Česi v šlágri zdolali Rusko, v predĺžení rozhodol Pastrňák

Česi oslavujú postup do semifinále olympijského turnaja. Prvýkrát od roku 2006.
Česi oslavujú postup do semifinále olympijského turnaja. Prvýkrát od roku 2006. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|10. máj 2018 o 00:00

Českí hokejisti zdolali Rusko 4:3 po predĺžení.

MS v hokeji 2018 - A-skupina:

Česko - Rusko 4:3 pp (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 15. Krejčí (Jaškin), 19. Jaškin (Pastrňák, Krejčí), 25. Pastrňák (Krejčí), 64. Pastrňák (Krejčí, Hronek) - 2. Nesterov (Barabanov), 21. Grigorenko (Bučnevič, Anisimov), 26. Barabanov (Zajcev, Šalunov)

Rozhodcovia: Iverson (Kan.), Ohlund (Švéd.) - Davis (USA), Vanoosten (Kan.), vylúčení 3:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 12.490 divákov (vypredané).

Česko: Rittich - Gudas, Šulák, Moravčík, Hronek, Sklenička, Jordán, Polášek - Hyka, Faksa, Červenka - Řepík, Nečas, Kubalík - Pastrňák, Krejčí, Jaškin - Nestrašil, Plekanec, Horák - Chytil.

Rusko: Košečkin - Gavrikov, Kiselevič, Nesterov, Zajcev, Jakovlev, Chafizullin, Trjamkin - Kaprizov, Dacjuk, Dadonov - Grigorenko, Anisimov, Bučnevič - Mamin, Andronov, Michejev - Barabanov, Kablukov, Šalunov - Šošnikov.

KODAŇ. Hokejisti Česka triumfovali vo štvrtkovom šlágri kodanskej A-skupiny MS nad Ruskom 4:3 po predĺžení.

Česi majú po štyroch zápasoch na konte na piatej priečke šesť bodov, Rusi na druhom mieste nazbierali desať.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Česko - Rusko: fotogaléria

11.5.2018

V ofenzívne ladenom zápase sa blysla trojica David Pastrňák, David Krejčí a Dmitrij Jaškin, ktorá spolu nazbierala deväť bodov.

Pastrňák zaznamenal dva presné zásahy a rozhodol v predĺžení gólom spoza bránkovej čiary po odraze puku od nohy súpera za čiaru.

Rusi zohrajú najbližší zápas v sobotu 12. mája o 20.15 h proti Švajčiarsku, Česi nastúpia o deň skôr o 20.15 h proti Bielorusku.

Stručný priebeh zápasu:

I.tretina

V drese Česka po prvý raz na šampionáte nastúpili zámorské posily z Bostonu Bruins Davidovia Krejčí a Pastrňák, ale začiatok vyšiel lepšie Rusom.

Ich útočný výpad do pásma už po 71 sekundách priniesol prvý gól. K odrazenému puku sa dostal obranca Nesterov a bombou prekonal Ritticha. Vypredaná hala potom videla ofenzívny hokej, o ktorý sa starali obe mužstvá.

Šance na vyrovnanie mali Česi po niekoľkých závaroch, na druhej strane pohrozil Andronov. V 15. minúte sa však dostal k puku Krejčí a vyrovnal.

Skvelý hokej pokračoval a minútu pred koncom tretiny našiel pred bránkou Pastrňák Jaškina, ktorý poslal Čechov do vedenia.

II. tretina

Rusi mali skvelý vstup aj do druhej tretiny, už po minúte zužitkoval skvelú zadovku Bučneviča voľný Grigorenko a vyrovnal.

Onedlho mohla zborná vyhrávať, keď v oslabení unikol Anisimov, ale Rittich jeho blafák vystihol. Na opačnej strane sa však presadil Pastrňák a Česi opäť viedli.

Nie však dlho, pretože vzápätí vymyslel geniálnu prihrávku Zajcev, po ktorej vyrovnal Barabanov. Skvelé ofenzívne divadlo dvíhalo divákov zo sedadiel, hráči nešetrili pohybom, hralo sa hore-dolu.

Stav sa však do konca druhého dejstva nezmenil.

III. tretina

Aj v treťom sa hral výborný ofenzívny hokej, ale gólových šancí v ňom bolo najmenej. Rozhodnúť mohli najskôr oba tímy v presilovkách, potom najmä Rusi v rovnovážnom stave.

