Medailu môžu získať po 42 rokoch. Nemci senzačne vyradili Švédov

Nemecký hokejový tím sa raduje z víťazstva.
Nemecký hokejový tím sa raduje z víťazstva. (Autor: TASR/AP)
Marián Szűcs|21. feb 2018 o 00:00

O medaily budú v Pjongčangu okrem Nemcov bojovať aj Rusi, Česi a Kanaďania.

ZOH 2018 - štvrťfinále:

Švédsko - Nemecko 3:4 pp (0:2, 0:0, 3:1 - 0:1)

Góly: 47. Lander (Dahlin, Omark), 50. Hersley (Omark, Wikstrand), 52. Wikstrand (Lundqvist) - 14. Ehrhoff (Hager, Schütz), 15. Noebels (Kink), 49. Kahun (Mauer), 62. Reimer (Ehliz, Boyle).

Rozhodovali: Lemelin (USA), Rantala (Fín.) - Lhotský (ČR), Vanoosten (Kan.), vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, 2092 divákov.

Zostava Švédska: Fasth - Kronwall, Bertilsson, Hersley, Gustafsson, Wikstrand, Fransson, Dahlin - Lindström, Lindholm, Möller - Pettersson, Lundqvist, Axelsson - Everberg, Lander, Omark - Zackrisson, Bergström, Stalberg - Norman

Zostava Nemecka: Aus den Birken - Boyle, Krupp, J. Müller, Seidenberg, Hördler, M. Müller, Ehrhoff - Reimer, Hager, Schütz - Plachta, Goc, Wolf - Ehliz, Kahun, Noebels - Macek, Kink, Mauer - Fauser

Agentúrnu správu sme nahradili autorským textom

PJONGČANG, BRATISLAVA. Mali patriť k najslabším tímom na turnaji, ale senzačne si zahrajú o olympijské medaily.

Nemeckí hokejisti zdolali vo štvrťfinále veľkého favorita Švédsko 4:3 po góle Patricka Reimera v predĺžení. Ich súperom v semifinále bude Kanada.

Švédsky smútok, nemecká radosť. Pozápasové momentky: fotogaléria

21.2.2018

Švédi v skupine nestratili ani bod

Švédi pritom dovtedy v Pjongčangu vyhrali všetky tri zápasy, mali v nich skóre 8:1 a postúpili priamo do štvrťfinále. Ako jediní v skupinovej fáze nestratili ani bod.

Na Nemcov narazili už v základnej skupine a aj vtedy sa s nimi trápili - vyhrali len 1:0.

Som hrdý na to, ako sme hrali, dreli, hádzali sa do striel.

Marcel Goc, kapitán Nemecka

Nemci v skupine zdolali iba Nórov, aj to až po nájazdoch. V osemfinále vyradili Švajčiarov po výhre 2:1 po predĺžení. Už to bolo prekvapenie. Ale nie posledné.

Zaskočili aj Švédov. Vo štvrťfinále viedli 2:0 aj 3:1. Severania síce dokázali vyrovnať, ale po 90 sekundách predĺženia dorazil do bránky vlastnú strelu Reimer a rozhodol o senzačnom postupe Nemcov.

Nemohli tomu uveriť

„Asi nám chvíľu potrvá, kým si uvedomíme, čo sme dokázali,“ vravel nemecký útočník Marcel Goc, kapitán tímu.

Pre Nemcov je to najväčší úspech na olympiáde od roku 1976. Vtedy zdolali Američanov 4:1 a získali bronz. Dodnes je to jediná olympijská medaila pre nemecký hokej.

„Som hrdý na to, ako sme hrali, dreli, hádzali sa do striel. Nechali sme tam všetko, čo v nás je. A stačilo to. Je to neuveriteľné, ale budeme hrať o olympijskú medailu,“ hovoril Goc pre iihf.com.

Pre Švédov to nie je prvé zlyhanie vo štvrťfinále olympiády. V roku 2002 v Salt Lake City vypadli s Bieloruskom po strele Kopata tesne pred koncom zápasu takmer z polovice klziska (3:4).

Vo Vancouvri 2010 ich zase vo štvrťfinále vyradili Slováci - opäť po výsledku 3:4. Na minulej olympiáde v Soči získali Švédi striebro.

Okrem Nemecka a Kanady si v semifinále zahrajú aj Olympijskí športovci z Ruska a Česi.

