Hokejisti otočili zápas s Rakúskom a oslavujú prvé víťazstvo na šampionáte

Slovenskí hokejisti zdolali Rakúsko 4:2.
Slovenskí hokejisti zdolali Rakúsko 4:2. (Autor: TASR)
Sportnet|8. máj 2018 o 00:00

Slovenskí hokejisti vyhrali 4:2.

MS v hokeji 2018 - A-skupina:

Rakúsko - Slovensko 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 2. Lebler (Hofer), 42. Schneider (Raffl) - 5. Haščák (Hovorka, Ďaloga), 23. Jurčo (Nagy, Fehérváry), 29. Jaroš (Fehérváry), 60. Krištof. Rozhodcovia: Iverson (Kan.), Sjöqvist (Švéd.) - Malmqvist (Švéd.), Fluri (Švaj.), vylúčení 4:2 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 6094 divákov.

Rakúsko: Starkbaum - Schumnig, Unterweger, Ulmer, Viveiros, Heinrich, Schlacher, Altmann, Peter - Schneider, Hundertpfund, Ganahl - Hofer, Raffl, Lebler - Haudum, Komarek, Zwerger - Obrist, Rauchenwald, Spannring

Slovensko: Rybár - Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík - Jurčo, Krištof, Nagy - Haščák, Hovorka, Bakoš - Svitana, Buc, Bondra - Cingel, Marcinko, Kudrna

<>

KODAŇ. Slovenskí hokejisti si v utorňajšom treťom zápase na MS v Kodani pripísali premiérové víťazstvo.

Rakúšanov zdolali 4:2 a so štyrmi bodmi priebežne poskočili na štvrtú priečku tabuľky kodanskej A-skupiny.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho síce inkasovali nešťastný gól po 93 sekundách, no o vyrovnanie sa postaral už v 5. minúte Marcel Haščák.

MS v hokeji 2018: Pozrite si momentky zo zápasu Slovensko - Rakúsko (fotogaléria): fotogaléria

9.5.2018

V druhej tretine pridali ďalšie góly Tomáš Jurčo a Christián Jaroš. Rakúšania síce znížili, no v poslednej minúte upravil Michal Krištof na 4:2.

Slováci majú pred sebou deň voľna a vo štvrtok ich o 16.15 h čakajú Francúzi. Rakúšania sa o deň skôr (20.15 h) stretnú so Švédmi.

Hlasy po zápase:

Marek Hovorka (útočník SR): „Nebolo to jednoduché naskočiť do rozbehnutého turnaja, asi desať dní som nehral zápas. Naskočiť do rozbehnutého vlaku je ťažké. Podali sme celkom dobrý výkon, aj keď chyby tam boli. To sa v hokeji stáva. Dôležité je, že sme zvíťazili, pretože to bol pre nás psychicky veľmi ťažký zápas.“

Marek Ďaloga (obranca SR): „Do ďalších duelov ešte musíme niektoré veci zlepšiť a snažiť sa ešte viac. Pánboh zaplať za tri body a ideme ďalej. Do každého duelu ideme s tým, že spravíme maximum pre úspech. Síce sme dostali nešťastný gól, ale hrali sme dobre. Súper zápas zdramatizoval, ale zvládli sme to. Toto však už bolo, musíme sa pripraviť na ďalší duel.“

Christián Jaroš (obranca SR): "Začali sme konečne korčuľovať a viac držať puk, to rozhodlo zápas. Musíme hrať celých 60 min, nie iba 40 a potom prestať a iba brániť výsledok. Som rád, že sme vyhrali, ale stále máme čo zlepšovať. Musíme sa zlepšiť aj v defenzívnej činnosti."

