Sofia Goggiová vyhrala druhý zjazd po sebe.
Sofia Goggiová vyhrala druhý zjazd po sebe. (Autor: TASR/AP)

4.Lara GutováŠvajčiarsko+0,93
5.Nicole SchmidhoferováRakúsko+0,99
...
40.Barbara KANTOROVÁSlovensko+11,76

CORTINA D'AMPEZZO. Talianska lyžiarka Sofia Goggiová zvíťazila v piatkovom zjazde Svetového pohára na domácom svahu v Cortine d'Ampezzo.

Druhá skončila s odstupom 47 stotín sekundy Američanka Lindsey Vonnová, tretie miesto obsadila jej krajanka Mikaela Shiffrinová (+0,84). Slovenka Barbara Kantorová skončila štyridsiata, na víťazku stratila 11,76 sekundy.

Goggiová vyhrala aj predchádzajúci zjazd v Bad Kleinkirchheime.

Dvadsaťpäťročná Talianka dosiahla štvrté prvenstvo v pretekoch SP. Na čele priebežného poradia SP zostáva aj naďalej suverénna Američanka Mikaela Shiffrinová.

Zjazdom v Cortine d'Ampezzo sa so svojou kariérou rozlúčila americká lyžiarka Julia Mancusová. Svoj najväčší úspech dosiahla na olympiáde v Turíne 2006, kde získala zlatú medailu v obrovskom slalome.