Online prenos Zimná olympiáda 2018 (ZOH, hokej): Švédsko - Nemecko (štvrťfinále)

Olympijské Hry - muži Štvrťfinále 2017/2018
21.02.2018 o 13:10
Švédsko
3:4
(0:2, 0:0, 3:1, 0:1)
62' minúta
Nemecko
Góly a asistencie: 47. Lander (Dahlin, Omark), 50. Hersley (Omark, Wikstrand), 52. Wikstrand (J. Lundqvist) – 14. Ehrhoff (Hager, Schütz), 15. Noebels (Kink), 49. Kahun (Mauer), 62. Reimer (Ehliz, Boyle). Rozhodca: Mark Lemenin (AUT), Aleksi Rantala (FIN) – Miroslav Lhotsky (CZE), Nathan Vanoosten (CAN).
Hokejový turnaj v Pchjongčchangu prináša obrovské prekvapenie na úkor veľkého favorita zo Švédska! Nemecko po dvoch tretinách vyhrávalo o dva góly 2:0. V tretej tretine sa podarilo Švédsku síce znížiť na 1:2, ale hneď na to sa podarilo Nemecku zvýšiť svoj náskok na 3:1. Švédsko sa však nevzdalo a po výbornom výkone predsa len vyrovnalo na 3:3!

Zápas tak putoval do predĺženia, v ktorého úvode sa dostal pred brankára PATRICK REIMER a rozhodol o famóznom postupe Nemecka do semifinále olympijského hokejového turnaja v Pchjongčchangu 2018!

Nemecko sa teda stredne v semifinále s Kanadou a Česko s OŠR. Uvidíme teda, ako dopadnú tieto zápasy, ktoré sa budú hrať v piatok o 08:40, respektíve 13:10. Aj z týchto zápasov vám sprostredkujeme online textový prenos.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem vám pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
61:30
61:30
goalNemecko dalo gól!
Veľké prekvapenie je na svete! Nemecko získalo puk na svoje hokejky, PATRICK REIMER sa po úspešnej prihrávke fantasticky dostal až pred brankára Fastha a pretlačil puk za jeho chrbát, čím rozhodol o osude tohto zápase a postupujúcom do semifinále! Gól ešte muselo schváliť video, ale nebol dôvod Nemecku radosť zobrať.
Asistencie: Yasin Ehliz, Daryl Boyle.
61:13
Švédsko sa už postupne usadilo v útočnom pásme, ale nemecký brankár zatiaľ nemusel čeliť ničomu vážnemu.
60:48
Zatiaľ sledujeme vyrovnaný priebeh hry, Švédi však veľmi agresívne napádajú a snažia sa získať puk na svoje hokejky.
60:10
Predĺženie sa už naplno rozbehlo, buly vyhralo Švédsko a presúva sa do svojho pásma.
60:01
Začalo sa predĺženie.
V tretej tretine sme sa napokon dočkali vyrovnania zo strany Švédska. Síce sa podarilo Švédsku znížiť len na 1:2 a následne Nemecko zvýšilo svoje vedenie na 3:1, ale Švédsku predviedol famózny výkon v tretej tretine a napokon vyrovnalo na 3:3! Zápas tak presúva do predĺženia, ktoré sa odohrá 4 na 4 s časom 10 minút.

Uvidíme teda, čo všetko nám ponúkne predĺženie, v ktorom zrejme budeme mať väčšiu výhodu Švédsko, ale nechajme sa teda prekvapiť!
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:06
Momentálne sa hra v závere tretej tretiny prelieva zo strany na stranu, ale neprichádzajú žiadne zaujímavé situácia. Všetko tak nasvedčuje tomu, že zápas sa presunie do predĺženia.
58:01
Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny!
57:46
Teraz sa pre zmenu dostalo do útočného pásma aj Nemecko, ale aj jeho súper sa úspešne ubránil a hra sa presúva do stredného pásma. Ak by sa predlžovalo, tak uvidíme formát 4 na 4 hraný na 10 minút.
57:08
Puk je za nemeckou bránkou, kde oň bojujú oba celky. Pomaly sa už blíži záver tretej tretiny, Švédsku sa podarilo stav vyrovnať, čo môže byť veľkým povzbudením.
56:30
Ale dlhšiu dobu neprišlo zakončenie na jednu či druhú bránku, zápas tak zatiaľ smeruje do predĺženia. Oba tímy však ešte majú k dispozícii pár minút, aby zápas rozhodli v riadnom hracom čase.
55:51
Nemecko vyváža puk do bezpečia, Švédsko už spoza svojej bránky zakladá ďalší útok, takže sa Nemecko vracia späť do svojho obranného pásma.
55:06
Švédsko sa teraz drží v útočnom pásme, opäť sa tak Nemecko nachádza pod veľkým tlakom. Švédi sa však teraz nemôžu dostať do zakončenia na nemeckú bránku.
54:56
Pred nemeckou bránkou sa do zakončenia dostal Stålberg, ale brankár Aus den Birken bol pozorný a hru prerušuje. Švédsko získava buly v útočnom pásme.
54:08
Puk teraz držia na svojich hokejkách reprezentanti Švédska, momentálne však kombinujú vo svojom pásme. Nemecko sa ale snaží o vysoké napádanie.
53:35
Nasleduje reklamná prestávka.
52:48
Momentálne sa hra troška upokojila, ale aktívnejšie hrá Švédsko. Uvidíme teda, či prídu ešte nejaké zaujímavé situácie pred jednou či druhou bránkou.
52:08
Potvrdilo sa teda staré známe nedáš-dostaneš! Švédsko je teraz vo veľkej eufórii, dokázalo vyrovnať a tretia tretina ešte ponúka nejaký ten priestor, aby jeden či druhý celok strhol vedenie na svoju stranu.
51:37
51:37
goalŠvédsko dalo gól!