Zverenci trénera Iľju Vorobjova mali s pribúdajúcim časom viac z hry.

Pôsobili sviežejšie, keďže mali za sebou dva dni voľna, na Čechoch sa začínala prejavovať únava z ťažkého a dlhého utorňajšieho zápasu proti Švajčiarom.

Napokon však muselo rozhodnúť až predĺženie a v ňom rozhodol o výhre Čechov svojim druhým gólom v zápase Pastrňák.

Hlasy po zápase:

David Pastrňák, útočník ČR: (zdroj: idnes.cz): "Poraziť Rusko je vždy niečo navyše. Tieto zápasy majú nádych. Dnes sa nám darilo, bol som prekvapený, že som sa cítil dobre. Chceli sme hrať až neskôr, ale spolu s Davidom Krejčím sme si povedali, že to nebude o nič lepšie. Vyhrali sme zaslúžene."

Pavel Bučnevič, útočník Ruska: (zdroj: championat.ru): "Bol to pre nás prvý ostrý test na MS, zápas bol od tých predošlých odlišný. Musíme si ho pozrieť na videu a odstrániť chyby, ktorých sme sa dopustili."

Online prenos: Česko - Rusko (MS v hokeji 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
10.05.2018 o 20:15
Česko
4:3
(2:1, 1:2, 0:0, 1:0)
64' minúta
Ukončený
Rusko
Prehľad
Góly a asistencie: 15. Krejčí (Jaškin, Gudas), 19. Jaškin (Pastrňák, Krejčí), 25. Pastrňák (Krejčí), 64. Krejčí – 2. Nesterov (Barabanov, Kablukov), 21. Grigorenko (Bučnevič, Anisimov), 26. Barabanov (N. Zajcev, Šalunov). Rozhodca: Iverson (CAN), Ohlund (SWE) – Davis (USA), Vanoosten (CAN). Diváci: 12490.
Prenos
Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Českom a Ruskom. Po výhre v pomere 4:3 po predĺžení sa z dvoch bodov teší náš západný súper.

