Viktória Kužmová sa raduje z víťazstva. (Autor: TASR)

Napínavý duel musel rozhodnúť až tajbrejk tretieho setu.

Alexandra Sasnovičová - Jana Čepelová 7:6 (6), 7:5 (online >>>)

Arina Sobolenková - Viktória Kužmová 2:6, 6:2, 6:7(5) (online >>>)

Nedeľňajší program (od 11:00):

Arina Sobolenková - Anna Karolína Schmiedlová (online >>>)

Alexandra Sasnovičová - Viktória Kužmová

Vera Lapková, Lidija Morozovová - Viktória Kužmová, Jana Čepelová

MINSK. Slovenské tenistky hrajú po úvodnom dni baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie s domácim Bieloruskom 1:1.

O dôležitý vyrovnávajúci bod pre tím kapitána Mateja Liptáka sa na harde v Minsku zaslúžila slovenská dvojka Viktória Kužmová, ktorá po bojovnom výkone zdolala bieloruskú jednotku Arinu Sobolenkovú 6:2, 2:6, 7:6 (5). V tajbrejku tretieho setu otočila z 3:5.

Pozrite si momentky zo zápasu Arina Sobolenková - Viktória Kužmová: fotogaléria

21.4.2018

Kužmová predvádzala v prvom sete skvelý tenis. Od stavu 1:2 získala proti finalistke minulotýždňového antukového turnaja vo švajčiarskom Lugane päť hier za sebou a úvodné dejstvo jasne vyhrala.

Slovenka hrala rýchlo a agresívne, výborne returnovala, jej údery mali správnu dĺžku.

V druhom dejstve Sobolenková začala viac riskovať a udierať do loptičiek hneď po odskoku, čo na súperku platilo. Vďaka brejku vo štvrtom geme odskočila Kužmovej na 4:1 a vynútila si tretí set.

V jeho úvode viedla Sobolenková 2:0 a 40:15, no Kužmová vyrovnala na 2:2 a za stavu 4:4 mala k dispozícii tri brejkbaly. Nevyužila ich však a tak o všetkom musel rozhodnúť tajbrejk.

V ňom prehrávala Kužmová 3:5, no potom získala štyri body za sebou a pripísala si na konto cenný skalp.

"Očakávala som, že to bude veľmi ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. So Sobolenkovou sa dobré poznám už z juniorských čias. Vedela som, že obe budeme hrať rýchly tenis a rozhodnú úplné maličkosti," priznala Kužmová pre TASR.

"Som rada, že som náročnú koncovku zvládla a vybojovala pre Slovensko vyrovnávajúci bod. Za stavu 3:5 v tajbrejku tretieho setu som neklesala na duchu a verila som, že to ešte môžem otočiť. Sústredila som sa na svoj servis, snažila som sa kvalitne returnovať a vyšlo to. Dúfam, že stihnem dobre zregenerovať a pripraviť sa na nedeľňajší súboj so Sasnovičovou," dodala.

Online prenos: Arina Sobolenková - Viktória Kužmová (Bielorusko - Slovensko, Fed Cup 2018)

Fed Cup  2018
21.04.2018 o 14:29
Sobolenková
1:2
(2:6, 6:2, 6:7)
Kužmová
Zajtrajší program tak o všetkom rozhodne. Začne sa už o 11:00, o tomto čase je naplánované stretnutie medzi Sobolenkovou a Schmiedlovou. Po nich by sa na kurt mali dostať Sasnovičová a Kužmová a na záver stretnutia prebehne štvorhra, kde sú predbežne nominované Morozovová s Lapkovou a Čepelová s Kužmovou. Všetko s však ešte môže zmeniť.

Nás teda teraz môže tešiť, že po prvom hracom dni je stav vyrovnaný, aj keď podľa môjho názoru mala Jana Čepelová šancu v prvom zápase uhrať viacej, hlavne ju môže mrzieť zbabraný druhý set, keď vyhrávala 5:1 a napokon ho prehrala 7:5. Pozitívum je však vynikajúci výkon Viktórii Kužmovej, ktorá nás teda svojim víťazstvom stále drží v hre o svetovú skupinu.