Je vyrovnané! Švédsko vybojovalo puk na svoje hokejky, okamžite sa presunulo do útočného pásma, MIKAEL WIKSTRAND sa odhodlal k strele z väčšej vzdialenosti a puk skončil za bezmocným Aus den Birkenom – 3:3!
Asistencia: Joel Lundqvist.
51:00
importantSituácia sa opakovala aj na druhej strane, do zakončenia sa v dobrej pozícii dostal Kink, ale brankár Fasth puk za svoj chrbát nepustil. Pred švédskou bránkou sa následne strhla menšia šarvátka.
50:33
Pred nemeckou bránkou vznikol obrovský závar, ale puk má našťastie pre Nemecko pod svojou kontrolou brankár Aus den Birken. Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Nemecka.
50:05
Dramatické stretnutie teda pokračuje ďalej, do konca tretej tretiny ostáva približne 10 minút a Švédsko prehráva lej o jeden gól. Zrejme teda už uvidíme veľký nápor hokejistov Švédska.
49:35
49:35

Bleskovo využitá presilovka švédskeho tímu! Po vyhratom buly sa puk dostal na hokejku PATRIKA HERSLEYHO, ktorého presná strela zapadlo do nemeckej bránky – 2:3!
Asistencie: Linus Omark, Mikael Wikstrand.
49:28
Vylúčenie v tíme Nemecko (Felix Schütz – 2 min., sekanie).
49:03
Zaujímavé stretnutie sa tak aj naďalej vyvíja veľmi dramaticky, Nemecko je stále blízko k veľkej senzácii. Uvidíme teda, čo prinesú nasledujúce minúty.
48:28
48:28
Ale pozor! Švédsku sa teraz nevydaril prechod do útočného pásma, v strednom pásme zachytil zlú prihrávku Mauer, poslal ho na DOMINIKA KAHUNA, ktorý sa následne úspešne dostal až pred brankára Fastha a puk poslal za jeho chrbát – 1:3!
Asistencia: Frank Mauer.
47:08
No a Švédsko sa pochopiteľne dostáva na koňa a okamžite preniká do útočného pásma. Nemecko sa však úspešne bráni, ale musí sa vyvarovať chybám, ako pri predchádzajúcom góle.
46:25
46:25

