Chelsea remizovala s Barcelonou, Bayern doma zničil Besiktas

Willian (vľavo) z FC Chelsea strieľa gól do siete Barcelony.
Willian (vľavo) z FC Chelsea strieľa gól do siete Barcelony. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|20. feb 2018 o 00:00

Lionel Messi prelomil smolu v zápasoch proti Chelsea, keď jej predtým nedal gól v ôsmich dueloch.

Liga majstrov - utorok 20. februára:

Chelsea Londýn - FC Barcelona 1:1 (0:0)

Góly: 62. Willian - 75. Messi

ŽK: Rüdiger, Morata - Rakitič, Suarez, Busquets, rozhodoval: Cakir (Tur.)

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Rüdiger - Moses, Fabregas (84. Drinkwater), Kante, Alonso - Willian, Hazard, Pedro (83. Morata)

Barcelona: ter Stegen - Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Paulinho (63. Al. Vidal), Rakitić, Busquets, Iniesta (90.+2 Gomes) - Messi, Suarez

Bayern Mníchov - Besiktas Istanbul 5:0 (1:0)

Góly: 43. a 66. Thomas Müller, 79. a 88. Lewandowski, 53. Coman

ŽK: Lewandowski - Quaresma, Pepe, ČK: 16. Vida (Besiktas), rozhodoval: Hategan (Rum.)

Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba - Arturo Vidal (83. Tolisso), Martínez, James Rodríguez (44. Robben) - Thomas Müller, Lewandowski, Coman (81. Ribery)

Besiktas: Fabri - Adriano, Pepe, Vida, Erkin (69. Gönül) - Hutchinson, Medel (83. Arslan) - Quaresma, Talisca, Babel - Love (57. Tošič)

BRATISLAVA. Futbalisti nemeckého šampióna Bayernu Mníchov zvládli suverénne úvodné osemfinále Ligy majstrov 2017/2018.

V utorok doma deklasovali Besiktas Istanbul 5:0. Vytvorili si tak luxusnú pozíciu do odvety, ktorá sa bude hrať v stredu 14. marca v Turecku.

Chelsea Londýn na Stamford Bridge remizovala s FC Barcelonou 1:1, odveta je tiež na programe 14. marca na Camp Nou.

Chelsea - Barcelona (fotogaléria): fotogaléria

21.2.2018

Chelsea zrazil chybou vlastný hráč

V Londýne sa domáci od úvodných minút zatiahli pred vlastnú šestnástku, Katalánci mali podľa očakávania držanie lopty, ale veľké šance si nevytvárali.

Boli to práve domáci, ktorí mali oveľa väčšie šance. Zaujali najmä dve technické strely Brazílčana Williana. Najprv v 35. minúte trafil ľavú žrď ter Stegenovej brány, potom pre zmenu pravú v 42. minúte.

8

zápasov proti Chelsea predtým Lionel Messi neskóroval.

V druhom dejstve ako prvý pohrozil Suárez v 55. minúte, no jeho krížna strela išla mimo. Udrelo na druhej strane, keď v 62. minúte si pekne naviedol pred šestnástkou loptu Willian a pravačkou technicky po zemi zakrútil loptu presne k ľavej žrdi.

V 75. minúte hrubou chybou zrazil domácich Christensen zbytočnou krížnou prihrávkou pred vlastnou šestnástkou. Tú zachytil Iniesta a našiel Messiho, ktorý rutinérsky z druhej vlny ukončil nepríjemnú sériu, keď proti Chelsea neskóroval v predchádzajúcich ôsmich dueloch.

V zaujímavom zápase už gól nepadol.

Bayern rozstrieľal súpera

V Allianz Arene od začiatku prebral iniciatívu domáci Bayern, ktorý už v prvom polčase vystrelil 19-krát, z toho 5-krát trafil do priestoru brány, sedemkrát mimo a sedem pokusov mu obetavý súper zblokoval.