Dávid Bondra (útočník SR): „Verili sme systému a dobre to dopadlo. Chlapci bojovali, aj keď sme mali výpadky. Získali sme tri body, veľmi sa z toho tešíme. Pred zápasom som hovoril s otcom a povedal mi to čo stále: „Have fun, no stress.“ (Užívaj si a nestresuj sa, pozn.).“

Online prenos: Slovensko - Rakúsko (MS v hokeji 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
08.05.2018 o 16:15
Rakúsko
2:4
(1:1, 0:2, 1:1)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 2. Lebler (Hofer, Viveiros), 42. Schneider (M. Raffl) – 5. Haščák (Hovorka, Ďaloga), 23. Jurčo (Nagy, Fehérváry), 29. Jaroš (Fehérváry), 60. Krištof. Rozhodca: Iverson (CAN), Sjökvist (SWE)– Fluri (SUI), Malmqvist (SWE). Diváci: 6094.
Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Slovenskom a Rakúskom. Po výsledku 2:4 sa z výhry a troch bodov tešíme my. Konečne hrá v Royal Arene aj slovenská hymna.
59:30
59:30
goalSlovensko dalo gól!
Je definitívne rozohdnuté. Do prázdnej bránky skóroval a na finálnych 4:2 v náš prospech upravil skóre MICHAL KRIŠTOF.
59:15
importantVeľký tlak súpera je korunovaný výbornými strelami. Na naše šťastie končia vedľa bránky a vyrovnanie neprichádza.
58:40
importantOddychový čas Rakúska.
58:30
importantStarkbaum korčuľuje na striedačku, Rakúšania hrajú odteraz so šiestimi korčuliarmi.
58:11
importantVeľký tlak Rakúšanov, po ktorom už niektorí fanúšikovia nášho suseda začali vstávať zo stoličiek. Robili tak, našťastie, zbytočné – gól totiž nepadol.
57:40
57:40
Royal Arena si pýta slovenský gól. My teraz sledujeme bránku rakúskeho výberu, Bernhard Starkbaum stojí stále pevne medzi tromi žrďami.
56:37
Puk posielal do útočného pásma Grman. Ten našiel pravdepodobne Cingela, ktorý ešte chcel zakombinovať, už ale nemal s kým. Puk sme tak museli odovzdať súperovi.
55:37
Pomaly sa blížime k záveru riadnej heacej doby. Naši chlapci si stále držia tesné vedenie, ktoré by bolo najlepšie čo najrýchlejšie navýšiť.
54:01
importantTo nebol vôbec márny pokus. Bakoš si počkal na moment, keď pred Starkbaumom prekorčuľovali hráči a mal tak zakrytý výhľad. Nanešťastie jeho pokus po ľade pomedzi betóny rakúskeho gólmana neprepadol.
53:54
Hra teraz poriadne stratila na svojom tempe. Ani jednému z celkov sa nedarilo kombinovať, tobôž už nemohlo prísť ohrozenie jednej či druhej bránky.
52:30
Rakúšania hrajú v pätici. Presilovú hru sa nám využiť nepodarilo.
52:18
importantVeľká šanca našich reprezentantov. Prihrávka prepadla na pravú stranu, odkiaľ prišlo zakončenie švihom. Bernhard Starkbaum napokon dokázal puk priľahnúť.
51:05
importantDnešné stretnutie sleduje priamo v Royal Arene 6094 divákov.
50:51
Rakúšania sa okamžite oslobodili, naši reprezentanti teraz musia kombinovaťl len v strednom pásme.

