Fínsko zničilo aj Nórsko a v troch zápasoch dalo už 23 gólov

Sportnet|8. máj 2018 o 00:00

Fínsko vyhralo všetky tri zápasy na MS v hokeji v Dánsku.

MS 2018 hokejistov - B-skupina (Herning/Dán.) - utorok - výsledok:

Fínsko - Nórsko 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)

Góly: 5. Savinainen (Aho, Nutivaara), 8. Anttila, 22. Teräväinen (Mikael Granlund, Koivisto), 24. K. Kapanen (Heiskanen, Rantanen), 39. Nutivaara (Rantanen, MikaelGranlund), 40. MikaelGranlund (Teräväinen, Honka), 58. Mäenalanen (Manninen)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Olenin (Rus.) - Jensen (Dán.), Oliver (USA), 4317 divákov

<>

HERNING. Hokejoví reprezentanti Fínska zvíťazili na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku v utorkovom stretnutí B-skupiny v Herningu nad Nórskom vysoko 7:0.

Fíni na turnaji vyhrali všetky tri doterajšie zápasy a s deviatimi bodmi im patrí prvá priečka pred ďalšími favoritmi skupiny Američanmi a Kanaďanmi. Nóri zostali so ziskom troch bodov na piatej pozícii.

Pozrite si momentky zo zápasu Fínsko - Nórsko: fotogaléria

8.5.2018

Fíni sa dostali do vedenia v 5. min - najproduktívnejší hráč turnaja Sebastian Aho prešiel do útočného pásma, prihral Velimu-Mattimu Savinainenovi a ten tvrdou strelou z ľavého kruhu otvoril gólový účet zápasu.

O niečo viac ako tri minúty bolo 2:0, keď chybu Niklasa Roesta v rozohrávke potrestal Marko Anttila.

Fíni aj v druhej časti pokračovali v tlaku a odmenou im bol presný zásah Teuva Teräväinena po jednej minúte a jednej sekunde.

O dve minúty na to nadviazal Kasperi Kapanen, syn slávneho Samiho Kapanena. V závere II. tretiny pridali Fíni ešte ďalšie dva góly - v 39. min sa radoval Markus Nutivaara a 15 sekúnd pred koncom sa dočkal prvého zásahu na šampionáte aj fínsky kapitán Mikael Granlund.

Fíni hýrili aktivitou aj v tretej dvadsaťminútovke a gólmana Henrika Haukelanda, ktorý po 40 minútach vystriedal Larsa Haugena, prekonali v oslabení v 58. min - úspešným strelcom bol Saku Mäenalanen.

Fínsko sa na šampionáte najbližšie predstaví už v stredu, o 20.15 h ho preverí domáce Dánsko. Nórsko čaká deň voľna, vo štvrtok o 20.15 h vyzve Kanadu.

Hlasy po zápase (IIHF.com):

Janne Pesonen, útočník Fínska: "Sústredili sme sa iba na našu hru. To sa nám darilo a v tom chceme pokračovať aj v ďalších zápasoch. Nemáme obavy zo žiadneho súpera. Je ešte viacero spôsobov, ako sa môžeme zlepšiť. Je pred nami ešte dlhá cesta, ale je dôležité, aby sme mali dobrý pocit zo svojich výkonov. Myslím si, že máme na čom stavať."

Daniel Sörvik, obranca Nórska: "Fíni boli lepší vo všetkých fázach hry. Výborne si prihrávali, kombinovali a to nám robilo problémy. Pred oboma bránkami sme neboli dostatočne dobrí. Našu obrannú hru musíme zintenzívniť, inak budeme mať veľké problémy."