Rozhodca Ovidio Hategan (vľavo) vylučuje Domagoja Vidu.
Rozhodca Ovidio Hategan (vľavo) vylučuje Domagoja Vidu. (Autor: TASR/AP)

V 16. minúte kanadský kapitán hostí Hutchinson chyboval v rozohrávke dozadu, loptu si vzal do úniku Lewandowski a chorvátsky stopér Vida musel zakročiť. Keďže bol posledný v obrannej línii, rumunský rozhodca Hategan ho vylúčil.

Bavori presilovku využili až v závere polčasu. Alaba na ľavej strane pekne unikol, odcentroval do šestnástky, lopta sa odrazila k Müllerovi, ktorý zblízka dostal loptu medzi nohy brankára do siete. Ešte predtým nevyužili šance domáci Coman a Hummels, ktorým výbornými zákrokmi zobral gól brankár Fabri.

Na druhej strane mohol v šanci v 19. minúte skórovať Love, ale pálil iba nad. V 50. minúte trafil Lewandowski z priameho kopu zo šestnástky ľavú tyč, no o tri minúty zvýšil na 2:0 Coman prízemnou strelou asi z 11 metrov, keď ho pekne našiel spätnou prihrávkou Lewandowski.

V 66. minúte opäť Müller zblízka volejom zvýšil na 3:0. Výber trénera Juppa Heynckesa Turkov ešte dorazil dvoma gólmi Lewandowského.

Online prenos: Chelsea Londýn - FC Barcelona (Liga majstrov 2017/2018, osemfinále)