50:21
Vylúčenie v tíme Rakúsko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
50:00
Do konca riadnej hracej doby ostáva posledných 10 minút.
48:49
48:49
importantVpredu boli aj Rakúšania. Výborne to vyriešil Manuel Ganahl, ktorý si puk prikryl telom, natlačil sa pred Rybára a zakončil. Nechýbalo veľa a mohlo byť vyrovnané.
47:20
importantMohli sme skórovať! V dobrej pozícii sa teraz ocitol Bakoš, ktorý dostal prihrávku pred bránku. Skúsil zakončiť, nanešťastie sa ale do gólových štatistík nezapísal.
46:31
Ďalogovi nedosadol puk na čepeľ vôbec ideálne, následná strela tak bola mimoriadne nepresná. Slovensko vyhnal tento moment z útočnej tretiny.
46:03
Medzičasom hrá Rakúsko s piatimi hráčmi. Nevyužitá presilovka našich chlapcov.
45:16
Haščákovi prepadol puk cez čepeľ, následne sa k nemu dostali Rakúšania. Tí zbytočne nešpekulovali a poslali ho cez všetky čiary. Stále hráme v presilovke bez lepšej strely.
44:33
Až teraz sme sa dostali pred Starkbauma, ktorý si pripísal jednoduchý zákrok.
44:10
Slovensku úvod presilovky absolútne nevychádza. Rakúšania vyhodili a našu rozohrávku neúnavne napádali, znemožnili nám tým vykorčuľovať z obranného pásma.
43:23
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Clements Unterweger – 2 min., sekanie).
42:58
Slováci sa presunuli pred Starkbauma, kde puk nahodili na zadný mantinel. Nedokázali ho však dokorčuľovať, a tak odišli aspoň striedať.
41:43
41:43
goalRakúsko dalo gól!
Toto nie je vôbec dobré. Naši reprezentanti inkasovali kontaktný rakúsky gól, a tak sa zdá, že bude tento zápas ešte poriadne zaujímavý. Presadil sa PETER SCHNEIDER. Asistencia: Michael Raffl.
41:27
Haščák vybojoval v obrannom pásme puk za bránkou, následne ale Slovensko presne nekombinovalo. Podarilo sa mu to až o niekoľko sekúnd neskôr.
40:41
Tretia tretina sa začala vhadzovaním, ktoré sme vyhrali. Naši reprezentanti sa tak budú môcť presunúť pred bránku Bernharda Starkbauma.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Sme priamo v Dánskej Kodani. Ak chcete vidieť exkluzívne zábery z dejiska MS, sledujte náš FACEBOOK, INSTAGRAM a TWITTER.
Skončila sa druhá dvadsaťminútovka nášho súboja s Rakúskom. Tú sme zvládli lepšie my a dostali sme sa do dvojgólového vedenia. Veríme, že si ho postrážime až do konca.

