Kanaďanky obsadili v akrobatickom lyžovaní prvé dve miesta.
Kanaďanky obsadili v akrobatickom lyžovaní prvé dve miesta. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. feb 2018 o 05:00

Pozrite si výsledky zo zimných olympijských hier 2018 v Pjongčangu zo dňa 23. februára 2018.

Hlavné udalosti dňa:

• Kanaďanka Kelsey Serwová získala zlato v piatkovom skikrose žien v akrobatickom lyžovaní. Striebro si odnáša jej krajanka Brittany Phelanová, bronz putuje do Švajčiarska zásluhou Fanny Smithovej.
  • Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová obsadila v súťaži sólistiek na ZOH v Pjongčangu konečné 14. miesto. Prvé zlato pre Olympijských športovcov z Ruska získala Alina Zagitovová, striebro brala jej krajanka Jevgenija Medvedevová. Bronz putuje do Kanady zásluhou Kaetlyn Osmondovej. Viac tu >>>
  • Holanďan Kjeld Nuis sa stal olympijským víťazom v rýchlokorčuľovaní na 1000 m. Na druhom mieste skončil s odstupom štyroch stotín sekundy Nór Haavard Lorentzen; bronz zostane doma, získal ho Kim Tä-ju.
  • Olympijskými víťazmi v pretekoch štafiet mužov sa stali v Pjongčangu biatlonisti Švédska v zložení Peppe Femling, Jesper Nelin, Sebastian Samuelsson a Fredrik Lindström. Na 4x7,5 km trati za nimi skončili strieborní Nóri a bronzoví boli Nemci. Slovenské kvarteto v zložení Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko a Martin Otčenáš do cieľa nedobehlo, keď ho najlepší predstihli o celý jeden bežecký okruh už na treťom úseku pred streľbou stojmo. Viac tu >>>

Biatlon

12:15 štafeta muži – 4x7,5 km (Slovensko)

Zloženie štafiet:

1. Švédsko (Peppe Femling, Jesper Nelin, Sebastian Samuelsson, Fredrik Lindström)

2. Nórsko (Lars Helge Birkeland, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö, Emil Hegle Svendsen)

3. Nemecko (Erik Lesser, Benedikt Doll, Arnd Peiffer, Simon Schempp)

...

18. Slovensko (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Martin Otčenáš) - stiahnutí z trate po predstihnutí na treťom úseku pri streleckej bilancii 5+11

Curling

7:35 Švajčiarsko - Kanada 7:5 (0:0, 1:0, 1:0, 0:2, 2:0, 0:1, 2:0, 0:2, 1:0, X) - po 9. zmene (muži - zápas o 3. miesto)

12:05 Južná Kórea - Japonsko 8:7 po extra zmene (ženy - semifinále)

12:05 Švédsko - Veľká Británia 10:5 po 9. zmene (ženy - semifinále)

Ľadový hokej

8:40 Česko - Olympijskí športovci z Ruska 0:3 (0:0, 0:2, 0:1) - (semifinále - muži)
Góly: 28. Gusev (Dacjuk), 29. Gavrikov (Telegin, Grigorenko), 60. Kovaľčuk (Zub, Zubarev)

Pozrite si momentky zo zápasu Česko - Olympijskí športovci z Ruska: fotogaléria

23.2.2018

13:10 Kanada - Nemecko 3:4 (0:1, 1:3, 2:0) - (semifinále - muži)
Góly: 29. Brule (Lee, Noreau), 43. Robinson (Thomas, Lee), 50. Roy (Lee, Noreau) - 15. Macek (Kahun), 24. Plachta (Hager), 27. Mauer (Goc, Wolf), 33. Hager (Plachta, Schütz)