Prekvapenie turnaja pobláznilo krajinu, teraz ho čaká legenda

Čchung pobláznil Kóreu.
Čchung pobláznil Kóreu. (Autor: TASR/AP)
Andrej Bučko|24. jan 2018 o 14:27

Stredajšie štvrťfinálové zápasy na Australian Open mali jasný priebeh, víťazi postúpili bez straty setu.

MELBOURNE. Obhajca titulu na tenisovom Australian Open Roger Federer odvrátil vo štvrťfinále dva setbaly Tomáša Berdycha v prvom sete, vyškolil ho v tajbrejku a potom si razil cestu za rekordmi.

Nad Čechom vyhral už dvadsiaty zápas (bilancia 20:6). Federer postúpil do nedostihnuteľného štrnásteho austrálskeho a 43. grandslamového semifinále. V Melbourne má bilanciu 92 víťazstiev a 13 prehier.

Vo veku 36 rokov a 173 dní je najstarším semifinalistom od Kena Rosewalla v roku 1977 (mal vtedy 42 rokov a 68 dní). Federer v Melbourne nikdy neprehral vo štvrťfinále.

"Teší ma, že postupujem. Prvý set bol kľúčový. Keď som ho zachránil, bol som na koni," reagoval Švajčiar.

Mertensová (Belg.) - Wozniacka (Dán.-2)

V semifinále ho čaká jedno z prekvapení turnaja Juhokórejčan Hje-on Čchung. "Bolo mi ľúto zranenia Nadala, ale ani ja ešte nie som vo finále. Teším sa na Čchunga. To, čo tu dokázal, nie je ľahké. Vyhral päť zápasov, vyradil šesťnásobného víťaza Open Djokoviča. Nemá čo stratiť a kondične je na výške. Bude to pre mňa skúška,“ vravel Federer.

Čchung je prvý kórejským grandslamovým semifinalistom všetkých čias. Vo štvrťfinále proti Američanovi Tennysovi Sandgrenovi potvrdil úlohu favorita a dostal svoju krajinu na nohy.

"Myslím, že to pozerala celá Kórea, bola to historická chvíľa pre náš tenis. Sníval som o tom, že sa dostanem do Arény Roda Lavera, keď som sledoval pred desiatimi rokmi finále Djokovič – Tsonga. A teraz som v tejto aréne hral už druhýkrát," reagoval Čchung.

Halepová je prvý raz v semifinále

Obe stredajšie ženské štvrťfinále mali jasný priebeh. Nemka Angelique Kerberová za 51 minút vyradila Američanku Madison Keysovú a pripomenula majstrovskú formu spred dvoch rokov,

Rumunka Simona Halepová zase prelomila kliatbu melbournského štvrťfinále. V roku 2014 v ňom vypadla so Slovenkou Dominikou Cibulkovou a v roku 2015 s Ruskou Jekaterinou Makarovovou. Teraz je prvý raz o krok ďalej.

Najskôr sa síce obávala nástupu Češky Karolíny Plíškovej, keď prehrávala 0:3 a čelila dvom loptám na 0:4. Potom však vývoj otočila a vyhrala vo dvoch setoch.

Domov»Tenis»Australian Open»Prekvapenie turnaja pobláznilo krajinu, teraz ho čaká legenda