Liga majstrov Osemfinále 2017/2018
20.02.2018 o 20:45
Chelsea
1:1
(0:0, 1:1)
90+4 minúta
Barcelona
Góly: 62. Willian – 75. Messi. ŽK: 80. Rüdiger (CHE), 86. Morata (CHE) – 29. Rakitić (BAR), 76. L. Suárez (BAR), 90. Busquets (BAR). Rozhodca: Cüneyt Çakır – Bahattin Duran, Tarik Ongun (TUR).
Je dobojované! Na londýnskom Stamford Bridge ani jedno z mužstiev nespravilo rozhodujúci krok na ceste do štvrťfinále Ligy majstrov. Zápas sa skončil remízou 1:1, keďže na vedúci gól Williana dokázal reagovať Lionel Messi. Ten tak prerušil osemzápasové čakanie na gól do siete londýnskej Chelsea. Tá môže skutočne ľutovať situáciu zo 75. minúty, keď lacno stratila loptu a bola za to potrestaná vyrovnávajúcim gólom z kopačky päťnásobného držiteľa Zlatej lopty. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.
90+4
90+3
Barcelona sa ešte dostala pred pokutové územie súpera. Luis Suárez si pýtal priamy kop po údajnej ruke Césara Azpilicuetu, ale Cüneyt Çakır už do boja na trávniku nezasahuje.
90+2
changeV samotnom závere druhýkrát strieda Ernesto Valverde. Na trávnik sa dostane André Gomes, ktorý vymení dnes veľmi dobre hrajúceho Andrésa Iniestu.
90+1
V dnešnom zápase budeme hrať ešte o tri minúty naviac. Barcelona momentálne drží loptu na svojich kopačkách a príliš sa dopredu nehrnie. Tento výsledok by pred odvetou na Nou Campe rozhodne nebol zlý.
90
yellowCardTentokrát už Cüneyt Çakır siaha do svojho vrecka. Eden Hazard parádne zrýchlil okolo Sergia Busquetsa. Ten nemal príliš na výber, a tak domáceho hráča zastavil len za cenu kartového trestu.
89
Na trávniku sa už viac než minútu nehrá. Na zemi sa po nedovolených zákrokoch ocitli Jordi Alba a Sergi Roberto. Celú situáciu napokon Cüneyt Çakır vyriešil bez udelenia žltej karty.
87
Aleix Vidal sa dostal k centru z pravej strany. Ten však nebol príliš vydarený, a tak lopta končí len v rukaviciach Thibauta Courtoisa. Ten zakladá novú útočnú akciu anglického majstra.
86
yellowCardDomáci sa po štandardnej situácii nepresadili. Nevedno čo sa nepáčilo striedajúcemu Álvarovi Moratovi, no každopádne dostáva žltú kartu za nešportové správanie.
85
Samuel Umtiti fauloval Edena Hazarda, a tak bude mať Chelsea výhodu priameho kopu. Ten už uteká zahrať Willian. Na strelu je to ďaleko, tak sa Brazílčan pokúsi o kvalitný center.
84
changeV rýchlom slede tu máme druhé striedanie na domácej strane. Odchádza aj druhý bývalý hráč Barcelony Cesc Fàbregas. Na jeho miesto už prichádza Danny Drinkwater.
83
changeDomáci tréner Antonio Conte prvýkrát zasahuje do svojej zostavy. Nevýrazného Pedra nahradí na posledné minúty španielsky kanonier Álvaro Morata.
82
Domáci futbalisti mali po nedobrom zákroku Samuela Umtitiho výhodu rohového kopu. Na center z pravej strany si nabehol Antonio Rüdiger, ale z náročnej pozície neohrozil Marca-Andrého ter Stegena.
81
Zápas sa nám prehupol do svojej záverečnej desaťminútovky. Barcelona pokračuje vo svojej útočnej aktivite a určite sa bude snažiť pridať aj druhý, zrejme víťazný gól.
80
yellowCardĎalším potrestaným hráčom zápasu je Antonio Rüdiger. Nemecký obranca sa síce čuduje, no skutočne išiel zbytočne tvrdo do súboja so Sergim Robertom.
79
V druhom polčase sa nám tempo poriadne rozbehlo a sledujeme veľmi dobrý a dramatický zápas. Okrem toho si môžeme povedať, že v mníchovskej Allianz Aréne už vedú domáci nad Besiktasom 4:0.
78
Domáci predviedli peknú krídelnú akciu. Na jej konci bol Victor Moses, ale jeho stelecký pokus z vnútra pokutového územia dokázal včas zblokovať krajný obranca Jordi Alba.
77