Tlak Švédska už bol naozaj enormný a tak logicky je tu kontaktný gól pre favorita tohto zápasu. Švédi sa usadili v útočnom pásme, pred nemeckou bránkou vznikol poriadny zmätok, v ňom sa dokázal najlepšie zorientovať ANTON LANDER a znižuje tak na 1:2!
Asistencie: Rasmus Dahlin, Linus Omark.
45:41
Navyše teraz získava aj Nemecko buly v útočnom pásme. Nemci tak získavajú cenné sekundy v pásme súpera, Švédsko sa však okamžite snaží získať puk na svoje hokejky.
45:03
Nemecko sa oslobodzuje aj za cenu zakázaného uvoľnenia. Švédi tak opäť získavajú buly v útočnom pásme, ale aj naďalej sa im pred súperovim brankárom nedarí.
44:26
Švédsky tlak už čoraz viac narastá, ale aj naďalej sa Nemecko úspešne bráni a nedovoľuje svojmu súperovi vysielať puku na bránku. Hra sa teraz presúva do stredného pásma.
43:58
Táto strela od modrej v podaní Hersleyho už bola ale nebezpečnejšia. Niekto ešte jeho pokus pred bránkou tečoval, ale brankár Aus den Birken puk prikryl a bude sa tak vhadzovať po jeho pravici.
43:26
Švédsku teraz robí problémy vysoké napádanie jeho súpera, Nemecko sa snaží držať favorita zápasu čo najďalej od svojej bránky. Stav 2:0 pre Nemecko je tak aj naďalej v platnosti.
43:09
Ani táto strela od modrej nenarobila brankárovi Aus den Birkenovi žiadne problémy, odrazený puk následne Nemecko vyviezlo do bezpečia.
42:36
Hra sa ale presúva pred nemeckého brankára, ktorý však stále nemusel riešiť nič nebezpečného. Uvidíme teda, ako sa bude toto stretnutie vyvíjať ďalej, zatiaľ sa tak črtá veľká senzácia.
42:01
Teraz však má Švédsko problémy s prechodom do útočného pásma, Nemecko sa snaží hrať vo svojom pásme čo najmenej a opäť vyváža puk do bezpečia.
41:38
Postupne sa už prejavuje tlak Švédska, jeho súper vyhadzuje puk na zakázané uvoľnenie. Zrejme podobný obraz hry uvidíme častejšie.
40:18
Aus den Birken čelil nahodenie na bránku, ale úspešne si s ním poradil a Nemecko následne vyváža puk do bezpečia. Švédsko sa ho okamžite snaží získať späť.
40:10
Posledná tretia tretina tohto zápasu sa tak už naplno začala, pri puku je Švédsko. Favorita tohto zápasu čaká veľmi náročná úloha.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak už čoskoro začne!
Skončila sa teda už aj druhá tretina tohto štvrťfinálového zápasu, gól v nej napokon nepadol a tak aj po dvoch tretinách svieti prekvapivý výsledok, ktorý posúva ďalej Nemecko. Aj v druhej tretine malo Nemecko veľké gólové príležitosti, čo sa o Švédsku až tak povedať nedá. Švédi síce párkrát zavreli svojho súpera v obrannom pásme, ale do žiadnej zaujímavej situácie sa nedostali.

