Slovenskí hokejisti opäť zdolali Lotyšov, vyhrali už štvrtý zápas za sebou

Slovenskí hokejisti sa radujú po jednom z gólov.
Slovenskí hokejisti sa radujú po jednom z gólov. (Autor: TASR)
Sportnet|21. apr 2018 o 00:00

Slovensko vyhralo oba domáce zápasy totožným výsledkom.

Euro Hockey Challenge 2018:

Slovensko - Lotyšsko 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 9. Fehérváry (Graňák, Paulovič), 40. Hovorka (Bakoš, Čajkovský), 60. Kudrna (Hovorka), 60. Nagy (Čajkovský) - 25. Bukarts.

Rozhodovali: Kubuš, Orolin - Gajan, Smrek, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4253 divákov

Slovensko: Godla - Valach, Grman, Jánošík, Ďaloga, Trška, Čajkovský, Graňák, Fehérváry - Svitana, Buc, Bondra - Kudrna, Hovorka, Bakoš - Cingel, Šimun, Nagy - Paulovič, Krištof, Sukeľ

Lotyšsko: Gudlevskis - Balinskis, Zile, Siksna, Rubins, Salija, Galvins, Jevpalovs, Ševčenko - Redlihš, Pavlovs, Rob. Bukarts - Indrašis, Abols, Karsums - Meija, Batna, Cipulis - Razgals, Bičevskis, Krastenbergs

POPRAD. Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v šiestom zápase záverečnej prípravy pred majstrovstvami sveta nad Lotyšmi 4:1.

V 28. vzájomnom súboji sa zrodil šestnásty triumf Slovákov, Lotyši uspeli deväťkrát a tri súboje sa skončili nerozhodne.

Na zaplnenom zimnom štadióne v Poprade sa o slovenské góly postarali premiérový reprezentačný strelec Martin Fehérváry, Marek Hovorka, Andrej Kudrna a Ladislav Nagy.

Pre zverencov Craiga Ramsayho to bolo štvrté víťazstvo za sebou - v piatok v Michalovciach uspeli nad Lotyšmi rovnako 4:1, okrem toho vyhrali dvakrát v Nemecku.

Na konte majú aj dve prehry zo Švédska z úvodu prípravy.

V ďalšom týždni slovenský tím odohrá tri súboje - v stredu v Piešťanoch nastúpi proti výberu Kórejskej republiky a v piatok a sobotu v Nitre a Piešťanoch si zmeria sily s družstvom Francúzska.

Pozrite si momentky zo sobotňajšieho zápasu Slovensko - Lotyšsko: fotogaléria

22.4.2018

Hlasy po stretnutí:

Craig Ramsay, tréner SR: "Oproti piatku to bol rozdielny zápas. V prvej tretine sme hrali dobre, v druhej už nie. Súper hral tvrdo a v druhej tretine prevzal iniciatívu. V tretej časti hry sme sa zmobilizovali a dokázali sme zvíťaziť. Obaja naši brankári chytali výborne a sme z toho šťastní, zaslúžia si naše uznanie. Urobili dobrú robotu, takisto v obrane sme hrali dobre. Hráči v poli hrajú stále lepšie a lepšie, v nominácii na MS mám ešte veľa otáznikov."

Ladislav Nagy, kapitán SR, autor jedného gólu: "Dnes sme hrali dobre v prvej tretine. V tej druhej sme prestali korčuľovať, naopak, Lotyši nás začali napádať a nevedeli sme vyjsť z obranného pásma. Našťastie sme napokon uspeli. Bol to dobrý zápas.

V druhej časti hry sme boli dosť veľa vylučovaní a súper sa dostal do pohody. V šatni sme si k tomu niečo povedali a v treťom dejstve sme zase boli lepší my. Máme sa stále v čom zlepšovať.

Prvý gól v národnom tíme ma potešil, ja sa však snažím užívať si každučkú jednu sekundu v tíme. Chcem hrať svoju hru, sústredím sa na seba. Je to pre mňa skvelá šanca, že som, v obrannom páre s Dominikom Graňákom.

Martin Fehérváry, slovenský obranca

Prvé dva zápasy boli ťažké, lebo sme boli málo na ľade a prišlo veľa mladých hráčov. Teraz sa to už zlepšuje. Atmosféra na domácich zápasoch bola super. Sme radi, že v Poprade i Michalovciach bolo vypredané. Je to krása, keď hráme pred vypredaným štadiónom."

Marek Hovorka, útočník SR, autor gólu: "Dnes sme sa hýbali menej ako v piatok, bolo to viac vyrovnané ako v Michalovciach. Lotyši síce mali tlak, no my sme v druhej tretine dali gól do šatne. Šlo o nacvičený signál, ktorý si skúšame na tréningoch."

