Viktória Kužmová sa teší z víťazstva. (Autor: TASR)

Bielorusko - Slovensko 2:2 po IV. dvojhre

Aleksandra Sasnovičová - Jana Čepelová 7:6 (6), 7:5 (online >>>)

Arina Sobolenková - Viktória Kužmová 2:6, 6:2, 6:7 (5) (online >>>)

Nedeľňajší program:

Arina Sobolenková - Anna Karolína Schmiedlová 6:3, 6:4 (online >>>)

Alexandra Sasnovičová - Viktória Kužmová 2:6, 6:7 (3) (online >>>)

Vera Lapková, Lidija Morozovová - Viktória Kužmová, Jana Čepelová (online >>>)

MINSK. Slovenské tenistky hrajú v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie s domácim Bieloruskom 2:2.

O vyrovnávajúci bod pre družstvo kapitána Mateja Liptáka sa na harde v Minsku zaslúžila Viktória Kužmová, ktorá v súboji tímových dvojok zvíťazila nad Aleksandrou Sasnovičovou 6:1, 7:6 (3). O víťazovi duelu v aréne Čižovka tak rozhodne až záverečná štvorhra.

Pozrite si momentky zo zápasu Aleksandra Sasnovičová - Viktória Kužmová: fotogaléria

22.4.2018

Kužmová hrala v prvom sete zápasu so Sasnovičovou rovnako ako v sobotňajšom stretnutí proti Arine Sobolenkovej skvelo. Výborne podávala, bola agresívna na returne. Pri dlhších výmenách dokázala súperku rozbehať a získať fiftín winnerom tesne k základnej čiare.

Sasnovičová za stavu 0:5 odvrátila setbal, no Kužmová následne pri vlastnom servise spečatila zisk úvodného dejstva.

V druhom sete Bieloruska zlepšila percento prvého podania a držala s Kužmovou krok. Za stavu 3:2 sa dostala k brejkbalu, no 19ročná Slovenka ho odvrátila víťazným bekhendom po čiare.

Za stavu 4:5 Kužmová otočila z 15:30 a v ďalšom geme sa dostala k brejkbalu. Nevyužila ho však a tak na rad prišiel tajbrejk. V ňom si Kužmová vybudovala náskok 5:2 a zápas už dotiahla do úspešného konca.

"Bolo to veľmi ťažké. Bol to úplne iný zápas ako včera, pretože súperka mala odlišný štýl. Som rada, že som napokon zvládla dôležité momenty a zachovala som našu šancu," uviedla Kužmová pre RTVS.

"Taktiku som mala v podstate rovnakú ako v sobotu, lebo bola postavená na mojej hre. Snažila som sa tlačiť sa do kurtu a ísť cez Sasnovičovej forhend, ktorý ona má trošičku slabší. Teraz idem na štvorhru. Pokúsime sa v nej predviesť čo najlepší výkon a uspieť," dodala.

Online prenos: Aleksandra Sasnovičová - Viktória Kužmová (Bielorusko - Slovensko, Fed Cup 2018)

Fed Cup  2018
22.04.2018 o 13:09
Sasnovičová
0:2
(1:6, 6:7)
Kužmová
O osude tohto zápolenia tak rozhodne štvorhra! Ešte nie je úplne jasné, kto do nej nastúpi, je to na rozhodnutí kapitánov. Verme teda, že aj po nej budeme mať Slovensko dôvod na radosť!

Aj z rozhodujúcej štvorhry vám samozrejme ponúkame online textový prenos. Ten vám však už sprostredkuje kolega Michal Bakoš.

