Neapol s Hamšíkom zdolal Veronu a udržal si prvé miesto v tabuľke

Futbalisti SSC Neapol majú skvelú formu.
Futbalisti SSC Neapol majú skvelú formu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|6. jan 2018 o 17:28

Majstrovský Juventus Turín vyhral na ihrisku Cagliari a naďalej stráca na čelo tabuľky iba jeden bod.

RÍM. Hráči SSC Neapol v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom zvíťazili v domácom súboji dvadsiateho kola talianskej Serie A nad Hellasom Verona 2:0.

Svoj náskok pred druhým Juventusom Turín zvýšili na niekoľko hodín na štyri body. Úradujúci majster však vo večernom stretnutí v Cagliari vyhral 1:0.

Na lídra tak stále stráca jeden bod.

Hamšík hral do 77. minúty, keď ho vystriedal Piotr Zieliňski. O víťazstve Neapola rozhodli v druhom polčase Kalidou Koulibaly a Jose Maria Callejon.

Posledný tím opäť vyhral

Tréner Walter Mazzarri zaznamenal úspešný debut na lavičke FC Turín, ktorý si poradil s Bolognou hladko 3:0.

Posledné Benevento zvíťazilo v druhom zápase po sebe, tentokrát otočilo doma duel so Sampdoriou Janov. Dvakrát skóroval Massimo Coda. V nadstavenom čase padli dva góly, najprv Enrico Brignola zvýšil na 3:1 a potom hosťujúci Dawid Kownacki znížil na 2:3.

Nečakanú stratu v boji o priečky zabezpečujúce účasť v budúcom ročníku Ligy majstrov zaznamenal AS Rím, keď doma prehral 1:2 s Bergamom.

Celý druhý polčas hral pritom presilovku.

Atalanta Bergami viedla gólmi Dána Andreasa Corneliusa a Holanďana Martena de Roona, Edin Džeko v 56. minúte už len znížil.

Štyri góly Immobileho

Futbalisti Lazia Rím zvíťazili vysoko 5:2 na ihrisku SPALu Ferrara. V stretnutí zažiaril taliansky reprezentačný útočník Ciro Immobile. Skóroval štyrikrát.

Piaty gól Lazia pridal Španiel Luis Alberto.

Ciro Immobile v sobotu žiaril.
Ciro Immobile v sobotu žiaril. (Autor: TASR/AP)

Serie A - 20. kolo:

SSC Neapol - Hellas Verona 2:0 (0:0)
Góly: 66. Koulibaly, 78. Callejon
/Marek Hamšík (SSC) hral do 77. minúty/

Cagliari Calcio - Juventus Turin 0:1 (0:0)
Gól: 74. Bernardeschi

Benevento Calcio - Sampdoria Janov 3:2 (0:1)

AS Rím - Atalanta Bergamo 1:2 (0:2)
Góly: 56. Džeko - 14. Cornelius, 19. De Roon, ČK: 45. De Roon (Atalanta)

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapol s Hamšíkom zdolal Veronu a udržal si prvé miesto v tabuľke