Nemci sa na turnaji naďalej trápia, prehrali aj s USA

Americkí hokejisti vedú nad Nemeckom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|7. máj 2018 o 00:00

Hokejisti USA strelili tri góly.

MS v hokeji 2018 - B-skupina:

USA - Nemecko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 31. Kane (Gaudreau, Atkinson), 33. Ryan (Kane, Hughes), 51. DeBrincat (Kane). Rozhodcovia: Jeřábek (ČR), Rantala (Fín.) - Otmachov (Rus.), Sormunen (Fín.), vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 10.301 divákov.

USA: Kinkaid - Murphy, Martinez, N. Jensen, Butcher, Pionk, Oesterle, Hughes - Kane, Coleman, DeBrincat - Atkinson, Larkin, Kreider - Gaudreau, Ryan, Lee - Thompson, White, Gibbons

Nemecko: Treutle - Holzer, D. Seidenberg, Y. Seidenberg, M. Müller, Krupp, J. Müller, Ebner - Hager, Kahun, Eisenschmid - Noebels, Tiffels, Michaelis - Ehliz, Draisaitl, Plachta - Krämmer, Pietta, Uvira

HERNING. Hokejisti USA triumfovali na MS v Dánsku aj vo svojom treťom vystúpení.

V utorok si poradili s Nemeckom 3:0 a s ôsmimi bodmi sú na čele tabuľky B-skupiny.

Čisté konto si pripísal brankár Keith Kinkaid, ktorý úspešne čelil 24 strelám súpera. Nemci majú po troch dueloch na konte iba dva body za dve prehry v nájazdoch.

Stručný priebeh zápasu:

Američania sa s tvrdým a neodbytným súperom v prvej tretine riadne vytrápili. Hoci nastúpili na druhý deň po nadstavbovej prehre, proti oddýchnutému favoritovi vôbec nepôsobili "tuho" a mohli ísť dva-trikrát do vedenia.

Na druhej strane hrali Američania príliš uvoľnene a až v závere tretiny dupli na plyn vo vedomí, že proti nim stojí rozchytaný druhý brankár Nemecka.

MS v hokeji 2018: Pozrite si momentky zo zápasu USA - Nemecko (fotogaléria): fotogaléria

7.5.2018

Treutle čaroval aj na začiatku druhej časti a to aj v oslabeniach, ale jeho spoluhráči už v dlhom intervale urputného bránenia nedokázali zabrániť vyloženým pozíciám.

Mužstvo USA si v sériových presilovkách vytvorilo 6-7 obrovských šancí a premenilo dve.

Nemci sa nevzdávali ani na prelome do záverečnej tretiny, pokúšali sa o kontaktný gól a možnosť na tretie predĺženie v ich treťom zápase, ale ďalší inkasovaný gól v 51. minúte ich odpor definitívne zlomil.

Hlasy po zápase (zdroj: dpa, iihf.com):

Cam Atkinson, útočník USA: Vedeli sme, že budú najmä v úvode riadne kmitať a otravovať. Myslím, že sme to dobre zvládli."

Nicklas Jensen, obranca USA: "Pre náš tím nie je ľahké, keď neprichádzajú góly. Proti kvalitným tímom musíme nájsť lepšie riešenia pri zakončovaní."

Marco Sturm, tréner Nemecka: "Naša chybovosť bola proste príliš vysoká. A kvalita súhry a prihrávok zase nízka. Niektoré momenty boli frustrujúce a pozitívny bol azda iba vynikajúci výkon nášho druhého brankára. Chytal ohromne a pôjde do bránky aj v ďalšom zápase."

Leon Draisaitl, kapitán Nemecka: "Nebudem chodiť okolo horúcej kaše - je to pre nás čoraz zložitejšie a ťažšie."

