Barcelona senzačne končí, Liverpool vyhral aj v odvete

Liverpool vyhral aj v odvete a hladko postúpil do semifinále Ligy majstrov.
Liverpool vyhral aj v odvete a hladko postúpil do semifinále Ligy majstrov. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|10. apr 2018 o 00:00

Do semifinále postúpili Liverpool a AS Rím.

MANCHESTER. Futbalisti AS Rím a FC Liverpool postúpili do semifinále Ligy majstrov 2017/2018.

Rimania v utorok vo štvrťfinálovej odvete doma zdolali FC Barcelonu 3:0 a idú ďalej vďaka gólu z ihriska súpera, keď v Katalánsku prehrali 1:4. FC Liverpool vyhral na pôde Manchestru City 2:1 a potvrdil domácu výhru 3:0.

Tréner Citizens Pep Guardiola postavil do odvety ofenzívnu zostavu so želaním, streliť gól čo najskôr. To sa jeho zverencom podarilo už v tretej minúte, keď Gabriel Jesus zužitkoval skvelú prihrávku Sterlinga z pravej strany.

Pozrite si priebeh zápasu Manchestru City s Liverpoolom: fotogaléria

11.4.2018

Nesprávne rozhodnutie rozhodcu

Domáci diktovali tempo hry počas celého prvého polčasu, ale k zvýšeniu skóre mali blízko až v jeho závere. V 41. minúte opečiatkoval ľavú žrď Bernardo Silva a o pár sekúnd dokonca poslal loptu do siete Sane.

Gól však rozhodca Lahoz neuznal pre ofsajd, no ten nebol, pretože k Sanemu sa lopta odrazila od hosťujúceho obrancu Milnera.

Čo si o verdikte myslí tréner Guardiola, si Lahoz vypočul dostatočne nahlas a asi aj vulgárnejším slovníkom, pretože kouča domácich vykázal po polčase na tribúnu.

Ten musel odtiaľ prehltnúť vyrovnanie hostí, ktoré prišlo v 56. minúte. Mohamed Salah priblížil Liverpool k postupu.

Ten definitívne potvrdil v 77. minúte Firmino, ktorý využil hrúbku Otamendiho a milimetrovou strelou prekonal Edersona.

Rím šokoval Barcelonu

Rýchly gól padol aj v Ríme a rovnako urobil radosť domácim. V 6. minúte si na kolmú prihrávku z polovice ihriska nabehol Edin Džeko, a hoci mal po oboch stranách obrancov, podarilo sa mu prekonať ter Stegena.

Hostia sa potom snažili držať loptu pod kontrolou, no AS bol nebezpečnejší. V 30. minúte mal ďalšiu šancu český útočník Patrik Schick, po jeho zakončení hlavou letela lopta tesne vedľa.

Pozrite sa, ako vyzerala radosť AS Rímu z postupu a smútok šokovanej Barcelony: fotogaléria

11.4.2018

Rimania pokračovali v aktivite aj v druhom polčase, a po ďalšej kolmici na Džeka v 58. minúte zahrávali pokutový kop. Bosnianskeho útočníka totiž v šestnástke nedovolene stiahol k zemi Pique.

Loptu si na biely bod postavil Daniele De Rossi a zvýšil na 2:0. Domáci mali na dosah tretí postupový gól a urputne o neho bojovali.

V 80. minúte ešte ter Stegen zázračne vyrazil strelu El Shaarawyho, no o dve minúty nestačil na hlavičku Konstantinosa Manolasa.

Tá napokon rozhodla o šokujúcom vyradení Kataláncov, ktorí tak vypadli z hry o ich šiesty titul európskeho šampióna v klubovej histórii.

Štvorica semifinalistov sa skompletizuje v stredu po súbojoch Bayern Mníchov - FC Sevilla a Real Madrid - Juventus Turín, prvé súboje o postup do finále sú na programe 24. a 25. apríla.