S týmto konštatovaním sa už s vami pre dnešok lúčim. Teším sa na vás opäť zajtra. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák.
Koniec zápasu.
63:23
goalČesko dalo gól!
Napokon to Česi predsa len rozhodli. Košečkin mal veľké problémy, puk nemal pod kontrolou a to využil DAVID KREJČÍ.
62:30
Polovica predĺženia už uplynula. Gól sme stále nevideli.
61:52
importantČesi sa dostali do prečíslenia troch proti jednému! Puk dostal ako na zlatom podnose Polášek, ale ten napálil puk len do hrude Košečkina.
61:30
Ani jeden z tímov zatiaľ nebezpečný nebol. Pokúšal sa o to Kaprizov, avšak po chvíli o puk prišiel. Česko sa pokúsi založiť útočnú akciu.
60:15
Predĺženie sa odohrá v atraktívnom formáte troch proti trom. Uvidíme, ktorému celku bude viac priestoru na ľade vyhovovať vo väčšej miere.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Skončila sa riadna hracia doba, ani po 60 minútach sme ale víťaza nespoznali. Po trojminútovej pauze sa tak dočkáme päťminútového predĺženia.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:41
Ešte jedno zakázané uvoľnenie Českej republiky. Posledná šanca pre Rusko rozhodnúť tento zápas v riadnej hracej dobe.
59:16
Záverečná minúta riadnej hracej doby. Nesterov posúval puk do útočného pásma, kde sa ho ale Rusi nedokázali zmocniť.
58:05
Pavel Dacjuk naháňal puk popri mantineloch, napokon sa k nemu ale nedostal. Podarilo sa to až Dadonovovi, ten sa zasa musel zaobísť bez strely.
57:30
Puk prepadol okolo Jordána do stredného pásma. Čechom sa ho následne podarilo vrátiť pred Košečkina, nič zaujímavé tam už ale nevymysleli.
56:14
Česi sa teraz poriadne hnevali na postranných arbitrov, ktorí odpískali zakázané uvoľnenie v ich neprospech. Úplne zbytočne, vhadzovať sa bude pred Davidom Rittichom.
55:16
Už plynie záverečných päť minút riadnej hracej doby. Zápas nie je stále rozhodnutý a zdobí ho obojstranne plne zaslúžená remíza.
54:51
importantDnešné stretnutie sleduje priamo v Royal Arene 12 490 divákov.
54:08
Šošnikov sa dostal na ľavej strane k puku, ktorý posúval okamžite smerom k stredovému kruhu. Tam si ho prebrali jeho spoluhráči, ktorí budú chcieť ohroziť Ritticha medzi tromu žrďami.
53:20
Česi teraz mali poriadne šťastie. Rusi zatlačili na svojho súpera a vyslali niekoľko dobrých zakončení. Ani jedno z nich si ale cestu do siete nenašlo.
52:04
importantObrovská šanca Ruska! Po krásnej kombinačnej akcii sa do zakončenia natlači Dacjuk. Skúsil to bekhendom a trafil bočnú sieť Rittichovej svätyne.
51:36
Grigorenko chcel zachytiť puk v strednom pásme, nepodarilo sa mu to. Rusi tak smerom dopredu ísť nemohli. Navyše sa pískalo o niekoľko sekúnd zakázané uvoľnenie v ich neprospech.
50:06
Medzičasom začalo plynúť záverečných 10 minút riadnej hracej doby. Pri pohľade na ukazovateľ skóre je čoraz reálnejšie, že sa v tomto zápase dočkáme aj predĺženia.
49:16
Nečasovi prihrávka absolútne nevyšla. Rusi ju zachytili a puk vytlačili aspoň do stredného pásna. Česi tak musia z útočnej tretiny vykorčuľovať.
48:21
importantVeľká šanca aj pre Česko! Švihom teraz vypálil Hronek, jeho puk presvišťal až na žrď Košečkinovej svätyne. Šťastie tak mala aj ruská reprezentácia.
47:51
Vylúčenie v tíme Rusko (Pavel Bučnevič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
47:14
importantDobrá šanca pre Rusov! Dacjuk teraz našiel pri modrej čiare Jakovleva, ktorý bez váhania vystrelil. Pred bránkou clonil Kaprizov, puk ale skončil na pozornom Rittichovi.
46:45
Rusom sa teraz absolútne nedarí. Nedokážu sa ani presunúť do útočnej tretiny, čo nie je na takýto celok rozhodne dobrá vizitka. Pomerne často sa strieda, sledujeme tak rýchlu rotáciu hráčov.
46:20
Česi zvládajú úvod oslabenia dobre a puk posielajú cez všetky čiary.
45:57
Vylúčenie v tíme Česko (Adam Polášek – 2 min., krosček).
45:35
O puk sa bojovalo za českou bránkou. Tam ho získali do svojej moci Rusi, avšak príliš dlho sa s ním v útočnom pásme neudržali.
44:30
Kombinácia Zajceva a Barabanova vyšla Rusom parádne. Chýbala tomu už len gólová bodka, ktorú si takéto akcie jednoznačne pýtajú.
43:44
Hra teraz mierne stratila na svojom tempe. Oba celky sa snažia vychádzať zo zabezpečenej defenzívy, ani jeden sa nechce púšťať do riskantných akcií.
42:57
Na opačnej strane si premiešal puk Zajcev, ktorý skúsil následne aj zakončiť. Našťastie pre Česko to nebolo nič vážne.
42:06
Andrej Nestrašil to svojou krížnou prihrávkou pred bránkovisko nemyslel vôbec zle. V tomto priestore ale chýbal niekto, kto by mohol zakončovať.
41:26
Kubalík bojoval v útočnej tretine o každý centimeter ľadu. Nemal to ale vôbec jednoduché, hokejkami proti nemu šermovali dvaja ruskí korčuliari. Tí ho napokon o puk pripravili.
40:37
Začala sa tretia tretina zápasu medzi Českom a Ruskom. Budeme zvedaví na to, či Česi opäť inkasujú v úvodnej dvojminútovky, alebo sa tomu konečne vyhnú.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina zápasu, ktorá priniesla jeden gól Česka a dva v podaní ruského výberu. To teda znamená, že je stav po 40 minútach hry nerozhodný – 3:3.