Online prenos: USA - Nemecko (MS v hokeji 2018, B-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2017/2018
07.05.2018 o 16:15
USA
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
60' minúta
Nemecko
Góly a asistencie: 31. P. Kane (J. Gaudreau, Atkinson), 33. D. Ryan (P. Kane, Hughes), 51. DeBrincat (P. Kane).
Ešte zaznie hymna USA. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
Najlepší hráči oboch tímov

USA:
Patrick Kane

Nemecko: Niklas Treutle
USA vyhráva svoj tretí zápas na turnaji, brankár Keith Kinkaid si udržal druhýkrát po sebe čisté konto. Napriek tomu, že toto víťazstvo je zaslúžené, tak prišlo po chybách Nemecka. Prvé dva góly padli v presilovkách Američanov, tretí po chybe. Skvelý výkon predviedol nemecký brankár Niklas Treutle, Patrick Kane ukončil stretnutie s tromi kanadskými bodmi (1+2).
59:30
importantEšte jedna prihrávku pred nemeckú bránu, White v dobrej pozícii bránu minul.
59:11
USA v plnom počte.
58:29
Dylan Larkin držal puk v útočnom pásme, nazbieral cenné sekundy. Teraz sa už v podstate hrá iba o čisté konto Kinkaida.
58:09
58:09
importantObrovská šanca pre Nemecko, brankár Kinkaid si s ňou poradil. Až teraz sa hra prerušila, takže sa ide volať. Ak to bol gól, tak sa čas vráti, no Plachta nakoniec trafil brvno.
58:01
Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.
57:19
importantMatthias Plachta vystrelil po buly od modrej čiary a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Siréna zaznela, avšak hra sa neprerušila, hralo sa ďalej a hrá sa ďalej. Po prerušení sa bude telefonovať, či to bol gól.
57:11
Vylúčenie v tíme USA (Colin White – 2 min., hákovanie).
56:39
Hrá sa už poriadne dlho bez prerušenia. Zápas sa odvíja z jednej strany na druhú. Ďalšia šanca pre Kanea, pokus zblízka k žrdi Niklas Treutle vyráža.
55:58
Dobrá strela spoza obrancu, brankára Kinkaida však neohrozila, pretože Korbinian Holzer mieril tesne nad brvno.
55:18
Connor Murphy poslal bombu od modrej čiary, brankár Niklas Treutle vyráža puk do rohu ihriska.
54:38
Po ďalšej peknej akcii Kanea pálil z druhej vlny obranca Jensen, nedokázal nasmerovať puk medzi tri žrde.
54:09
Traja Američania sa dostali do situácie proti dvom Nemcom. Kane predviedol krásnu otočku, prihrávku na Whitea neposlal úplne najideálnejšie.
53:34
DeBrincat hľadal prihrávkou do bránkoviska Whitea, ten sa k zakončeniu cez obrancov Nemecka nedostal.
52:52
Američania získali puk vo vlastnej tretine. Počkali kým oba celky prestriedajú a až tak založili akciu.
52:04
52:04
importantMarc Michaelis vystrelil cez obrancu do Kinkaida, ktorý vyrazil puk pred seba. Tam bol ďalší Nemec, v stopercentnej šanci ho vychytal americký gólman.
51:41
Hráči USA o puk v útočnom pásme prišli, pokus Nemecka o rýchlu kontru nevyšiel podľa predstáv.
50:38
50:38
goalUSA dalo gól!
Obrovská chyba v rozohrávke Nemecka za bránou. Patrick Kane poslal puk pred ňu a osamotený ALEX DEBRINCAT pohodlne prekonal Treutleho.
50:02
Yasin Ehliz dostal puk pred bránkovisko, lenže namiesto strely ešte prihrával a to robiť nemal. Prihrávka nebola presná.
49:35
Yasin Ehliz sa pokúsil individuálne preniknúť pred bránu súpera. Okolo Murphyho neprešiel.
48:55
Johnny Gaudreau sa snažil zo stredného pásma prejsť do samostatného nájazdu, nedostal sa okolo poslednej prekážky.
48:02
importantAlex DeBrincat sa ocitol s pukom sám pred bránkoviskom súpera, no ani na niekoľkokrát nedokázal prekonať ležiaceho brankára Nemecka. Niklas Treutle s úžasným zákrokom.
47:19
Ehliz hľadal spoluhráča pred bránou Kinkaida, zablokovaná prihrávka neprešla, dopredu idú Američania.
46:31
Hráči USA sa rýchlo dostali z vlastnej polovice ihriska až do útočného pásma, Kreider dostal prihrávku do ofsajdu.