Online prenos: Fínsko - Nórsko (MS v hokeji 2018, B-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2017/2018
08.05.2018 o 20:15
Fínsko
7:0
(2:0, 4:0, 1:0)
60' minúta
Nórsko
Góly a asistencie: 5. Savinainen (Aho, Nutivaara), 8. Anttila, 22. T. Teräväinen (Mikael Granlund, Koivisto), 24. Kapanen (Heiskanen, Rantanen), 39. Nutivaara (Rantanen, Mikael Granlund), 40. Mikael Granlund (T. Teräväinen), 58. Mäenalanen (Manninen). Rozhodca: Oliver Gouin, Konstantin Olenin – Rene Jensen, Brian Oliver. Diváci: 4317.
Fínsko dnes zničilo svojho súpera na plnej čiare a zaslúžene vyhráva 7:0. Nórsko prehralo azda vo všetkom, keď Fínom vyšlo na čo siahli. Najlepším hráčom na strane Nórska je Johannes Johannesen , na tej fínskej je to Mikael Granlund.To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.
59:40
Fíni sa snažia aj do tretice streliť 8 gólov, no Nóri sú striktne proti tomu.
58:40
Aktuálny pomer striel je 34:10 v prospech Fínska.
57:45
57:45
goalFínsko dalo gól!
Gól strelil SAKU MÄENALANEN, ktorý znamenal už štvrtý gól Fínska v oslabení v rámci šampionátu. Tento gól bezpochyby pramenil z individuálnej chyby. Asistencia: Sakari Manninen.
56:45
Vylúčenie v tíme Fínsko (Mikko Rantanen – 2 min., držanie hokejky).
56:34
Dnešné stretnutie sleduje 4317 divákov.
55:55
Olli Palola pálil spoza obrancu, no jeho pokus bez problémov vyrazil Haukeland.
55:12
Fíni išli do brejku 2 na 1, no napokon jeden z fínskych hráčov nedokázal prepasírovať puk na osamoteného spoluhráča.
54:25
Nórsko opäť nehrá najlepšiu presilovku, keď na svojho súpera nevytvárajú väčší tlak.
53:35
Vylúčenie v tíme Fínsko (Veli-Matti Savinainen – 2 min., podrazenie).
52:10
Nórska obrana si na moment vydýchla, keď Fíni prestriedavali za vlastnou bránkou.
50:40
Réžia nám ponúkla zaujímavú štatistiku, ktorá hovorí, že Nóri v poslednej tretine ešte neohrozili fínsku bránku.
49:41
Fínsko opäť tlačilo počas celých dvoch minút presilovej hry, no ani tentokrát nepretlačili puk za chrbát Haukelanda.
47:41
Vylúčenie v tíme Nórsko (Alexander Bonsaksen – 2 min., krosček).
46:59
Identická situácia sa opakuje aj po niekoľkých sekundách.
46:08
Po fínskom ofsajde sa bude vhadzovať v strednom pásme.
45:35
Z pozície náhradníka nastúpil na ľadovú plochu už aj Olli Palola.
44:56
Fínska reprezentácia mala počas presilovej hry hneď niekoľko možnosti na skórovanie, no ani jeden puk nedokázali prepasírovať za chrbát nového brankára.
43:52
Haukeland si pripisuje veľmi dobrý zákrok, ktorým zabránil čistému gólu pred dobiedzajúcim Rantanenom.
43:32
Trma vrma pred bránkou Nórska zatiaľ gólom nekončí.
42:55
Vylúčenie v tíme Nórsko (Tommy Kristiansen – 2 min., hrubosť).
42:41
importantHaukelandovi opäť zvoní tyč. Tentokrát ju napálil Pesonen
42:04
Zakázané uvoľnenie v podaní vedúceho tímu znamená vhadzovanie po ľavici Säteriho.
41:45
Fínsko vyšlo aj do záverečnej tretiny veľmi aktívne.
40:19
importantKapanen mohol ihneď po začiatku tretej tretiny poslať svoj tím do ešte väčšieho vedenia. Strieľa však len do tyčky.
40:01
changeStriedanie v tíme Nórsko: z ihriska odchádza Lars Haugen, prichádza Henrik Haukeland.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Fínsko dominovalo aj v druhej tretine, čo malo za následok strelenie ďalších 4 gólov. V strede druhej tretiny začínali byť Nóri vyrovnanejšími súpermi a keď to vyzeralo, že v presilovej hre niečo spravia s výsledkom, tak sa nechali dvakrát vylúčiť, čo znamenalo dva góly v ich sieti.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:46
39:46
Gól strelil MIKAEL GRANLUND, ktorý vyslal tvrdý projektil. Ten bez väčších problémov skončil v hornom rohu bránky. Asistencie: Teuvo Teräväinen.
39:10
importantSebastien Aho mal obrovskú šancu, ktorú však nikým netiesnený nedokázal premeniť.
38:44
Teräväinen je už na ľadovej ploche, a preto hrajú momentálne Fíni presilovú hru.
38:18
38:18
Gól strelil MARKUS NUTIVAARA, ktorý výborne zareagoval na zákrok nórskeho brankára a pohotovo ukončil prvú presilovku svojho tímu. Asistencie: Mikko Rantanen, Mikael Granlund.
37:30
Nóri teda svoju presilovú hru využili najhoršie ako mohli, keď sa nechali vylúčiť hneď dvakrát. Momentálne sa hrá 4 na 3, no možno budeme svedkami aj presilovej hry 5 na 3.
37:22
Vylúčenie v tíme Nórsko (Ken André Olimb – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
37:15
Vylúčenie v tíme Nórsko (Steffen Thoresen – 2 min., hákovanie).
37:00
Azda všetci Nóri do jedného dúfajú, že druhú presilovú hru zahrajú podstatne lepšie ako tú prvú.
36:44
Vylúčenie v tíme Fínsko (Teuvo Teräväinen – 2 min., faul lakťom).
35:09
importantGranlund teraz zahodil viac než obrovskú šancu. Vo svojej stopercentnej šanci posiela puk len do tyčky a následné dorážanie poslal len vedľa.
