Trenčín odmietol dať titul Banskej Bystrici na domácom ľade

Gólová radosť hráčov Trenčína v piatom zápase finále playoff Tipsport Ligy.
Gólová radosť hráčov Trenčína v piatom zápase finále playoff Tipsport Ligy. (Autor: TASR/Henrich Mišovič)
Sportnet|20. apr 2018 o 00:00

Dukla nastrieľala v piatom zápase finálovej série obhajcovi titulu šesť gólov.

Tipsport liga 2017/2018 - finále play off:

Trenčín - Banská Bystrica 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

/stav série: 2:3/

Góly: 1. Bezúch (Radivojevič, Sojčík), 8. Ölvecký (Hecl, Starosta), 13. Bezúch, 30. O. Mikula (Romančík, T. Varga), 44. O. Mikula (Dlouhý), 58. Radivojevič (Ölvecký)

Rozhodovali: Baluška, Štefík - Šefčík, J. Tvrdoň, vylúčení: 13:10, navyše: Holenda, Radivojevič obaja 10 minút za hrubosť - Brejčák 5+DKZ, Mihálik, Skalický obaja 10 minút za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0,, 6150 divákov (vypredané)

Trenčín: Hiadlovský - Starosta, Bačik, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, Hecl, L. Romančík - Bezúch, Sojčík, Radivojevič - Marcel Hossa, Ölvecký, Sádecký - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - J. Švec, J. Pardavý ml, D. Hudec

Banská Bystrica: J. Lukáš (13. Lasilla) - Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, J. Brejčák - Bortňák, Hrnka, Lamper - Hohmann, T. Surový, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Gabor, Češík, Brittain

Piaty zápas finále play-off Tipsport ligy obrazom.: fotogaléria

21.4.2018

TRENČÍN.. Finálová séria play off slovenskej hokejovej súťaže Tipsport liga 2017/2018 pokračuje, o majstrovi sa nerozhodlo ani v piatok na ľade Dukly Trenčín, kde domáci porazili Banskú Bystricu jednoznačne 6:0.

Upravili stav finálovej série na 2:3 a vynútili si šiesty zápas, ktorý sa uskutoční v nedeľu v Banskej Bystrici o 18. hodine.

Trenčania sa pokúšajú o malý zázrak - otočiť sériu z 0:3 na zápasy. V play off sa im to už dvakrát podarilo, raz proti Slovanu Bratislava a raz proti Martinu.

Žiadny iný tím na Slovensku sa tým pýšiť nemôže. Ak by sa im to podarilo aj tentoraz, získali by titul.

Gólový nástup Dukly

Na Sihoti sa od úvodného vhadzovania hral výborný hokej. Trenčania mali raketový nástup do stretnutia. Už pri prvom striedaní Radivojevičovu strelu dorazil do siete pozorný Bezúch.

Bystričania nezostali zaskočení. Prakticky okamžite po Asselinovej prihrávke z rohu klziska mohol vyrovnať Skalický. V 8. minúte dostal od Hecla prihrávku spoza bránky medzi kruhy Ölvecký a nezaváhal.

Neplánovaná prestávku kvôli slnku

Prvá presilovka Banskobystričanov priniesla dve veľké príležitostí hostí, no Bartánus ani Hohmann nedokázali puk prepasírovať do domácej siete. V 13. min prerušil zápas kuriózny moment, keď brankárovi Lukášovi svietilo do očí slnko a niekoľko minút sa nehralo.

Neplánovaná prestávka prospela domácim. V 13. minúte využil chybu "baranov" Bezúch a v samostatnom nájazde nezaváhal.

Úvod druhej tretiny patril hosťom. Vytvorili si tlak a hoci vážne šance neprichádzali, gól visel vo vzduchu. Padnúť napokon aj mohol do bránky hostí, keď sa v oslabení vymanila zo zovretia dvojica Trenčanov, ale Cebákov blafák Lassilu neprekvapil.

Štvrtý výbuch domácich tribún prišiel v polovici zápasu, keď strelou pod hornú žŕdku nedal gólmanovi žiadnu šancu.

Od 31. minúty mali Trenčania príležitosť pridať ďalší gól. Päťminútovú presilovku umocnili ešte dve minúty pre Hrnku, ale presilovú hru Dukla využiť nedokázala.