45:51
importantSonny Milano znova získal puk, poslal ho pred bránu na Gibbonsa, ten ani na dvakrát nedokázal prekonať brankára Treutleho.
45:24
45:24
Sonny Milano získal puk v útočnej tretine, našiel medzi kruhmi Butchera, ktorému prihral iba na korčule.
44:43
importantObrovská šanca pre Nemecko. Kinkaid zlikvidoval prvú strelu tak, že puk dostal pred seba. Ostal ležať, v bráne mal iba betón, avšak Frederik Tiffels puk nezodvihol a trafil nohu amerického brankára.
44:19
Američania zakombinovali v útočnom pásme. Strela od modrej čiary v podaní Murphyho však našla iba pozorného Treutlea.
43:44
Leon Draisaitl sa síce v kruhu na vhadzovanie natlačil do zakončenia. Kinkaid na jeho ľahkú strelu videl a veľa roboty s ňou nemal.
43:10
Nemecký štvrtý útok sa snažil niečo vymyslieť v útočnom pásme, avšak títo hráči o puk prišli a získať ho nedokázali.
42:19
Po súboji v rohu ihriska sa puk dotkol ochrannej siete, hra sa teda prerušuje.
41:53
Zatiaľ je to veľmi opatrný úvod poslednej časti stretnutia, ktorý nenadväzuje na dve veľmi dobré tretiny.
41:12
Presing hráčov USA k zisku puku neviedol. Oba celky striedali, preto to Nemci upokojili za ich bránou.
40:21
Leon Draisaitl na začiatku tretej tretiny v dobrej pozícii, jeho pokus k bližšej žrdi sa ale do siete cez Kinkaida nedostal.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Hráči USA dokázali aj napriek veľkej obetavosti Nemcov využiť ponúknuté presilovky, v ktorých strelili oba doterajšie góly. Najskôr to páradne trafil Patrick Kane, neskôr odrazený puk využil Derek Ryan. Tretia tretia sa začne zhruba o 17:55.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:34
Anders Lee vystrelil z otočky spomedzi kruhov, trafil hokejku obrancu pred sebou. Puk ide na ochrannú sieť.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:31
Connor Murphy pálil od modrej iba do Piettu, USA ostáva nasťahované v útočnom pásme.
37:58
Sebastian Uvira vybojoval puk pred bránou súpera a z otočky aj nebezpečne zakončil. Keith Kinkaid si poradil s prvou strelou i s dorážkou.
37:19
Johnny Gaudreau sa nedostal do samostatného nájazdu. Ešte to skúsil Patrick Kane, jeho prihrávka pod seba priniesla strelu, obranca Jordan Oesterle nebol presný.
36:43
Frederik Tiffels a Marcel Noebels si v útočnom pásme nerozumeli, nemeckí hráči preto poľahky prišli o puk.
36:04
36:04
35:40
importantDylan Larkin v samostatnom nájazde, brankár Niklas Treutle ho betónom fantasticky vychytal.
35:28
importantEhliz našiel pred bránkoviskom voľného Plachtu, ten z prvej minul priestor troch žrdí.
35:26
USA hrá so štyrmi hráčmi.
35:03
Vzápätí ďalší tvrdý pokus, tentoraz od Plachtu. Kinkaid hru prerušuje.
34:56
Nemecko v presilovke piatich proti trom nestrieľali, jeho hráči si iba prihrávajú. Až teraz pálil Hager, tesne vedľa brány.
34:04
Vylúčenie v tíme USA (Keith Kinkaid – 2 min., zdržiavanie hry / brankár – strhnutie prilby). Trest odpyká Derek Ryan.
34:01
importantLeon Draisaitl našiel prihrávkou od mantinelu medzi kruhmi úplne voľného Plachtu, jeho strela o centimetre minula priestor brány Kinkaida.
33:26
Vylúčenie v tíme USA (Blake Coleman – 2 min., hákovanie).
33:00
Znova ofsajd, tentoraz pri prechode do útočného pásma z pohľadu nemeckého tímu.
32:34
Po zablokovanej strele Murphyho sa ešte Američania udržali v útočnom pásme, puk nakoniec vypadol von a bol z toho ofsajd.
32:07
32:07
Strela Patricka Kanea bola zablokovaná, puk si ale našiel DEREK RYAN a poslal ho pohodlne do prázdnej časti brány.
31:41
Pietta sa natlačil do zakončenia pod brvno, cez obrancu súpera mieril backhandom iba do lapačky Kinkaida.
31:18