Martin Fehérváry, obranca SR, premiérový gól v reprezentácii: "Prvý gól v národnom tíme ma potešil, ja sa však snažím užívať si každučkú jednu sekundu v tíme. Chcem hrať svoju hru, sústredím sa na seba. Je to pre mňa skvelá šanca, že som, v obrannom páre s Dominikom Graňákom. Lotyši nás v Poprade hrýzli viac ako v piatok v Michalovciach, museli sme viac korčuľovať, to bol náš plán.“

Denis Godla, brankár SR: "Víťazstvá v príprave sú dobré pre tím pred MS. V prvej tretine sme hru ovládli a dali gól. V druhej časti súper vyrovnal, no nás nakopol gól do šatne. V treťom dejstve sme ich k ničomu nepustili a dotiahli to do víťazného konca."

Patrik Svitana, útočník SR: "Škoda druhej tretiny, ktorá bola poriadne rozkúskovaná. Nakopol nás gól v závere druhej tretiny. Napokon sme to zvládli."

Euro Hockey Challenge 2018 - ďalšie výsledky:

Švajčiarsko - Nórsko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly:
33. Untersander, 46. Riat, 55. Mottet

Nemecko - Francúzsko 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly:
42. a 62. Ehliz - 36. Rech

Bielorusko - Dánsko 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly:
18. Poulsen, 36. J. Jensen

Online prenos: Slovensko - Lotyšsko (Euro Hockey Challenge 2018, 2. zápas)

Euro Ice Hockey Challenge  2017/2018
21.04.2018 o 17:30
Slovensko
4:1
(1:0, 1:1, 2:0)
60' minúta
Lotyšsko
Góly a asistencie: 9. Fehérváry (Graňák, Paulovič), 40. Hovorka (Bakoš, Čajkovský), 60. Kudrna (Hovorka), 60. Nagy (Čajkovský) – 25. Bukarts. Rozhodca: Kubuš, Orolin – Gajan, Smrek. Diváci: 4 253.
Lotyšsko zvíťazilo v samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil Mikelis Redlihs. Za našich sa presadili Hovorka a Svitana. Lotyšsko v nájazdoch zvíťazilo 3:2.