Pred nami je tak posledná tretia tretina, ktorá o všetkom rozhodne. Začne sa približne o 14:48!
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
38:15
Navyše si teraz Švédsko musí pre puk do svojho pásma, Nemecko sa ale okamžite snaží o vysoké napádanie, s čím má ich súper menšie problémy.
37:31
Tento útok švédskej reprezentácie je zastavený čiarovým rozhodcom, ktorý signalizuje ofsajd. Nemecko sa tak dostáva preč zo svojho obranného pásma.
37:15
Hra sa už presunula pred nemeckú bránku, ale Aus den Birken vyráža po strele od modrej puk do bezpečia. Tlak Švédska však bude pokračovať ďalej.
36:38
Švédsko však už vysúva hru preč zo svojho pásma, ale Nemecku sa darí držať svojho súpera ďaleko od vlastnej bránky. Je tu už záverečná časť druhého dejstva.
36:10
Na pozore sa však teraz musel mať aj brankár Fasth, ale nahodenie od modrej podržal vo svojej lapačke. Nemecko však získava buly v útočnom pásme.
36:03
Nemci vytláčajú svojho súpera preč zo svojho pásma, Švédsko tak musí opäť zakladať svoje útoky z vlastného pásma. Uvidíme teda, či druhá tretina prinesie ešte niečo zaujímavé.
35:21
Švédi čoraz viac operujú pred bránkou svojho súpera, ale stále to je zo strany favorita tohto zápasu dosť bezzubé. Nemecko tak drží veľmi nádejný výsledok, ale pred nami je ešte čas druhej tretiny a celá tretia tretina.
35:19
Pomaličky sa však opäť začína prejavovať tlak Švédska, ale nahodenia od modrej končia úspešne u brankára Aus den Birken. Čoskoro tu bude záverečná časť druhej tretiny, skóre 0:2 v neprospech Švédska ostáva v platnosti.
34:15
Nemecku sa teraz darí držať puk na svojich hokejkách, smerom dopredu pochopiteľne nič neriskuje. Švédsko tak teraz vyčkáva na chybu svojho súpera, ale ten sa im zatiaľ úspešne vyvaruje.
33:32
Puk sa teraz dostáva za bránku Švédska, odtiaľ sa reprezentanti tejto krajiny snažia založiť ďalší útok. Nedarí sa im však v prechode cez stredné pásmo, Nemecko aj naďalej vysoko napáda.
32:53
Tak to bolo veľmi tesné! Švédsko sa dostalo do zakončenia na nemeckú bránku, ale včas do dráhy strely položil svoju hokejku Wolf a puk tečoval do bezpečia.
32:49
Momentálne sa však častejšie už hrá v obrannom pásme Nemecka, ale brankár Aus den Birken zatiaľ puk za svoj chrbát nepustil. Švédsko sa tak stále drží v útočnom pásme.
31:03
Favorit tohto zápasu tak stále prehráva o dva góly, naopak Nemecko hrá veľmi zodpovedne dopredu aj dozadu a Aus den Birken pôsobí veľmi istým dojmom.
30:32
Nemecko hrá v plnom počte!
30:14
Teraz sa dokonca Nemecku podarilo zaútočiť aj v oslabení, dostalo sa až pred brankára Fastha, ale zakončenie na švédsku bránku sa už nekonalo. Nemci aspoň získali cenné sekundy.
29:32
Polovička zo švédskej presilovky už uplynula, zatiaľ sa Nemecko neocitlo pod sústavným tlakom svojho súpera. Puk sa opäť dostáva k brankárovi Fasthovi.
29:26
Nemecko vyhadzuje puk do bezpečia, Švédsko zakladá svoj ďalší útok spoza svojej bránky. Zatiaľ teda brankár Aus den Birken zasahovať nemusel.
28:42
Švédsko hrá v početnej výhode a má tak šancu na strelenie kontaktného gólu. Zatiaľ sa však Nemecko úspešne bráni a nemecký brankár ešte žiadnemu zakončeniu zo švédskych hokejoch nečelil.
28:32
Vylúčenie v tíme Nemecko (Brooks Macek – 2 min., nedovolené bránenie).
28:13
Aj naďalej puk drží na svojich hokejkách Švédsko, ale momentálne sa mu prechod do útočného pásma nedarí. Nemecku sa darí hru držať v strednom pásme, s čím ich dnešný súper spokojný nie je.
27:41
Teraz sa však už švédskej reprezentácii podaril prienik do útočného pásma, ale brankár Aus den Birken musel riešiť iba ľahké nahodenia na svoju bránku. Zatiaľ si tak nemecký brankár drží čisté konto, čo jeho celku výrazne pomáha.
27:06
Švédsko získalo puk na svoje hokejky a pokúsilo sa o prienik do útočného pásma, ale ich súper ich tam nepustil a opäť sa puk dostáva do stredného pásma.
26:08
Hra sa však teraz presúva do stredného pásma, čo plne vyhovuje Nemecku. Zatiaľ sa tak ani v tejto časti hry Švédsku nedarí, ale majú ešte dostatok času, aby to reprezentanti tejto krajiny napravili.
25:30
Postupne sa už do útočného pásma dostáva aj favorit tohto zápasu, ktorý musí doháňať už dvojgólovú stratu a navyše sa musí mať aj stále na pozore pred nebezpečnými výpadmi Nemecka.
24:05
Nuž, Švédsko je zrejme stále s vývojom zápasu zaskočené, čoho sa snaží ich súper čo najlepšie využiť. Zatiaľ môžme teda konštatovať, že Nemecko hrá aktívnejšie a jeho vedenie je zaslúžené.
23:28
importantĎalšia veľká šanca Nemecka! Opäť sa v nej ocitol Kahun, keď získal puk spoza švédskej bránky, ale sám pred brankárom Fasthom zaváhal a jeho strela smerovala mimo bránku!
23:06
importantTeraz sme boli svedkami veľkého tlaku Nemecka a veľa nechýbalo, aby Švédsko prehrávalo o tri góly! Hördler vystrelil od modrej a brankár Fasth vyrazil puk len pred seba, Kahun sa dostal do zakončenia, ale brankár Švédska predviedol vynikajúci zákrok a zachránil už istý gól!
22:34
Nemecko si však teraz preberá puk na svoje hokejky a presúva sa do útočného pásma. Švédsko sa tak bude musieť znova brániť a mať sa na veľkom pozore.
22:13
Pomaličky však už začína narasť tlak Švédska, čo sa zrejme dalo očakávať. Nemecko sa však aj naďalej úspešne bráni, aj keď za cenu zakázaného uvoľnenia.
21:57
Toto útočné ťaženie Švédska zastavuje čiarový rozhodca, ktorý signalizuje ofsajd. Nemecko si tak môže vydýchnuť, hra sa presťahuje preč z jeho obranného pásma.
21:18
Momentálne sa hrá v obrannom pásme Nemecka, ale aj naďalej platí, že Švédsko sa do zakončenia nedostáva. Zatiaľ sa tak ja druhá tretine vyvíja celkom zaujímavo.
21:05
Švédsko sa už presúva do útočného pásma, Nemecko je aj naďalej v obrane veľmi pozorné a tak sa jeho súper do zakončenia na bránku nedostáva.
20:30
importantĎalšia veľká šanca Nemecka! Boyle dostal pred švédsku bránku úspešnú prihrávku, odhodlal sa k strele z prvej, ale puk skončil len vo výstroji brankára Fasth, ktorý tak podržal svoj tím!
20:15
Druhá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhralo Nemecko, ktoré začína kombinovať vo svojom pásme.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
Skončila sa prvá tretina tohto zápasu, predbežné skóre je veľmi prekvapivé! Nemecko totižto vyhráva o dva góly a dostáva sa tak do lepšej psychickej výhody. Nemecko zahralo prvú presilovku veľmi aktívne a len málo chýbalo, aby otvorilo skóre tohto zápasu. Druhá početná výhoda však už Nemecku vyšla výborne, skóre zápasu otvoril svojim prvým gólom na tejto olympiáde Ehrhoff. O malú chvíľu sa do streleckej listiny zapísal aj Noebels a Švédsko tak má pred sebou veľmi náročnú úlohu.