Cam Atkinson si hodil puk pred bránu medzi dvoch obrancov, v poslednej chvíli bol zastavený.
30:55
Hager sa v oslabení natlačil pred bránu súpera, kde sa mu zakončiť nepodarilo. Chcel si vymodliť faul, rozhodcovia nepískajú.
30:30
Vylúčenie v tíme Nemecko (Moritz Müller – 2 min., hákovanie).
30:02
30:02
Teraz už však Američania otvárajú skóre. Obrovský tlak Nemecko parádne ustávalo, avšak rýchla prihrávka pred bránkovú čiaru našla PATRICKA KANEA a ten aj napriek ťažkej pozícii trafil parádne nad ramenom brankára Treutleho pod brvno.
29:58
Nemecko hrá so štyrmi hráčmi.
29:33
Butcher poslal z prvej poriadnu bombu, výborný Treutle pri žrdi situáciu postrážil.
29:17
USA začalo presilovku o dvoch hráčov. Kane hodil puk do bránkoviska, Atkinson ho netrafil.
28:53
Vylúčenie v tíme Nemecko (Daniel Pietta – 2 min., faul kolenom).
28:39
Američania od začiatku presilovky kombinovali v útočnom pásme, strela prišla až teraz. Patrick Kane svojou bombou našiel iba Treutleho.
27:58
Vylúčenie v tíme Nemecko (Jonas Müller – 2 min., sekanie).
27:56
importantBlake Coleman sa dostal do samostatného nájazdu, mieril medzi betóny, no Niklas Treutle zase vynikajúce zasiahol.
27:37
Noebels potiahol puk po krídle, jeho prihrávka pred bránu dvojicu spoluhráčov nedokázala nájsť.
27:10
Zakázané uvoľnenie USA.
27:05
27:05
Nemecko v plnom počte.
26:41
importantNeuveriteľný Niklas Treutle, teraz za pol minúty chytil asi tri góly. Obrovskú šancu mal Johnny Gaudreau, ten brankára aj prekonal, pomohli mu obrancovia a zlý odraz. Cam Atkinson zblízka vystrelil k žrdi, zrazu priletel betón nemeckého gólmana. No proste fantázia od hráča Norimbergu.
26:02
importantJohnny Gaudreau sám pred Treutlem, ten fantasticky zasiahol, poradil si aj s dorážkou.
25:40
importantJohnny Gaudreau našiel voľného Leeho v kruhu, ten trafil hráčov pred sebou. Kane ešte chcel niečo vymyslieť, puk do bránkoviska neprecedil.
25:05
Vylúčenie v tíme Nemecko (Frederik Tiffels – 2 min., hákovanie).
24:44
Američania s ďalšou akciou, Larkin nahadzoval puk do bránkoviska, no spoluhráčov nenašiel.
24:08
importantColin White sa rútil sám na nemeckého brankára Treutleho, ktorého rozpohyboval. Gólman išiel po svojej pravej ruke, Američan vystrelil do opačnej strany, avšak betón tam ostal.
23:38
22:58
Nepresnosť v zakladaní akcie, obranca Dennis Seidenberg posiela puk cez všetky čiary za bránu Kinkaida.
22:28
USA sa usadilo v útočnom pásme, všetko to ale bolo strnulé. Nakoniec zle prihral Alex DeBrincat a to Nemci využili.
21:38
Vylúčenie v tíme Nemecko (Manuel Wiederer – 2 min., podrazenie).
21:26
Od mantineli to skúsil švihom obranca Oestrele, brankár Niklas Treutle znova nemal so zákrokom väčší problém.
20:57
Patrick Kane sa uvoľnil v útočnej tretine, na modrej našiel Willa Butchera. Jeho prudká strela ide vedľa brány.
20:22
Nemecko sa okamžite po buly dostalo do útočnej tretiny, niekoľko prihrávok okolo brány súpera však neskončili zakončením.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme síce gól nevideli, avšak hokej to bol veľmi dobrý z oboch strán. Oba celky perfektne korčuľovali a mali množstvo šancí. Verme, že v druhej tretine, ktorá sa začne zhruba o 17:02, uvidíme aj nejaký presný zásah.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
importantEšte jedna obrovská šanca. Mal ju Patrick Kane. Kapitán USA sa ocitol sám pred bránou súpera, trafil Treutleho.
19:34
Tage Thompson po naskočení z trestnej lavice dostal puk, prešiel dopredu, no jeho prihrávku pred bránu minul Coleman.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny. Nemecko sa v presilovke až na tú jednu veľkú šancu zatiaľ trápi.
18:06
USA vyhadzuje puk cez všetky čiary, zahrá si aj brankár Treutle.
17:44