Tretia tretina sa začne približne o 21:54.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:13
Už je tu posledná minúta. Česká reprezentácia sa dostala do postavenia mimo hry.
38:30
Medzičasom hrajú Česi v plnom počte. So šťastím ustáli toto oslabenie počas vylúčenia Plekanca. Ostáva odohrať posledných 90 sekúnd druhej tretiny.
38:07
Píska sa zakázané uvoľnenie Rusov.
37:20
importantDadonov mal teraz obrovskú smolu. Rittich bol už prakticky prekonaný, českú reprezentáciu ale zachránila konštrukcia jej bránky. Stav sa nemení ani v tomto prípade.
36:39
Dobré prihrávky teraz rozdával Kaprizov. Rusi to rozohrávali väčšinou na modrú čiaru, odkiaľ tvrdo pálili. Zatiaľ sa ich pokusy neujali.
36:16
Vylúčenie v tíme Česko (Tomáš Plekanec – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).
35:30
importantObrovský tlak ruskej reprezentácie. Tá teraz zapojila do útočnej akcie všetkých päť korčuliarov. Výsledkom bolo tvrdé zakončenie, ale len do plexiskla.
34:55
Kiselevič sa tesne pred bránkoviskom dostal k puku. Našťastie pre Česko ho mal ďaleko od tela a zakončovať tak nemohol. V opačnom prípade by mal Rittich veľké problémy.
33:29
Martin Nečas prebral puk v strednom pásme a posunul ho do útočnej tretiny Česka. Tam ale náš západný sused nekombinoval vôbec ideálne, skončilo sa to bez strely.
32:20
Bučnevič vyslal strieľanú prihrávku, ktorá, našťastie pre český výber, adresáta nenašla. Pokračujeme tak za vyrovnaného stavu.
31:42
importantPeknou individuálnou akciou sa teraz prezentoval Dacjuk. Ten sa preštrikoval českou defenzívou pred bránkovisko, kde chcel ešte prihrávať do strany. Nevyšlo mu to.
30:41
Sklenička teraz korčuľoval pokojne a vedel, prečo to robí. Jeho spoluhráči to totiž s rýchlosťou poriadne prehnali a dostali sa do postavenia mimo hry.
30:04
Nasleduje komerčná prestávka.
29:40
Medzičasom už ale Česi pokračovali s plným počtom hráčov. Rusi túto presilovku nevyužili, pokračujeme tak stále za stavu 3:3.
29:05
Ďalšie odpálenie puku.
28:40
Rusi sa nepresnou kombináciou sami vyhnali z útočnej tretiny. Šalunov už puk pred modrou čiarou zachytiť nedokázal.
27:48
importantRuská presilovková formácia sa teraz usadila v útočnej tretine, kde poriadne pohrozila Česku. Grigorenko prihrával, následná strela si cestu medzi tri žrde nenašla.
27:08
Vylúčenie v tíme Česko (Libor Šulák – 2 min., sekanie).
25:49
25:49
goalRusko dalo gól!
Máme opäť vyrovnané. Gól padol po krásnej kombinačnej akcii. Ritticha si Rusi vytiahli z bránky, ALEXANDER BARABANOV už zakončoval do prázdnej bránky. Asistencie: Nikita Zajcev, Maxim Šalunov.
25:45
Krejčí teraz nemal dostatok síl, preto s pukom v pásme súpera nepokračoval. Radšej ho nahodil na zadný mantinel a odišiel striedať. Podobne učinili aj jeho spoluhráči.
24:17
24:17
Česi opäť vyhrávajú. Všetko odštartoval Gudas, ktorý dostal puk z obrannej tretiny až do tej útočnej. Využila to nová posila nášho suseda DAVID PASTRŇÁK. Asistencia: David Krejčí.
23:36
Rusi hrajú medzičasom s piatimi hráčmi.
23:20
Teraz to Česko prehnalo s rýchlosťou. Nečas chcel s pukom pokračovať v útočnej tretine, nemohol tak ale urobiť. Po správnosti sa totiž pískalo postavenie mimo hry.
22:43
Až teraz sa Česi usadili pred Košečkinom, kde si vybojovali vhadzovanie.
22:15
importantČechom sa zatiaľ počas tejto presilovky nedarí. Práve naopak, mohli sami inkasovať. Do samostatného úniku sa totiž dostal Anisimov, ktorý zakončoval po bekhendovej kľučke. Nanešťastie pre Rusko len do Ritticha.
21:30
Vylúčenie v tíme Rusko (Dinar Chafizullin – 2 min., nedovolené bránenie).
21:00
21:00
A navyše už neplatí ani české vedenie. Prakticky identický gól, ako ten druhý český. Prihrávku od zadného mantinela teraz zúžitkoval MICHAIL GRIGORENKO. Asistencie: Pavel Bučnevič, Arťom Anisimov.
20:26
Druhú tretinu začali lepšie Česi, ktorí sa okamžite usadili pred Košečkinom. Jeho bránku ale netrafili, a tak mohol ostať ruský gólman v úvode pokojný.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Už sa počas nej neudialo nič podstatné. Rusi síce šli do vedenia hneď v druhej minúte, následne ale prišli dva české góly, ktoré znamenajú vedenie nášho západného suseda.

