Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: SITA)
SITA|3. apr 2018 o 20:06

Liptovský Mikuláš a Detva majú veľkú šancu udržať sa v najvyššej súťaži.

BRATISLAVA. Hokejisti Michaloviec nevyužili domáce prostredie a podľahli hráčom Liptovského Mikuláša vysoko 2:6 v utorkovom stretnutí 9. kola play out Tipsport ligy 2017/2018.

Hostia dominovali od úvodu zápasu a už v prvej tretine si vytvorili dvojgólový náskok. V ďalšom priebehu dokázali svoje vedenie zvýšiť a zaznamenali už šieste víťazstvo v play out.

V tíme Liptákov sa troma bodmi prezentovali Lukáš Žiak (2+1) a Vladimír Vybiral (0+3).

Hokejisti Detvy podľahli na vlastnom ľade hráčom Skalice 2:3. Záhorákov dostal do vedenia v prvej tretine útočník Roman Jurák, ale domácim sa v druhej tretine podarilo vyrovnať zásluhou Rastislava Gašpara.

Ešte pred druhou prestávkou skóroval opäť Jurák a tretí gól Skalice dosiahol v 44. minúte Martin Hujsa. Za Detvu neskôr už len skorigoval Rastislav Gašpar.

Napriek víťazstvu prišli Záhoráci o šancu zahrať si v budúcej sezóne v najvyššej súťaži.

Tipsport liga 2017/2018 - play out, 9. kolo:

Michalovce - Liptovský Mikuláš 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)

Góly: 28. Toma (Rusina), 60. Korenko (Cútt, Solomončak) - 6. Vybiral (A. Laco, B. Rapáč), 17. L. Žiak (J. Tabaček, Moravčík), 21. L. Žiak (Piatka, Vybiral), 32. J. Sukeľ (Gründling, M. Sukeľ), 49. J. Sukeľ, 51. Piatka (L. Žiak, Vybiral)

Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Kalina - Gajan st., Gavalier

Michalovce: Trenčan - Hančák, Valečko, Korenko, Meliško, Dolgoš, Rusina, Cvengroš - Banovský, Cútt, Solomončak - Mašlonka, Piatak, Brezniak - Hamráček, Toma, Mesároš - Halás, Balko, Jokeľ

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Mezovský, Nádašdi, Moravčík, J. Tabaček, Gründling, J. Nemec, Nitriansky, Pacalaj - J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška - Vybiral, Oško, L. Žiak - Lištiak, Uhrík, A. Laco - Piatka, B. Rapáč

Detva - Skalica 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 29. R. Gašpar, 54. R. Gašpar (M. Surový, Sitnikov) - 9. Jurák, 39. Jurák (Okoličány), 44. Hujsa (Vaškovič, Škápik)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: F. Fekiač (Detva) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Fridrich - Rojík, Synek, 461 divákov

Detva: Hackett - Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Sládok, F. Fekiač, Macejko, Šimon, Jendroľ - R. Gašpar, Surovka, Sitnikov - J. Milý, Matúš Chovan, Belluš - Videlka, Murček, L. Ščurko - Róth, M. Surový, J. Tibenský

Skalica: R. Petrík - Škápik, Peter Horváth, Adrián Sloboda, Mikéska, O. Janík, Kukliš, Hluch, A. Straka - Vaškovič, Hujsa, Kňazev - Kotzman, R. Jarolín, Janáč - Jurák, Schmidt, Okoličány - Dufek, Kristián Kučera, Dmitriev

Tabuľka po 9. kole play out:

KlubZápasyVýhryVýhry ppPrehry ppPrehrySkóreBody
1.L. Mikuláš9601236:1919
2.Detva9510336:2117
3.Michalovce9221425:3811
4.Skalica9201618:377

Domov»Hokej»Slovensko»Skalica prišla o šancu postúpiť do Tipsport ligy, lídrom je naďalej Liptovský Mikuláš