importantLeon Draisaitl poslal veľmi peknú prihrávku pred bránkovisko súpera, útočník Yannic Seidenberg neuveriteľne úplne voľne z prvej minul odkrytú časť brány.
17:26
Vylúčenie v tíme USA (Tage Thompson – 2 min., sekanie).
17:02
Znova nemecký brankár Treutle. Tentoraz si poradil s pohybom Larkina. Hráč Detroitu vyslal pokus cez obrancu.
16:33
Hráči USA rýchlo dostali z vlastného pásma až do útočného. Cam Atkinson pálil z dobrej pozície spomedzi kruhov len do Treutleho.
15:49
Patrick Kane si dlho hľadal pozíciu v útočnom pásme, až to skúsil prakticky od modrej. Trafil dobre postaveného Seidenberga.
15:01
Johnny Gaudreau trafil Treutleho do betónu, Američan sa dostal aj k odrazenému puku. Z uhlu nebol presný.
14:18
Oestrele vyskúšal šťastie od modrej čiary, našiel iba pozorného brankára Treutleho.
13:40
Nahodenie od modrej čiary vyslal Dennis Seidenberg, jeho pokus je tečovaný na ochrannú sieť.
13:11
Dominik Kahun sa dostal k puku pred modrou čiarou, Murphyho neprestrelil. Následná zadovka nebola presná.
12:37
Hráči USA získali puk v strednom pásme, no iba ho nahodili za bránu Treutleho a išli striedať.
11:59
Plachta tečoval pokus od modrej čiary vedľa brány súpera. Na opačnej strane to skúsil Gibbons, bol zastavený veľmi rýchlo.
11:26
11:26
Manuel Wiederer získal puk v útočnom pásme, poslal ho za bránu. Nakorčuľoval si pred ňu, nedostal presný pas.
10:38
10:38
importantLee potiahol ďalšiu akciu dvoch proti jednému. Vystrelil, Treutle vyrazil pred seba. Cam Atkinson mal úplne odkrytú bránu, avšak nemecký brankár predviedol neuveriteľný zákrok hokejkou!
09:24
importantPatrick Kane a Alex DeBrincat išli do situácie dvoch proti jednému. Kapitán USA prihral na mladšieho spoluhráča z Chicaga, brankár Treutle sa fantasticky premiestnil a zasiahol.
08:54
importantDraisaitl našiel na vrchole kruhov spoluhráča, ktorého strelu poslal Kinkaid späť k útočníkovi Edmontonu. Ten z uhlu trafil bočnú sieť.
08:23
Patrick Kane uvoľnil na modrej čiare Murphyho, jeho bomba Treutle neudržal. USA pokračuje v nápore.
07:50
Kane prudko nahodil puk do bránkoviska, Treutle ho poslal pred seba, kde bolo zakončenie znemožnené Colemanovi.
07:42
Zakázané uvoľnenie Nemecka.
07:29
White sa pokúsil zakončiť z mierneho uhlu povedľa Treutleho, bránu minul. Následne pokus od modrej tečoval mimo.
07:12
Dlhá prihrávka na útočnú modrú našla Milana, ten sa vytlačil k mantinelu. Vzápätí USA o pásmo prišli.
06:33
Američania sa síce dlho držali v tretine súpera, avšak všetko to bolo pri mantineloch, odkiaľ nebezpečenstvo nehrozilo.
05:46
Patrick Kane bol pri individuálnej akcii zastavený, Nemecko prešlo do rýchleho útoku, ktorý pokazila nepresná prihrávka.
04:31
importantSpomedzi kruhov dobre vystrelil Kahun, Kinkaid vyrazil iba pred seba. Dorážka Hagera spred bránkoviska putovala do betónu brankára USA.
03:51
Kreider to skúsil cez obrancu súpera, z ľavého kruhu bola jeho strela zablokovaná a išla mimo cieľ.
03:29
Nemecko sa začína osmeľovať smerom dopredu. Plachta našiel pred bránou voľného Eisenschmida, ten spomedzi kruhov trafil Kinkaida.
03:05
02:46
Dylan Larkin vystrelil cez obrancu z kruhu na vhadzovanie, no nepresne. Nemci puk dostali cez všetky čiary.
01:57
USA sa usadilo v útočnom pásme, kombináciou ale k strele jej hráči nedokázali ohroziť Treutleho. Po chybe Gaudreaua prichádza vyhodenie.
01:05
Vylúčenie v tíme Nemecko (Dennis Seidenberg – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
00:53
Larkin to skúšal znova, z veľkého uhlu trafil pri bližšej žrdi pripraveného Treutleho.
00:35
Dylan Larkin sa dostával do prvej šance v stretnutí, jeho akcia od modrej čiary nevyšla.
00:07
Zakázané uvoľnenie hráčov USA.
00:01