Odvety štvrťfinále LM 2017/2018:

AS Rím - FC Barcelona 3:0 (1:0)

Góly: 6. Džeko, 58. De Rossi (z 11 m), 82. Manolas, rozhodoval: Turpin (Fr.), ŽK: Fazio, Jesus - Pique, Messi, Suarez

/prvý zápas: 1:4, do semifinále postúpil AS Rím/

AS Rím: Alisson - Manolas, Fazio, Juan Jesus - Florenzi, Nainggolan (77. El Shaarawy), De Rossi, Strootman, Kolarov - Džeko, Schick (72. Ünder)

FC Barcelona: ter Stegen - Semedo (84. Dembelé), Pique, Umtiti, Alba - Roberto, Rakitič, Busquets (85. Alcacer), Iniesta (81. Gomes) - Messi, L. Suarez

Manchester City - FC Liverpool 1:2 (1:0)

Góly: 3. Jesus - 56. Salah, 77. Firmino, rozhodoval: Lahoz (Šp.), ŽK: Ederson, B. Silva - Mane, Alexander- Arnold, Firmino, van Dijk

/prvý zápas: 0:3, do semifinále postúpil FC Liverpool/

Manchester City: Ederson - Walker, Otamendi, Laporte - Fernandinho - B. Silva (74. Gündogan), De Bruyne, D. Silva (66. Agüero) - Sterling, Jesus, Sane

FC Liverpool: Karius - Alexander-Arnold (81. Clyne), Lovren, van Dijk, Robertson - Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Milner - Salah (89. Ings), Firmino (81. Klavan), Mane

Online prenos: Manchester City - FC Liverpool (Liga majstrov 2017/2018, štvrťfinále, odveta)