To bolo na dnes všetko, ďakujeme vám za pozornosť.
V tretej tretine slovenskí hokejisti nedovolili Lotyšom, aby zdramatizovali toto stretnutie a spečatili svoje víťazstvo. Najprv sa gólom do prázdnej brány presadil Kudrna, ale to ešte nebolo všetko. Do streleckej listiny sa dve sekundy pred koncom stretnutia zapísal aj Nagy, a tak Slovensko opäť zdolalo Lotyšsko 4:1.
Následne uvidíme ešte sériu samostatných nájazdov, tak ako vo včerajšom zápase proti Michalovciam. Štadión sa už teraz baví mexickou vlnou a oslavuje ďalšiu výhru Slovenska v príprave.
59:58
goalSlovensko dalo gól!
Tak napokon vidíme ešte jeden puk v sieti lotyšského brankára! Cingel vybojoval puk pri mantineli, posunul ho Čajkovskému medzi kruhy, ktorý pred bránkou našiel LADISLAVA NAGYA a ten iba jednoducho dopravil puk do prázdnej brány!
Asistencia: Michal Čajkovský.
59:26
Slovenskí hokejisti pečatia svoje druhé víťazstvo nad Lotyšskom! Hovorkovi sa podarilo zachytiť puk na modrej čiare, poľahky ho posunul dopredu ANDREJOVI KUDRNOVI, ktorý ho pomaličky dopravil do odkrytej brány!
Asistencia: Marek Hovorka.
58:50
importantLotyšský gólman už opustil svoju bránku!
58:40
Andrej Kudrna sa zmocnil puku medzi kruhmi, mierne vykorčuľoval do lepšej pozície a okamžite strieľal. Gudlevskisa teraz podržala špička hokejky.
58:26
Krištof vyštartoval dopredu po ľavom krídle a vystrelil na bránku. Gudlevskis puk chytil a mierne s ním vykorčuľoval von z bránky. Vhadzuje sa v obrannom pásme Lotyšov, tréner Hartlex si ešte neberie oddychový čas.
57:43
Nebezpečný Balinskis si spracoval puk na ľavom kruhu a následne nasmeroval prihrávku do prázdneho priestoru pred bránkou, ale naši hráči si napokon s týmto pukom poradili.
56:23
Graňákovu delovku od modrej čiary lotyšský gólman vyrazil iba pred seba, odkiaľ sa snažili dorážať ďalší naši hráči, no neboli úspešní. Lotyši sa oslobodili.
55:48
importantKudrna perfektne prihral pred bránku Marekovi Hovorkovi, ktorý okamžite vypálil z prvej, no jeho zakončenie Gudlevskis chytil. A následne si lotyšský brankár pripísal ďalší výborný zákrok, keď zlikvidoval strelu z prvej z hokejky Kudrnu z pravého kruhu po Bakoškovej prihrávke. Gudlevskis sa teraz riadne vyznamenal.
54:57
Matej Paulovič sa z pravého kruhu predral cez Batnu, cez ktorého sa uvoľnil sťahovačkou, následne však jeho prízemné zakončenie Gudlevskis zachytil. Je však potrebné konštatovať, že našim zatiaľ táto štvorminútová presilovka veľmi nevychádza.
54:26
Naši hráči mierne podcenili Lotyšov. Do ďalšieho zakončenia spomedzi kruhov sa dostal Uvis Balinskis, ktorého pokus bol zblokovaný a skončil na ochrannej sieti.
53:44
Aj v našom oslabení sme sa však museli mať na pozore pred nebezpečným Martinsom Karsumsom, ktorý sa dostal do zakončenia spomedzi kruhov, no Godla si pripísal úspešný zákrok.
53:30
importantDnešné stretnutie sleduje 4 253 divákov, ktorí neúnavne od začiatku zápasu povzbudzujú našich hokejistov. Pred malou chvíľou počas reklamnej prestávky sme boli svedkami mexickej vlny.
53:14
Graňák posunul puk po modrej čiare Michalovi Čajkovskému, ktorý vypálil okamžite z prvej, no jeho delovka skončila na Gudlevskisovi.
52:45
Presilovka pre slovenský tím. Arturs Meija dostáva dve plus dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
52:44
Martin Fehérváry naskočil zo striedačky, spracoval si prihrávku od Nagya a následne pálil na bránku. Jeho delovka však smerovala len do brankára Gudlevskisa.
51:53
Valach s pomocou Hovorku zastavili na ľavej strane Pavlovsa, ktorý sa už predieral dopredu, no naši hráči mu nedali možnosť ukázať sa v zakončení.
50:55
Graňák vytiahol puk od zadného mantinelu a prihral ho na pravú stranu Čajkovskému, ktorý nahodil puk dopredu. V útočnom pásme už oň bojuje náš prvý útok.
49:37
Eduard Šimun šikovne tečoval Jánošíkovu strelu od modrej čiary. Puk smeroval priamo do výstroje gólmana Kristersa Gudlevskisa.
49:05
Bakošovi s Kudrnom sa črtala ideálna možnosť na prečíslenie. Naša dvojica si však veľmi nerozumela a nakoniec sa táto akcia zakončením neskončila.
48:09
Trška zrýchlil našu akciu, prihral medzi kruhy Patrikovi Svitanovi, ktorý vystrelil. Gudlevskis vyrazil strelu pred seba, kde bol aj Dávid Bondra, no dorážal opäť len do lotyšského brankára.
47:34
Bondra tečoval prihrávku Tršku smerom do útočného pásma, kde už korčuľoval Buc, no nepodarilo sa mu spracovať tento puk.
46:35
Následne sa musel mať náš gólman na pozore aj po zakončení obrancu Kristiansa Rubinsa. Godla však dokázal aj tento pokus prikryť a nasleduje komerčná prestávka.
46:16
Lotyši majú opäť dobrú pasáž v našom obrannom pásme. Od modrej čiary vypálil Edgars Siksna, no jeho pokus Godla úspešne vyrazil.
45:09
Gints Meija si spracoval puk medzi kruhmi po Cipulisovej prihrávke, ale Lotyši už nedokázali vymyslieť strelecké zakončenie.
44:21
Dávid Buc korčuľoval za nahodeným pukom, no v osobnom súboji so Siksnom neuspel. Útočné pásmo však patrí znovu nám, keďže sa Lotyši dopustili icingu.
43:27