Ja sa už teda s vami lúčim a prajem pekný zvyšok víkendu. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu
6:7
importantGEM, SET, ZÁPAS Viktória Kužmová! Fantastický výkon našej tenistky v tajbrejku, v podstate tak ako počas celého včerajšieho a aj dnešného stretnutia. Viktória si zaslúži veľký obdiv, vyhrala toto stretnutie 2:0 na sety po hrách 1:6, 6:7 (3) a tak vybojovala pre Slovensko aj druhý bod a vyrovnáva stav série na 2:2!
3-6
importantTri mečbaly pre Viktóriu!
3-5
Viktória poslal loptičku len do siete.
2-5
Jastrabie oko potvrdilo aut od Sasnovičovej, Viktória vyhráva o tri body.
2-4
O dva body vyhráva Viktória v skrátenej hre.
1-1
Sasnovičová si berie stratené podanie späť.
0-1
Na úvod minibrejk pre našu tenistku.
6:6
importantEsom na záver ukončil naša tenistka tento gem a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 6:6! Druhý set teda putuje do tajbrjeku, dráma vrcholí.
40-A
Presný úder na čiaru od Kužmovej, ďalší gembal pre našu tenistku.
40-40
Viky však teraz poslal loptičku len do siete, takže sa dostávame na zhodu 40:40!
30-40
Výborný úder našej tenistky presne na čiaru a dostáva sa tak ku gembalu.
30-30
Dvojchyba našej tenistky, takže to je po 30 na oboch stranách.
15-30
Loptu získava Kužmová.
15-15
Po 15 na oboch stranách, prišla nevynútená chyba domácej tenistky.
15-0
Úspešný bekhend od Sasnovičovej.
6:5
importantPrišla nevynútená chyba od našej tenistky a tak Sasnovičová ide v druhom sete do vedenia 6:5! Viktória Kužmová tak pôjde podávať na udržanie sa v druhom sete a vynútenia si tajbrejku.
A-40
Dlhý return od našej tenistky, ktorý končí v aute a tak získava domáca tenistka gembal.
40-40
Prichádza však úspešný úder domácej tenistky a tak aj zhoda 40:40!
30-40
importantJe tu brejkbal pre našu tenistku!
30-30
Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Úspešný forhend na sieti od domácej hráčky.
15-15
Po 15 na oboch stranách, po veľmi tesnom aute z rakety našej tenistky, ktorá stráca poslednú možnosť na jastrabie oko.
0-15
Na úvod podania chyba od domácej hráčky.
5:5
importantPrvý servis našej tenistke vyšiel a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 5:5! Viktória sa tak udržala v druhom sete a v dramatickom stretnutí tak pokračujeme ďalej.
40-A
Výhoda pre našu tenistku.
40-40
Prišla však dvojchyba od našej tenistky a tak tu je zhoda.
30-40
Je tu gembal pre našu tenistku po priamom bode z podania.
30-30
Dlhý return od domácej hráčky a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Sasnovičová pritlačila na našu tenistku a tak znova vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Bekhendový winner našej tenistky, po 15 na oboch stranách.
15-0
Tesný aut od našej tenistky, čo potvrdilo aj jastrabie oko.
5:4
importantAj sa tak stáva, čistou hrou ide Sasnovičová v druhom sete do vedenia 5:4 a tak ide Viktória Kužmová podávať na udržanie sa v druhom sete!
40-0
Tretia loptička v rade pre domácu hráčku a je tu šanca na čistú hru.
30-0
Viktória poslal loptičku len do siete, takže Sasnovičová vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Sasnovičová zahajuje podanie úspešne ziskom fiftínu.
4:4
importantTeraz to však už našej tenistke vyšlo a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 4:4! Napínavý set tak pokračuje ďalej, v hre je naozaj veľa.
30-40
Loptu získava Sasnovičová.
15-40
Dva gembaly pre podávajúcu hráčku, prišla vynútená chyba od Sasnovičovej.
15-30
Aut z rakety našej tenistky, takže Sasnovičová znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Druhá loptička v rade pre Viktóriu.
0-15
Presný úder do protipohybu od našej tenistky, ktorá tak získava fiftín na svoje konto.
4:3
importantAj sa tak stáva, čistou hrou sa Sasnovičová dostáva v druhom sete do vedenia 4:3!
40-0
Sasnovičová získava šancu na čistú hru.
30-0
Druhá loptička v rade pre podávajúcu hráčku.
15-0
A začína servis priamym bodom z podania.
3:3
importantEsom na záver ukončila Viky tento gem a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 3:3! Teraz tak sledujeme veľmi vyrovnaný priebeh, Sasnovičová ako keby v druhom sete ožila.
40-A
Ďalší výborný úder od našej tenistky, ktorá sa tak dostáva k výhode.
40-40
Ten sa jej však nepodarilo využiť po presnom forhende našej tenistky a tak sa dostávame na zhodu 40:40!
40-30
importantPrvý brejkbal v zápase pre Sasnovičovú!
30-30
Po 30 na oboch stranách! Viky to trafila presne k čiare a tak sme zvedaví, čo bude ďalej nasledovať.
30-15
30-0
Druhá loptička v rade pre domácu hráčky, úder našej tenistky išiel von z kurtu.
15-0
Úvod podania našej tenistke nevyšiel a tak tu je fiftín pre domácu hráčku.
3:2
importantSasnovičovej teraz pomohla páska a tak využíva gembal, po ktorom sa dostáva do vedenia 3:2 v druhom sete!
40-30
Gembal pre podávajúcu hráčku.
30-30