Liga majstrov Štvrťfinále 2017/2018
10.04.2018 o 20:45
Manchester City
1:2
(1:0, 0:2)
90+2 minúta
Liverpool
Góly: 3. Jesus – 56. M. Salah, 77. Firmino. ŽK: 14. Ederson (MAC), 30. B. Silva (MAC) – 15. Mané (LIV), 29. Alexander-Arnold (LIV), 34. Firmino (LIV), 66. V. van Dijk (LIV). Rozhodca: Mateu Lahoz – Cebrián Devís, del Palomar.
S konštatovaním, že do semifinále Ligy majstrov po celkom skóre 1:5 postupuje Liverpool sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia.
90+2
90+1
Karius dlhým výkopom posiela loptu na polovicu domáceho tímu.
90
Máme tu koniec riadneho hracieho času, v druhom polčase sa budú nadstavovať minimálne 2 minúty.
89
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Mohamed Salah, prichádza Danny Ings.
88
Blíži sa nám úplný záver zápasu, domáci sa stále snažia niečo v útoku vymyslieť.
87
Po ďalšom centri Manchestru mierne nedorozumenie v obrane hostí. Klavan si nerozumel s Kariusom, no brankára Liverpoolu napokon loptu stiahol do svojej náruče.
86
Ďalšia útočná akcia domácich, Liverpool je však už vo vlastnej šestnástke stiahnutý s ôsmimi hráčmi.
85
Do konca riadneho hracieho času ostáva menej ako päť minút, Manchester City stále prehráva s Liverpoolom 1:2. Isté však je, že o dnešnom zápase a najmä o výkone rozhodcov sa bude ešte dlho rozprávať.
84
Čas už hrá jasne v prospech hostí, i keď je jasné, že o osude dnešného zápasu je rozhodnuté.
82
Manchester ešte skúša v ofenzíve niečo vymyslieť, je to však už doslova zúfalá snaha.
81
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Trent Alexander-Arnold, prichádza Nathaniel Clyne.
81
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Roberto Firmino, prichádza Ragnar Klavan.
80
Sané v ďalšom postavení mimo hru.
79
Ďalšia strela domácich zblokovaná obranou Liverpoolu. Tá dnes zastavila veľké množstvo domácich streleckých pokusov a do veľkej miery pomohla Kariusovi.
78
Fanúšikovia Liverpoolu už oslavujú postup svojho tímu, tréner Klopp chystá prvé dnešné striedanie.
77
77
goalLiverpool dal gól! A je definitívne po akýchkoľvek šanciach domáceho tímu! ROBERTO FIRMINO využil chybu Otamendiho, vletel do šestnástky domáceho tímu, prízemnou strelou trafil ľavú tyč Edersonovej bránky a od nej putovala lopta do siete.
75
Ďalší rohový kop Saného, ďalšia pomerne ľahká lopta pre obranu Liverpoolu.
74
changeStriedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Bernardo Silva, prichádza Ilkay Gündoğan.
74
Opticky to vyzerá, že Manchester City sa ešte nadychuje k záverečnému tlaku.
73
Nuž a Sané sa znovu ocitol v postavení mimo hru. Pep Gaurdiola posiela ďalšiu sms správu na striedačku svojho tímu, do hry príde Gündoğan.
72
Aktuálne držanie lopty 61% – 39%.
71
Ďalší rohový kop domácich zatočil do pokutového územia Sané, no obrana hostí s týmto pokusom nemala žiadne problémy.
70
Do konca prvého polčasu ostáva menej ako 20 minút, stav máme stále 1:1 a to hovorí jasne v prospech Liverpoolu.
68
Sané skončil na trávniku a jeden z hráčov Liverpoolu na neho nepríjemne došliapol. Nuž, toto muselo útočníka domáceho tímu veľmi bolieť.
68
Nuž a po ňom lopta končí znovu v náruči Kariusa.
67
Sergio Agüero skúsil strelu špičkou kopačky, lopta však bola tečovaná a domáci tak získavajú ďalší rohový kop.
66
changeStriedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza David Silva, prichádza Sergio Agüero.
66
yellowCardŽltú kartu dostáva Virgil van Dijk (Liverpool FC).
65
importantMohamed Salah sa dostal do dobrej pozície na pravej strane, hľadal ešte prihrávkou spoluhráča v šestnástke domáceho tímu, no to sa mu nepodarilo.
65
Ďalšia útočná aktivita domáceho tímu, Sané je však znovu v postavení mimo hru.
64
Lenže lopta po rohovom kope Manchestru City končí v náruči Kariusa, ktorý výborne čítal hru.
63
Sané sa snažil pretancovať okolo Alexandra-Arnolda, čo sa mu však nepodarilo. Získal však pre svoj tím aspoň rohový kop.
62
Pokutové územie Liverpoolu je doslova zabetónované, domáci majú obrovský problém dostať sa do vápna hostí.
61
Pep Gaurdiola pomocou vysielačky komunikuje s lavičkou svojho tímu, uvidíme aké zmeny vymyslí španielsky stratég v službách anglického tímu.
60
Máme za sebou hodinu hry a na Etihad Stadium je stav 1:1.