importantPaulovič posunul puk Michalovi Krištofovi do obrovskej šance medzi kruhy. Nebola to zrovna najpresnejšia prihrávka, Krištof mal problémy so zakončením a nakoniec strieľal tesne vedľa brány!
42:22
Nagy posunul puk Šimunovi na pravé krídlo na malom priestore. Šimun následne iba nahodil puk do útočnej tretiny. Nagy sa ho snažil vybojovať, ale márne.
41:34
Nahodenie od modrej čiary z hokejky Kristiansa Rubinsa Godla pozorne videl a dokázal ho usmerniť na zadný mantinel.
41:21
Fehérvárymu teraz veľmi nevyšla prihrávka po mantineli smerom na Kudrnu, ktorý už nestihol dokorčuľovať letiaci puk a je z toho zakázané uvoľnenie.
40:36
Buc našiel prihrávkou na modrej čiare Mária Grmana, ktorý okamžite strieľal švihom, no puk smeroval vedľa lotyšskej bránky.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V prostrednej časti hry hrali naši hokejisti mierne pasívnejšie a darovali Lotyšom až tri presilovky. Práve vylúčenie Ladislava Nagya využil v 25. minúte Bukarts, ktorý vyrovnal na 1:1. Naši hráči boli aj naďalej vylučovaní, Lotyši si vypracúvali omnoho viac príležitostí než v prvej tretine, ale skórovali iba raz. Zdalo sa, že Slováci už do druhého klaksónu neskórujú, no tieto predpoklady vyvrátil Hovorka gólom zo 40. minúty. Slovensko teda po dvoch tretinách vedie nad Lotyšskom 2:1.
Tretia tretina sa začína približne o 19:22.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:16
Slovenskí hokejisti strieľajú Lotyšom gól do šatne! Bakoš potiahol akciu po ľavom krídle, prihral puk pred bránku MAREKOVI HOVORKOVI, ktorý ťuknutím do puku prekonal mierne prekvapeného Gudlevskisa!
Asistencie: Martin Bakoš, Michal Čajkovský.
38:44
Bicevskis získal puk v rohu klziska a posunul ho medzi kruhy Mikelisovi Redlihsovi, ktorý nepríjemne ohrozil našu bránku. Denis Godla však opäť bol na správnom mieste.
38:22
Fehérváryho prihrávku z obranného pásma tečoval Sukeľ iba poľahky do útočnej tretiny a je z toho zakázané uvoľnenie.
37:30
Redlihs prihral puk na modrú čiaru Guntisovi Galvinšovi, ktorý sa naozaj tvrdo oprel do puku a pálil. Strela preletela popri pravej žrdi bránky gólmana Godlu.
36:38
Slovenským hokejistom sa opäť podarilo dostať dopredu aj vo vlastnom oslabení. Nagy prihrávkou na ľavý kruh našiel Cingela, ktorý to skúsil strelou, ale Gudlevskis mal pozorne prichystaný svoj pravý betón.
36:28
Dávid Bondra zachytil puk v strednom pásme po nepresnej prihrávke Lotyšov. Vykorčuľoval smerom dopredu, ale iba poľahky nahodil na Gudlevskisa.
35:45
Náš tím bude hrať znovu v oslabení. Matúš Sukeľ je vylúčený po druhýkrát, tento raz dostáva dve minúty za hákovanie.
35:03
Grman hľadal prihrávkou pred bránku Dávida Buca. Tento nahodený puk však smeroval iba do rohu klziska. Po následnom prerušení hry nasleduje reklamná prestávka.
33:44
Nagy vysúval prihrávkou dopredu Mareka Hovorku, ktorý sa však cez lotyšského obrancu nedokázal presadiť. Následne naša formácia odišla striedať, pretože na ľade už bola veľmi dlho.
33:27
importantTréner Craig Ramsay si po zakázanom uvoľnení nášho tímu vzal oddychový čas.
32:57
Nagy sa pretláčal s pukom po ľavom krídle, no nepodarilo sa mu už dostať do streleckej príležitosti. Naši majú momentálne mierne slabú chvíľku a Lotyši sa to snažia využiť.
31:41
importantKarsums vymyslel perfektnú prihrávku od zadného mantinelu pred bránku Balinskisovi, ktorý vystrelil z prvej, no strela mu nesadla. Ak by mu sadla, mohol by z toho byť vedúci gól Lotyšov, a to rozhodne nechceme.
31:04
Miks Indrašis to vyskúšal individuálnym prienikom cez dvojicu našich obrancov. Dostal sa aj pred bránku, no tu už bol puku zbavený vďaka dobrej práci našich obrancov.
30:17
Abols si šikovne zbehol z modrej čiary pred bránku a ihneď po prihrávke Bukartsa pálil z prvej. Godla ihneď pritlačil svoje betóny k ľadu a nedovolil, aby puk prenikol cez jeho výstroj.
30:05
Po našej neúspešnej presilovke sa budeme brániť v oslabení. Matúš Sukeľ dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
29:34
Bakoš nabil na modrú čiaru Jánošíkovi, ktorému nesadla strela z prvej a dopredu sa nebezpečne vysunul Rodrigo Abols, ktorému sa podarilo vystreliť spomedzi kruhov, no našťastie náš obranca zblokoval strelu smerom na ochrannú sieť.
28:37
Následne sa to našim hráčom na druhý pokus podarilo a od modrej čiary vypálil Michal Čajkovský. Jeho delovka však letela iba na plexisklo a naši hráči sa opäť dostali von z útočného pásma.
28:18
Naši hráči trošku krkolomne vnikali do útočného pásma, čo Lotyši využili na to, aby okamžitým vypichnutím puku dostali puk von z obrannej tretiny.
27:49
Získavame prvú presilovku v zápase. Za podrazenie si odsedí dve minúty Gints Meija. Táto početná výhoda príde určite vhod, keďže Lotyši už dostávali našich hokejistov pod tlak.
27:08
Lotyši dostali našich hráčov pod tlak a vytvorili si ďalšie príležitosti. Šikovne sa medzi kruhmi otočil Martins Karsums, ktorého zakončenie z otočky Godla okamžite vyrazil betónom a dobre urobil.
26:30
Strela Marisa Bičevskisa spoza obrancu z pravého kruhu bola nepríjemne tečovaná a Denis Godla si musel dať maximálny pozor na smer strely. Napokon ju vyrazil do rohu klziska.