Willian musí ísť opäť z hracej plochy, pretože stále krváca z nosa. Pohľad na jeho tvár nie je práve najpríjemnejší a možno by mal Antonio Conte uvažovať nad striedaním tohto Brazílčana.
76
yellowCardOkrem gólu sme videli aj udelenie žltej karty. Jej adresátom je Luis Suárez, ktorý opäť raz doplatil na svoje zbytočné protesty smerom k hlavnému rozhodcovi.
75
75
goalBarcelona dala gól! LIONEL MESSI sa dočkal a prvýkrát skóruje do siete londýnskej Chelsea. Domáci chybovali v rozohrávke, keď prihrávku nezachytil Andreas Christensen. Loptu získal Andrés Iniesta, následne ju posunul spomínanému Argentínčanovi, no a ten strelou ľavačkou vyrovnáva skóre zápasu.
74
Eden Hazard skvelým kolmým pasom poslal do brejku Williana. Ten sa snažil obísť Gerarda Piquého, no španielsky obranca ho dokázal zastaviť tesne pred pokutovým územím.
73
Barcelona má na konte stále len jeden strelecký pokus smerom na domácu bránu. Dnes nepredvádza optimálny výkon a zatiaľ to vyzerá tak, že do odvety pôjde s tesným mankom.
72
Willian sa vrátil na hraciu plochu, no po niekoľkých sekundách ho z nej Cüneyt Çakır vyháňa. Brazílčanovi stále krváca nos a zrejme si bude musieť vymeniť aj zašpinený dres.
70
Na ihrisku sa teraz nehrá, pretože po spomínanom zásahu loptou do tváre Williana bude musieť byť brazílsky útočník ošetrovaný klubovými lekármi. Zrejme krváca z nosa.
69
N'Golo Kanté rozvinul rýchly brejk domáceho tímu. Následne sa dostal k lopte Willian, no jeho prihrávku zblokoval Sergio Busquets. Vzápätí však Brazílčan dostal nepríjemným spôsobom loptou do tváre.
68
Aleix Vidal centroval z pravej strany, ale do lopty dal až príliš veľa razancie. Lopta smerovala až na zadnú žrď, kde ju už nedokázal zachytiť na trávniku iný krajný obranca Jordi Alba.
67
Lionel Messi bol v obkľúčení štyroch hráčov súpera. Napriek tomu posunul loptu na Jordiho Albu, ten následne centroval z ľavej strany, ale loptu poslal do bezpečia kapitán César Azpilicueta.
66
Chelsea sa po strelení gólu okamžite stiahla pred vlastnú šestnástku a bude sa snažiť v prvom rade neinkasovať a hrať na rýchle brejky. Teraz mal trošku viac priestoru Lionel Messi, ale k strele sa neodhodlal.
65
Striedajúci Aleix Vidal sa okamžite zapojil do útočnej akcie svojho tímu. Marcos Alonso ho ale tvrdým spôsobom poslal na trávnik, a tak budeme svedkami priameho kopu.
63
changeErnesto Valverde reaguje na inkasovaný gól striedaním. Na lavičku náhradníkov smeruje Paulinho, ktorého nahradí ofenzívne ladený krajný obranca Aleix Vidal.
62
62
goalChelsea dala gól!
Domáci futbalisti sa dostávajú do vedenia. Po zblokovanej strele Cesca Fàbregasa zahrávali roh. Eden Hazard našiel presným pasom na hranici šestnástky osamoteného WILLIANA, ten následne obišiel Sergia Busquetsa a strelou k ľavej žrdi prekonal Marca-Andrého ter Stegena.
61
Hostia mali k dispozícii rohový kop. Ivan Rakitić ho zahral podobne ako pred niekoľkými sekundami. Loptu teda nasmeroval len priamo do rukavíc pripraveného Thibauta Courtoisa.
60
Máme za sebou hodinu zápasu. Na londýnskom Stamford Bridge stále čakáme na úvodný gól, ktorý by niektorý z celkov priblížil k štvrťfinálovým bránam prestížnej Ligy majstrov.
59
Ivan Rakitić poslal loptu do ohňa, ale našiel len pripraveného Thibauta Courtoisa. Belgičan následne chcel rozohrať rýchlu útočnú akciu svojho tímu, ale domácim prechod na polovicu súpera nevyšiel.
58
Victor Moses predviedol vydarený obranný zákrok. Nasledovať tak bude rohový kop, ktorý z ľavej strany zahrá Ivan Rakitić. Televízne kamery si vyberajú najmä Luisa Suáreza, ktorý by mohol zakončovať.
57
