Kovalík prehral s Bašičom v troch setoch.

Norbert Gombos - Damir Džumhur 4:6, 1:6 (online >>)

Martin Kližan - Mirza Bašič 7:6 (5), 6:1 (online >>)

Andrej Martin, Igor Zelenay - Bašič, Tomislav Brkič 2:6, 4:6 (online >>)

Kližan - Džumhur 6:3, 7:6 (3) (online >>)

Jozef Kovalík - Bašič 6:7 (0), 6:2, 3:6 (online >>)

BRATISLAVA. Slovenskí tenisti budú hrať na jeseň iba o záchranu v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára. V dueli 2. kola totiž prehrali na antuke v bratislavskom NTC s Bosnou a Hercegovinou 2:3.

O všetkom rozhodla až záverečná dvojhra, v ktorej Jozef Kovalík prehral s bosnianskou dvojkou Mirzom Bašičom 6:7 (0), 6:2, 3:6.

Slováci budú bojovať v októbri o záchranu v druhej lige proti neúspešnému zo súboja medzi Ruskom a Bieloruskom. Bosnu a Hercegovinu čaká v septembri baráž o svetovú skupinu.

Kovalík, ktorý v záverečnom singli nahradil pôvodne nominovaného Norberta Gombosa, mal v úvode zápasu s Bašičom dvakrát brejk k dobru, keď viedol 3:1 a 4:2.

Pozrite sa, ako vyzeral zápas Kovalíka s Bašičom: fotogaléria

7.4.2018

Bosniak si však v oboch prípadoch zobral späť stratené podanie a dotiahol prvý set do tajbrejku, v ktorom Kovalíka deklasoval, keď mu nedovolil uhrať ani jedinú loptičku.

Bašič v tejto fáze zápasu skvele podával, hral agresívne od základnej čiary a na jeho konto pribúdal jeden víťazný úder za druhým.

Kovalík sa po neúspešnom tajbrejku rýchlo otriasol, v druhom sete dvakrát prelomil podanie Bašiča a vynútil si rozhodujúce dejstvo. Slovenský reprezentant sa chytil na returne, začal mať navrch pri dlhších výmenách.

Na Bašiča, ktorý na úvod sobotňajšieho programu odohral po boku Tomislava Brkiča víťaznú štvorhru, v týchto chvíľach akoby doľahla únava. Pred začiatkom tretieho setu sa však zmobilizoval, po brejku v druhom geme odskočil Kovalíkovi na 3:0 a zápas už dotiahol do úspešného konca.

Za stavu 5:3 premenil vďaka esu v poradí druhý mečbal.

Online prenos: Jozef Kovalík - Mirza Bašič (Slovensko - Bosna a Hercegovina, Davis Cup 2018)

Davis Cup 2. kolo 2018
07.04.2018 o 18:19
Kovalík
1:2
(6:7, 6:2, 3:6)
Bašič
Bosna a Hercegovina teda vyhráva túto sériu 3:2 a dostáva sa tak do baráže o svetovú skupinu! Veľká škoda že naša reprezentácia nedokázala využiť výhodu domáceho prostredia a tak si tento rok baráž o svetovú skupinu nezahráme. Oba naše body vybojoval Martin Kližan, ktorý predviedol dnes naozaj fantastický výkon. Bodovo sa však žiaľ k nemu nikto nepridal, ale v dobrom svetle sa ukázal Jozef Kovalík, ktorý mal veľmi náročnú úlohu, s ktorou sa popasoval statočne, ale Bašič napokon pretavil svoje väčšie skúsenosti. Mrzieť nás zrejme môže hlavne štvorhra, ktorú sme prehrali až veľmi laxne.

Premiéra nášho nového kapitána Dominika Hrbatého tak nedopadla najšťastnejšie, ale určite sa dajú z tejto série nájsť aj pozitíva, na ktorých treba stavať do budúcna, čakajú nás teda boje o záchranu. Do hry zasiahli všetci naši hráči, ktorí bojovali veľmi tvrdo.