34:06
Haugen narobil rozruch v obrane Nórska, keď išiel za bránku a jeho rozohrávka puku nebola najideálnejšia.
33:19
Hokejisti v bielych dresoch si teraz neustriehli ofsajd. Hra sa presunie do stredného pásma.
31:56
Obaja brankári si aspoň na chvíľku môžu odpočinúť, keď je momentálne ťažisko hry mimo ich územia.
31:15
Nórska reprezentácia začína pomaly, ale isto vystŕkať rožky. Neustále sú nepríjemnejším a nepríjemnejším súperom pre Fínsko.
29:59
Fínsku opäť nevyšla nahrávka, a preto bude po zakázanom uvoľnení opäť hra presunutá pred ich bránku.
28:57
Nórsko sa na moment dostalo do tretiny súpera, no znova z toho väčšia šanca nepramenila.
27:35
Hra sa na chvíľku upokojila, keď si celky v strednom pásme menili puk.
26:30
Nóri však s pásmom nič nevytvorili, a preto sú pri puku opäť hráči Fínska.
26:02
Tentokrát bola fínska prihrávka pridlhá, a preto sa jednalo o zakázané uvoľnenie.
24:45
Fínsko vybehlo na svojho súpera najlepšie ako mohlo a zaskočení Nóri inkasovali za pár desiatok sekúnd hneď dva góly.
23:41
23:41
Gól strelil KASPERI KAPANEN. Ten si výborne obhodil brániaceho hráča a následne nekompromisne zakončil do horného rohu bránky. Asistencie: Miro Heiskanen, Mikko Rantanen.
22:29
Kristiansen sa rútil smerom dopredu, no puk z jeho hokejky nebol poslaný do priestoru troch žrdí.
21:30
Fíni tak nadviazali na výbornú prvú tretinu a okamžite zvyšujú svoj náskok.
21:01
21:01
Gól strelil TEUVO TERÄVÄINEN, ktorý vypálil od modrej a výborne prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencie: Mikael Granlund, Miika Koivisto.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá časť dnešného duelu sa niesla jednoznačne v réžii Fínov, ktorí svoj tlak dokázali pretaviť do dvoch gólov. Hra sa minimálne kúskovala, a tak boli väčšinu času Nóri pod tlakom svojho súpera. Pred nami sú však ešte dve tretiny, a tak sa zvyšok zápasu môže vyvinúť ešte hocijako.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:46
Tentokrát to skúšal Granlund bekendom, no z bezprostrednej blízkosti nedokázal puk prepasírovať do siete.
19:13
Fíni zahrali toto oslabenie najlepšie ako mohli, pretože svojho súpera nepustili absolútne k ničomu. Juuso Riikola je už na ľadovej ploche.
17:44
Do brejku sa dostal Granlund, ktorého zakončenie však skončilo len na betóne Nóra.
17:13
Vylúčenie v tíme Fínsko (Juuso Riikola – 2 min., hákovanie).
16:58
Do sľubne vyzerajúceho zakončenia sa dostal Lindström, ktorý však nedokázal vtesnať puk do priestoru troch žrdí.
16:23
Po nepresnej prihrávke Honku sa hra presunie pred bránku Fínska. Jednalo sa totižto o zakázané uvoľnenie.
15:27
Zákrokom všetko riešil aj nórsky brankár. Vhadzovanie bude po jeho ľavej ruke.
13:48
Säteri rieši všetko na istotu a po jeho zákroku sa hra presunie po jeho pravici.
13:34
Nóri momentálne držia puk za vlastnou bránkou a po prestriedaní čerstvých síl sa vydajú na útok.
12:30
O teč sa snažil Savinainen. To sa mu aj podarilo, no nie ideálne, aby od neho puk smeroval na bránku.
11:57
Savinainen si puk sklepol rukou a následne okamžite pálil. Puk trafil výborne a poslal do priestoru troch žrdí. Brankár Haugen však gól z veľkého uhlu nedopustil.
11:03
Granlund vysunul svojho spoluhráča výbornou kolmicou, ku ktorej sa však nedostal. Fíni však aj naďalej budú pri puku.
10:00
Prvá desaťminútovka zápasu je úspešne za nami. Niesla sa jasne v réžii Fínov. Okrem iného môžeme byť svedkami minima prerušení.
09:22
Teräväinen potiahol puk po ľavom krídle a následne nepríjemne pálil. Proti ďalšej zmene stavu bol však dobrým zákrokom brankár Haugen.
08:50
Po nórskom ofsajde vyhrali Fíni bez väčších problémov buly a opäť sú pri puku.
08:38
Fíni ani po druhom strelenom góle neuberajú z tlaku. Svojho súpera takmer k ničomu nepúšťajú.
08:01
Nahodený puk na bránku Haugena nórsky brankár chytá a nasledovať bude vhadzovanie.
07:13
07:13
Gól strelil MARKO ANTTILA, ktorý využil obrovské zaváhanie Niklasa Roesta a zvyšuje bez problémov na 2:0.
06:19
Po dlhšej dobe sa k puku dostali hokejisti Nórska, no dlho pri puku nevydržali.
05:29
Trma vrma pred bránkou Haugena, no druhým gólom v jeho sieti to nekončí.
04:30
Fíni tak výborný tlak z úvodu zápasu dokázali pretaviť už do strelenia vedúceho gólu.
04:03
04:03
Gól strelil VELI-MATTI SAVINAINEN, ktorý napriahol a prepálil nórskeho brankára k zadnej tyčke. Asistencie: Sebastian Aho, Markus Nutivaara.
03:12
Pohrozili aj Nóri. Konkrétne sa o zakončenie postaral kapitán Hölos, ktorého strelu bez problémov pokryl brankár Säteri.
02:04
Heiskanenovi ušiel puk, a tak sa budú musieť Fíni vysťahovať z útočného pásma.
01:11
Aktívnejšie začali jednoznačne hráči Fínska, ktorí sa okamžite po začiatku duelu usalašili v tretine súpera.
00:01