25:47
Mikelis Redlihs zo stredného pásma iba nahodil puk do útočnej tretiny a lotyšskí hokejisti odišli striedať.
25:24
Krištof sa zvrtol pri mantineli popri Jevpalovsovi, následne sa našim hráčom podarilo upokojiť hru v útočnom pásme.
24:24
goalLotyšsko dalo gól!
Lotyši využívajú túto početnú výhodu a strieľajú vyrovnávajúci gól! Puku sa za ľavým kruhom zmocnil ROBERTS BUKARTS, ktorý šikovnou strelou švihom do ľavého horného rohu prekonal Godlu, ktorý takmer nič nevidel.
Bez asistencie.
24:01
Martins Karsums si pripravil puk medzi kruhmi a príklepom vypálil. Jeho delovka spomedzi kruhov bola tečovaná a puk skončil v rohu klziska.
23:49
Slovensko bude hrať po druhýkrát v oslabení. Ladislav Nagy dostáva dve minúty za hákovanie.
23:28
Naši hráči vyhrali buly v útočnom pásme. Nagy posunul puk na modrú čiaru Čajkovskému, ktorého strela však bola zrazená a skončila na ochrannej sieti. Lotyši teda môžu po dvoch zakázaných uvoľneniach vystriedať.
23:08
Dávid Buc naštartoval útočnú akciu, posunul puk na pravé krídlo Patrikovi Svitanovi, ktorý si prehodil puk cez obrancu a vystrelil na bránku. Jeho strela skončila v moci brankára Gudlevskisa.
22:52
Matúš Sukeľ odstrelil puk z obranného pásma von po mantineli a za týchto okolností je to z našej strany len zakázané uvoľnenie.
22:10
Z ľavého kruhu nepríjemne nahodil puk na bránku Batna, ktorého strelu musel Godla vyraziť. V dorážkovej príležitosti bol ešte Cipulis, no puk skončil iba na našom pozornom gólmanovi.
21:41
Naši si mierne skomplikovali rozohrávku, Čajkovského prihrávka na Cingela na obrannú modrú čiaru nebola veľmi presná, puk zachytil lotyšský útočník, ale bol z toho ofsajd.
21:19
Andrej Kudrna sa natlačil dopredu po pravom krídle a preveril Gudlevskisa strelou z kruhu. Jeho pokus skončil na výstroji lotyšského gólmana.
20:32
Lotyšom sa podarilo vyhrať úvodné buly a podniknúť prvú útočnú akciu. Z ľavej strany skúšal strieľať Redlihs, ale jeho pokus letel mimo brány.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Máme za sebou úvodnú časť hry, v ktorej sa zverencom trénera Craiga Ramsayho podarilo dostať do vedenia vďaka premiérovému zásahu Fehérváryho, ktorý otvoril skóre v 9. minúte. Slovensko bolo v prvej dvadsaťminútovke na ľade lepším tímom, Lotyši pohrozili mierne iba zo svojej presilovky.
Druhá tretina sa začne približne o 18:27.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:53
Trška vysunul po ľavom krídle Eduarda Šimuna, ktorý akciu zakončil strelou z ľavého kruhu, no trafil iba priamo pravý betón gólmana Kristersa Gudlevskisa.
19:17
Jánošík sa dostal pred bránkou k odrazenému puku. Následne sa ešte z bekhendu skúšal presadiť Dávid Bondra, no už sa mu to nepodarilo.
18:45
Krištof za bránkou odovzdal puk Valachovi a oba tímy posielajú na ľad nové formácie.
17:47
Po dlhšom čase sme sa chceli presadiť pred súperovou bránkou. Graňák potiahol akciu po ľavom krídle a prihral medzi kruhy Ladislavovi Nagyovi, ktorého zakončenie skončilo na Gudlevskisovom betóne.
17:20
Oskars Batna sa šikovnou kľučkou zbavil jedného z našich obrancov a podarilo sa mu vystreliť z ľavého kruhu. Jeho pokus však skončil iba na dobre chytajúcom Godlovi.
16:49
Mikelis Redlihs to vyskúšal individuálnou akciou. Dostal sa po ľavom krídle dopredu a z kruhu vystrelil. Godla iba hokejkou jeho zakončenie ukontroloval, keďže nebolo vôbec presné.
16:12
Dávidovi Bucovi sa podarilo vybojovať puk pri zadnom mantineli a následne ho aj po mantineli poslal von z nášho obranného pásma.
15:38
Balinskis nabil za pravý kruh Miksovi Indrašisovi, ktorý vypálil ihneď z prvej, no Godlovi sa podarilo vyraziť jeho strelu mimo bránky.
14:52
Sme svedkami prvého vylúčenia v zápase a budeme sa brániť práve my. Patrik Svitana dostáva dve minúty za podrazenie.
14:14
Indrašis posunul puk prihrávkou na modrú čiaru Guntisovi Galvinšovi, ktorý to vyskúšal takou strelou švihom. Denis Godla situáciu pozorne sledoval a zachytil puk s prehľadom do lapačky.
13:18
Kristians Rubins vyskúšal streľbu z pravého kruhu, no jeho bekhendový pokus bol zblokovaný a Lotyši už útočné pásmo nezískali. Následne sa naši hráči nikam neponáhľali a iba nahodili puk do pásma.
12:45
Lotyši sa na chvíľu udomácnili v našom obrannom pásme, ale nahodený puk z hokejky Kristiansa Rubinsa skončil na ochrannej sieti a hra je prerušená.
11:57
Patrik Svitana zaviezol puk do útočného pásma po ľavom krídle a následne sa ho snažil podržať pre čerstvých hráčov z našej striedačky. Stopercentne sa mu to však nepodarilo.
10:47
importantNaši hráči však teraz nechali až priveľa priestoru Miksovi Indrašisovi, ktorý sa z rohu klziska natlačil pred bránku a ohrozil Godlu. Náš brankár má však na konte ďalší úspešný zákrok.
10:27
Ladislav Nagy sa predieral po ľavom krídle cez Balinskisa a snažil sa pripraviť si pozíciu na strelu, no už sa mu to nepodarilo. Gudlevskis teda nemusel zasahovať.
10:01
Aj Lotyši sa previnili proti pravidlám. Bičevskis vysúval prihrávkou na ľavé krídlo Galvinša, no ten sa ocitol v ofsajdovom postavení.