Pozorná defenzíva a ďalšie góly

V záverečnej tretine sa "vojaci" zamerali najmä na pozornú defenzívu a vyrážali do nebezpečných kontier. Jednu z nich sa v 44. minúte podarilo využiť Mikulovi, keď prekorčuľoval obrancu a popod chránič Lassilu poslal puk do hosťujúcej siete piatykrát.

V 51. minúte bol Mikula blízko hetriku. Po prihrávke Vargu nechal vyniknúť gólmana. V 58. minúte pridal gólovú bodku za zápasom kapitán Radivojevič, keď v presilovke na dvakrát prepasíroval puk do siete. Trenčín znížil stav finálovej série na 2:3.

Hlasy:

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Odohrali sme najslabší duel v play-off. Veľa vecí nám v tomto zápase nešlo. Niektoré veci sme zvládli lepšie na začiatku série, teraz je lepší Trenčín. Je to play-off. Je jedno, či dostanete šesť gólov alebo osem, vždy je to prehra. Finále je motivácia sama o sebe. Hráme predsa o titul, tam už hráčov netreba motivovať. Teraz ideme domov, rozoberieme si niektoré veci, ktoré nám momentálne nejdú a pripravíme sa na ďalšie stretnutie.“

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne. Naše víťazstvo je úplne zaslúžené. Samozrejme, lepší úvod zápasu nás teší, ale v play-off treba vydržať hrať celý zápas. V tomto súboji sa presadili všetky päťky, gólovo i herne, čo ma teší. Banskej Bystrici sme to teraz skomplikovali.“

Online prenos: Trenčín - Banská Bystrica (hokej, Tipsport liga 2017/2018, finále play off, 5. zápas)