Pomer striel po 2. tretine: 13:23

Tretia tretina sa začne približne o 17:56.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:07
Naši reprezentanti sa ale teraz poriadne zahrávali s ohňom. Puk nemali pod kontrolou, na ľade bol Rybár i dvaja naši hráči.
38:04
38:04
importantBrian Lebler celú útočnú akciu založil a napokon ju aj sám ukončil. Chýbalo veľmi málo a mohlo to byť 3:2. Na naše šťastie si ale puk cestu do siete nenašiel. Postaral sa o to Rybár.
37:10
Druhá tretina sa pomaly blíži ku svojmu koncu. Ostáva nám odohrať necelé tri minúty. Veríme, že počas nich neinkasujeme kontaktný gól z hokejok Rakúšanov.
Vedeli ste?
Dánsko sa rozprestiera na Jutskom polostrove a na ďalších 474 väčších i menších ostrovoch. Patria medzi ne napríklad Sjælland, Fyn, Lolland, Falster alebo Langeland. Obmýva ho Baltské a Severné more.
36:01
36:01
importantKomarek zvládol napádanie našich chlapcov a založil rakúsku útočnú akciu, Na jej konci stál pravdepodobne Alexander Rauchenwald, ktorému už stačilo len prekonať Rybára. Nepodarilo sa mu to.
35:30
Rybár si puk spracoval hokejku, smeroval k nemu ale rakúsky útočník. Aj preto sa rozhodol náš gólman zahrať na istotu a hru prerušiť.
34:45
Jurčo nakorčuľoval do útočnej tretiny z pravej strany. Videl ale, že toho proti trom Rakúšanom sám nezmôže, preto z nej hneď aj vykorčuľoval.
34:10
Medzičasom hráme v plnom počte. Toto oslabenie sme zvládli bez výraznejších komplikácií, pokračuje sa tak za stavu 3:1 v náš prospech.
33:37
Poriadne teraz zabral Konstantin Komarek, ktorý po pravej strane prenikol pred slovenskú bránku. Rakúšania sa tam tak dokázali usadiť a pohroziť Rybárovi, našťastie nie vážnejším spôsobom.
32:50
Celá situácia sa zopakovala ešte raz. Rakúšania zatiaľ počas tejto presilovky nestrieľali.
32:16
Slovensko sa dokázalo pomerne rýchlo oslobodiť. Puk teraz letí cez všetky čiary až ku Starkbaumovi.
32:01
Vylúčenie v tíme Slovensko (Michal Krištof – 2 min., držanie).
31:30
Naša strela od modrej čiary bola nepresná. Dominique Heinrich to preto využil, puk poslal ďaleko od rakúskej svätyne a odišiel striedať.
30:26
Slováci sa aj naďalej tlačili pred Bernharda Starkbauma, ktorého sa snažili ohroziť. Napokon sa im to nepodarilo, a tak odídu naši reprezentanti striedať.
29:00
29:00
Gól platí. Jedenásť minút pred koncom druhej tretiny nám to tam padlo po tretíkrát. Presadil sa náš nádejný obranca CHRISTIÁN JAROŠ. Výbornú prácu ale odviedol dnes jž dvojbodový Fehérváry. Asistencia: Martin Fehérváry.
29:00
importantNaši reprezentanti sa teraz tešia z tretieho gólu. Celú situáciu ale ešte bude musieť prehodnotiť videoarbiter.
28:18
Nasleduje komerčná prestávka.
28:10
Rakúšania hrajú medzičasom s piatimi hráčmi. Čajkovský preberal puk medzi kruhmi, nedostal sa ale k zakončeniu. Súper ho totiž včas zdvojil a výrazne mu tak ukrojil z priestoru.
27:15
Príšerné. Naši si teraz nedokázali dlhší čas dobre prihrať, ale ten posledný pas nepochopil azda nik. Graňák nemal šancu stihnúť puk chytiť pred čiarou, hra je tak vykázaná do stredného pásma.
26:20
Tvrdá strela Čajkovského od modrej čiary. Puk ale letel priamo do stredu bránky, z tohto dôvodu tak nemal rakúsky gólman najmenší dôvod zaváhať.
25:50
importantVýborná práca Starkbauma. Ten si teraz počkal na ideálny moment, naviazal na seba dvoch Slovákov, hokejkou ich preloboval a puk poslal až do obranného pásma nášho celku.
25:23
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Alexander Rauchenwald – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
25:20
importantTak teraz sme mali obrovské šťastie, že už nemal Spannring dostatok síl! Mohol totiž korčuľovať sám proti Rybárovi, ktorý by to nemal vôbec jednoduché.
24:45
Zaujímavé zakončenie Jaroša. Náš mladý obranca teraz zvolil krížnu strelu k vzdialenejšej žrdi, ktorú ešte Starkbaum rukavicou pohladil a puk tak vytesnil.
24:10
importantBernhard Starkbaum sa teraz zahrával s ohňom, keď sa snažil za vlastnou bránkou riskantne rozohrať. Na jeho šťastie sa mu to podarilo, síce s problémami, ale predsa.
23:44
Rakúšania boli pred Rybárom, nič výnimočné tam ale nevymysleli. Zakončenie dokázal náš gólman bez väčších problémov pokryť, vhadzovať sa tak bude po jeho pravici.
22:13
22:13
Vyhrávame! Po dlhej prihrávke na útočnú modrú sa dostal k puku Nagy, ktorý ho ešte výborne prenechal Jurčovi. Dvaja košickí rodáci si teraz rozumeli, a tak mohol TOMÁŠ JURČO pohodlne skórovať. Asistencie: Ladislav Nagy, Martin Fehérváry.
22:10
Medzičasom hrajú oba celky v plnom počte.
21:43
K strele sa dostal Marek Hovorka, ktorý hrá na tomto turnaji po prvýkrát. K asistencii si ale gól zatiaľ nepripísal, Starkbaum totiž jeho puk prikryl.
21:36
Graňák si pýtal puk, dostal sa k nemu len súper. Náš ľavý obranca druhej lajny tak rašej zakorčuľoval do obrannej tretiny a pomohol Rybárovi.
20:27
Začala sa druhá tretina. K puku sa dostali Rakúšania, ktorí sa okamžite presunuli pred bránku Rybára. Na naše šťastie nestrieľali presne.
20:01
Začala sa druhá tretina.