Druhá tretina sa začne približne o 13:59!
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:52
Švédsko sa po prihrávke spoza nemeckej bránky dostalo do zakončenia, ale Pettersson sa prezentoval slabšou strelou, ktorú Aus den Birken za svoj chrbát nepustil. Následne Nemecko vyváža puk do bezpečia.
18:07
Až teraz sa podarilo Švédsko získať poriadne puk na svoje hokejky a presunúť sa do útočného pásma. Nemci však teraz hrajú pozorne aj v obrane a tak favorit tohto zápase nemá dostatok priestoru.
17:39
Švédsko sa musí mať aj naďalej na pozore, povzbudené Nemecko aj naďalej preniká do útočného pásma a je veľmi nebezpečné. Prestávka po prvej tretine tak Švédsku určite padne vhod.
16:26
Lenže, Nemecko hrá aj naďalej veľmi aktívne a Švédsko sa dostáva k puku len sporadicky. Bude teda ešte určite zaujímavé sledovať, ako toto stretnutie dopadne.
15:46
To je teda poriadny šok pre Švédsko! Takýto vývoj prvej tretiny zrejme nečakal nik, Nemecko má náskok o dva góly a všetko vo svojich rukách. Samozrejme, hrá sa ešte len prvá tretina a stať sa môže čokoľvek.
14:17
14:17
Eufória na nemeckej strane! Krátko po skončení presilovky sa Nemecko znova presunulo do útočného pásma, spoza švédskej bránky prišla presná prihrávka na MARCELA NOEBELSA a ten presnou strelou pod brvno prekonal Fastha – 0:2!
Asistencia: Marcus Kink.
13:48
Švédsko hrá v plnom počte!
13:48
13:48
Túto presilovku však už Nemecko úspešne využíva a dostáva sa do prekvapivého vedenia o jeden gól! Tesne za modrou čiarou sa dostal do zakončenia CHRISTIAN EHRHOFF a prepálil všetko čo mu stálo v ceste – 0:1!
Asistencie: Patrick Hager, Felix Schütz.
13:28
Nemci však zatiaľ majú problém usadiť sa v útočnom, ale Švédsko sa usadilo pred vlastným brankárom.
13:20
Nemecko hrá v krátkej dobre druhú presilovku za sebou, tá predchádzajúca bola veľmi nebezpečná a tak bude zrejme Švédsko čeliť opäť veľkému tlaku.
13:13
Vylúčenie v tíme Švédsko (Dennis Everberg – 2 min., krosček).
12:56
Opäť sledujeme rýchly hokej z jednej strany na druhú, ale dlhšiu dobu neprišlo zakončenie na jednu či druhú bránku. Hra sa tak postupne vyrovnáva a Nemecko drží krok s favoritom tohto zápasu.
11:56
Momentálne sú už pri puku reprezentanti Švédska, ale kombinujú vo svojom pásme. Zrejme ich predchádzajúce oslabenie stálo veľa síl a zatiaľ tak smerom dopredu nechcú riskovať.
11:18
Švédsko hrá v plnom počte.
11:05
Presilovka Nemecka sa už pomaly bude končiť, aj naďalej je však Švédsko bol veľkým tlakom. Túto presilovku hrá Nemecko výborne, ale nedokáže z nej vyťažiť gól.
10:38
importantPred bránkou Švédska vznikla veľmi neprehľadná situácia, hneď niekoľko hokejistov Nemecka sa dostalo do zakončenia, ale puk za chrbátom Fastha neskončil!
10:18
Až teraz sa Švédsko dokázalo aspoň na malú chvíľu oslobodiť, ale Nemecko sa vracia späť do útočného pásma a tak je jeho súper opäť pod veľkým tlakom.
09:58
Aj naďalej je Nemecko usadené v útočnom pásme, Švédsko sa nachádza pod veľkým tlakom a zatiaľ nedokázalo puk dostať do bezpečia. Nemecko má tak veľkú šancu dostať sa do prekvapivého vedenia o jeden gól.
09:28
Nemecko rozbieha svoju prvú preslivoku v tomto zápase. Od modrej smerovala na švédsku bránku nebezpečne vyzerajúca strela, navyše brankár Fasth mal zakrytý výhľad, ale puk skončil len vedľa bránky.
09:18
Vylúčenie v tíme Švédsko (Dennis Everberg – 2 min., nedovolené bránenie).
08:58
Následne prichádza ďalšie zakázané uvoľnenie Nemecka. Švédsko tak vstúpilo do zápasu aktívnejšie, hralo aj presilovú hru, ale stále čakáme na prvý presný zásah tohto stretnutia.
08:42
Opäť sa postupne začal prejavovať tlak Švédska a tak jeho súper vyhadzuje puk len na zakázané uvoľnenie. Hra sa tak presťahuje pred brankára Aus den Birkena.