S týmto konštatovaním sa teda lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Dnešným programom Davis Cupu vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu
3:6
importantGEM, SET, ZÁPAS Mirza Bašič! Bašič vytiahol eso na záver a tak v rozhodujúcom treťom sete víťazí pomerom 6:3 a posúva tak Bosnu a Hercegovinu do baráže o svetovú skupinu. Jojo dnes bojoval čo mu sily stačili, druhý set zvládol bravúrne, ale v tom rozhodujúcom sete sa mu nedarilo a tak nám neostáva nič iné, ako len súperovi pogratulovať.
15-40
importantBašič prešiel na sieť a po presnom údere získava dva mečbaly!
15-30
Znova prichádza presný úder na čiaru od Bašiča.
15-15
Náš súper však teraz poslal loptičku na milimetre presne na čiaru a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Bašič teraz zaváhal pri ľahkom údere a tak náš tenista získava fiftín.
3:5
importantNáš tenista úspešne prešiel na sieť, kde sa prezentoval presným volejom a tak znižuje na 3:5! Mirza Bašič ide podávať na víťazstvo v tomto zápase, snáď mu Jožko prerazí jeho podanie.
A-40
Bašič teraz pokazil svoj return a tak Jozef získava ďalší gembal.
40-40
Jozef sa previnil dvojchybou a tak sme opäť na zhode.
A-40
Bašič poslal loptičku do autu a Jojo tak získava gembal!
40-40
importantVýborne! Jojo túto hrozbu odvracia a dostáva tento gem do zhody.
30-40
importantMirza Bašič získava mečbal!
30-30
Bašič teraz chyboval a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.
15-30
Teraz však Bašič vytiahol presný bekhend po čiare a dostáva sa tak do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Bašič return končí v aute a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Jozefov bekhend končí v aute.
2:5
importantJe tu ďalšie eso od Bašiča a tak ide náš súper do vedenia 5:2! To znamená, že Jozef ide podávať na udržanie sa v tomto zápase. Naše nádeje na baráž sa tak vzďaľujú, ale ostáva nám ešte veriť.
15-40
Náš súper si opäť pomohol dobrým podaním a tak sa dostáva k dvom gembalom.
15-30
Bašič sa prezentuje esom a tak sa vracia späť do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
0-15
Bašič však začína ziskom fiftínu.
2:4
importantVýborne! Jožko potvrdil svoje podanie a tak znižuje na 2:4! Podstatné však teraz bude, ako bude podávať Mirza Bašič.
40-30
Táto loptička od Bašica končí v aute a tak Jozef získava gembal.
30-30
Bašič previedol na sieti presný volej a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme teda, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Chyba nášho súpera, loptičku poslal len do autu a tak Jojo znova vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Teraz však poslal loptičku len do siete a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Toto podanie zahajuje Jozef úspešne.
1:4
importantDruhé eso za sebou predviedol Bašič a tak sa po využitý gembalu dostáva v treťom sete do vedenia 4:1! Jojo teraz musí zvládnuť všetky svoje podanie a následne aj nejaké svojmu súperovi zobrať.
30-40
Bašič sa prezentuje esom a tak sa dostáva k gembalu.
30-30
Bašič napálil loptičku len do siete a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude teda nasledovať ďalej.
15-30
Loptu získava Kovalík.
0-30
Ani tento úder nášmu tenistovi nevyšiel a prehráva tak už o dve loptičky.
0-15
Bašič predviedol presný return a tak získava fiftín.
1:3
importantSuper! Jojo zvládol toto veľmi dôležité podanie a prvým gemom v treťom sete znižuje na 1:3 a stále nás tak drží v hre o baráž. Aj z tribún sa ozýva veľká podpora.
40-15
Jozef si teraz pomohol skvelým forhendom a dostáva sa tak k gembalu.
30-15
Bašičoci nevyšiel prechod na sieť a tak je tu druhý fiftín v rade pre Joja.
15-15
Následne to náš tenista odčinil víťazným úderom po čiare.
0-15
Jozef nezačína svoje podanie úspešne a po zbytočnej chybe daroval súperovi fiftín.
0:3