Kaufland play-off Tipsport ligy Finále 2017/2018
20.04.2018 o 18:00
Trenčín
6:0
(3:0, 1:0, 2:0)
60' minúta
B. Bystrica
Góly a asistencie: 1. Bezúch (Radivojevič, Sojčík), 8. Ölvecký (Hecl, Starosta), 13. Bezúch, 30. Mikula (Romančík, Varga), 44. Mikula (Dlouhý), 58. Radivojevič (Ölvecký). Rozhodca: Baluška, Štefík – Šefčík, J.Tvrdoň. Diváci: 6150 (Vypredané).
Videli sme ďaľší zaujímavý zápas, v ktorom hokejovo dominovala na ľade domáca Dukla, hostia sa počas celého duelu nedostali príliš do zápasu, v závere sa snažili aspoň dohrávaním súbojov rozhodiť domáci tím, z čoho vyplynuli aj záverečné šarvátky. V nedeľu pod Urpínom sa teda bude hrať za stavu 3:2 pre Bystricu.
59:30
Cebákov pokus v presilovke zachytil Lassila do lapačky.
58:10
Pokračovalo sa v hre 4 na3, keďže rozdielový trest dostal bystrický hráč, Hossa mal šancu pred bránkou, ale tečom netrafil presne.
57:42
Ľad je už uprataný, rozhodcovia ešte napĺňajú trestné lavice, bitkári ale už sú v sprchách. Bude ešte aj počas posledných dvoch minút zrejme riadne "veselo".
57:42
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Radivojevič – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Holenda – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ölvecký – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Faille – 2+2 min, napadnutie).
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Mihálik – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Skalický – 2 min., hrubosť).
57:42
importantIhneď po góle prišli ďaľšie unfair zákroky od Bystričanov, čo už domáci nenechali bez odozvy a strhli sa bitky pri mantineli. Z domácej strany Radivojevič, Ölvecký a aj Holenda, zo strany hostí Faille, Mihálik aj Skalický. Všetci nejaké tie údery rozdali aj prijali, rozhodcovia budú ešte riešiť, ako rozdelia tresty.
57:42
57:42
goalTrenčín dal gól!
Hostia už v závere myslia viac na bitky a provokácie ako obranu, BRANKO RADIVOJEVIČ im ušiel a na dvakrát prekonal brankára Lassilu.
Asistencia: Peter Ölvecký
57:12
Dukla hrá presilovku 4 na 3, ale Sádeckého obrancovia pred bránkou odstavili.
56:28
Dnes ostal Andre Deveaux na tribúne, čo už tréneri Dukly možno aj ľutujú. Dnešný záver je presne pre neho.
56:28
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gelinas – 2 min., sekanie).
56:28
Gelinas trafil mimo puku Šveca, po signalizovaní vylúčenia, sa tvrdo obul do ležiaceho hráča a aj do rozhodcu Balušku, ten si nechal nadávať a hráčovi hostí nedal vyšší trest.
56:13
Dvakrát posielali Bystričania puk na bránku, po druhej strele sa pred bránkou snažil dôrazne o dorážku Hrnka, po následnej šarvátke bol vylúčený.
56:13
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Hrnka – 2 min., sekanie).
55:58
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Cebák – 2 min., držanie).
55:58
Lamper sa šikovne vyhol trom napádajúcim hráčom, štvrtý ho dostal k zemi a pôjde na trestnú lavicu.
54:24
Po vyhratom vhadzovaní strieľal spoza hráčov Ďatelinka, domáci brankár puk chytil do lapačky.
54:19
Cebák dlhou prihrávkou hľadal Šveca, ten však nezachytil prihrávku – zakázané uvoľnenie.
53:54
Po prechode do útočného pásma nastrelil Brittain puk z ľavého krídla na bránku, Hiadlovský ho stlmil na hrudi.
51:51
Ďatelinka posunul po modrej Pretnarovi, ten prudko vypálil, ale domáci brankár mal čistý výhľad, takže mal uľahčený zákrok. Dnes dokážu obrancovia čistiť priestor pred Hiadlovským, silná zbraň Bystričanov – tienenie a teče, teda nemá úspech.
50:48
importantMikula krôčik od hetriku. Varga mu prihral pred bránku, kde bol síce Mikula tiesnený, ale k teču sa dostal, puk však dokázal Lassila pokryť.
49:17
Štadiónom obieha mexická vlna, na ľade už o výsledku rozhodnuté, posledné minúty budú zrejme už len o domácej snahe ešte potešiť divákov a hosťujúcej dať nejaký odkaz pred nasledujúcim zápasom.
