Barcelona vyhrala Španielsky pohár, vo finále ponížila Sevillu

Futbalisti FC Barcelona sa radujú zo zisku trofeje.
Futbalisti FC Barcelona sa radujú zo zisku trofeje. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. apr 2018 o 23:17

Zápas o prestížnu trofej sa pre Sevillu skončil hanebným debaklom.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona jednoznačne triumfovali v Španielskom pohári (tzv. Copa del Rey), keď v sobotňajšom finálovom zápase v Madride deklasovali FC Sevilla 5:0.

Barcelona získala Španielsky pohár už štvrtý rok po sebe a celkovo má na konte rekordných 30 triumfov. Napodobnila tak počin Athletica Bilbaa z rokov 1930-1933, aj Baskovia vtedy triumfovali štyrikrát v sérii.

Sevilla sa dosiaľ tešila z trofeje päťkrát, naposledy v roku 2010 po víťazstve 2:0 nad Atléticom Madrid.

Pozrite si výber najlepších momentiek z finále Španielskeho pohára FC Barcelona - FC Sevilla: fotogaléria

24.4.2018

Penaltu kopal Coutinho

Skóre duelu na Wanda Metropolitano, domovskom stánku Atlética Madrid, zblízka do prázdnej bránky otvoril v 14. minúte uruguajský útočník Luis Suárez.

Španielsky pohár - finále:

FC Barcelona - FC Sevilla 5:0 (3:0)

Góly: 14. a 40. L. Suárez, 31. Messi, 52. Iniesta, 69. Coutinho (11 m)

Po polhodine hry bolo 2:0 pre Barceločanov, presadil sa Argentínčan Lionel Messi. V 40. minúte zvýšil na 3:0 opäť Suárez po kolmici od Messiho.

V 52. minúte sa presadil Andrés Iniesta, ktorý si vymenil loptu s Messim, oklamal brankára a pohotovo zakončil.

V 69. minúte svietilo na ukazovateli skóre už 5:0 pre Barcelonu po premenej penalte Philippeho Coutinha.

L. Suárez: Výsledok z Ríma tým nezmažeme

Iniesta odohral vzhľadom na svoj avizovaný odchod pravdepodobne posledné finále v drese katalánskeho tímu, dve minúty pred koncom opúšťal ihrisko za obrovského aplauzu tribún.

"Je vo mne mnoho emócií, mnoho pocitov, v klube som prežil dlhé roky. Som rád, že sme získali tento titul. Vážim si náklonnosť a rešpekt, ktorý ku mne ľudia prechovávajú. Je to pre mňa neoceniteľná vec. Tento týždeň verejne oznámim rozhodnutie, ktoré urobím ako človek aj ako športovec," povedal 33-ročný dlhoročný kapitán Barcelony podľa webu soccerway.com.

Barcelona má blízko k zisku double, v lige drži jasný 12-bodový náskok pred Atléticom Madrid. V Lige majstrov ale nečakane vypadla už vo štvrťfinále s AS Rím.

"Tento výsledok nezmaže to, čo sa stalo v Ríme, ale je to dôležitá trofej, ktorú by sme pred začiatkom sezóny všetci brali," vyhlásil po stretnutí Luis Suárez.

Jeho ofenzívny kolega Messi sa v sobotu vyrovnal legendárnemu Telmovi Zarrovi. Po dlhých 68 rokoch stal iba druhým hráčom, ktorý skóroval v piatich finálových dueloch Copa del Rey.

Valverdeho zrejme nezachráni ani zisk trofeje

"Iniesta odohral skvelý zápas a chcel som, aby si ho ľudia na konci užili," vysvetlil barcelonský kouč Ernesto Valverde dôvod Iniestovho striedania v 88. minúte.

"Bolo potešenie ho sledovať. Je to pre nás veľké šťastie, že ho máme. Rovnaké je to aj v prípade Messiho. Všetko, čo na ihrisku robia, sa javí také jednoduché," doplnil 54-ročný kouč.

Bolo prakticky nemožné čeliť súperovi s takými impozantnými hráčmi, navyše, v takejto forme.

Vincenzo Montella, tréner FC Sevilla

Katalánsky denník Mundo Deportivo pred sobotňajším finále Copa del Rey uverejnil informáciu, že Valverdeho pozíciu už nezachránia žiadne výsledky. Barcelonskí funkcionári však odmietli akékoľvek správy o jeho odchode.

Pre Valverdeho ide o jeho prvú trofej počas jeho pôsobenia v Barcelone.

Sevilla musí o Európu ešte tuho bojovať

"Bol to hrozný zápas. Bolo prakticky nemožné čeliť súperovi s takými impozantnými hráčmi, navyše, v takejto forme. Snažili sme sa, ale bolo veľmi ťažké nájsť účinnú protizbraň," skonštatoval podľa oficiálneho klubového webu tréner Sevilly Vincenzo Montella.

"Prehra vo finále bolí, ale protivník bol lepší a musíme to akceptovať," doplnil.

Štyridsaťtriročného Taliana okrem trpkej prehry mrzelo aj to, že jeho mužstvu unikla možnosť zabezpečiť si pre budúcu sezónu miestenku v pohárovej Európe. Takto bude musieť ešte poriadne zabojovať v zostávajúcich piatich ligových dueloch.

Sevilla je v tabuľke La Ligy momentálne na siedmej pozícii. Tá zaručuje účasť v druhom predkole Európskej ligy 2018/2019.

"Nie sme v najlepšej forme, ale týmto si v sezóne prejde každé mužstvo. Musíme správne zareagovať, pretože je pred nami päť zápasov. Musíme si v nich počínať čo najlepšie, aby sme sa kvalifikovali do Európy," doplnil niekdajší kanonier Sampdorie Janov či AS Rím.

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Barcelona vyhrala Španielsky pohár, vo finále ponížila Sevillu