To je už teda z dnešného programu všetko. Ďakujem vám všetkým za vašu pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok soboty. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
importantPo prvom hracom dni je tak stav medzi Bieloruskom a Slovenskom 1:1! O bod domácich sa postarala Aleksandra Sasnovičová, keď zdolala Janu Čepelovú. O náš prvý bod sa postarala mladá nádej Viktória Kužmová, po veľmi dramatickom stretnutí!
Koniec zápasu
6:7
importantGEM, SET, ZÁPAS Viktória Kužmová! Bieloruska poslal loptičku len do siete a tak Viktória vyhráva tento dramatický tretí set v tajbrejku, čím zvíťazila v tomto zápase 2:1 na sety a vybojovala tak pre Slovensko prvý bod! Naša mladá reprezentantka dnes previedla fantastický výkon a ukázala svoj veľký potenciál do budúcnosti. Zvládla náročné situácie, ukázala veľmi pevné nervy, zdravú drzosť a vďaka nej je Slovensko stále v hre o svetovú skupinu.
5-6
importantViktória Kužmová získava mečbal!
5-5
Výborný servis našej tenistky, stav je tak vyrovnaný 5:5!
5-4
importantViktória dobre prebehla na sieť a získava minibrejk! Dráma tak pokračuje ďalej.
5-3
Eso domácej reprezentantky. Pre našu hráčku tak už nastávajú komplikácie.
4-3
Ritern domácej hráčky končí v aute, ale stále prehráva naša hráčka o jeden bod.
2-0
Aj druhý bod putuje na konto našej súperky.
1-0
Bieloruska zahajuje tajbrejk úspešne.
6:6
importantVýborne! Viktória čistou hrou vyrovnáva na 6:6 a tak toto dramatické stretnutie putuje do tajbrejku. Dráma tak vrcholí, toto stretnutie je z hľadiska vývoja veľmi dôležité.
0-40
Esom získava Viktória šancu na čistú hru.
0-30
Aj tento fiftín putuje po kvalitnom podaní na konto našej tenistky.
0-15
Viktória musela ísť cez druhé podanie, čo napokon zvládla a získava fiftín.
6:5
importantTúto možnosť už domáca tenistka využíva a dostáva sa v treťom sete do vedenia 6:5! Viktória Kužmová tak musí opäť podávať na udržanie sa v tomto dôležitom zápase.
40-15
Čistá hra to po chybe domácej tenistky nebude.
40-0
Bieloruska takisto získava šancu na čistú hru.
30-0
Druhá loptička v rade pre podávajúcu hráčku.
15-0
Po dlhšej dobe vyšiel domácej tenistke úvod podania.
5:5
importantKvalitné podanie našej reprezentantky, ktorá tak čistou hrou vyrovnáva stav v rozhodujúcom treťom sete na 5:5! Veľká dráma tak pokračuje ďalej.
0-40
Bekhend domácej tenistky putuje do autu, Viktória má šancu na čistú hru.
0-30
Druhá loptička v rade pre Viktóriu.
0-15
Dobrý prechod našej tenistky na sieť, fiftín putuje na jej konto.
5:4
importantTen sa jej podarilo využiť, takže sa ujíma po veľmi náročnom geme vedenia 5:4 v rozhodujúcom treťom sete a tak Viktória Kužmová musí podávať na udržanie sa v tomto zápase!
A-40
Výborný forhend domácej tenistky, ktorá tak získava gembal.
40-40
Prichádza však eso domácej reprezentantky. Ďalšia zhoda.
40-A
importantDvojchyba od podávajúcej hráčky, Viktória získava tretí gembal v tomto geme!
40-40
Pekný úder do protipohybu od našej tenistky, je tu tak ďalšia zhoda.
A-40
Viktória posiela loptičku do siete, takže domáca tenistka získava gembal.
40-40
Teraz už domáca hráčka zvládla ísť cez druhé podanie. Vyrovnaný gem tak stále pokračuje.
40-A
importantVýborný ritern našej tenistky, Viktória získava druhý brejkbal v tomto geme!
40-40
Naša tenistka však posiela forhend len do siete a sme tak na zhode 40:40!
30-40
importantBieloruska musela ísť cez druhé podanie, čo sa jej stalo osudným a tak tu je brejkbal pre Viktóriu!
