Trnava zdolala Dunajskú Stredu, Ružomberok si poradil s druholigistom

Na snímke brankár Ján Malec (Poprad) sa snaží zabrániť vlastnému gólu z kopačky Jakuba Hrica. (Autor: TASR)
Sportnet|13. mar 2018 o 18:06

Pozrite si utorkové výsledky štvrťfinále Slovnaft Cupu.

BRATISLAVA. FC Spartak Trnava postúpil do semifinále slovenskej pohárovej futbalovej súťaže Slovnaft Cup 2017/2018.

V utorkovom šlágri štvrťfinále zdolal na domácom ihrisku FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:0.

Hrdinom Trnavy sa stal striedajúci Marvin Egho, ktorý najprv v 80 min strelil prvý a víťazný gól a o deväť minút neskôr pridal aj poistku.

Marvin Egho (vľavo) sa stal hrdinom Trnavy.
Marvin Egho (vľavo) sa stal hrdinom Trnavy. (Autor: SITA)

Medzi najlepšími štyrmi sa predstaví aj Ružomberok. V utorkovom stretnutí zdolal domácich hráčov Popradu 2:0.

O osude zápasu rozhodla nešťastná situácia v prvom polčase, keď brankár druholigového Popradu Ján Malec nezachytil prihrávku svojho obrancu Jakuba Hrica.

Gólovú poistku pridali hostia v závere duelu zásluhou Petra Masla.

Žreb semifinále bude vo štvrtkov, finále je na programe 1. mája na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Slovnaft Cup 2017/2018 - štvrťfinále:

FK Poprad (II. liga) - MFK Ružomberok 0:2 (0:1)

Gól: 32. Hric (vlastný), 80. P. Maslo, ŽK: 21. Šesták, 43. Kukoľ, 70. Kopúnek - 61. Kostadinov, 75. Macík rozhodovali: Glova - Ádám, Jánošík, 1352 divákov

Hlasy po zápase:

Mikuláš Dvorožňák, asistent trénera FK Poprad: "Bol to pre nás prvý súťažný zápas v tomto roku. Vedeli sme, že na ťažkom teréne to môže byť o jednom góle. Strelili sme ho my, paradoxne však do vlastnej bránky. Súpera sme tým posadili na koňa. Skúsené mužstvo hostí si náskok postrážilo a pridalo aj ďalší gól. Blahoželám Ružomberku k postupu."

Norbert Hrnčár, tréner MFK Ružomberok: "V tejto fáze Slovenského pohára už nebude žiadny ľahký súper. Poprad hrá síce druhú ligu, ale má svoju kvalitu. Očakávali sme náročný zápas, čo sa aj potvrdilo. Mali sme v ňom jediný cieľ a tým bol postup. Sme radi, že sme ho splnili a už sa tešíme na semifinále."

FC Spartak Trnava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (0:0)

Góly: 80. a 89. Egho, ŽK: 83. Ofosu - 23. Kalmár, 78. T. Huk, 83. E. Davis, ČK: 90. Ljubičič (DAC), rozhodovali: Kamil Horváth - Benko, Bobko, 3411 divákov

Domov»Futbalnet»Trnava zdolala Dunajskú Stredu, Ružomberok si poradil s druholigistom