48:04
Oba tímy v plnom počte.
46:55
Gaborova strela od modrej prešla až k bráne, ale domáci gólman bol pripravený.
46:36
Surový napriahol spoza kruhov, vystrelil síce pohotovo ihneď po prihrávke, ale Hiadlovský mal dobrý výhľad a puk zachytil.
46:02
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Mikula – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., sekanie).
45:14
Oba tímy už v plnom počte.
43:33
43:33
Pri hre 4 na 4 unikol hosťujúcim hráčom ONDREJ MIKULA a hoci ho jeden z obrancov pri zakončení trochu tiesnil, puk z jeho hokejky prešiel cez brankára Lassilu.
Asistencie: Radek Dlouhý
43:11
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bačík – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bortňák – 2 min., hrubosť).
43:06
Sádecký sa dostal s pukom od mantinelu, skúsil nájsť priestor medzi Lassilom a hornou žŕdkou, ale trafil len rameno bystrického brankára.
40:46
Kubkovo nahodenie tečoval pred bránkou Bartánus, ale domáci brankár za seba puk nepustil.
40:27
importantPretnar nahodil puk na bránku, tam ho dolovali a snažili sa dostať do bránky Bortňák, Gabor aj Češík, bola z toho riadna trma vrma, ale Hiadlovský s obrancami situáciu ustál.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme nevideli obrodenie Bystričanov, naopak Dukla pridala ešte štvrtý gól. Je na najlepšej ceste znížiť stav série na 2:3. Podarí sa Baranom v tretej tretine zápas zdramatizovať?
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:21
Češík forčekoval Bačíka pri rozohrávke, trenčiansky obranca vyhodil puk len na striedačku, takže buly pred Hiadlovským.
38:55
importantMikula výbornou prihrávkou vysunul Vargu na útočnú modrú, ten si posunul puk do jazdy a mieril sám na bránu, ale vynikajúco zrýchlil Kubka a tesne pred zakončením mu čisto odobral puk.
38:03
importantMenší tlak Bystričanov, ale Asselinovi vypichol puk na modrej Radivojevič a Dukla sa dostala do prečíslenia 3 na 2, Sojčík si nakorčuľoval pre puk a spomedzi kruhov strieľal, Lassila dobre zmenšil strelecký uhol a puk zachytil.
35:58
Hostia v plnom počte.
35:20
Baranom sa podarilo dostať hru do stredného pásma.
35:12
Už pri hre 5 na 4 sa dostal na pravom kruhu k zakončeniu Hossa, ale neprekonal dobre postaveného Lassilu.
34:48
Dlhý zámok Dukly v útočnom pásme, ale neujali sa dve strely Radivojeviča, ani dorážky Vargu.
33:09
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Hrnka – 2 min., hákovanie).
33:09
Radivojevičov pokus bol zblokovaný, následne pískaný faul hostí, nasledovať bude dvojminútová presilovka Dukly o dvoch hráčov.
32:30
Lassila prikryl puk pred dobiedzajúcim Sojčíkom, následne ohlásená reklamná pauza, hoci nebýva zvykom, aby počas rozbehnutej presilovky bola takáto prestávka.
31:55
Varga dostal puk medzi kruhy, pálil pohotovo, ale nevyšlo mu to podľa predstáv.
30:56
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brejčák – 5 min., sekanie + osobný trest do konca zápasu, sekanie).
30:56
importantPrečíslenie 2 na 1 pre Duklu, Radivojevič sa rozhodol zakončiť, ale neprekonal Lassilu. Následne Brejčák úplne zbytočne domáceho kapitána fauloval, rozhodca ho posiela do kabín.
30:28
Bartánus nahadzoval puk pred bránku, kde však Hrnku nepustili Trenčania do dorážky.
30:00
Vypredaný trenčiansky štadión oslavuje, z kocky hecuje divákov Marián Gáborík, ktorý pred finále natočil motivačné videá.
29:40
29:40
Ďaľší gól po vyhratom vhadzovaní, na pravom kruhu sa dostal k puku ONDREJ MIKULA a namieril presne pod hornú žŕdku.
Asistencie: Ladislav Romančík, Tibor Varga
28:16
Mihálikov zblokovaný puk sa odrazil k Asselinovi na pravý kruh, ten zakončoval do protipohybu brankára, ale tesne vedľa brány.
28:01
Bystričania natlačení pred bránou, Mihálik pálil spoza kruhov, ale Hiadlovský dokázal udržať puk v zornom poli a zasiahnuť.
