Lindsey Vonnová oslavovala jubilejné víťazstvo.
Lindsey Vonnová oslavovala jubilejné víťazstvo. (Autor: TASR/AP)

Američanka triumfovala v Garmisch-Partenkirchene s náskokom dvoch stotín pred Sofiou Goggiovou.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2017/2018

3.Cornelia HütterováRakúsko+ 0,13 s
4.Breezy JohnsonováUSA+ 0,34 s
5.Anna VeithováRakúsko+ 0,47 s
6.Lara GutováŠvajčiarsko+ 0,66 s

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Americká lyžiarka Lindsey Vonnová vyhrala sobotňajší skrátený zjazd Svetového pohára.

V nemeckom Garmisch-Partenkirchene predstihla o dve stotiny Talianku Sofiu Goggiovú a slávila jubilejný 80. triumf v prestížnom seriáli.

Tretia skončila so stratou trinástich stotín Rakúšanka Cornelia Hütterová.

Lindsey Vonnová dosiahla jubilejné prvenstvo: fotogaléria

3.2.2018

Vyhrala tam aj vlani

Vonnová, ktorá v Ga-Pa zvíťazila aj vlani, nadviazala na svoj januárový úspech zo strediska Cortina d´Ampezzo, kde sa vo veku 33 rokov a 94 dní stala najstaršou víťazkou v pretekoch Svetového pohára.

"Je pre mňa veľmi dôležité, aby som pred ZOH v Pjongčangu vyladila formu. Garmisch je pre mňa príjemným miestom. Spomínam si na svoje 50. víťazstvo vo Svetovom pohári, teraz ich už mám 80. Je to skvelé," povedala najúspešnejšia pretekárka zjazdárskej histórie v rozhovore pre rakúsku ORF.

Vedenie v celkovom poradí Svetového pohára si udržala Vonnovej krajanka Mikaela Shiffrinová, ktorá v Garmischi neštartovala.

Na čele hodnotenia zjazdu ostáva Sofia Goggiová. Na druhé miesto sa posunula práve Vonnová, ktorá za líderkou zaostáva o 43 bodov.

Preteky prerušil pád

Je pre mňa veľmi dôležité, aby som pred ZOH v Pjongčangu vyladila formu. Garmisch je pre mňa príjemným miestom.

Lindsey Vonnová, americká zjazdárka

V Ga-Pa vo štvrtok a v piatok zrušili oba plánované tréningy. Organizátori nedokázali pripraviť zjazdovku Kandahar tak, aby mohli lyžiarky súťažiť.

Jediný tréning sa uskutočnil až v sobotu tesne pred samotným zjazdom, ktorý zmenili zo šprintového dvojkolového na skrátený jednokolový.

Sobotňajšie preteky na pár minút prerušil pád Američanky Jacqueline Wilesovej, ktorú vrtuľníkom transportovali do nemocnice.

Slovensko nemalo na štarte zastúpenie.

Preteky boli pre najlepšie zjazdárky generálkou na ZOH v kórejskom Pjongčangu. O olympijské medaily si to ženy rozdajú 21. februára.