Príspevok, ktorý zdieľa @onlajny,

Skončila sa prvá tretina zápasu, v ktorej si boli celky vyrovnanými súpermi. Ani jeden z nich po dvadsiatich minútach nevyhráva. Platí stav 1:1.

Pomer striel po 1. tretine: 5: 11

Druhá tretina sa začne približne o 17:04.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
20:00
Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Jurčo – 2 min., sekanie).
19:56
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Lukas Haudum – 2 min., podrazenie).
19:05
Posledných 55 sekúnd prvej tretiny. Predpokladáme, že sa už pred prestávkou neudeje nič podstatné.
18:35
Prebiehajú posledné dve minúty prvej tretiny. Slováci sa teraz držia v útočnom pásme, kde sa pokúšajú ohroziť Bernharda Starkbauma. Raz sa im to síce z bezprotrednej blízkosti podarilo, tá strela ale nemala gólové parametre.
17:20
Na opačnej strane sa pred Starkbauma ponáhľal Bondra. Našej mladej nádeji ale chýbala podpora Slovákov, ktorí prikorčuľovali až z druhej vlny. A to bolo neskoro.
16:30
importantKomarek kombinoval so Zwengerom, pričom finálna prihrávka mala smerovať priamo pred bránkovisko. Našťastie pre nás tu útočník puk nezachytil, pravdepodobne by sme totiž inkasovali druhý gól.
15:30
Ďaloga nabral rýchlosť a poklepaním hokejkou o ľad si vypýtal puk. Slováci mu neprihrali, miesto toho ostali kombinovať v hĺbke defenzívy. Škoda.
14:46
Teraz to našim chlapcom príliš nevyšlo. Po kostrbatej kombinácii prišla prihrávka za kruhy, ktorá mala hľadať Buca. Popradský útočník si ale musel puk predkopnúť, a tak napokon nezakončil.
13:02
importantSekera to myslel dobre. So strelou sa neponáhľal, radšej ju len naznačil a posunul sa bližšie k bránke. Odtiaľ to už náš kapitán skúsil, ale gól si na svoje konto nepripísal.
12:17
Konstantin Komarek sa bekhnedovou kľučkou zbavil súpera a prihrával pred bránku. Nsšťastie jeho krížna prihrávka nenašla adresáta, ale len dobre postavenú defenzívu Slovenska.
11:29
Sekera zbieral puk pri zadnom mantineli. Andrej ho chcel následne dostať pred Starkbauma, všimol si ale, že jeho spoluhráči striedali. Ešte tak niekoľko sekúnd počká.
10:16
10:16
importantNa opačnej strane unikol slovenskej defenzíve Schneider. Ten pokračoval na Patrika Rybára a zvolil strelu švihom. Našťastie trafil nášho gólmana do hrude.
09:43
Marek Ďaloga prebral puk na ľavej strane, po kotrej ho posunul do slovenskej útočnej tretiny. Prišiel tam aj strelecký pokus, Starkbaum ale všetko videl.
08:57
Zakončenie z uhla ešte Starkbaumovi vypadlo. Puk dopadol priamo pred jeho lapačku, a tak sa rozhodol rakúsky gólman hru prerušiť.
08:12
Rakúšania sa teraz po tvrdej hre Čajkovského pri mantineli poriadne hnevalo. Náš obranca mal ale ruky nízko, všetko bolo v rámci pravidiel. Vylučovať sa tak nemusí.
07:38
Ďaloga posunul puk do útočnej tretiny, kde sme sa na malý moment aj usadili. Nanešťastie sme ale kombinovali za Starkbaumou, spoza ktorého sa strieľať nedalo.
06:11
Oba celky si teraz môžu odpočinúť a rozdať si taktické pokyny. Nasleduje totiž komerčná prestávka, počas ktorej organizátori zhrnú z ľadu prebytočný sneh.
05:46
Rakúšania nás zovreli v pásme, výsledkom čoho bol strelecký pokus. Slovenská defenzíva naň ale zareagovala výborne a letiaci puk včas zrazila na mantinel.
04:13
04:13
Konečne nám to tam padlo! Výborne teraz pálil MARCEL HAŠČÁK, ktorý nedal umiestnenou strelou švihom Starkbaumovi šancu na úspešný zákrok. Asistencie: Marek Hovorka, Marek Ďaloga.
03:12
Na opačnej strane sa pred Rybára tlačil Komarek. Náš gólman puk prikryl, Komarek ale stále dobiedzal. Všetko sa to vyrieši dohovorom s rozhodcom, zatiaľ nie je dôvod vylučovať.
02:44
Presunuli sme sa pred Starkbauma, kde sme boli ale absolútne bezzubí. Prihrávka smerovala medzi kruhy. Čo z toho, keď tam nestál nik z našich korčuliarov.
01:33
01:33
Tak toto je štart ako zo zlého sna. Naši hokejisti si teraz nedali pozor na kombináciu súpera, ktorá sa končí gólom. O otvárací gól zápasu sa postaral oficiálne BRIAN LEBLER, ale bol to "krásny" vlastenec Andreja Sekeru. Asistencie: Fabio Hofer, Layne Viveiros.
01:28
Dopredu sa tak mohli posunúť a Rakúšania. Tí sa nás podarili zavrieť v našom obrannom pásme, čo sa im nepoarilo podľa prestáv. Sami sme sa ale prezentovali zakázaným uvoľnením.
00:16
Zápas sa začal. Ako prví sa k puku dostali Slováci, ktorí sa okamžite presunuli pred Starkbauma. Tam sa snažil kombinovačs Jurčom Nagy, avšak našim dvom hráčom spolupráca nevyšla.
00:01