Cesc Fàbregas dlhým pasom hľadal Williana. Brazílčan sa proti dvojici obrancov hostí nepresadil, pričom dobrú prácu odviedol najmä bývalý majster sveta i Európy Gerard Piqué.
56
N'Golo Kanté sa výborne vrátil a zachytil prihrávku smerujúcu na Andrésa Iniestu. Následne fauloval Sergio Busquets, a tak turecký arbiter Cüneyt Çakır prisudzuje loptu domácemu mužstvu.
55
Hostia skutočne veľmi dlho kombinovali na útočnej polovici ihriska, no okrem pokusu Luisa Suáreza nič nevymysleli. Napokon sa celá ich útočná aktivita končí práve nepresným pasom na spomínaného Uruguajčana.
53
Luis Suárez dostal pekný pas za obrannú líniu súpera. Tiesnený Andreasom Christensenom dokázal vystreliť ľavačkou, no prvý úspešný zákrok v zápase si na konto pripisuje Thibaut Courtois.
52
Blaugranas postupne získavajú územnú prevahu, no stále nevystrelili na bránu súpera. Nevýrazný je aj Lionel Messi, ktorý stále proti londýnskej Chelsea neskóroval. Popri postrannej čiare sa rozcvičuje Álvaro Morata.
51
V priebehu 60 sekúnd sme zaregistrovali dva fauly domáceho tímu. Najskôr Marcos Alonso dohral stret s Lionelom Messim a následne si v súboji kapitánov počínal nedovolene César Azpilicueta.
50
Eden Hazard si spracoval loptu v šestnástke súpera, no bol otočený chrbtom k bráne. Následne spadol po súboji so Samuelom Umtitim, ale Cüneyt Çakır pokutový kop nepíska.
49
Victor Moses trošku zaváhal, čo sa okamžite snažil využiť Andrés Iniesta. Barcelonský kapitán vystrelil spoza šestnástky ľavačkou, ale jeho pokusu chýbala presnosť. Thibaut Courtois bude odkopávať.
48
Andrés Iniesta sa snažil presadiť po ľavej strane, no opäť bol pripravený César Azpilicueta. Z tohto španielskeho súboja napokon vyšiel víťazne druhý menovaný, ktorý vybojoval vhadzovanie.
47
Lionel Messi sa dostal do zveráku, respektívne medzi Andreasa Christensena a N'Gola Kantého. S loptou síce prešiel až do pokutového územia, no nemal prakticky žiadny priestor na strelu.
46
Ako prvý sa v druhom dejstve snažil niečo vymyslieť Luis Suárez. Prienikom po ľavej strane chcel prejsť cez Césara Azpilicuetu, ale domáci kapitán ho nepustil ani len k blízkosti šestnástky.
46
Začal sa druhý polčas.
Na Stamford Bridge sme sledovali zaujímavé prvé dejstvo. Lepšie začali domáci, no postupne získavala územnú prevahu Barcelona. Do šance sa dostal Paulinho, no z dobrej pozície hlavičkoval mimo brány. Úsek od 30. minúty do konca polčasu opäť patril hráčom v modrých dresoch. Smoliarom je Brazílčan Willian, ktorý strelami spoza šestnástky trafil najskôr ľavú a následne aj pravú žrď brány Marca-Andrého ter Stegena. Jeho náprotivok Thibaut Courtois zatiaľ zasahovať nemusel, čo nie je dobrá vizitka pre lídra španielskej La Ligy. Druhý polčas sa začne o 21:45 hod.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Sergi Roberto centroval z pravej strany, no loptu odvrátil mimo šestnástky Victor Moses. Následne to skúšal zľava Lionel Messiho, no jeho strieľanú prihrávku odvrátil pre zmenu Andreas Christensen.
43
Chelsea veľmi dobre napáda rozohrávku hostí a nepúšťa ich k blízkosti vlastnej šestnástky. Thibaut Courtois prakticky ešte nemusel zasahovať a len raz mal šťastie pri hlavičke Paulinha.
42
Domáci zahrávali priamy kop. Po odvrátenom centri Cesca Fàbregasa zakončoval z druhej vlny Eden Hazard, no jeho volej smeroval podobne ako v piatej minúte nad bránu.
41
41
importantMarc-André ter Stegen má dnes veľmi dobre postavené svoje žrde. Willian sa trošku so šťastím dostal k lopte na hranici šestnástky. Opäť pohotovo vystrelil, no tentokrát trafil pre zmenu pravú žrď barcelonskej brány.
40