09:44
Martin Bakoš vymyslel šikovnú prihrávku na pravé krídlo Hovorkovi, ktorý si už pripravoval puk na strelu, no vysvitlo, že sa naši hráči ocitli v ofsajdovom postavení.
09:17
Slovenskí hokejisti pokračujú v aktívnej hre aj naďalej. Šikovne napadli lotyšskú rozohrávku a obranca Edgars Siksna už musel rozohrávať pod tlakom a nedopadlo to dobre. Je z toho icing.
08:25
Slovenskí hokejisti strieľajú otvárací gól stretnutia! Po perfektne vyhratom buly Krištofom posunul Graňák puk po modrej čiare MARTINOVI FEHÉRVÁRYMU, ktorý skvelou delovkou prekonal Gudlevskisa a pripísal si premiérový reprezentačný gól!
Asistencie: Dominik Graňák, Matej Paulovič.
08:09
Krištofovi sa podarilo vyhrať buly v útočnom pásme, Graňák posunul puk na modrú čiaru Paulovičovi, ktorý vypálil na bránku, no Gudlevskis bol v bráne opäť stopercentný.
08:04
importantĎalšia perfektná akcia od našich hokejistov. Sukeľ posunul puk na pravý kruh Paulovičovi, ktorý perfektne vrátil medzi kruhy Čajkovskému a ten mal pred sebou už iba Gudlevskisa. Ten však pekným zákrokom lapačkou signalizoval, že rozhodne ešte nechce tak skoro inkasovať.
07:37
importantŠimun vymyslel nádhernú prihrávku spoza bránky, ktorou našiel pri bližšej žrdi Lukáša Cingela, no jeho zakončenie mierilo na plexisklo!
06:20
Valach sa dostal za pravý kruh k nastrelenému puku od Buca o mantinel. Vypáliť chcel tak ako vo včerajšom zápase, kedy skóroval, no brankár Gudlevskis jeho strelu prečítal.
05:21
Následne bol v dobrom pohybe aj Matúš Sukeľ, ktorý vyrazil dopredu po opačnom ľavom krídle, ale ani strelou odtiaľ nenašiel recept na lotyšského gólmana.
04:57
Ladislav Nagy si spracoval prihrávku na pravom krídle a vyskúšal to strelou spoza obrancu na pravom kruhu. Puk preletel tesne vedľa Gudlevskisovho betónu a skončil v rohu klziska.
04:19
Strelu Uvisa Balinskisa od modrej čiary zrazili naši obrancovia mimo nebezpečného priestoru pred bránkou. Dopredu následne vyrazili slovenskí hokejisti, ale dopustili sa ofsajdu.
03:46
Naša prvá útočná formácia to skúšala v útočnom pásme, no Buc so Svitanom si puk posúvali len po mantineli. Od modrej vyskúšal strelu Grman, ale tá bola zblokovaná a k bránke nedorazila.
02:54
Do šikovného zakončenia sa prepracoval Mikelis Redlihs, ktorý obišiel Godlovu bránu a skúšal to na nášho mladého gólmana bekhendom. Slovenský brankár si pripísal úspešný zákrok.
02:40
Od modrej čiary to strelou skúšal Kristians Rubins, no jeho zakončenie nebolo vôbec presné a slovenskí hokejisti sa následne uvoľnili aj za cenu icingu.
02:11
Lotyšskí hokejisti sa počas prechodu do útočného pásma dopustili menšieho priestupku, ktorým bolo postavenie mimo hry. Uvidíme vhadzovanie v strednom pásme.
01:53
Adam Jánošík nechtiac vnikol do pásma Lukášovi Cingelovi, a tak sa za týchto okolností pískalo postavenie mimo hry.
01:18
Andrej Kudrna sa snažil preľstiť lotyšských obrancov, no veľmi sa mu to nepodarilo. Smerom dopredu to skúšal aj Abols, ale proti našej defenzívne neuspel.
00:52
Martin Bakoš sa dostal do streleckej príležitosti pomedzi kruhov. Jeho zakončenie bolo zblokované a Gudlevskis teda nemal prácu. Po icingu hostí sa vhadzuje v ich obrannom pásme.
00:28
Lotyšským hokejistom sa podarilo vyhrať úvodné buly, no náš prvý útok sa dostal do útočného pásma. Od modrej čiary nahadzoval puk Grman, no lotyšskí obrancovia ho odstránili preč.
00:01
Štátne hymny dozneli. Čestné buly dnes hodí výherkyňa súťaže na facebookovej stránke Slovenského zväzu ľadového hokeja.
Na ľade máme oba tímy. Hráči sa postupne zoradia na modrých čiarách a vypočujeme si štátne hymny oboch krajín.
Na ľad vykorčuľovala štvorica rozhodcov, stále čakáme na oba tímy.
Na ľadovú plochu nastupujú pomaličky obe reprezentácie. Lotyšskí hokejisti sa predstavia v červených dresoch. Slovenskí hokejisti vchádzajú na ľadovú plochu v bielych dresoch za skvelého potlesku tribún.
Prajem vám príjemný podvečer z popradského zimného štadióna. Oba tímy pred malou chvíľou ukončili svoje predzápasové rozkorčuľovania, a tak si môžeme v krátkosti predstaviť obe zostavy. Slovenskí hokejisti narozdiel od včerajšieho stretnutia nastupujú v bránke s Denisom Godlom, Obranné dvojice ostali nezmenené, tréner Ramsay však zmenil poradie niektorých útokov. Do zápasu dnes prekvapivo nezasiahne Michel Miklík, k Bakošovi a Hovorkovi je pripísaný Kudrna. Ladislav Nagy je naopak po včerajšej absencii zaradený do tretieho útoku k Šimunovi a Cingelovi. Včerajší štvrtý "popradský" útok v zložení Bondra, Buc, Svitana nastupuje vo svojom v podstate domácom prostredí dnes ako prvý.
Lotyšskú svätyňu dnes bude strážiť brankár Kristers Gudlevskis, ktorý včera na zostave nebol písaný. Tréner hostí Robert Hartlex mierne pomiešal aj obranné dvojice a trochu pozmenil aj útoky. Na ľad dnes pod Tatrami nenastúpi Skvorcovs a predstaví sa Renars Krastenbergs, ktorý včera do zápasu nezasiahol.
Popradský štadión sa pomaličky zapĺňa do posledného miesta a my sa dnes takisto môžeme tešiť na vynikajúcu atmosféru.