Macejko v podaní našich fanúšikov ❤️????????

Príspevok, ktorý zdieľa @ onlajny,

Rakúsko: Starkbaum (Madlener) – Schumnig, Unterweger, S. Ulmer, Viveiros, Schlacher, Heinrich, Peter, Altmann – Schneider, Ganahl (A), Hundertpfund (C) – Lebler (A), M. Raffl, Hofer – Haudum, Zwerger, Komarek – Rauchenwald, Obrist, Spannring.

Slovensko: Rybár (Godla) – Sekera (C), Čajkovský, Graňák (A), Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Jánošík, Grman – Jurčo, Krištof, Nagy (A) – Hovorka, Bakoš, Haščák – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Kudrna, Marcinko.

Rozhodca: Iverson (CAN), Sjökvist (SWE)– Fluri (SUI), Malmqvist (SWE).

Vážení priaznivci svetového hokeja, vítam vás pri priamom prenose z prvého zápasu piateho hracieho dňa 82. majstrovstiev sveta v hokeji. Z dánskej Kodane si priblížime stretnutie, v ktorom si hokejky skrížia reprezentanti Slovenska a Rakúska.

Slovensko nemôže byť s doterajším priebehom turnaja rozhodne spokojné. Napokon, jeden bod z dvoch zápasov nie je pre celok, ktorý pomýšľa na postup zo skupiny, rozhodne najlepšia vizitka. A to nás stále tí najsilnejší súperi len čakajú.

Naši reprezentanti v prvom zápase vyhrávali dlho nad Českom, najskôr 1:0, potom aj 2:1. Ani to im ale tri body nezabezpečilo. Desať sekúnd pred koncom riadnej hracej doby totiž inkasovali vyrovnávajúci gól z hokejky Nečasa a šlo sa do predĺženia. Ani to Slovákom nevyšlo podľa predstáv, o víťazstve Česka 3:2 napokon rozhodol Jaškin.

Česko – Slovensko 3:2 pp
Góly a asistencie: 22. D. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (D. Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy)

Druhý zápas bol z nášho pohľadu ešte horší. Na ľade sme sa stretli s výberom Švajčiarska, ktoré sme chceli poraziť. Lenže realita bola iná. Náš súper bol lepší vo všetkých ohľadoch a púšťal nás len do minima šancí. Tie sme navyše nedokázali premieňať, a tak sme na víťazstvo pomýšľať nemohli. Švajčiarsku sme napokon podľahli 0:2.