27:20
Tesne po naskočení z trestnej lavice mohol ísť Radivojevič do brejku 2 na 1, ale čiarový rozhodca signalizoval, že Sojčík mu vletel do pásma skôr – ofsajd.
27:09
Domáci v plnom počte.
27:02
Pretnar nachádzal prihrávkou Failleho, v poslednej chvíli hokejkou zmaril nádej hostí Bohunický.
26:36
Sojčík vyhral buly takým spôsobom, že vyhodil puk z vlastnej tretiny.
26:16
importantHostia v presilovke veľmi lajdácky striedali a nechali dvoch hráčov Dukly ísť na jediného obrancu, Frühauf prihral voľnému Cebákovi, ale ten blafákom Lassilu neprekonal.
25:27
Hiadlovský zachytil lapačkou strelu Bartánusa od modrej čiary.
25:09
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Starosta – 2 min., hákovanie).
25:09
Faille nabral obrovskú rýchlosť v strednom pásme, potom sa prešmykol pomedzi obrancov, Starosta zatiahol ručnú brzdu.
24:55
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Radivojevič – 2 min., hákovanie).
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brittain – 2 min., napadnutie).
24:55
Brittain mieril sám na brankára, bol faulovaný, v páde ešte naschvál vrazil do Hiadlovského, strhla sa z toho pri bránke mela. Bystričan teda pokazil možnosť pre hostí hrať presilovku.
23:20
Bystričania zvýšili útočnú snahu, Dukla sa najmä bráni, keďže má striedačku ďalej, často hráči hrajú dlhšie striedania.
22:25
Hostia vyhrali buly, Asselinov pokus od modrej ale Hiadlovský za seba nepustil.
22:19
Zatiaľ prestriedal len jeden hráč, keď už sa zdalo, že Hossa to upokojí, ušiel mu puk na ďaľší icing. Tréner Oremus radšej zobral oddychový čas.
21:53
Dve zakázané uvoľnenia v krátkom slede urobila druhá lajna Dukly, hráči to riadne rozdýchavajú.
20:32
Najprv sa pustili dopredu Bystričania, Skalický však pokus nedostal cez brániaceho hráča. Radivojevičov pokus na druhej strane takisto zblokovaný.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Videli sme prvú tretinu, ktorá bola dosť podobná tej z minulého stretnutia. Trenčania začali útočnou snahou, ktorú korunovali tromi gólmi a opäť vyhnali brankára Lukáša na striedačku.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:30
Ďatelinka tvrdo zložil k zemi Sádeckého, ale ten sa otriasol a pokračuje v hre.
18:45
Skalického koncovka z pravého kruhu nedokázala nájsť medzeru v postavení Hiadlovského.
17:21
17:00
Kostrbatá presilovka hostí, jedine Asselinova strela od modrej bola trochu nebezpečná, inak Dukla bráni tak, že nepúšťa súpera do tlaku.
15:21
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Starosta – 2 min., sekanie).
15:21
Starosta zastavil prienik bystrického hráča seknutím po hokejke, presilovka pre hostí.
15:04
Gabor a Brittain pritvrdili, obaja riadne pripreli hráčov Dukly v súbojoch.
12:28
importantRovnako ako v minulom zápase, za stavu 3:0 pre Duklu, strieda Lukáša v bránke Bystrice Teemu Lassila.
12:28
12:28
JURAJ BEZÚCH ušiel hosťujúcim hráčom po tom, ako bola zblokovaná jedna z bystrických striel, išiel sám na gólmana, rozhýbal ho a po blafáku na forhend skóroval.
12:13
Zdá sa, že je všetko v poriadku, brankár Lukáš dal signál rozhodcom a ide sa na to. Vhadzovať sa bude pred Valentom.
12:13
Rozhodca Baluška prišiel spolu s brankárom skontrolovať situáciu, už len kúsok a slnko bude mimo zorného poľa Jana Lukáša. Hráči oboch tímov zatiaľ korčuľujú a udržiavajú sa v prevádzkovej teplote.
12:13
Teraz kuriózny moment. Zapadajúce slnko svieti pomedzi tribúny rovno na brankára hostí, kapitán Surový to signalizoval rozhodcom a zrejme sa bude chvíľu čakať, kým sa slnko "neumúdri".
11:50
Hossa hľadal pred bránkou Sádeckého, ten bol pri zakončení tiesnený obrancom. Stratil pri tom rukavicu a signalizoval faul, ale rozhodca bol blízko a bol iného názoru.
11:26
Bezúch zabrzdil s pukom v útočnej tretine, počkal si na Starostu, ktorý nakorčuľoval z druhej vlny, trenčiansky obranca potom prudko, ale nepresne vypálil z pravého kruhu.