importantHneď prvú možnosť Bašič využíva a tak sa dostáva v rozhodujúcom treťom sete do vedenia 3:0! Nič však ešte nie je stratené, Jojo musí bojovať ďalej.
15-40
Presným úderom na čiaru si Bašič vybojoval dva gembaly.
15-30
Druhá loptička v rade pre podávajúceho hráča.
15-15
Po 15 na oboch stranách, situácia sa teraz zopakovala.
15-0
Bašič poslal svoj bekhend do tesného autu a tak tu je fiftín pre nášho tenistu.
0:2
importantPosledný brejk však Bašič využíva aj keď po chybe nášho tenistu a tak stráca hneď svoje prvé podanie v treťom sete a prehráva teda 0:2!
30-40
Aj druhý brejkbal je odvrátený, Bašič znova poslal loptičku do autu.
15-40
Bašič posiela svoj bekhend do autu, aj keď sa o tom museli viesť vážne debaty.
0-40
importantJozef poslal loptičku len do siete a tak sú tu tri brejkbaly pre Bašiča!
0-30
Ani tento úder nášmu tenistovi nevyšiel a tak Bašič získava druhý fiftín v rade.
0-15
Jojo nezačal svoje podanie úspešne a fiftín tak putuje na konto jeho súpera.
0:1
importantHneď prvú možnosť po presnom údere Bašič využíva a tak sa dostáva v rozhodujúcom treťom sete do vedenia 1:0!
15-40
Bašič získava dva gembaly.
15-30
Esom sa Bašič dostáva do vedenia o jeden fitín.
15-15
0-15
Bašič zahajuje svoje podanie úspešne a získava tak fiftín.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Mirza Bašič.
0:0
Nasleduje prestávka a výmena strán.
6:2
importantÁno! Bašič sa prezentoval iba nepresným úderom a tak Jozef využíva setbal a stáva sa víťazom druhého setu po výsledku 6:2! O celom osude tejto série teda rozhodne tretí set, v ktorom je všetko otvorené. Držme teda Jojovi palce, aby to zvládol a postúpili sme do baráže.
40-30
importantJe tu setbal pre nášho tenistu!
30-30
Ďalšia dlhá výmena plná tvrdých úderov. Jozef napokon poslal loptičku do siete a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Skvelý return od nášho tenistu a tak Jojo vyhráva o jednu loptičku.
15-15
Jojo teraz ukončil lepšie dlhú výmenu a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Bašič poslal forhend presne na čiaru a ide do vedenia o jeden fiftín.
5:2
importantBašič vytiahol presný úder na čiaru a tak sa ešte zachránil v druhom sete. Jozef Kovalík však ide za stavu 5:2 podávať na víťazstvo v druhom sete!
15-40
Mirza Bašič sa dostáva k dvom gembalom.
15-30
Tento úder už Bašičovi nevyšiel a tak to je fiftín pre Jozefa.
0-30
0-15
Začína úspešne a fiftín tak putuje na jeho konto.
5:1
importantBašič poslal svoj forhend len do autu a tak Jozef potvrdzuje získaný brejk a vyhráva tak v druhom sete 5:1! To zanemená, že Bašič ide podávať na udržanie sa v druhom sete.
A-40
Jožko si však teraz pomohol kvalitným podaním a tak získava ďalší gembal.
40-40
Bašič predviedol úspešný prechod na sieť a následne si presným bekhendom vynútil zhodu 40:40!
40-30
Loptičku však teraz Jozef poslal do autu a tak stráca prvý gembal.
40-15
importantNádhera! Bašič pokazil svoj úder, ktorý letel príliš vysoko a následne jojo vytiahol správny smeč. Sú tu dva gembaly pre nášho tenistu.
30-15
Loptu získava Bašič.
30-0
Druhá loptička v rade pre nášho tenistu, Jojo tak vyhráva pri svojom podaní o dva fiftíny.
15-0
Jožko si na úvod pomáha dobrým podaním a získava tak fiftín.
4:1
importantVýborne Jozef! Bašič pod tlakom poslal svoj bekhend len mimo vymedzený priestor a tak Jojo berie svojmu súperovi ďalšie podanie a ide do vedenia 4:1! Teraz je potrebné potvrdiť získaný brejk.
40-15
importantSkvelý return nášho tenistu a Jojo získava dva brejkbaly! Toto treba využiť.
30-15
Jojo poslal presný bekhend do opačného roho a tak náš tenista vyhráva o dva fiftíny.
15-15
Teraz však náš súper poslal loptičku len do siete a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
3:1
importantVýborné! Jozef vytiahol víťazný úder po čiare a tak potvrdzuje brejk, čím sa v druhom sete dostáva do vedenia 3:1! Jojo, len tak ďalej!