30-30
Aj Viktória napálila loptičku do siete, takže to je po 30 na oboch stranách.
15-30
Kvalitným servisom domáca hráča znižuje na rozdiel jednej loptičky.
0-30
Bieloruska posielal loptičku do siete, takže Viktória vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Forhend domácej tenistky končí v aute.
4:4
importantTeraz to však už naša reprezentantka zvládla a forhendom do protipohybu vyrovnáva na 4:4! Viktória tak predviedla pevné nervy, na podanie však ide domáca hráčka a to teraz veľa napovie.
30-40
Druhá loptička pre domácu hráčku, veľmi ľahký gem z toho napokon nebude.
15-40
Čistá hra to teda nebude, Viktória sa previnila dvojchybou.
0-40
V zápätí je tu šanca na čistú hru pre našu reprezentantku.
0-30
Viktória získava druhú loptičku za sebou.
0-15
Úvod podania naša reprezentantka už tradične zvládla.
4:3
importantRitern našej hráčky končí v aute, takže Bieloruska vyhráva v treťom sete 4:3, čo Viktóriu môže dostať pod menší tlak. Verme však, že to naša mladá nádej zvládne.
40-30
Nevynútená chyba našej reprezentantky prináša domácej hráčke gembal.
30-30
Tento úder však už Viktórii nevyšiel, takže to je po 30 na oboch stranách.
15-30
Výborný bekhend po čiare od našej reprezentantky, ktorá tak získava druhý fiftín v rade.
15-15
Teraz jej však nevyšiel forhendový úder a je to po 15 na oboch stranách.
15-0
Už aj domáca tenistka zlepšila svoje úvodné podania, fiftín putuje na jej konto.
3:3
importantVýborne! Viktória gembal využíva a tak vyrovnáva stav v treťom sete na 3:3! Naša mladá reprezentantka ukazuje pevné nervy a stále tak drží nádej Slovenska na vyrovnávajúci bod.
40-A
Druhou loptičkou v rade získava Viktória gembal.
40-40
Tie však naša reprezentantka ustála a brejkbal dokázala odvrátiť.
40-30
importantViktória čelí brejkbalu! Nevyšiel jej úder z forhendu a tak sú tu komplikácie.
30-30
Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Následne vytiahla presný úder na čiaru, takže znova vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Teraz sa však Viktória previnila dvojchybou. Po 15 na oboch stranách.
0-15
Ďalší zvládnutý úvod servisu v podaní našej hráčky.
3:2
importantBieloruska zvládla tento gem a vedie v treťom sete 3:2! Veľmi napínavé stretnutie tak pokračuje aj naďalej vo vyrovnanom tempe, ide zároveň aj o stretnutie, ktoré už veľmi napovie do ďalšieho vývoja.
40-30
Kvalitné podanie domácej reprezentantky, takže sa dostáva k zisku gembalu.
30-30
30-15
Tento úder našej reprezentantke nevyšiel, takže domáca hráčka vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Viktória posiela bekhend presne na čiaru.
15-0
Loptu získava Sobolenková.
2:2
importantAj sa tak stáva, Viktória čistou hrou potvrdila získaný brejk a vyrovnáva stav v treťom sete na 2:2! Super, začína sa teda v rozhodujúcom sete odznova.
0-40
Kužmová získava šancu na čistú hru!
0-30
Domáca hráčka si vymenila raketu, ale ani tento úder jej nevyšiel a tak Viktória vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Úvod podania naša reprezentantka zvládla.
2:1
importantViktória túto možnosť využíva, keď Sobolenková poslal loptičku do autu. Bieloruska vyhrávala v tomto geme 40:15, ale Kužmová si berie späť stratené podanie a za stavu 1:2 bude podávať na potvrdenie brejku.
40-A
importantJe tu brejkbal pre našu reprezentantku po chybe súperky!
40-40
Bieloruska nevyužíva ani druhú možnosť, dostávame sa tak na zhodu 40:40!