07:58
Nemci teraz dlhšie držali puk na svojich hokejkách, ale napokon pri prechode do útočného pásma ho stratili a tak svoju kombináciu v strednom pásme rozbieha Švédsko.
07:08
Po dlhšej dobe sa aj Nemecko dostalo do útočného pásma, ale reprezentanti tejto krajiny sa zatiaľ do žiadnej zaujímavej situácie nedostali, v pásme súpera nemajú dostatok priestoru.
06:22
importantAxelsson sa ocitol v dobrej pozícii pred nemeckou bránkou, ale v poslednej chvíli mu puk nešťastne ušiel z hokejky a tak ho nedokázal poslať do odkrytej bránky Nemecka!
06:12
Aj naďalej sa však Nemecko nachádza pod veľkým tlakom svojho dnešného súpera, Švédsku sa však stále nedarí v úspešnej koncovke. Tento útok favorita zápasu zastavuje ofsajd.
05:30
05:20
Presilovka švédskej reprezentácie sa už chýli ku koncu, Nemecko opäť vyhadzuje puk do bezpečia a tak už zrejme Švédsko túto početnú výhodu nevyužije.
04:30
Polovička švédskej presilovky už uplynula, aj naďalej sa Nemecko úspešne bráni a brankár Aus den Birken zatiaľ nečelili ničomu nebezpečnému. Tlak Švédska však aj naďalej narastá.
04:10
Nemecko sa však zatiaľ úspešne bráni a vyhadzuje puk cez všetky čiary do bezpečia. Švédi tak začína svoj ďalší útok od svojho brankára Fasth, ktorý už rozohral puk na svojich spoluhráčov.
03:42
Švédsko rozbieha svoju prvú presilovku v tomto zápase, okamžite sa tak usadilo v útočnom pásme a snaží sa zakončiť svoje ťaženie strelou na nemeckú bránku.
03:30
Vylúčenie v tíme Nemecko (Christian Ehrhoff – 2 min., hákovanie).
03:30
importantPrvá zaujímavá príležitosť v tomto zápase! Švédsko získalo v strednom pásme puk a okamžite vyrazilo pred bránku Nemecka, tam dostal úspešnú prihrávku Gustafssonem, ale puk za Aus den Birken nedostal. Švédi však budú hrať presilovku!
02:58
Aj naďalej sledujeme rýchly hokej hore-dole, momentálne je pri puku Švédsko a znova sa tak presúva do útočného pásma. Nemecko sa tak teraz musí mať na veľkom pozore.
02:09
Oba celky podnikajú rýchly útočné výpady, ale zatiaľ obaja brankári nemuseli nijak výnimočne zasahovať. Uvidíme teda, kedy budeme svedkami prvej zaujímavejšej príležitosti.
01:42
Opäť sa však hra presúva do obranného pásma Nemecka, Švédsko vyhráva buly a snaží sa tak usadiť pred nemeckou bránkou. Zápas tak začal vo vysokom tempe.
01:10
Nemecko však vybojovalo puk naspäť na svoje hokejky a napokon sa dostala až k zakončeniu na švédsku bránku. Strela od Kahuna však bola zblokovaná do bezpečia.
00:35
Útočný výpad nemeckej reprezentácii nevyšiel, k puku sa tak dostáva Švédsko a okamžite sa presúva do útočného pásma.
00:05
Prvá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, úvodné buly vyhralo Nemecko, ktoré sa presúva do svojho pásma.
00:01
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, prvá tretina sa tak už čoskoro začne!
Príjemné popoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Do začiatku štvrťfinálového zápasu ZOH v Pchjongčchangu medzi reprezentáciami Švédska a Nemecka už veľa času neostáva, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch mužstiev. Toto stretnutie z pozície rozhodcov povedú páni Mark Lemenin (AUT), Aleksi Rantala (FIN) – Miroslav Lhotsky (CZE), Nathan Vanoosten (CAN). Favoritom stretnutia je Švédska, ale v tejto fázy turnaja sa vždy začína odznova a stať sa môže čokoľvek. Hokejová aréna Kwandong Hockey Center je tak už na všetko pripravená, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Švédsko: Fasth (Enroth) – Kronwall (A), Bertilsson, Hersley, E. Gustafsson (A), Wikstrand, Fransson, Dahlin – Lindström, P. Lindholm, Möller – F. Pettersson, J. Lundqvist (C), Axelsson – Everberg, Lander, Omark – Zackrisson, Bergström, Stålberg – Norman