A-40
Jojo išiel dobre na sieť a presným bekhendom získava gembal.
40-40
Pokračujeme však v dlhom geme ďalej, Bašičovi nevyšiel jeho úder.
40-A
importantAni tento forhend nášmu tenistovi nevyšiel a tak tu je tretí brejkbal pre Bašiča!
40-40
Avšak, aj Jozef poslal teraz loptičku do autu, aj keď to bolo veľmi tesné a tak pokračujeme v tomto geme ďalej.
A-40
Opäť aut z rakety nášho súpera a Jojo získava ďalší gembal.
40-40
Bašič však vytiahol presný forhend a následne Jozef poslal loptičku len do siete. Sme tak späť na zhode.
A-40
Následne prichádza po Bašičovom aute gembal pre nášho tenistu.
40-40
Jojo sa teraz dobre presunul na sieť a podarilo sa mu odvrátiť aj tento brejkbal.
40-A
importantJozefovi nevyšiel jeho forhend a tak tu je ďalší brejkbal pre jeho súpera!
40-40
importantBašič poslal loptičku do autu a tak sa dostávame po pokazenom bekhende na zhodu 40:40!
30-40
importantPo ťažkej situácii poslal Jozef loptičku do siete a tak Bašič získava brejkbal!
30-30
Jožko si teraz pomohol skvelým servisom a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.
15-30
Tento úder však náš tenista poslal do autu a tak Bašič znova vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Teraz však Jozef poslal svoj bekhend presne na čiaru a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Jojo však začína svoje podanie dvojchybou.
2:1
importantBašič napálil loptičku do siete a tak Jojo využíva brejkbal, čím sa dostáva v druhom sete do vedenia 2:1 a pôjde tak podávať na potvrdenie brejku.
40-30
importantVýborne Jojo! Náš tenista skvelo returnoval a dostáva sa tak k brejkbalu.
30-30
Následne Bašič chyboval a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.
15-30
Tento úder však už nášmu tenistovi vyšiel a tak znižuje na rozdiel jednej loptičky.
0-30
Jozef posiela bekhend do autu a tak Bašič vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Bašič si na úvod pomáha kvalitným podaním.
1:1
importantHneď prvú možnosť napokon Jojo využíva a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1! Na podanie sa už pripravuje Mirza Bašič.
40-15
Jojo získava dva gembaly!
30-15
Druhá loptička v rade pre nášho tenistu a dostáva sa tak do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Teraz však náš súper chyboval a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Moje slová sa teraz len potvrdili, Bašič predviedol ďalší víťazný úder po čiare.
0:1
importantNuž a aj sa tak stáva a Bašič sa čistou hrou dostáva do vedenia 1:0 v druhom sete. Jojo musí teraz jednoznačne zabrať, pretože jeho súper hrá už vo veľkej pohode.
0-40
No a Bašič získava šancu na čistú hru.
0-30
Aj tento fiftín putuje na konto Bašiča po víťaznom údere.
0-15
Bašič zahajuje svoj servis úspešne a získava tak fiftín.
0:0
0:0
6:7
importantTajbrejk bol napokon jednoznačná záležitosť Bašiča a ten sa dostáva tak v tomto stretnutí do vedenia 1:0! Veľká škoda, pretože Jojo hral veľmi dobre a dlho to už vyzeralo, že môže prvý set aj vyhrať, ale napokon sa Bašičovi začalo výrazne dariť a v tajbrejku mu patrili všetky fiftíny. Verme však, že v druhom sete to vyznie lepšie v náš prospech.
0-6
importantBašič poslal loptičku do protipohybu nášho tenistu a získava šiesty fiftín v rade! Bosniak tak získava 6 setbalov.
0-5
Skrátená hra sa nesie v jasnej réžii Bašiča a náš súper tak smeruje za víťazstvom v prvom sete.
0-4
Aj tento úder poslal Bašič presne na čiaru a tak je v tajbrejku stále vo väčšej výhode.
0-3
Bašič zatiaľ v tajbrejku dominuje a získava tak aj tretí bod.
0-2
Druhý bod v rade pre Bašiča po presnom údere na čiaru.
0-1
Jozef si nepodržal svoje podanie tak sa Bašič dostáva k minibrejku.
6:6
Po chybe nášho tenistu a vyrovnaniu Bašiča na 6:6 o osude prvého setu rozhodne tajbrejk!
15-40
Bašič sa dostáva k dvom zachraňujúcim gembalom.