59
Z anglickej ligy vieme, že pre domácich ani toto nie je úplne neriešiteľný stav zápasu, je však pomerne nepravdepodobné, že by Liverpool za 30 minút inkasoval štyri góly.
58
Liverpool v týchto minútach kontroluje priebeh hry.
57
Nuž, gól Salaha musel poriadne otriasť tímom domácich, ktorí pôsobia veľmi nervózne, miestami až frustrovane.
56
56
goalLiverpool dal gól! Mané sa s loptu doslova prebil pred Edersona, ktorý jeho strelu ešte vyrazil, no k nej sa následne dostal topkanonier MOHAMED SALAH, ktorý si ju ešte potiahol doľava a následne pohodlne vyrovnal na 1:1!
55
Máme za sebou 10 minút druhého polčasu, a zatiaľ to veru na ofenzívnu smršť Manchestru nevyzerá.
55
Alexander-Arnold sa predral do šestnástky po pravej strane, výborný obranný zákrok však predviedol Sané. Následne sa domácim črtala možnosť na rýchly protiútok, no ten im nevyšiel vôbec podľa ich predstáv.
54
Karius prihrávkou dostal Lovrena do nepríjemnej pozície, Chorvát v službách Liverpoolu to však napokon s vypätím síl zvládol.
53
V druhom polčase je však Manchester akoby mierne zakríknutý, Liverpool má loptu vo svojej moci oveľa častejšie než v polčase prvom.
52
Oba tímy mali už po prvom polčase nabehaných viac než 56 kilometrov, Liverpool dokonca takmer 58 kilometrov. Uvidíme, ktorí hráči si dlhšie udržia potrebnú rýchlosť a aktivitu.
50
Bernardo Silva našiel dlhým centrom hlavu Saného, ktorý sa snažil vrátiť loptu od ohňa pred Kariusa, no to sa mu napokon nepodarilo.
49
Dlhý nákop za obranu hostí, Sané ale Kariusa nedokázal ohroziť.
48
Úvod druhého polčasu patrí možno trošku prekvapujúco futbalistom Liverpoolu, prihrávka Mohameda Salaha pri šestnástke domáceho tímu však nebola presná a dopredu ide Manchester City.
47
Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.
46
importantAktuálna informácia hovorí, že Pep Gaurdiola bol hlavným rozhodcom Mateu Lahozom vykázaný na tribúnu. Dôvodom sú protesty trénera domáceho tímu po skončení prvého polčasu.
46
Výkop druhého polčasu v prospech futbalistov Liverpoolu.
46
Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase máme teda stav 1:0. Domáci išli do vedenia v 3. minúte, kedy Kariusa prekonal Gabriel Jesus. Citizens boli v prvom polčase lepším tímom, no preťažená obrana hostí dokázala zvládnuť ich útoky. Druhý polčas sa začne približne o 21:45.
Nuž, po skončení polčasu si ešte čo to s hlavným rozhodcom chcel povedať Sané, upokojovať ho musel aj Pep Gaurdiola.
45
Prvý polčas sa skončil.
45
45
Veľká šanca aj pre hostí, Salah našiel Oxlade-Chamberlaina, ktorý však z veľkého uhla minul Edersonovu bránku.
43
43
Tak toto sú infarktové minúty pre domácich fanúšikov, ktorí neustále ženú svoj tím dopredu.
42
importantDomáci dávajú gól, lenže Sané bol v postavení mimo hru! Nuž, ale tento verdikt je viac než sporný, pretože lopta k Sanému smerovala od Milnera. Isté však je, že stav zápasu stále ostáva 1:0!
41
41
importantBernardo Silva si skvele pripravil streleckú pozíciu, nádhernou strelou však opečiatkoval len pravú tyč Kariusovej bránky!
41
Do konca prvého polčasu máme necelých 5 minút, Manchester City stále vedie nad Liverpoolom 1:0.
40
Prvý vážnejší útok hostí v dnešnom zápase, Salah však prihrávkou v šestnástke domáceho tímu spoluhráča nenašiel.
39
Bernardo Silva skúsil prekvapiť Kariusa strelou cez obrancu, Robertson však loptu tečoval na rohový kop. Nuž a z toho domáci ako už tradične nič zaujímavé nevyťažili.
37
Čas pri výbornom futbale skutočne letí, o pár minút tu máme záver prvého polčasu.
36
David Silva hľadal prihrávkou vnútri pokutového územia hostí Gabriela Jesusa, lopta však smerovala len na päty domáceho útočníka.
35
Manchester City stále útočí do plných, Liverpool je stiahnutý pred vlastnou šestnástkou takmer so všetkými hráčmi. Taký povestný Mourinhov autobus. Pomer striel je 8:0 v prospech domácich, v týchto momentoch však stále postupujú hostia z Liverpoolu.
34
yellowCardŽltú kartu dostáva Roberto Firmino (Liverpool FC).
33
33
Po dlhom čase rohový kop Liverpoolu, obrana Manchestru si s touto loptou bez väčších problémov poradila.
32
Center do šestnástky hostí, jeden z domácich hráčov končí po súboji na trávniku. Fanúšikom City sa to nepáči, pokutový kop z toho ale nebude.