10:52
10:15
importantDobrá presilovka Baranov, šance mali Bartánus aj Hohmann, najmä pri koncovke druhého menovaného hráča to pred bránkou Dukly horelo, ale Trenčania sa ubránili.
08:52
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Holenda – 2 min., podrazenie).
08:52
Rozhodca Baluška teraz urobil neuveriteľnú chybu. Holendu, ktorý zavážal puk do pásma, vylúčil za podrazenie Asselina, ktorý ho chcel atakovať. Možno sa to skúsenému rozhodcovi stalo aj preto, že pískal z veľkej diaľky.
08:14
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Starosta – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Lamper – 2 min., hrubosť).
08:14
Po prerušení hry strkanica za bránkou, vylučuje sa na oboch stranách a pokračovať sa bude 4 na 4.
08:07
Po oddychovom čase sa hostia dokázali pozrieť aj dopredu, nahodenie z pravého krídla im vybojovalo buly v trenčianskom pásme.
07:35
07:35
V samom závere presilovky Lukáš dobre zasiahol po strele Starostu, Dukla sa udržala v útočnom pásme, kde sa potom dobre zorientoval Hecl, predložil puk medzi kruhy, kde bol sám PETER ÖLVECKÝ a trafil presne.
Asistencie: Marek Hecl, Tomáš Starosta
07:27
07:12
Druhú časť presilovky Bystričania bránia dobre, Lukáš musel zasahovať len pri nahodení z uhla.
06:21
Dve strely Hossu z prvej znamenali vzrušenie v hľadisku, po prvej ešte dorážal Varga, druhá letela mimo bránku.
05:27
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gabor – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
05:27
Trenčania pri signalizovanom vylúčení hrali výhodu, nasťahovali sa do pásma, ale rana Starostu od modrej bola príliš vysoká.
04:08
Skalický ťahal ďaľšie prečíslenie hostí, zakončoval z uhla len do pripraveného brankára Dukly. Na druhej strane to skúsil z pravého krídla Varga spoza beka, no aj brankár Lukáš bol na svojom mieste.
03:36
Bystričania vyhrali buly v útočnom pásme, ale pri strele Delisleho obrancovia dobre vyčistili výhľad Hiadlovskému, tak mal uľahčenú prácu.
03:30
Prečíslenie hostí 2 na 1, Hohmann zakončoval z ľavého kruhu, obranca mu v poslednej chvíli vložil hokejku do strely a puk letel nad ochranné plexisklo.
02:28
importantPrvý trenčiansky útok sa dostal do pásma, puk sa odrazil medzi kruhy k Sojčíkovi, ten ale mieril privysoko.
02:06
Brejčák zahral vysokou hokejkou, hra sa teda opäť sťahuje pred bystrického brankára.
01:16
Asselin posielal puk pred bránku,kde ho dočahoval Skalický, ale nedokázal nasmerovať na Hiadlovského.
00:22
00:22
Opäť Trenčania vyhrali vhadzovanie v útočnej tretine, Radivojevičovu strelu vyrazil Lukáš medzi kruhy, kde bol nikým nepokrytý JURAJ BEZÚCH a dopravil puk do bránky.
Asistencie: Branko Radivojevič, Peter Sojčík
00:19
Po vyhratom vhadzovaní pálil Radivojevič, zblokovaný puk sa odratil od zadného mantinelu, potom ho Lukáš pri žrdke prikryl.
00:15
Bezúch z uhla skúšal nachytať Lukáša, ten sa aj otáčal, či za neho puk neprešiel, ale mal šťastie a odrazil sa pred bránkovisko.
00:01
Vo finále sa osvedčila od druhého zápasu rozhodcovská dvojica Baluška a Štefík. Na čiarach dnes budú asistovať Šefčík a Tvrdoň.
Zranenie ani dnes nepustilo do bránky trenčiansku jednotku – Michala Valenta. Chytať tak bude, rovnako ako v oboch bystrických stretnutiach, Tomáš Hiadlovský. Do obrany sa po jednozápasovej pauze vracia Frühauf, do hry je pripravený aj Starosta, ktorý štvrtý duel nedohral. V útokoch nastali zmeny, chýba Deveaux, ako trinásty je pripravený Švec.
Bystričania dnes nastúpia v zmenenej zostave. Chýba Bubela, do prvej formácie sa posunul namiesto Surového Lamper, kapitán nahradí v druhej chýbajúceho Bubelu. Tretí útok trénera Országha je bez zmien, do štvrtého sa posunul z pozície trinásteho forwarda Gabor a pripravený dnes bude Kabáč.