Nemecko: Aus den Birken (Pielmeier) – Boyle, Krupp, J. Müller, Y. Seidenberg, Hördler, M. Müller, Ehrhoff – Reimer, Hager, Schütz – Plachta, Goc, Wolf – Ehliz, Kahun, Noebels – Macek, Kink, Mauer – Fauser

Rozhodca: Mark Lemenin (AUT), Aleksi Rantala (FIN) – Miroslav Lhotsky (CZE), Nathan Vanoosten (CAN)
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Švédska a Nemecka. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 13:10.

Olympijský hokejový turnaj v Pchjongčchangu sa presúva do ďalšej fázy, na programe sú štvrťfinálové zápasy, teda zápasy o všetko. Kwandong Hockey Center bude svedkami štvrťfinálového zápasu s prekvapivým účastníkom a uvidia reprízu zápasy zo základnej skupiny C.

Švédsko:
Podľa očakávanie sa do tejto časti turnaja dostali aj reprezentanti Švédska. Najprv sa predstavili v základnej skupine C, ktorú vyhrali bez straty bodu. Postupne si poradili s reprezentáciou Nórska 4:0, následne tesne 1:0 zdolali Nemecko a v boji o prvé miesto v skupine zdolali Fínsko 2:1. Švédi sa teda vyhli osemfinálovému zápasu a mali tak viacej času na regeneráciu.

Nemecko:
Prekvapivo sa do tejto časti turnaja dostala aj reprezentácia Nemecka. Tá sa takisto predstavila v skupiny C, získala tam však len dva body. Najprv prehrala táto reprezentácia s Fínskom 2:5, potom podľahla aj Švédsku 0:1 a v poslednom zápase skupiny zvíťazila 2:1 po nájazdoch. Nemecko tak muselo odohrať aj osemfinálový zápas, v ktorom zrejme prekvapivo zdolalo Švajčiarsko 2:1 po predĺžení.

Favorit:
Prvý vzájomný zápas v skupine C priniesol veľmi vyrovnaný boj, ktorý napokon tesne vyhralo Švédsko. Aj v tomto zápase bude reprezentácia Švédska favoritom, ale Nemecko sa prekvapivo dostalo až sem, čo môže byť pre túto reprezentáciu veľká psychická výhoda. Uvidíme teda, ako to napokon celé dopadne.

Zápas vám z pozície komentátora tohto prenosu sprostredkuje Miroslav Revaj.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Medailu môžu získať po 42 rokoch. Nemci senzačne vyradili Švédov