Prvý polčas sa blíži do svojej záverečnej päťminútovky. Pri lopte zostanú domáci hráči, pretože Ivan Rakitić si počínal nedovolene v súboji s Marcosom Alonsom pri postrannej čiare.
39
Barcelona teraz trošku lacno prišla o loptu na vlastnej polovici ihriska. Cesc Fàbregas okamžite kolmým pasom posielal do šance Edena Hazarda, no Belgičan jeho prihrávku nedokázal zachytiť.
38
Hostia mali výhodu rohového kopu. Po centri Ivana Rakitića z ľavej strany sa Gerard Piqué dokázal presadiť cez chybujúceho Antonia Rüdigera, no z dobrej pozície minul domácu svätyňu.
37
Andrés Iniesta posunul loptu na Lionela Messiho, no okamžite pri ňom bola trojica hráčov Chelsea. Argentínčan je síce futbalový virtuóz, ale tentokrát si v náročnej situácii nedokázal poradiť.
35
Teraz sme videli nepríjemný zákrok v strede ihriska. Cüneyt Çakır to podľa mňa mohol posúdiť dvojako, ale napokon píska faul domáceho N'Gola Kantého na Ivana Rakitića.
34
Jeden z postranných rozhodcov zdvihol svoju zástavku, a tak sa útočná akcia domácich končí. V prvom ofsajde dnešného stretnutia bol prichytený smoliar z predošlej minúty Willian.
33
33
importantObrovské šťastie na strane katalánskeho veľkoklubu. Po akcii Edena Hazarda sa dostal k lopte Willian. Brazílsky futbalista obišiel Sergia Busquetsa, vystrelil spoza pokutového územia, ale loptu nasmeroval len do ľavej žrde.
32
Luis Suárez si to namieril medzi dvoch či troch brániacich hráčov domáceho mužstva. Nemal veľa šancí na úspech, čo sa koniec koncov aj potvrdilo. Londýnčania sa bez problémov ubránili.
31
31
importantZodpovednosť na svoje plecia napokon zobral Marcos Alonso. Ľavačkou pekne poslal loptu popri múru, no tiež ju nasmeroval len priamo do rukavíc Marca-Andrého ter Stegena.
30
Stále čakáme na realizáciu priameho kopu. Cüneyt Çakır ešte upravuje pozíciu múru. Loptu si postavil pred seba Marcos Alonso, no pripravený na zakončenie je aj faulovaný Willian.
29
yellowCardChelsea bude mať výhodu zaujímavej štandardnej situácie. Ivan Rakitić zastavil faulom zozadu individuálny prienik Williana, a tak je autorom prvého kartového napomenutia v zápase.
28
Victor Moses si teraz až príliš okato pomáhal rukami v súboji so Samuelom Umtitim. Hlavný rozhodca Cüneyt Çakır si toho všimol, a tak prisudzuje loptu zverencom Ernesta Valverdeho.
27
Paulinho je dnes celkom aktívny. Šikovnými kľučkami sa dostal k centru z pravej strany, ale na jeho smolu poslal loptu len priamo do rukavíc Thibauta Courtoisa.
26
Sergi Roberto centroval z pravej strany do pokutového územia súpera. Andreas Christensen bol však na svojom mieste a dokonale si postrážil loptu pred číhajúcim Luisom Suárezom.
25
Luis Suárez sa snažil presadiť po ľavej strane, no Victor Moses bol proti. Uruguajčan napokon fauluje, a tak bude môcť rozohrávať belgický brankár Thibaut Courtois.
24
Prvý polčas sa nám prehupol do svojej druhej polovice. Šanca sa črtala pre Lionela Messiho, ktorému adresoval prihrávku do šestnástky Andrés Iniesta. Argentínčan to však mal na dlhú nohu, a tak sa nedokázal dostať k strele.
22
Teraz sme boli svedkami nedovoleného zákroku v strede poľa. Paulinho sa snažil založiť útočnú akciu španielskeho veľkoklubu, no taktickým faulom ho zastavil Antonio Rüdiger.
21
Domáci teraz chybovali v rozohrávke, a tak Barcelone doslova darovali výhodu rohového kopu. Po zahraní nakrátko centroval z ľavej strany Ivan Rakitić, ale hostia sa do zakončenia nedostali.
20
Máme za sebou dvadsať minút. Tie boli zatiaľ v znamení útočnej aktivity Barcelony, ktorá je miernym favoritom na postup. Do konca však zostáva veľmi veľa času a stále čakáme na prvý gól.
19