15-30
Druhá loptička v rade pre podávajúceho hráča po presnom bekhende.
15-15
Jojo však teraz poslal svoj úder len do siete a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Bašič poslal bekhend mimo vymedzený priestor a tak sa Jozef dostáva do vedenia o jednu loptičku.
6:5
importantSkvelé! Jozef čistou hrou ide v prvom sete do vedenia 6:5 a tak ide Mirza Bašič podávať na udržanie sa v prvom sete.
40-0
Jojo získava tretiu loptičku v rade a má tak šancu na čistú hru.
30-0
Jozef ide do vedenia o dve loptičky, teraz si pomohol kvalitným podaním.
15-0
Bašič poslal bekhend len do autu, fiftín ide na konto nášho tenistu.
5:5
importantBašičovi išlo veľmi dobre podanie v tomto geme a tak vyrovnáva na 5:5, čím sa teda udržal v prvom sete. V dramatickom prvom sete tak pokračujeme ďalej, na podanie pôjde náš tenista.
30-40
Treťou loptičkou v rade si Bašič vybojoval zachraňujúci gembal.
30-30
Bašič si pomohol ďalším skvelým servisom a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.
30-15
30-0
Jojo teraz dobre zabojoval a Bašič donútil k chybe! Náš tenista teda vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Bašič zahral svoj úder do autu a tak ide Jojo do vedenia o jeden fiftín.
5:4
importantBašič poslal loptičku z forhendu do autu a tak sa Jojo dostáva do vedenia 5:4 čo znamená, že Mirza Bašič pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete!
40-30
Prvú možnosť však stráca po dobrom returne súpera.
40-15
Skvelý úder nášho tenistu po čiare a Bašič poslal loptičku opäť len do siete. Jojo tak získava dva gembaly.
30-15
Bašič poslal loptičku z bekhendu len do siete a tak Jojo vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Následne však náš tenista predviedol dobrý prechod na sieť a po presnom voleji zrovnáva na 15:15.
0-15
Jojo poslal forhend do autu a tak tu je fiftín pre jeho súpera.
4:4
importantBašič vytiahol eso na záver a tak potvrdil brejk. Tým pádom je stav v prvom sete vyrovnaný 4:4 a všetko je teda stále otvorené. Na podanie teraz pôjde náš tenista.
15-40
Čistá hra to teda nebude, pretože Bašič poslal loptičku len do siete.
0-40
Následne je tu šanca na čistú hru pre tenistu z Bosny a Hercegoviny.
0-30
Jojo bekhend teraz letel veľmi vysoko a dopadol ďaleko za základnú čiaru. Bašič vyhráva o dve loptičky.
0-15
Dlhá výmena teraz vyznela lepšie pre Bašiča a tak sa dostáva do vedenia o jeden fiftín.
4:3
importantBašič po ďalšej chybe od nášho tenistu brejkbal využíva a tak znižuje na 4:3! Obaja tenisti si teda teraz berú svoje podania a tak je ešte v prvom sete všetko otvorené.
30-40
importantNáš tenista teraz zahral veľmi nedôrazný úder a tak sa Bašič dostáva k brejkbalu!
30-30
Teraz si však Jojo pomohol kvalitným podaním a je to tak po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Bašič teraz vytiahol presný úder po čiare a dostáva sa tak do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Náš tenista sa presunul na sieť a dobre reagoval na súperov forhend, ale jeho následný úder z bekhendu doputoval len do autu.
15-0
Jojo začína najlepšie ako sa len dá a to esom!
4:2
importantBašič posiela bekhend len do autu a tak Jozef berie svojmu súperovi druhé podanie a dostáva sa tak do vedenia 4:2! Jojo si tak vzal späť svoje podanie a ide podávať na potvrdenie brejku.
A-40
importantJojo získava po chybe od Bašiča, keď poslal bosniak loptičku len do siete brejkbal!
40-40
importantJe tu zhoda 40:40! Jozef vytiahol presný bekhend a tak v tejto výmene budeme pokračovať ďalej.
30-40
Bašič vytiahol ten správny forhend a tak sa dostáva ku gembalu.
30-30
A razom to je po 30 na oboch stranách. Jozef poslal loptičku len do siete a tak sme zvedaví, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Teraz však Bašič vytiahol presný úder po čiare a znižuje tak na rozdiel jedného fiftínu.