Slovensko – Švajčiarsko 0:2
Góly a asistencie: 12. Scherwey (Diaz, Müller), 21. Müller (Scherwey)

Nominácia Slovenska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio, Liiga), Marek Čiliak (HC Kometa Brno, TELH), Patrik Rybár (Mountfield Hradec Králové, TELH)

Obrancovia: Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, KHL), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha, TELH), Martin Fehérváry (IK Oskarshamn, Allsvenskan), Dominik Graňák (Mountfield Hradec Králové, TELH), Mário Grman (Piráti Chomutov, TELH), Christián Jaroš (Belleville Senators, AHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilers, NHL)

Útočníci: Pavol Skalický (HC 05 Banská Bystrica, Tipsport liga), Martin Bakoš (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Lukáš Cingel (Mountfield Hradec Králové, TELH), Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana (všetci HK Poprad, Tipsport liga), Michal Krištof (HK Nitra, Tipsport liga), Juraj Mikúš (HC Litvínov, TELH), Marcel Haščák (HC Kometa Brno, TELH), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec, TELH), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, TELH), Ladislav Nagy, Marek Hovorka (obaja HC Košice, Tipsport liga), Tomáš Jurčo (Chicago Blackhawks, NHL)

Kožu nebude chcieť lacno predať ani Rakúsko. To má na svojom konte dva odohrané zápasy, jeden prosi Rusku a jeden proti Švajčiarsku. Rakúšania majú, rovnako ako my, jeden bod.

Získali ho ešte v sobotu, keď sa na turnaji predstavili po prvýkrát. V tom čase ich vyzval výber Švajčiarska, na ktorý sme my nestačili. Paradoxne, Rakúsko v zápase dokázalo vyrovnať z 0:2 na 2:2 a vynútilo si tak predĺženie. V ňom síce súperovi podľahlo, zo zápasu si ale odnieslo bod.

Švajčiarsko – Rakúsko 3:2 pp
Góly a asistencie: 19. Niederreiter (Corvi), 25. Haas (Scherwey, Müller), 64. Corvi (Niederreiter) – 35. Zwerger (Haudum, Rauchenwald), 47. Ganahl (Schneider)

Menej sa už Rakúšanom darilo v súboji s favorizovaným Ruskom. To totiž v zápase jasne dominovalo vo všetkých činnostiach, čo sa napokon prejavilo aj na konečnom výsledku. Rusko porazilo Rakúsko jednoznačne 7:0.

Rakúsko – Rusko 0:7
Góly a asistencie: 10. Grigorenko, 12. Anisimov, 14. Barabanov (A. Michejev, J. Jakovlev), 24. Grigorenko (Anisimov), 30. Kaprizov (Dacjuk, Dadonov), 38. Mamin (Kaprizov), 54. A. Michejev

Nominácia Rakúska na majstrovstvá sveta:

Brankári: David Kickert (Vienna Capitals, EBEL), David Madlener (Klagenfurt, EBEL), Bernhard Starkbaum (Salzburg, EBEL)

Obrancovia: Dominique Heinrich, Layne Viveiros (obaja Salzburg, EBEL), Martin Schumnig, Steven Strong (obaja Klagenfurt, EBEL), Mario Altmann (Linz, EBEL), Patrick Peter (Vienna Capitals, EBEL), Markus Schlacher (Villach, EBEL), Clemens Unterweger (Graz, EBEL), Stefan Ulmer (Lugano, NLA)

Útočníci: Alexander Cijan, Lukas Kainz, Alexander Rauchenwald (všetci Salzburg, EBEL), Fabio Hofer, Brian Lebler, Patrick Spannring (všetci Linz, EBEL), Manuel Ganahl, Thomas Hundertpfund (obaja Klagenfurt, EBEL), Peter Schneider (Vienna Capitals, EBEL), Daniel Woger (Graz, EBEL), Lukas Haudum (Malmö, SHL), Konstantin Komarek (Karlskrona, SHL), Patrick Obrist (Kloten, NLA), Michael Raffl (Philadelphia Flyers, NHL), Dominic Zwerger (Ambri-Piotta, NLA)

Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Hokejisti otočili zápas s Rakúskom a oslavujú prvé víťazstvo na šampionáte