Klub Armády už máme na ľadovej ploche, počkáme si na „žoldnierov“ v modrých dresoch, vypočujeme si hymny oboch krajín, najskôr hymnu Ruskej federácie a po nej hymnu Slovenskej republiky. Po hymnách bude nasledovať gratulácia k 80. narodeninám Jozefa Golonku a po ceremónii už bude všetko prichystané k úvodnému buly zápasu.
Príjemný podvečer z Bratislavy vám želám z Arény Ondreja Nepelu, kde práve skončilo rozkorčuľovanie oboch tímov. Vojaci z Moskvy nastúpia na zápas v bielo-červených farbách, domáci Slovan v modrých dresoch. V bránke hostí Iľja Sorokin s 93,4% úspešnosťou zásahov s priemerom 1,43 gólov na zápas bude zrejme najväčšou prekážkou belasej armády.

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Ebert, Després, Voráček, Švarný, Bačík – Řepík, Boychuk, Kašpar (A) – Mikúš, Genoway, Buchtele – Lamper, Šťastný, Garbutt – Skalický, Sádecký, Šerbatov

CSKA Moskva:

Sorokin (Johansson) – Robinson, Kiselevič (A), Marčenko, Nesterov, Ožiganov, Naumenkov, Blažijevskij – Ničuškin, Grigorenko, Telegin – Kaprizov, Šalunov, Šumakov – Ľubimov, Andronov (C), Žarkov – Okulov, Scott (A), Kuzmenko – Platt

Rozhodca:

Hofman, Kislov – Šalagin, Šišlo.
Hokejisti HC Slovan odohrajú v aktuálnej sezóne na domácom ľade už len štyri zápasy, v tom prvom z nich privítajú v nedeľu podvečer vojakov z Moskvy. Vypredaná Aréna Ondreja Nepelu sa rozhodne má na čo tešiť.

CSKA Moskva – načrime do histórie klubu. Klub CSKA Moskva vznikol v roku 1946. Historický prvý zápas v hokejovej lige ZSSR sa odohral 22.12.1946 a jeho účastníkmi boli práve CSKA spolu s Dinamom Moskva. V histórii ruských najvyšších súťaží klub zaknihoval 32 majstrovských titulov, 11 krát obsadil druhé miesto a 1 krát sa mu ušla „bronzová“ medaila. 12 krát vyhrali hráči CSKA ruský hokejový pohár. Na medzinárodnej scéne zaznamenali úspechy v podobe 20 víťazstiev pohára Európskych majstrov a v roku 1972 vyhrali aj Interkontinentálny pohár.

Klub účinkuje v KHL od jej vzniku, hneď v prvom ročníku hráči v play-off obsadili konečné pekné 5. miesto, keď v Konferenčnom semifinále nestačili na mestského rivala Dinamo Moskva. V ďalších troch ročníkoch obsadili postupne 13. , 19. a 16. miesto. V piatej sezóne CSKA postúpil do play-off, vyradil v jej prvom kole hráčov HC Lev po sérii 4:0 na zápasy, no potom sériou 1:4 na zápasy podľahol opäť mestskému konkurentovi a celkovému víťazovi Gagarinovho pohára, Dinamu Moskva a napokon obsadil pekné 6. miesto. V šiestej sezóne nastúpil CSKA v úvode play-off proti SKA Petrohrad, a keďže nevyhral ani jeden zápas, séria skončila 0:4 čo znamenalo v záverečnom účtovaní celkové 14. miesto. V siedmej sezóne CSKA zostal tesne pred bránami finále, v prvom kole play-off vyradil hravo HK Soči po sérii 4:0 na zápasy. V konferenčnom semifinále ho čakal súper z iného súdka, Jokerit Helsinki musel zložiť poklonu, CSKA postúpil ďalej po sérii 4:1 na zápasy. Na rad prišlo finále Západnej konferencie, v ktorom CSKA podľahol neskoršiemu víťazovi Gagarinovho pohára, SKA Petrohrad postupoval do finále po dramatickej sérii 4:3 na zápasy a CSKA v konečnom účtovaní obsadil krásne 3. miesto. V ôsmej sezóne to už bolo finále play-off. CSKA na ceste do finále zdolal bratislavský Slovan a séria skončila 4:0 na zápasy. Na rad prišlo Torpedo Nižnij Novgorod a CSKA ťahal za kratší koniec len v jednom zápaserezultát? 4:1 na zápasy a postup do konferenčného finále. Kto čakal drámu s chlapcami z Petrohradu, hlboko sa mýlil. CSKA urobil s vojakmi zo severu krátky proces a do finále KHL postúpil jednoznačne po sérii 4:0 na zápasy. No a vo finále Alexander Radulov a spol. museli zložiť poklonu družine okolo Sergeja Moziakina, Magnitogorsk zdvihol nad hlavu Gagarinov pohár po sérii 4:3 na zápasy. V tej uplynulej CSKA vyhral základnú časť a do play-off postupoval z prvého miesta. V prvom kole si do odniesol Jokerit, ktorý nezvíťazil ani v jednom meraní síl. Nasledovalo konferenčné semifinále a vojaci v ňom podľahli hráčom Lokomotivu Jaroslavľ v sérii 2:4 na zápasy a obsadili tak konečné pekné 5. miesto.

V súčasnosti červeno-modrý dres klubu obliekajú hráči z Ruskej federácie, káder dopĺňajú traja hráči z Kanady, v jednom hráčovi má zastúpenie Švédsko. CSKA hráva svoje domáce zápasy v aréne s názvom Ľadový palác športu CSKA, menom Vsevoloda Bobrova, ktorý pojme 5.600 divákov. Hlavným trénerom mužstva je domáci lodivod Igor Valerievič Nikitin.

V aktuálnej tabuľke Východnej konferencie má CSKA zo 47 odohraných zápasov 109 bodov, belasí majú na konte o jeden zápas menej a na účte zatiaľ 47 bodov. V aktuálnej sezóne sa súperi stretli v Moskve v septembri a belasí podľahli favoritovi duelu tesne po výsledku 3:2, keď o víťazstve domácich rozhodol 12 sekúnd pred koncom tretej tretiny Telegin. O dva góly belasých sa v dueli postarali Hrnka a Després.

Najproduktívnejším hráčom v tíme domácich 26 bodový Colby Genoway (7+19), na druhej pozícii 21 bodový Lukáš Kašpar (4+17). V tíme hostí je na čele kanadského bodovania 36 bodový Kirill Kaprizov (15+21), na druhej priečke 34 bodový Sergej Šumakov (15+19). Gólman domácich Jakub Štepánek s 91,2% úspešnosť zásahov s priemerom 2,90 gólov na zápas. Na druhej strane Lars Johansson s 94,2% úspešnosťou zásahov pri priemere 1,26 gólov na zápas, Iľja Sorokin93,4% úspešnosť zásahov s priemerom 1,43 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub CSKA Moskva a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.