Poliak Stoch ostal bez medaily, zlato na strednom mostíku získal Wellinger

Andreas Wellinger sa raduje zo zisku zlatej olympijskej medaily.
Andreas Wellinger sa raduje zo zisku zlatej olympijskej medaily. (Autor: TASR/AP)

6.Daniel-André TandeNórsko242,3 b103,5 m + 111,5 m

PJONGČANG. Nemec Andreas Wellinger ovládol sobotňajšiu súťaž skokanov na lyžiach na strednom mostíku na zimných olympijských hrách v Pjongčangu.

Pred druhým Nórom Johannom Andrém Forfangom triumfoval s náskokom necelých deväť bodov. Bronz získal ďalší nórsky reprezentant Robert Johansson.

Dvadsaťdvaročný Wellinger figuroval po prvom kole na štvrtom mieste, no vďaka výkonu v druhej sérii sa posunul na čelo. Po skokoch dlhých 104,5 a 113,5 metra triumfoval s výslednou známkou 259,3 bodov. Druhý Forfang získal 250,9 a tretí Johansson 249,7 bodov.

Druhé kolo na Skokanskom štadióne v rezorte Alpensia nevyšlo dvojici Poliakov, ktorí viedli po prvej časti - obhajca trofeje Kamil Stoch obsadil štvrté miesto, priebežný líder Stefan Hula klesol na piatu priečku.

Preteky skomplikovali náročné poveternostné podmienky, keď na mostíku panovalo veterné počasie s teplotami pod mínus desať stupňov Celzia. Po viacerých prerušeniach sa skončili až po polnoci miestneho času.

Domov»Zimné športy»Poliak Stoch ostal bez medaily, zlato na strednom mostíku získal Wellinger