30-0
Bašičov bekhend putuje do autu a tak náš tenista vyhráva o dve loptičky.
15-0
Jojo vytiahol presný bekhend po čiare a dostáva sa tak do vedenia o jeden fiftín.
3:2
importantAni forhend teraz nevyšiel nášmu tenistovi a tak si Bašič berie svoje podanie spať a znižuje na 3:2! Mirza Bašič tak pôjde podávať na potvrdenie brejku.
15-40
importantJojovi nevyšiel prechod na sieť a loptičku poslal do autu. Bašič sa tak dostáva k dvom brejkbalom!
15-30
Bašič poslal úder z bekhendu do autu, takže to je fiftín pre nášho tenistu.
0-30
Jozef poslal svoj úder mimo vymedzený priestor a tak Bašič vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Škoda. Opäť tu bola dlhá výmena, Jozef to mal dobre nabehnuté na volej, jeho úder však napokon končí len v sieti.
3:1
importantKrásna výmena, ktorá končí v prospech nášho tenistu! Jojo zvládol túto dlhú výmenu bravúrne a po presnom bekhende využíva brejkbal a dostáva sa v prvom sete do vedenia 3:1!
40-15
Prvú možnosť napokon Jozef nevyužíva, loptičku zahral len do autu.
40-0
importantTri brejkbaly pre nášho tenistu! Aj tento úder poslal Bašič len do siete a dostáva sa tak do komplikovanej situácie.
30-0
Jojo dobre zahral tento úder a donútil súpera chybovať. Bašič poslal loptičku do siete a tak náš tenista vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Bašičovi nevyšiel úvod podania a tak sa do vedenia o jeden fiftín dostáva náš tenista.
2:1
importantVýborne! Jojo sa prezentuje čistou hrou a dostáva sa tak v druhom sete do vedenia 2:1! Náš tenista zatiaľ pôsobí veľmi sebavedomo, ale čaká ho veľmi náročné stretnutie.
40-0
Bašič napálil loptičku do siete a Jozef má tak šancu na čistú hru.
30-0
Jojo si teraz pomohol kvalitným podaním a dostáva sa do vedenia o dve loptičky.
15-0
Tento bekhend Bašič skončil v tesnom aute a tak to je fiftín pre nášho tenistu.
1:1
importantBašič ukončil túto výmenu priamym bodom z podania a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1! Svoje úvodné podania si tak obaja tenisti podržali.
15-40
Následne sa Bašič dostáva k dvom gembalom.
15-30
Jojo posiela svoj bekhend do autu a tak tu je druhá loptička v rade pre podávajúceho hráča.
15-15
Bašič si však následne pomohol kvalitným podaním a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Fiftín pre nášho tenistu, Bašič poslal svoj forhend len do autu.
1:0
importantBašič posiela loptičku do autu a tak sa Jojo dostáva do vedenia 1:0! Mirza Bašič odohral dnes aj štvorhru a tak sa na ňom môže prejaviť aj únava, ale to je len v rovine teórie.
40-15
Jozef sa prezentoval presným úderom z forhendu a tak sa dostáva k dvom gembalom.
30-15
Náš tenista umiestnil loptičku presne na čiaru a tak sa vracia späť do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Tento úder však už nášmu tenistovi nevyšiel a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Jozef zahajuje svoje podanie úspešne a získava tak fiftín na svoje konto.
0:0
Rozhodujúce stretnutie sa už čoskoro začne, ako prvý začne na podaní Jozef Kovalík.
Jozef Kovalík a aj Mirza Bašič sú už na kurte a venujú sa svojej rozcvičke. Do rozhodujúceho zápasu našej reprezentácie tak nehrajúci kapitán Dominik Hrbatý spravil zmenu, keď Norberta Gombosa nahradil Jozefom Kovalíkom. Snáď tento ťah bude správny a na konci sa budeme môcť radovať.
Dnes už do tretice vítam všetkých priaznivcov slovenského športu pri sledovaní nášho textového prenosu, tentoraz však už želám príjemný podvečer! V bratislavskom NTC sa rozhodne o priamom postupujúcom do baráže o svetovú skupinu Davis Cupu. Stav série medzi Slovenskom a Bosnou a Hercegovinou je 2:2 a tak o všetkom rozhodne stretnutie medzi Jozefom Kovalíkom a Mirzom Bašičom. Hrá sa teda o veľa a obaja tenisti majú pred sebou veľmi náročnú úlohu. Držme teda Jozefovi palce aby túto náročnú úlohu zvládol!