40-30
Viktória sa prezentovala víťazným úderom a tak prvý gembal domácej hráčky odvracia.
40-15
Dva gembaly pre podávajúcu hráčku.
30-15
Bekhend od našej reprezentantky putoval do autu, Sobolenková znova vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, úder domácej hráčky zastavila páska.
15-0
Sobolenková začína kvalitným podaním a získava tak fiftín.
2:0
importantPonúknutú možnosť Sobolenková využíva a dostáva sa tak v treťom sete do vedenia 2:0! Nič sa však ešte nedeje, Viktória musí bojovať ďalej.
40-30
importantKtoré teraz narástli, pretože Sobolenková získava brejkbal!
30-30
Po 30 na oboch stranách. Tento úder našej hráčke nevyšiel a tak sú tu menšie komplikácie.
15-30
Naša tenistka si pomohla kvalitným podaním a vracia sa tak späť do vedenia o jednu loptičku.
15-15
Jej úder však teraz zastavila páska a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Viktória zvláda úvod svojho podania a pripisuje si tak fiftín.
1:0
importantArina Sobolenková túto možnosť využíva a zvláda tak vstup do tretieho setu. Ujíma sa vedenia 1:0 a na podanie pôjde naša tenistka.
A-40
Druhým fiftínom v rade získava Sobolenková gembal.
40-40
Ten sa jej však nepodarilo využiť a tak sa dostávame na zhodu 40:40!
30-40
importantVýborný bekhend našej reprezentantky, Viktória tak získava gembal!
30-30
30-15
Sobolenková s kvalitným podaním a vyhráva tak o jednu loptičku.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Viktória zahrala svoj bekhend do autu.
0-15
Úvodný servis Sobolenkovej nevyšiel, fiftín pre našu tenistku.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Arina Sobolenková.
0:0
Nasleduje prestávka a výmena strán.
6:2
importantOpäť dvojchyba našej tenistky a tak Arina Sobolenková vyhráva druhý setom pomerom 6:2! V tomto sete sme sledovali vyrovnanú hru, aj keď tomu skóre nenasvedčuje. Potom však prišla smola na strane našej tenistky a tak Sobolenková získala veľmi dôležitý druhý set, čím vyrovnala stav tohto zápasu na 1:1! O všetkom tak bude musieť rozhodnúť tretí set.
A-40
importantĎalšia dvojchyba našej hráčky a je tu druhý setbal pre Sobolenkovú!
40-40
Sledovali sme krásnu výmenu z oboch strán, jej víťazkou sa však stala Sobolenková a tak odvracia gembal našej reprezentantky.
40-A
Po výbornom forhende získava naša tenistka zachraňujúci gembal.
40-40
Viktória však všetko odvracia esom!
A-40
importantSobolenková vytiahla presný bekhend a tak tu je setbal pre domácu hráčku!
40-40
V zápätí však prišla nevynútená chyba a tak v dôležitom geme budeme pokračovať ďalej.
30-40
Naša hráčka vytiahla veľmi kvalitné podanie a získava tak gembal.
30-30
Viktória zvláda ísť cez druhé podanie a doťahuje to na po 30 na oboch stranách.
30-15
Loptu získava Kužmová.
30-0
Dlhšiu výmenu zvládla lepšie domáca hráčka, Viktória poslal loptičku do siete.
15-0
Úvod podania našej hráčke nevyšiel, bekhend zahrala do autu.
5:2
importantAj sa tak stáva, čistou hrou Sobolenková vyhráva tento gem a tak ide do vedenia 5:2! To znamená, že Viktória Kužmová pôjde podávať na udržanie sa v druhom sete.
40-0
A prichádza šanca na čistú hru.
30-0
Druhý fiftín v rade pre podávajúcu hráčku.
15-0
Sobolenková zahajuje servis úspešne.
4:2
importantViktória si pomohla kvalitným podaním a tak znižuje stav v druhom sete na 2:4! Stále to je len o jednom brejku.
40-A
Tretí fiftín v rade pre našu reprezentantku, čo znamená zisk gembalu.