Dukla Trenčín: Hiadlovský – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Sádecký, Ölvecký, Hossa – T.Varga, R.Dlouhý, O.Mikula – D.Hudec, Pardavý, J.Švec – Hecl

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Gelinas, J.Brejčák – Bortňák, Hrnka, Lamper – Hohmann, Surový, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Brittain – Kabáč

Rozhodca: Baluška, Štefík – Šefčík, J.Tvrdoň.
Prvé tri finálové zápasy vyhrala Banská Bystrica a vo štvrtom tak mala doma možnosť získať titul. Nepodarilo sa jej to, trenčianska aktivita v prvej tretine priniesla tri góly v Lukášovej sieti a prvýkrát sa vo finále postavil do bránky Teemu Lassila. Gól už nedostal, snaha Baranov priniesla len zníženie trenčianskeho náskoku. Ďalšiu možnosť na ukončenie série tak ma Bystrica dnes, domáci hokejisti ale budú chcieť opäť cestovať pod Urpín na šiesty zápas.

Fakty finálových zápasov:

1.zapas

HK Dukla Trenčín – HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:4 pp (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)
Góly: 16. Sojčík (Radivojevič, Mikula), 50. Radivojevič (Starosta, Mikula), 59. Starosta (Radivojevič) – 8. Gelinas (Asselin, Faille), 38. Faille (Gelinas, Hrnka), 53. Asselin (Brejčák, Češík), 66. Gelinas (Lamper). Rozhodovali: Stano, Kubuš – Výleta, Šefčík, vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Deveaux 10 + DKZ za nešportové správanie, Hossa 5 + DKZ napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 6150 divákov.
/stav série 0:1/

Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bezúch, Sádecký, Marcel Hossa – Varga, Dlouhý, Mikula – Hudec, Švec, Deveaux – Gašparovič

Ban. Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Gelinas, Gabor, Brejčák – Hrnka, Surový, Lamper – Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Bortňák, Češík, Brittain

2.zapas

HK Dukla Trenčín – HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:4 pp a sn (1:1, 1:0, 1:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 5. Varga (Hossa, Sádecký), 32. Sojčík (Varga, Dlouhý), 57. Dlouhý (Mikula, Varga) – 16. Bartánus (Bubela), 48. Hohmann (Bartánus), 49. Faille (Asselin, Gélinas), rozhodujúci nájazd Asselin. Rozhodovali: Baluška, Štefík – J. Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 6150 divákov (vypredané).
/stav série: 0:2/

Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bezúch, Sádecký, Marcel Hossa – T.Varga, R.Dlouhý, O.Mikula – D.Hudec, J.Švec, Deveaux – Gašparovič
Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Gelinas, Gabor, J.Brejčák – Hrnka, Surový, Lamper – Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Bortňák, Češík, Brittain

3.zapas

HC'05 iClinic B. Bystrica – Dukla Trenčín 6:1 (0:1, 2:0, 4:0)
Góly: 22. Hohmann (Bartánus, Bubela), 36. Hrnka (Faille, Asselin), 49. Bartánus (Surový, Hohmann), 52. Asselin (Delisle, Faille), 60. Lamper z tr. strieľania, 60. Skalický – 2. Ölvecký (Bezúch). Rozhodovali Baluška, Štefík – M. Korba, Smrek, vylúčení 6:5, navyše Gašparovič 5+DKZ za pichanie, Deveaux (obaja Trenčín) 10 min za nešportové správanie, presilovky 3:1, v oslabení 2:0, 2841 divákov (vypredané). Stav série 3:0.

HC'05 iClinic B. Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Gélinas, Delisle, Brejčák – Lamper, Surový, Hrnka – Hohmann, Bubela, Bartánus – Asselin, Faille, Skalický – Brittain, Češík, Bortňák

Dukla Trenčín: Hiadlovský – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bezúch, Sádecký, Hossa – Varga, Pardavý, Mikula – Deveaux, Švec, Hudec – Gašparovič

4.zapas

HC'05 iClinic B. Bystrica – Dukla Trenčín 2:4 (0:3, 0:0, 2:1)

Góly: 46. Skalický (Asselin), 59. Češík – 5. Sádecký, 9. Bezúch (Radivojevič), 11. Hossa (Sádecký), 60. Radivojevič (Sojčík). Rozhodovali Baluška, Štefík – Výleta, P. Šefčík, vylúčení 4:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2841 divákov (vypredané).
/stav série: 3:1/

HC'05 iClinic B. Bystrica: Lukáš (11. Lassila) – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Gélinas, Delisle, Brejčák – Lamper, Surový, Hrnka – Hohmann, Bubela, Bartánus – Asselin, Faille, Skalický – Brittain, Češík, Bortňák – Gabor

Dukla Trenčín: Hiadlovský – Cebák, Starosta, Romančík, Bačík, Bohunický, Holenda, Pač – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bezúch, Sádecký, Hossa – Varga, Dlouhý, Mikula – Deveaux, Švec, Hudec – Pardavý
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Trenčín odmietol dať titul Banskej Bystrici na domácom ľade