USA: Kinkaid (Darling) – Martinez, C. Murphy (A), Butcher, Jensen, Oesterle, Pionk, Hughes – DeBrincat, Coleman, P. Kane (C) – Kreider, D. Larkin (A), Atkinson – Lee, D. Ryan, J. Gaudreau – Gibbons, White, T. Thompson – Milano.

Nemecko: Treutle (Pielmeier) – D. Seidenberg (C), Holzer, M. Müller (A), Y. Seidenberg, J. Müller, Krupp, Ebner – Hager (A), Kahun, Eisenschmid – Michaelis, Tiffels, Noebels – Ehliz, Draisaitl, Plachta – Krämmer, Pietta, Uvira – Wiederer..
USA

Americký tím je na šampionáte zatiaľ bez prehry. Hneď na úvod USA zdolalo vo veľkom derby Kanadu 5:4 po nájazdoch. Hrdinom sa stal v trestných strieľaniach dvojgólový Cam Atkinson. Na druhý deň tento tím zdolal aj domáce Dánsko a to jednoznačne 4:0. Momentálne je teda USA na druhom mieste skupiny B so ziskom piatich bodov, na prvé Fínsko stráca jeden. Najproduktívnejším hráčom mužstva je Chris Kreider, ktorý strelil jeden gól a na tri prihral. USA má následne dva dni voľno, potom tento celok čaká 10. mája Lotyšsko.

Nemecko

Strieborní medailisti zo ZOH dvakrát nezvládli nájazdy a preto im vstup do MS nevyšiel. V úvodný deň nestačili na domáce Dánsko pomerom 2:3, včera zas Nemci neuspeli ani proti Nórsku (4:5sn), takže zverenci Marca Sturma majú dva body a sú na piatom nepostupovom mieste skupiny B. Aj v tomto stretnutí sú outsideri, avšak v tom ďalšom, 9. mája, proti Južnej Kórey, už musia bodovať naplno. Najproduktívnejším hráčom tímu je hviezda Edmontonu Oilers Leon Draisaitl (1+4).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.