40-40
importantSobolenková nevyužíva ani druhú možnosť, pretože Viktória sa prezentovala víťazným úderom.
40-30
Úder domácej reprezentantky zastavila páska, prvý brejkbal je teda odvrátený.
40-15
importantDvojchyba od našej hráčky a tak Sobolenková získava dva brejkbaly!
30-15
Presný úder na čiaru v podaní domácej reprezentantky, ktorá tak znova vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
15-0
Kužmová posiela svoj forhend do autu, takže to je fiftín pre domácu hráčku.
4:1
importantTúto možnosť však už Sobolenková využíva a po potvrdení brejku sa tak domáca hráčka dostáva do vedenia 4:1! Uvidíme, ako sa druhý set bude ďalej vyvíjať, hra je veľmi vyrovnaná.
A-40
Aj Viktória sa previnila rovnakou chybou, takže tu je gembal pre reprezentantku Bielorusku.
40-40
Domáca hráčka poslal svoj bekhend ďaleko za základnú čiaru, je tu tak ďalšia zhoda.
A-40
Gembal pre Sobolenkovú.
40-40
Stále sa však tento gem nekončí! Sledujeme jednoznačne najvyrovnanejšiu hru tohto zápasu.
40-A
importantBrejkbal pre našu hráčku!
40-40
Ani ten sa však domácej hráčke využiť nepodarilo, Viktória zaznamenala víťazný úder po čiare.
A-40
Gembal pre domácu reprezentantku.
40-40
Viktória však posiela loptičku do siete, takže ani túto možnosť naša tenistka nevyužíva.
40-A
importantDruhá loptička v rade pre našu tenistku, Viktória získava druhý brejkbal!
40-40
Kužmová predviedla presný úder na čiaru a vo vyrovnanom geme sa tak pokračuje ďalej.
A-40
Nevynútená chyba od našej tenistky, takže Sobolenková získava gembal.
40-40
Škoda! Úder našej tenistky zastavila páska a tak v tomto geme pokračujeme ďalej.
40-A
importantA po chybe domácej hráčky prichádza brejkbal pre Viktóriu.
40-40
Výborný ritern od našej tenistky, tento gem sa tak dostáva na zhodu 40:40!
40-30
Presným podaním si Sobolenková vybojovala gembal.
30-30
15-30
0-30
Viktória vytiahla presný bekhend na čiaru a vyhráva tak o dve loptičky.
0-15
Úvod servisu jej však nevyšiel, fiftín pre našu tenistku.
3:1
importantNuž, túto možnosť už Sobolenková využíva a tak berie vôbec prvé podanie v zápase našej tenistke. Dostáva sa tak do vedenia 3:1 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.
A-40
Ďalší presných prechod Sobolenkovej na sieť a je tu brejkbal pre domácu reprezentantku.
40-40
Výborne! Aj túto hrozbu Viktória odvracia po kvalitnom údere, tento gem má teda ďalšie pokračovanie.
A-40
importantSobolenková umiestnila loptičku presne na čiaru a tak získava brejkbal!
40-40
Ani ten sa jej však nepodarilo využiť a tak stále v tomto geme pokračujeme. Pod dlhšej dobe tak sledujeme vyrovnaný priebeh hry.
40-A
Sobolenková pod tlakom poslal loptičku do siete a tak tu je ďalší gembal pre našu reprezentantku.
40-40
Ten sa však našej tenistke nepodarilo využiť, loptičku zahrala len do autu.
40-A
Štvrtý fiftín v rade a tak tu je gembal pre Viktóriu.
40-40
importantVýborne! Aj druhú hrozbu sa podarilo Viktórii odvrátiť a tak sa tento gem dostáva na zhodu 40:40.
40-30
Prvú hrozbu naša hráčka po kvalitnom podaní odvracia.
40-15
importantNepresný bekhend našej reprezentantky a tak sa Sobolenková dostáva k dvom brejkbalom!
30-15
30-0
Ďalšia nevynútená chyba od Viktórie, ktorá už prehráva pri svojom podaní o dve loptičky.
15-0
Úvod servisu našej hráčke vyšiel, fiftín pre jej súperku.
2:1
importantKvalitné podanie domácej hráčky, takže Sobolenková si aj keď s ťažkosťami podržala svoje podanie a tak sa ujíma v druhom sete vedenia 2:1!