Slovensko: Godla (Hrenák) – Grman, Valach, Ďaloga, Jánošík, Čajkovský (A), Trška, Fehérváry, Graňák – Bondra, Buc, Svitana – Bakoš (A), Hovorka, Kudrna – Nagy (C), Šimun, Cingel – Sukeľ, Krištof, Paulovič

Lotyšsko: Gudlevskis (Calpa) – Zile, Balinskis, Rubins, Siksna, Galvinš, Salija, Ševčenko, Jevpalovs – Bukarts (C), Pavlovs, Redlihs – Karsums (A), Abols, Indrašis (A) – Cipulis, Batna, Meija – Krastenbergs, Bičevskis, Razgals

Rozhodca: Kubuš, Orolin – Gajan, Smrek.
Prajem vám príjemný sobotňajší podvečer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z prípravného zápasu slovenskej reprezentácie, ktorá sa dnes o 17:30 v druhom zápase predstaví proti Lotyšsku. Tento raz sa bude hrať na popradskom zimnom štadióne, kde má náš výber rozložený aj svoj kemp a od utorka tu trénuje.

Slovenskí hokejisti majú za sebou po včerajšom zápase už päť prípravných stretnutí pred Majstrovstvami sveta v Dánsku. Úvodný dvojzápas v Škandinávii proti Švédsku im nevyšiel. Švédi sa síce predstavili ešte bez opôr z NHL, ale aj tak poľahky zdolali výber trénera Craiga Ramsayho 6:3 a 7:1. Následne si naši reprezentanti napravili reputáciu v Nemecku, kde zdolali v dvoch zápasoch Nemcov 2:1 po nájazdoch a 4:1 a ideálne sa teda naladili na nasledujúce stretnutia pred domácimi fanúšikmi.