Druhá tretina sa začne približne o 21:02.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:45
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:39
18:39
Česi otáčajú stav a dostávajú sa do vedenia! Vývborne to teraz urobil Pastrňák, ktorý posunul puk pred bránku. DMITRIJ JAŠKIN to už mal veľmi jednoduché. Asistencie: David Pastrňák, David Krejčí.
17:40
Krásne sa teraz českou defenzívou preštrikoval Dadonov. Nanešťastie pre Rusko mu ale finálna prihrávka nevyšla, a tak posielal puk len hráčom, ktorých pred niekoľkými sekundami oklamal.
17:15
17:12
Ďalší dôležitý zákrok Ritticha. Opäť tam bol Barabanov, ktorý obkorčuľoval okolo bránky a skúsil zakončiť. Na českého gólmana bol ale prikrátky.
16:17
importantDopredu šiel Kablukov. Štvrtá ruská formácia teraz poriadne pohrozila Rittichovi, avšak našťastie pre Česko sa Barabanov z gólu nepotešil.
15:56
Rusi sa rozhodli hru upokojiť. Nesterov zaviezol puk do obranného pásma, kde ho podržal niekoľko sekúnd. Ruskí korčuliari sa medzičasom na ľade rozostavili.
14:41
14:41
Už to ale Čechom vyšlo. K puku sa dostal DAVID KREJČÍ, ktorý sa presunul medzi kruhy a rýchlym zakončením švihom nedal Košečkinovi šancu na úspešný zákrok. Asistencia: Dmitrij Jaškin, Radko Gudas.
13:30
importantObrovská šanca Čechov! Tí sa po krásnej kombinácii mohli dostať k zakončeniu. Do odkrytej časti bránky mohol zakončovať Polášek, puk ale netrafil.
12:53
Rusi sa nadýchli k tlaku, ktorý sa, našťastie pre Českú republiku, gólom neskončil.
12:01
importantObrovská šanca pre Rusko! Andronov sa dostal do samostatného úniku, ktorý ale nemal gólovú bodku. Puk totiž zasiahol Ritticha, ktorý si pripísal mimoriadne dôležitý zákrok.
11:45
Puk si vypýtal Faksa. Urobil tak ale v útočnej tretine, aj keď bol puk stále len v strednom pásme. Pískalo sa tak postavenie mimo hry.
10:51
Trjamkin skúšal prihrávku stredom poľa. Naivne si myslel, že ten puk prepadne až do ruskej útočnej tretiny, avšak to sa neudialo.
10:01
Dacjuk prehral osobný súboj o puk, čo znamenalo šancu pre Českú republikku. Strelou ju zakončil Gudas, avšak tento pokus nemohol Košečkina absolútne ohroziť.
09:24
Rusi sa v ostatných minútach vôbec nedokázali presunúť pred bránku Davida Ritticha. Česi výborne vykrývajú stredné pásmo, odkiaľ si puk utiecť nenechávajú.
08:11
Strieľal aj Jordán. Jeho pokus poriadne zadunel na zadnom mantineli. Česi sa snažia strieľať zo všetkých pozícií, zatiaľ im to tam ale nepadá.
07:38
Polášek mohol strieľať, avšak zaváhal a prespal tak ideálnu príležitosť. Ruská defenzíva sa stihla rozostaviť a letiaci puk bezpečne zastaviť.
07:08
07:08
Dopredu sa snažil prekľučkovať Sklenička. Akékoľvek vzrušenie na štadióne ale bolo zbytočné, obranca tretej českej formácie totiž stál v ofsajdovej pozícii.
06:15
O puk bojoval Tomáš Hyka. Boli proti nemu ale len dvaja Rusi, a tak to mal veľmi náročné. Navyše odišli Česi znova striedať.
05:45
Oba celky potrebovali striedať počas hry. Znamenalo to, že Chafizullin puk radšej podržal za Košečkinom a do risktantnej akcie sa nepúšťal.
04:31
Dopredu išli Česi, nedostali sa však k lepšiemu zakončeniu. Nepodarilo sa to ani Dadonovovi, ktorí si puk sebavedomo prebral a postupoval na českú bránku.
03:43
Na ľade je Nikita Nesterov, strelec zatiaľ jediného gólu, ktorý mieša puk za Košečkinom a premýšľa, čo by s ním urobil.
02:55
Červenka napádal rozohrávku Košečkina a na chvíľu sa zdalo, že puk pre Česko skutočne vybojuje. Napokon sa tak ale neudialo, Rusi budú striedať.
01:55
importantOkamžite to mohlo byť 0:2! Do veľkej šance sa totiž dostal Jevgeni Dadonov. Ten sa ale, našťastie pre český výber, gólovo neprezentoval.
01:11
01:11
A je tu prvý ruský gól. Rusi skórujú prakticky z prvej šance. Prišla tam dobrá strela, David Rittisch nemal šancu nič vidieť. Skóroval NIKITA NESTEROV. Asistencia: Alexander Barabanov, Ilja Kablukov.
00:35
To sa im ale nepodarilo. Práve naopak, útočili Česi. Tí vyslali strelu spoza kruhov, ktorú ukryl Košečkin vo svojej rukavici.
00:16
Zápas sa začal. K puku sa dostali ako prví Rusi, ktorí sa s ním pokúsia čo najrýchlejšie preniknúť pred bránku Ritticha.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.