A-40
Výhoda a gembal pre Sobolenkovú.
40-40
Jej bekhend teraz doputoval do siete a tak v tomto geme pokračuje ďalej.
30-40
importantNapokon prichádza brejkbal pre našu tenistku!
30-30
Tesný aut z bekhendu od našej tenistky. Po 30 na oboch stranách a sme tak zvedaví, čo bude v tomto geme ďalej nasledovať.
15-30
Viktória sa prezentovala víťazným úderom na čiaru a tak znova vyhráva o jednu loptičku.
15-15
Teraz si však už domáca hráčka pomohla kvalitným servisom, po 15 na oboch stranách.
0-15
Ani úvod tohto podania Sobolenkovej nevyšiel, fiftín pre našu hráčku.
1:1
importantĎalšia chyba od domácej hráčky a tak je stav v druhom sete vyrovnaný 1:1!
15-40
Sobolenkovej úder zastavila páska, Viktória sa tak dostáva k dvom gembalom.
15-30
Viktória úspešne prehodila súperku na sieti, dostáva sa tak do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Nevynútená chyba od našej tenistky, po 15 na oboch stranách.
0-15
Bieloruska poslal svoj forhend do autu, fiftín tak putuje na konto našej tenistky.
1:0
importantSobolenková si pomohla kvalitným podaním a tak sa ujíma v druhom sete vedenia 1:0!
40-30
Prichádza gembal pre podávajúcu hráčku.
30-30
Sobolenková poslal loptičku do siete, po 30 na oboch stranách.
30-15
Tento úder však už domácej hráčke vyšiel a tak sa vracia späť do vedenia o jednu loptičku.
15-15
Sobolenková poslal bekhend do autu, po 15 na oboch stranách.
15-0
Úvod podania v druhom sete Sobolenková zvládla, naša hráčka napálila loptičku do siete.
0:0
0:0
2:6
importantÁno! Viktória Kužmová zvládla dôležitú výmenu a presným bekhendom na čiaru ukončuje prvý set po 30 minútach! Veľká poklona patrí našej mladej reprezentantke, ktorá ovládla prvý set a po víťazstve 6:2 sa dostáva do vedenia 1:0! Jediné, čo sa dá našej mladej nádeji vyčítať je prvý gem, ktorý však napokon nič neznamenal.
40-A
importantSobolenková v tlaku poslal loptičku do siete, je tu tretí setbal pre našu hráčku! Do tretice všetko dobre?
40-40
Je tu však tretia dvojchyba našej reprezentantky. V tomto geme tak pokračujeme ďalej.
40-A
importantTeraz však prichádza nevynútená chyba od Sobolenkovej a tak tu je druhý setbal pre Viktóriu.
40-40
Sobolenková dobre returnovala a tak odvracia túto hrozbu. Dostávame sa tak na zhodu 40:40!
30-40
importantEsom si Viktória vybojovala setbal!
30-30
Sobolenkovej bekhend putuje mimo základnú čiaru, po 30 na oboch stranách.
30-15
Agresívna hra našej tenistky, loptička dopadla presne na čiaru.
30-0
Krásny forhend od domácej hráčky, ktorá sa tak dostáva do vedenia o dve loptičky.
15-0
V úvode podania posiela Viktória loptičku do autu.
2:5
importantSobolenková posiela loptičku do autu, takže Viktória využíva tento brejkbal a berie si svoje druhé podanie v tomto zápase. Naša reprezentantka sa tak dostáva do vedenia 5:2 a pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete!
30-40
importantA je tomu naozaj tak! Nevynútená chyba domácej hráčky prináša Viktórii brejkbal.
30-30
Po 30 na oboch stranách. Viktória tak má ďalšiu šancu zabojovať o podanie svojej súperky.
30-15
Jastrabie oko potvrdilo Sobolenkovej fiftín pri presnom forhende.
15-15
Bekhend domácej hráčky putoval do autu, po 15 na oboch stranách.
15-0
Sobolenková na úvod s kvalitným podaním a fiftín putuje na jej konto.
2:4
importantHneď prvú možnosť Viktória využíva a tak po potvrdení brejku ide do vedenia 4:2 v prvom sete. Veľmi sľubný vstup našej hráčky do tohto zápasu, ale radšej nič nezakríknime.