Aj pri sledovaní tohto prenosu vám želá príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
importantV našom tíme došlo k zmene! Norberta Gombosa nahradí Jozef Kovalík!
importantVýborná správa! Martin Kližan po fantastickom výkone a víťazstve 2:0 na sety nad Damirom Džumhurom vyrovnal stav série na 2:2 a tak stretnutie medzi Norbertom Gombosom a Mirzom Bašičom rozhodne o postupujúcom do baráže o svetovú skupinu! Stretnutie sa začne približne o 18:10.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Norbert Gombos a Mirza Bašič. Zápas je predbežne naplánovaný na 17:00.

V nasledujúcich dvoch dňoch pokračujú boje v Davis Cupe. Našu reprezentáciu čaká súboj proti Bosne a Hercegovine v rámci 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny. Všetky stretnutia sa odohrajú na slovenskej pôde, konkrétne na antuke pod zatiahnutou strechou bratislavského NTC.

Po prvom hracom dni je stav série medzi Slovenskom a Bosnou a Hercegovinou 1:1! Prvý bod pre Bosnu a Hercegoviny vybojoval najprv Damir Džumhur, keď zdolal Norberta Gombosa 2:0 na sety po hrách 6:4 a 6:1. Na predbežných 1:1 však dokázal v nasledujúcom zápase vyrovnať Martin Kližan, keď zdolal Mirzu Bašiča 2:0 na sety po hrách 7:6 a 6:1.

Dnešný program zahajuje štvorhra, v ktorej proti sebe nastúpia dvojice Andrej Martin a Igor Zelenay a Mirza Bašič a Tomislav Brkic.

Po tejto štvorhre uvidíme súboj Martin Kližana a Damir Džumhur , ktorí zvládli svoje prvé súboje a vybojovali pre svoje celky po jednom bode. Toto stretnutie teda veľa napovie, ako sa bude séria ďalej vyvíjať, môže to byť po štvorhre aj zlomové stretnutie.

Je však ešte teraz ťažko polemizovať, treba si počkať, ako dopadne už spomínaná štvorhra a aj súboj tímových jednotiek. Možno sa už toto stretnutie ani neodohrá, ale je ešte veľmi predčasne o tom hovoriť.

Zápas vám z pozície komentátora tohto prenosu sprostredkuje Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Tenis»Davis Cup»Kovalík rozhodujúci duel nezvládol, Slovensko bude hrať o záchranu