31
Roberto Firmino je stiahnutý až medzi obrancami Liverpoolu, i to svedčí o fakte, že hostia sú pod obrovským tlakom.
31
Máme za sebou polhodinu dnešného zápasu, Manchester City zatiaľ vedie nad Liverpoolom 1:0.
30
yellowCardŽltú kartu dostáva Bernardo Silva (Manchester City).
30
importantDavid Silva poslal výborný center na Bernarda Silvu, ktorý však ani na dvakrát nedokázal prestreliť obrancu hostí!
29
yellowCardŽltú kartu dostáva Trent Alexander-Arnold (Liverpool FC).
28
Karius tentoraz rozohral nakrátko, obrana Liverpoolu si tak môže znovu aspoň na pár sekúnd vydýchnuť.
27
De Bruyne skúsil strelu na bránku Kariusa. Smer mala lopta síce dobrý, ale chýbala jej razancia a tak ju brankár hostí bez problémov skryl do svojej náruče.
26
Rohový kop domáci zahrali vcelku dobre, vzdušný súboj Fernandinho – Lovren ale vyznel v prospech obrancu Liverpoolu.
25
Znovu v útoku domáci tím, Sané bol však napokon v postavení mimo hru.
24
Alexander-Arnold sa dlhou loptou snažil naštartovať Maného, lenže Ederson výborne čítal hru a stihol loptu skryť do svojich rukavíc.
23
Hráči v belasých dresoch domáceho tímu kombinujú v strede poľa, Liverpool má však v týchto chvíľach výborne zoradené defenzívne bloky.
22
David Silva zahrával ďalší rohový kop, Sané bol však výborne pokrytý obranou hosťujúceho tímu.
21
Karius vykopáva loptu ďaleko na polovicu Citizens a dá tak aspoň na chvíľku vydýchnuť svojej preťaženej obrane.
20
Obrovský tlak domáceho tímu, Karius si pripisuje výborný reflexívny zákrok. Ďalší center si pripisuje Sané, lenže tomu lopta zaletela úplne zlým smerom.
20
David Silva posielal dobrý center do priestoru pred Kariusovu bránku, nikto z jeho spoluhráčov však nedokázal loptu zasiahnúť.
19
Sterling znovu ťahal akciu domácich po ľavej strane, čistým obranným zákrokom ho tentoraz zastavil Alexander-Arnold.
18
Aktuálne držanie lopty 63% – 37% v prospech domáceho tímu.
17
Po rýchlej rozohrávke sa domáci dostali ku strele, Karius však mohol ostať pokojný.
16
Rýchly útok domácich po ľavej strane. Sterling končí na trávniku po zákroku Lovrena a je to zaujímavá štandardná situácia pre Citizens.
15
yellowCardŽltú kartu dostáva Sadio Mané (Liverpool FC).
14
yellowCardŽltú kartu dostáva Ederson (Manchester City).
13
Náznak rýchleho útoku hostí vyriešil Laporte. Ederson sa ale následne dostal do problémov a zrejme uvidí žltú kartu.
12
Sané našiel prihrávkou Davida Silvu, ktorý skúsil center do šestnástky hostí z ľavej strany. Táto lopta však neznamenala pre Kariusa žiadne nebezpečenstvo.
11
V obrovskom hluku na štadióne občas zanikne hvizd rozhodcu, ktorý to bude mať v dnešnom zápase nesmierne ťažké.
10
Po rohovom kope hostí, ktorý zahrali nakrátko, nasledoval center do šestnástky domáceho tímu, Ederson však nemusel zasahovať.
9
Otamendi vysvetlil Walkerovi ako strážiť Maného, výsledkom je však rohový kop v prospech hostí.
8
Hrá sa v rýchlom tempe, obom tímom ide o veľa.
7
Pep Guardiola od postrannej čiary už rozdáva pokyny svojim hráčom, vypočul ho zjavne De Bruyne, ktorý sa oprel do strely, no namieril príliš vysoko nad bránku hostí.
6
Domáci sa snažia kombinačne prelomiť po druhý raz obranu Liverpoolu, hostia sú však o poznanie koncentrovanejší ako v úvode stretnutia.
5
Liverpool v týchto momentoch kombinuje na vlastnej polovici, do hry sa zapája aj brankár Karius.
4
Tak to máme úvod ako hrom, domácim sa splnilo to, čo si najviac želali pred začiatkom zápasu – vsietiť čo najskôr prvý gól.
3
3
goalManchester City dal gól! Obrovská obranná chyba Liverpoolu hneď na začiatku zápasu. Sterling výbornou prihrávkou z pravej strany našiel úplne voľného JESUSA, ktorý prekonal bezmocného Kariusa v bránke hostí.
2
Sám faulovaný De Bruyne loptu dobre zatočil, obrana Liverpoolu si však bez väčších problémov poradila.
1
Hneď v úvode majú domáci výhodu štandardnej situácie po faule Maného na De Bruyneho.
1
Úvodný výkop zápasu v prospech Citizens.
1
Na štadióne Manchestru City vládne už pred zápasom fantastická atmosféra. Uvidíme, či dnes domácim pomôže k zvratu vo vývoji dvojzápasu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Barcelona senzačne končí, Liverpool vyhral aj v odvete