Lionel Messi si teraz prišiel pre loptu až do stredového kruhu. Aktívne s ním dohral súboj Marcos Alonso, a tak po dlhšej dobe píska faul aj hlavný rozhodca Cüneyt Çakır.
18
Lionel Messi šikovnou prihrávkou hľadal nabiehajúceho Jordiho Albu. Ten by sa zrejme dokázal presadiť cez Victora Mosesa, ale mal smolu, že prihrávka najväčšej hviezdy dnešného zápasu bola príliš razantná.
17
Po úvodnej šanci pokračuje Barcelona v trpezlivom držaní lopty na súperovej polovici ihriska. Počiatočná aktivita Chelsea je minulosťou a teraz sa Londýnčania viac-menej iba bránia.
16
importantHostia dlhou rozohrávkou uspali súpera a následne sa dostali do prvej šance. Andrés Iniesta zrýchlil hru kolmým pasom na Lionela Messiho. Argentínčan následne pekným centrom našiel Paulinha, no ten hlavičkoval vedľa brány.
15
Máme za sebou úvodnú štvrťhodinu dnešného stretnutia. Barcelona získava územnú prevahu, no zatiaľ sa nevie presadiť cez kompaktne brániacu patriu okolo talianskeho trénera Antonia Conteho.
14
Hostia opäť držia loptu na svojich kopačkách, no je to všetko ďaleko od domácej brány, v ktorej stojí Thibaut Courtois. Ten zatiaľ stále čaká na svoj prvý zákrok v dnešnom meraní síl.
13
Belgičan Eden Hazard sa presadil cez ľavú stranu, kde operuje Sergi Roberto. Dvakrát posielal loptu do nebezpečného priestoru, ale hráči v modrých dresoch boli veľmi dobre pokrytí.
12
Barcelona dlhší časový úsek kombinovala na útočnej polovici ihriska. Veľmi ťažko sa však dostávala bližšie a napokon po nepresnom pase na Lionela Messiho bude nasledovať len odkop od brány.
10
Na druhej strane rozvinul rýchlu akciu hostí Lionel Messi. Prihrávkou do pravej strany našiel Paulinha, ten následne centroval, ale v šestnástke súpera našiel len pripraveného Andreasa Christensena.
9
Domáci sa dostali po rohovom kope do zakončenia. Najvyššie v pokutovom území vyskočil obranca Antonio Rüdiger, ale jeho hlavička z náročnej pozície nesmerovala medzi tri žrde.
8
Domáci futbalisti teraz trošku prebrali režisérsku taktovku do svojich rúk. Victor Moses centroval z pravej strany, pred Willianom zasiahol Sergio Busquets, a tak bude nasledovať rohový kop.
7
Exekútorom priameho kopu bol bývalý barcelonský hráč Cesc Fàbregas. Španiel poslal loptu na hranicu pokutového územia, ale nikoho v modrých dresoch nenašiel. Ak sa nemýlim bol to Sergio Busquets, kto poslal loptu do bezpečia.
6
Chelsea bude mať výhodu priameho kopu. Willian postupoval s loptou smerom k šestnástke súpera, zastaviť sa ho snažil Ivan Rakitić s Jordim Albom, pričom druhý menovaný napokon fauloval.
5
5
Eden Hazard sa dostal do prvého zakončenia. Posunul si loptu bližšie k osi ihriska, prudko vystrelil ľavačkou cez Sergia Busquetsa, no jeho pokus smeroval nad bránu Marca-Andrého ter Stegena.
4
Ivan Rakitić stratil loptu na polovici ihriska. Eden Hazard okamžite založil útočnú akciu domáceho tímu, posunul loptu na Williana, ale svoje defenzívne povinnosti si splnil krajný obranca Jordi Alba.
3
Lionel Messi centroval z ľavej strany. Adresátom jeho pasu mal byť zrejme Luis Suárez, ale pred uruguajským útočníkom dobre zasiahol Marcos Alonso, ktorý loptu odkopol do bezpečného priestoru.
2
Blaugranas držia loptu na svojich kopačkách. Obrancovia si ju vymieňajú, čo znamená, že hráme prevažne na polovici španielskeho klubu. Chelsea je zoradená v niekoľkých blokov a pozorne bráni.
1
Úvodný výkop zápasu mali domáci futbalisti. Po pravej strane sa snažil zaútočiť Brazílčan Willian, no loptu zasiahol rukou. Pozornosti tureckých rozhodcov to neuniklo, a tak Cüneyt Çakır prisudzuje loptu Barcelone.
1