15-40
Presný úder našej tenistky na čiaru a tak Viktória získava dva gembaly.
15-30
Jastrabie oko potvrdilo aut z rakety domácej tenistky, Viktória teda vyhráva o jednu loptičku.
15-15
Tento bekhend však je už úspešný a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Úvod podania našej tenistke nevyšiel, loptičku zahrala len do autu.
2:3
importantVýborne! Viktória si pripisuje ďalší úspešný prechod na sieť a presným bekhendom získava podanie svojej súperky a za stavu 3:2 bude podávať na potvrdenie brejku.
40-A
importantTento prechod na sieť však naša reprezentantka zvládla a získava tak štvrtý brejkbal v zápase!
40-40
Viktórii nevyšiel pokus o skrátenú hru a tak sa dostávame na zhodu 40:40!
30-40
Sobolenková však úspešne odoláva a pripisuje si ďalšie eso.
15-40
Tento jej bekhend však doputoval len do autu. Stále má však Viktória dve šance na získanie podania domácej hráčky.
0-40
importantPresný ritern od našej tenistky a tak sa Viktória dostáva k trom brejkbalom!
0-30
Sobolenková sa dostal pod tlak a loptičku napálila len do siete. Pri svojom podaní teda prehráva o dve loptičky.
0-15
Domácej hráčke nevychádza úvod tohto servisu.
2:2
importantSobolenkovej bekhend doputoval do autu, takže Viktória Kužmová si podržala svoje druhé podanie a vyrovnáva tak stav v prvom sete na 2:2!
30-40
Po ňom však nasleduje druhá dvojchyba v tomto zápase od Viktórie.
15-40
Prvé eso našej reprezentantky v tomto zápase, dostáva sa tak k dvom gembalom.
15-30
0-30
Sobolenková posiela bekhend do autu, takže naša tenistka vyhráva pri svojom podaní o dve loptičky.
0-15
Viktória si pomohla kvalitným podaním a vybojovala tak fiftín na svoje konto.
2:1
importantVíťazný úder od domácej reprezentantky a tak si Sobolenková podržala aj svoje druhé podanie. Bieloruska ide do vedenia 2:1!
40-30
Sobolenková poslal presný úder do protipohybu a vybojovala si tak gembal.
30-30
Po 30 na oboch stranách. Ďalší nepresný úder od našej tenistky. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Viktória poslal loptičku len do siete, takže vyhráva už len o jeden fiftín.
0-30
Sobolenková poslal svoj bekhend ďaleko za základnú čiaru a pri svojom podaní prehráva o dve loptičky.
0-15
Úvod tohto servisu domácej hráčke nevyšiel a tak to je fiftín pre Viktóriu.
1:1
importantĎalší úspešný bekhend našej tenistky. Viktória dokázala otočiť stav z 0:30 a tak prvým gemom v tomto zápase vyrovnáva stav prvého setu na 1:1!
30-40
Víťazný úder od našej tenistky prináša prvý gembal v tomto zápase.
30-30
Druhý fiftín v rade pre Viktóriu, po 30 na oboch stranách.
30-15
Konečne je tu prvý fiftín pre našu reprezentantku, Sobolenková sa dopustila nevynútenej chyby.
30-0
Viktória zahrala svoj bekhend do autu a tak prehráva pri svojom podaní o dve loptičky.
15-0
Jej však úvod podania nevyšiel a tak ani teraz nezískava fiftín.
1:0
importantAj sa tak stáva, čistou hrou sa Arina Sobolenková dostáva v prvom sete do vedenia 1:0! Na podanie pôjde prvý krát Viktória Kužmová.
40-0
Sobolenková získava v úvode prvého setu šancu na čistú hru.
30-0
15-0
Úvodné prvého servisu Sobolenková zvládla a pripisuje si tak fiftín.
0:0
Obe reprezentantky sú už prítomné na kurte a venujú sa svojej rozcvičke. Ako prvá začne na podaní Arina Sobolenková. Držme teda Viktórie palce, aby toto stretnutie zvládla a vyrovnala stav na 1:1!