Včera sa slovenskí hokejisti po prvýkrát predstavili proti Lotyšsku na zimnom štadióne v Michalovciach, kde reprezentácia nezavíta veľmi často. Na východe krajiny však slovenských reprezentantov čakalo naozaj skvelé prostredie a zápas vo výbornej atmosfére. Už po prvej tretine naši hráči vďaka gólom Bakoša a Miklíka viedli 2:0 a črtal sa pekný výsledok. V prostrednej časti hry zvýšil už na rozdiel troch gólov delovkou od modrej Valach, ale Lotyši dokázali znížiť vďaka zásahu Abolsa z 30. minúty, ale to bola asi jediná účinná akcia, ktorú dokázali v zápase predviesť. Slovenský tím hral v obrane naozaj zodpovedne a Lotyšov do šancí nepúšťal. Na konečných 4:1 upravil okulahodiacou individuálnou akciou Dávid Bondra a Slovensko si pripísalo ďalšie víťazstvo v príprave, na ktoré bude chcieť rozhodne dnes pod Tatrami nadviazať a potešiť aj tunajších fanúšikov.

V zápase s Lotyšskom sa nepredstavil Andrej Sekera, ktorý síce absolvoval tréningové jednotky s ostatnými hráčmi, no stále si doliečuje nie úplne stopercentné koleno. Jeho zápasové zaangažovanie sa očakáva asi až budúci víkend v zápase s Francúzskom v Nitre a Piešťanoch, kde by sa mal predstaviť už aj Tomáš Jurčo spoločne s obrancom Christiánom Jarošom.

Vo včerajšom dueli absentoval aj Ladislav Nagy a rolu kapitána prevzal vo včerajšom stretnutí Dominik Graňák, ktorý sa spoločne s Adamom Jánošíkom a Matúšom Sukeľom premiérovo predstavili v prípravných zápasoch seriálu Euro Hockey Challenge.

Lotyšsko má okrem včerajšieho zápasu s našimi hokejistami za sebou šesť prípravných zápasov, avšak ani v jednom náš súper nezvíťazil. Prípravu odštartovalo v Nórsku, kde domácej reprezentácii podľahlo 3:2 a 6:2. Potom prišli dve veľmi prekvapivé prehry s Litvou a to 3:2 po nájazdoch a 4:1. Naposledy sa Lotyšsko predstavilo doma s Fínskom, ktorému však nestrelilo ani jeden gól a zaznamenalo dve prehry 0:3 a 0:5.

Dnes mali ráno oba výbery absolvovať ranné rozkorčuľovanie, no napokon zvolili možnosť oddychu, a tak uvidíme hráčov v akcii až večer. Ostaňte verní nášmu portálu, srdečne vás pozývam aj k sledovaniu tohto on-line prenosu. Pekný športový zážitok!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejisti opäť zdolali Lotyšov, vyhrali už štvrtý zápas za sebou