Rybáriková: Keby mi to niekto povedal, pošlem ho na liečenie

Magdaléna Rybáriková si na Australian Open 2018 zahrá v osemfinále.
Magdaléna Rybáriková si na Australian Open 2018 zahrá v osemfinále. (Autor: SITA/AP)
Andrej Bučko|19. jan 2018 o 14:04

Slovenská tenistka postúpila už do osemfinále Australian Open. Tak ďaleko nikdy nebola.

Je dôkazom toho, že nikdy nie je neskoro veriť a tie najlepšie chvíle človeka často ešte len čakajú. Po dramatickom priebehu v extrémnej horúčave vyradila slovenská tenistka MAGDALÉNA RYBÁRIKOVÁ v treťom kole Australian Open Ukrajinku Katerynu Bondarenkovú 7:5, 3:6, 6:1 a prvý raz v živote postúpila na tomto turnaji do osemfinále. Jej súperkou bude v nedeľu Dánka Caroline Wozniacka.

Hráte vo veľkých arénach, k tomu tlačové konferencie, rozhovory na dvorcoch po víťazstvách. Je to pre vás iný tenisový život než pred pár rokmi.

„To áno, aj keď dnes to bolo so šťastím.“

Kedy ste naposledy vyhrali grandslamový zápas, v ktorom ste v dvoch setoch jasne zaostávali, v prvom 3:5 a 0:40, a v druhom 2:5?

„Veru, nepamätám sa a na takéto stavy sa snažím rýchlo zabudnúť. Ani neviem, ako som prvý set vyhrala. Mala som obrovské šťastie, lebo súperkin druhý setbal skončil dnu, nemala som šancu ho vrátiť, ale čiarový rozhodca zakričal aut.

Bondarenková po výzve a videokontrole mala pravdu, lopta skončila na čiare, no výmena sa opakovala. A ona potom stuhnutá urobila štyri chyby vrátane záverečnej dvojchyby, ktorú potvrdilo až video na moju výzvu. V druhom set som nemala veľa šancí, ona bola oveľa lepšia. Takže najspokojnejšia som s tretím setom, keď som hrala asi najlepší tenis v tomto roku.“

Za stavu 0:3 v druhom sete ste odišli do šatne na ošetrenie. Čo sa stalo?

Domov»Tenis»Australian Open»Rybáriková: Keby mi to niekto povedal, pošlem ho na liečenie