Za to, čo spravil stopér Chelsea, by sfúkli aj prípravkára

Willian
Willian (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|21. feb 2018 o 04:58

Barcelončan Lionel Messi dal gól proti Chelsea na deviaty pokus. Prvý zápas osemfinále Ligy majstrov skončil 1:1.

Vybrali sme štyri najvýraznejšie momenty prvého osemfinále Ligy majstrov Chelsea - Barcelona 1:1.

1. Mohol dať tri góly

Kľakol si na kolená a ruky vystrelil k nebu. Takto oslavoval gól. Willian Borges da Silva bol hlavným hrdinom a najlepším hráčom zápasu.

Bol pri všetkom, čo bolo pre brankára Barcelony André Ter Stegena nebezpečné. Trikrát urobil Willian to isté, trikrát mu na to obrana Barcelony naletela. Zle ho strážili, nedostúpili ho.

V prvom polčase najprv z dvadsiatich metrov opečiatkoval ľavú tyč, o chvíľu neskôr pálil aj do pravej. Willian sa opakovane chytal za hlavu, tréner Chelsea Antonio Conte vyskakoval od hnevu za postrannou čiarou ako čertík.

Nepatrný detail rozhodol. Možno centimeter pomohol Barcelone, že stav bol po prvom polčase bez gólov.

V druhom polčase už Willian tretí pokus umiestnil presne k žrdi a poslal Chelsea do vedenia. „Willian miluje hru jeden proti jednému a je v nej veľmi dobrý. Čo sa týka driblingu, málokto sa mu vyrovná,“ opísal ho spoluhráč z Chelsea David Luiz.

Chelsea - Barcelona (fotogaléria): fotogaléria

21.2.2018

Napriek tomu Willian v priebehu sezóny nemal isté miesto v základnej zostave a zhruba polovicu zápasov začínal na lavičke pre náhradníkov.

„Willian mohol dať hetrik - ale ideme domov smutní, pretože fantastický výkon nie je fantastický výsledok,“ tvrdil stredopoliar Chelsea Cesc Fábregas.

2. Chelsea to na Barcelonu vie. Prečo?

Domov»Futbal»Liga majstrov»Za to, čo spravil stopér Chelsea, by sfúkli aj prípravkára