Príspevok, ktorý zdieľa @onlajny,

Úvodné zostavy:

Česko: Rittich (Francouz) – Gudas (A), Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Jordán, Polášek – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Hyka, Faksa, Červenka (C) – Řepík, Nečas, D. Kubalík – Nestrašil, Plekanec (A), Horák – Chytil.

Rusko: Košečkin (Šestorkin) – Gavrikov, Kiselevič, Nesterov, N. Zajcev, J. Jakovlev, Chafizullin, Trjamkin – Kaprizov, Dacjuk (C), Dadonov (A) – Grigorenko, Anisimov, Bučnevič – Mamin, Andronov (A), A. Michejev – Barabanov, Kablukov, Šalunov – Šošnikov.

Rozhodca: Iverson (CAN), Ohlund (SWE) – Davis (USA), Vanoosten (CAN).

Ná záver siedmeho hracieho dňa tu máme šláger ako hrom. Hokejky si totiž skrížia výbery Česka a Ruska. My si tento zápas priblížime z kodanskej Royal Areny.

Česko je v tabuľke štvrté. Má štyri body a skóre tesne priaznivé – 10:9. Na tretie Švajčiarsko stráca päť bodov, ak chce teda pomýšľať na účasť vo štvrťfinále, potrebovalo by nutne každý bod. Aj tie zo zápasu so silným Ruskom.

Česko – Slovensko 3:2 pp
Góly a asistencie: 22. D. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (D. Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy)

Švédsko – Česko 3:2
Góly a asistencie: 5. Rakell (H. Lindholm, Janmark), 8. Janmark (Rakell), 44. Zibanejad (Rakell) – 34. Hronek (Červenka, Faksa), 56. Hyka (Faksa)

Česko – Švajčiarsko 5:4 sn
Góly a asistencie: 17. D. Kubalík (Nečas), 25. Moravčík (D. Sklenička, Hyka), 28. Jaškin (Moravčík, Nestrašil), 35. Řepík (D. Kubalík), rozh. náj. Řepík – 12. Niederreiter (Hofmann), 21. Hofmann (Andrighetto, Diaz), 23. S. Moser (Vermin, Müller), 28. Niederreiter (S. Moser, Untersander)

Nominácia Česka na majstrovstvá sveta:

Brankári: Pavel Francouz (Traktor Čeľabinsk, KHL), David Rittich (Calgary Flames, NHL), Dominik Hrachovina (Tappara Tampere, Liiga)

Obrancovia: Radko Gudas (Philadelphia Flyers, NHL), David Musil (Třinec, TELH), Michal Moravčík, David Sklenička (obaja Plzeň, TELH), Martin Pláněk (Hradec Králové, TELH), Filip Pyrochta (Liberec, TELH), Michal Jordán (Amur Chabarovsk, KHL), Adam Polášek (HK Soči, KHL)

Útočníci: Roman Červenka (Fribourg, NLA), Robin Hanzl, Andrej Nestrašil (obaja Neftechimik Nižnekamsk, KHL), Radek Faksa (Dallas Stars, NHL), Tomáš Plekanec (Toronto Maple Leafs, NHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, NLA.), Dmitrij Jaškin (St. Louis Blues, NHL), Michal Řepík (Sparta Praha, TELH), Martin Kaut (Pardubice, TELH), Roman Horák (Viťaz Podoľsk, KHL), Tomáš Hyka (Chicago Wolves, AHL), Filip Chytil (New York Rangers, NHL), Martin Nečas (Brno, TELH), Robert Kousal (Davos, NLA), David Šťastný (Zlín, TELH)

Rusko pokračuje vo svojej spanilej jazde turnajom. Len ťažko by sme v tabuľkách hľadali iný tím, ktorý by nemal inkasovaný ani jeden gól, aj keď ich sám strelil dvadsať. Podarilo sa to len Rusom, ktorí sú momentálne druhí, avšak to len preto, že má Švédsko o jeden odohraný zápas a tri body viac.

Rusko – Francúzsko 7:0
Góly a asistencie: 8. Kaprizov (Dadonov, N. Zajcev), 9. Bučnevič (Grigorenko, Nesterov), 11. Dadonov (Kaprizov, Chafizullin), 38. Kaprizov (Dacjuk, N. Zajcev), 43. Barabanov (Kiselevič, Kablukov), 45. Šalunov (Dacjuk, Chafizullin), 58. Anisimov

Rakúsko – Rusko 0:7
Góly a asistencie: 10. Grigorenko, 12. Anisimov, 14. Barabanov (A. Michejev, J. Jakovlev), 24. Grigorenko (Anisimov), 30. Kaprizov (Dacjuk, Dadonov), 38. Mamin (Kaprizov), 54. A. Michejev

Bielorusko – Rusko 0:6
Góly a asistencie: 6. Dacjuk (Dadonov), 26. Šalunov (Barabanov, Kablukov), 30. Kablukov (Barabanov, Trjamkin), 40. Dacjuk (Chafizullin, Šalunov), 46. Mamin (N. Zajcev), 48. Kaprizov (Dacjuk, Dadonov)

Nominácia Ruska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Vasilij Košečkin (Metallurg Magnitogorsk, KHL), Iľja Sorokin (CSKA Moskva, KHL), Igor Šestorkin (SKA Petrohrad, KHL)

Obrancovia: Nikita Nesterov, Bogdan Kiselevič (obaja CSKA Moskva, KHL), Nikita Zajcev (Toronto Maple Leafs, NHL), Vladislav Gavrikov, Dinar Chafizullin, Jegor Jakovlev (všetci SKA Petrohrad, KHL), Alexej Bereglazov (Metallurg Magnitogorsk, KHL), Nikita Trjamkin (Avtomobilist Jekaterinburg, KHL)

Útočníci: Pavel Dacjuk, Nikita Gusev, Alexander Barabanov, Iľja Kablukov (všetci SKA Petrohrad, KHL), Kirill Kaprizov, Michail Grigorenko, Sergei Andronov, Maxim Šalunov (všetci CSKA Moskva, KHL), Jevgenij Dadonov, Maxim Mamin (obaja Florida Panthers, NHL), Arťom Anisimov (Chicago Blackhawks, NHL), Pavel Bučnevič (New York Rangers, NHL), Nikita Šošnikov (St. Louis Blues, NHL), Alexej Byvaľcev (Amur Chabarovsk, KHL), Iľja Michejev (Avangard Omsk, KHL)

Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Česi v šlágri zdolali Rusko, v predĺžení rozhodol Pastrňák