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – Moses, Fàbregas, Kanté, Alonso – Willian, E. Hazard, Pedro.
Náhradníci: Caballero – Cahill, Zappacosta, Drinkwater, Giroud, Morata.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Paulinho – L. Suárez, Messi.
Náhradníci: Cillessen – O. Dembèlé, Digne, Denis Suárez, Aleix Vidal, Vermaelen, A. Gomes.

Rozhodcovia: Cüneyt Çakır – Bahattin Duran, Tarik Ongun (TUR).
Vážení čitatelia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z futbalovej Ligy majstrov. Päťnásobný víťaz tejto súťaže FC Barcelona nemal príliš veľké šťastie pri osemfinálovom žrebe a hneď v prvom vyraďovacom kole ho čaká úradujúci anglický majster FC Chelsea.

FC CHELSEA

Londýnska Chelsea sa do Ligy majstrov vrátila po ročnej prestávke. V skupinovej časti sa nevyhla niekoľkým zaváhaniam. Ani raz nezdolala AS Rím a so ziskom jedenástich bodov obsadila len druhé miesto. Skóre si vylepšila desiatimi gólmi do siete azerbajdžanského Karabachu, ale do sveta letela najmä prehra 0:3 zo Stadio Olimpico. Zverenci Antonia Conteho v roku 2018 podávajú nepresvedčivé výkony. Po prehre s Arsenalom vypadli z Carabao Cupu a v rámci domácej Premier League trojgólovým rozdielom podľahli Bournemouthu či Watfordu. V dvojzápase proti Barcelone nebude Chelsea favoritom. Zaujímavé však je, že v Lige majstrov prehrala s Kataláncami len jeden zo šiestich domácich zápasov. Generálku na dnešný duel zvládli The Blues na výbornú, keď zdolali Hull City 4:0.V dobrom svetle sa ukázala nová posila Olivier Giroud. Francúz raz skóroval a na ďalšie dva góly prihral. Na posledných tréningoch chýbali David Luiz, Tiemoué Bakayoko, a tak zrejme nebudú Contemu k dispozícii. Špeciálne stretnutie dnes odohrajú Cesc Fàbregas a Pedro. Obaja obliekali barcelonský dres, odohrali v ňom 472 zápasov a strelili 141 gólov.

FC BARCELONA

FC Barcelona je považovaná za jedného z najväčších favoritov na zisk ušatej trofeje. Blaugranas v základnej skupine nikomu nedali šancu. Dvakrát síce hrali bez gólov, no kľúčová bola pre nich hneď úvodná domáca výhra nad Juventusom Turín 3:0. V šiestich zápasoch inkasovali len raz a výborné defenzívne ukazovatele si držia aj v La Lige. V nej je Barcelona suverénne prvá, v sezóne stále neprehrala a v priemere inkasuje iba 0,46 gólu na zápas. Aj po odchode Neymara sa prezentuje skvelým útokom. Lionel Messi s Luisom Suárezom strelili dokopy v domácej súťaži 37 gólov, no Uruguajčan v tejto edícii Ligy majstrov ešte do čierneho netrafil. Ešte v drese Liverpoolu odohral proti The Blues sedem zápasov, no nazbieral viac žltých kariet než gólov (3-2). Negatívnu bilanciu má proti Chelsea aj Lionel Messi, ktorý jej ešte nestrelil gól. Španielsky tréner Ernesto Valverde sa nebude môcť spoľahnúť na vykartovaného Nelsona Semeda, ale môže sa tešiť z návratu Thomasa Vermaelena. Samozrejme, barcelonskí fanúšikovia neuvidia v akcii ani Philippeho Coutinha, ktorý túto sezónu odštartoval na Anfield Road.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Chelsea remizovala s Barcelonou, Bayern doma zničil Besiktas