Aj pri sledovaní tohto online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
importantAleksandra Sasnovičová predviedla famózny obrat v druhom sete a tak sa stala víťazkou prvého zápasu a získava pre Bielorusku prvý bod! Jej súperkou napokon bola Jana Čepelová, ale pôvodne mala do zápasu nastúpiť Anna Karolína Schmiedlová, ale náš kapitán sa teda rozhodol pre zmenu.

Druhé stretnutie by podľa plánu mali zaobstarať Arina Sobolenková a Viktória Kužmová. Snáď sa teda Viktórii podarí vyrovnať stav na 1:1.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Arina Sobolenková a Viktória Kužmová. Predbežný začiatok stretnutia je naplánovaný na 13:30 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Miroslav Revaj.

Tento víkend sa bude niesť v znamení Fed Cupu. Naše reprezentantky budú bojovať v baráži o svetovú skupinu a los im vybral za súpera Bielorusko. Toto veľmi dôležité stretnutie odohráme na pôde súpera, čiže nás čaká veľmi náročná úloha.

Bielorusko sa navyše v minulom ročníku dostalo až do finále, v tomto roku však nášho súpera čakajú záchranárske práce. Náš súper je aj zároveň favoritom tohto zápolenia.

O prvý zápas sa postarajú Aleksandra Sasnovičová a Jana Čepelová.Už toto prvé stretnutie veľa napovie.

Po tomto stretnutí sa na kurt dostanú tímové dvojky, teda Arina Sobolenková a Viktória Kužmová.

Domáca tenistka sa v rebríčku WTA nachádza na 47. mieste a momentálne disponuje veľmi slušnou formou, keď sa na turnaju vo Švajčiarsku dostala až do finále. Našej tenistke patrí v rebríčku WTA až 106. pozícia, ale Viktória patrí medzi naše veľké nádeje do budúcnosti. Slušnú formu ukázala na turnaji v Istanbule, kde sa dostala do štvrťfinále.

Náš nehrajúci kapitán Matej Lipták povedal, že máme veľmi vyrovnaný tím, ktorý určite môže prekvapiť. Aj náš súper má pred našim mladým tímom rešpekt, snáď budeme mať teda dôvod na radosť.

Fed Cup dinner ⚪️⚫️⚪️⚫️#Slovakia#showyourcolors ????????

Príspevok, ktorý zdieľa Vikuš Kužmová (@vikikuzmova),

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:30.

Domov»Tenis»Billie Jean King Cup»Kužmová po veľkej dráme zdolala bieloruskú jednotku a vyrovnala na 1:1