Fínsko: Säteri (Husso) – Heiskanen, Pokka, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Kapanen, Granlund (C), Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), Teräväinen – Jormakka, Suomela, Manninen – Mäenalanen, Pesonen, Antilla

Nórsko: Haugen (Haukeland) – Holös (C), Bonsaksen, Johannesen, Bull, Sörvik, Espeland, Sveum – K. A. Olimb, M. Olimb (A), Lindström – Olsen, Bastiansen (A), Salsten – Thoresen, Forsberg, Hoff – Kristiansen, Roest, Röymark

Rozhodca: Oliver Gouin, Konstantin Olenin – Rene Jensen, Brian Oliver.
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu hokejových Majstrovstiev sveta. Dnes sa proti sebe postavia vo svojich tretích zápasoch hokejisti Fínska a Nórska. Tieto tímy sa proti sebe už tento rok postavili, konkrétne na olympiáde. Tam sa zrodila jasná fínska výhra 5:1.

V dnešnom zápase sú jasnými favoritmi Fíni, ktorí majú na svojom konte 6 bodov po dvoch presvedčivých výhrach 8:1. Tieto debakle si konkrétne odniesli Juhokórejci a hokejisti z Lotyšska. Vďaka dvom presvedčivým výsledkom má fínska reprezentácia hráčov na prvých dvoch miestach v tabuľke produktivity. Prvé miesto patrí Sebastianovi Ahovi, ktorý svojich 10 bodov rozdelil medzi 4 góly a 6 asistencií. O 2 body menej má na svojom konte Teuvo Teräväinen, ktorý si kanadské body rozdelil v pomere 3:5.

Nóri majú na svojom konte 3 body, no bodovať sa in podarilo v oboch zápasoch. Prvýkrát sa predstavili proti Lotyšsku, s ktorým vyhrávali 2:0, no napokon prehrali po predĺžení 2:3. Aj vo svojom druhom predstavení Majstrovstiev sveta išli Nóri do dvojgolólového vedenia. Tentokrát však s úspešnejším koncom, keď výber Nemecka porazili 4:5 po nájazdoch. Najlepšie bodujúci Nór je až na 40. priečke v tabuľke produktivity. Je ním Anders Bastiansen, ktorý stihol streliť dva góly.

Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si dnešné severské derby v našej prítomnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Fínsko zničilo aj Nórsko a v troch zápasoch dalo už 23 gólov