Viky vytiahla presný forhendový return a tak to je po 30 na oboch stranách.
30-15
Ďalší presný úder domácej reprezentantky presne na čiaru a získava tak fifín.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
15-0
Sasnovičová zahajuje podanie ziskom fiftínu po chybe od našej tenistky.
2:2
importantTeraz to už Viky zvládla a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2! Toto bol veľmi náročný gem, zrejme najvyrovnanejší v celkom zápase. Uvidíme, ako sa to celé bude ďalej vyvíjať.
40-A
Pekný úder do protipohybu od našej tenistky, ktorá ak získava ďalší gembal.
40-40
Je tu však víťazný forhend Sasnovičovej a tak v tomto geme pokračujeme ďalej.
40-A
Presným servisom získava naša hráčka gembal.
40-40
Viktória musela ísť cez druhé podanie, čo sa jej napokon nevydarilo a dostávame sa na zhodu 40:40!
30-40
Neúspešný bekhend od Sasnovičovej, gembal pre Kužmovú.
30-30
Po 30 na oboch stranách. Viktória sa prezentovala nepresným úderom a tak sme zvedaví, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
15-15
Po 15 na oboch stranách, podobným spôsobom sa prezentovala aj Sasnovičová.
0-15
Viktória posiela loptičku do protipohybu domácej hráčky.
2:1
importantPriamym bodom z podania ukončila Sasnovičová tento gem a tak sa ujíma v druhom sete vedenia 2:1!
40-30
30-30
Po kvalitnom podaní to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Celé to domáca hráčka odčinila esom, takže znižuje na rozdiel jednej loptičky.
0-30
Dvojchyba od Sasnovičovej, Viktória vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Úvod servisu domácej hráčke vyšiel, Viky vytiahla presný forhend.
1:1
importantEso na záver od našej tenistky a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1!
30-40
Napokon je tu gembal pre Viktóriu.
30-30
Presný bekhend od Sasnovičovej a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Druhý fiftín v rade pre našu tenistku.
15-15
Túto výmenu však už Viktória zvládla a posiela loptičku do protipohybu súperky. Po 15 na oboch stranách.
15-0
Viktória musela ísť cez druhé podanie, čo sa jej stalo osudným a tak tu je fiftín pre domácu hráčku.
1:0
importantHneď prvú možnosť Sasnovičová využíva a tak si podržala úvodné podanie v druhom sete, čím sa dostáva do vedenia 1:0!
40-15
Dva gembaly pre podávajúcu hráčku.
30-15
Sasnovičová si pomohla kvalitným servisom a znova tak vedie o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, teraz sme sledovali nevynútenú chybu domácej reprezentantky.
15-0
Úvodný servis zahajuje Sasnovičová úspešne.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Aleksandra Sasnovičová.
0:0
Nasleduje prestávka a výmena strán.
1:6
importantĎalší priamy bod z podania pre našu tenistku, ktorá tak jasne dominovala v prvom sete a zvíťazila ho pomerom 6:1! Viktória predviedla veľmi presvedčivý výkon a je tak na najlepšej ceste za ziskom vyrovnávajúceho bodu pre Slovensko. Ešte však nepredbiehajme, o ničom nie je rozhodnuté. Verme však, že to Viktória zvládne.
30-40
importantSasnovičová napálila loptičku do siete, ďalší setbal pre Viktóriu!
30-30
Po 30 na oboch stranách, priamy bod z podania pre Viktóriu. Uvidíme, čo bude ďalej nasledovať.
30-15
Sasnovičovej forhend putoval do autu, takže domáca hráčka vyhráva už len o jeden fiftín.
30-0
Naša tenistka poslal loptičku len do siete, takže prehráva pri svojom podaní o dva fiftíny.
15-0
Viktória však začína veľmi nešťastne a to dvojchyou.
1:5
importantSkrátená hra domácej reprezentantky bola úspešná a tak získala prvý gem v tomto zápase, ktorým znižuje na 1:5 a odvrátila tak aj hrozbu kanára. Viktória Kužmová však ide podávať na víťazstvo v prvom sete.
A-40
Dobrý servis domácej tenistky, ktorá tak získava ďalší gembal.
40-40
To sa podarilo domácej hráčke odvrátiť, pokračujeme teda ďalej.
40-A
importantSetbal pre našu tenistku, Sasnovičová poslal loptičku len do siete.
40-40
Výborný return od našej tenistky, ktorá to tak doťahuje na zhodu 40:40!
40-30
Eso domácej hráčky, ktorá tak získava gembal.
30-30
Sledovali sme dlhšiu výmenu, ktorú úspešne zvládla Sasnovičová. Po 30 na oboch stranách a sme tak zvedaví, čo bude ďalej nasledovať.
15-30
Po veľmi dlhej dobe chyba našej tenistky, keď loptičku poslal do siete.
0-30
Sasnovičová posiela forhend do autu, Viktória vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Úvod dôležitého podania domácej tenistke nevyšiel, fiftín pre našu hráčku.
0:5
importantNádhera! Viktória ako keby ani nemala nervy a pokračuje si ďalej vo svojej hre. Po potvrdení brejku sa dostáva v prvom sete do vedenia 5:0 a tak ide po 20 minútach Aleksandra Sasnovičová podávať na udržanie sa v prvom sete.
15-40
Eso našej talentovanej tenistky prináša dva gembaly.
15-30
Fiftín pre Sasnovičovú, jej forhend dopadol presne na základnú čiaru.
0-30
Druhá loptička v rade pre našu hráčku.
0-15
Ďalšia nevynútená chyba domácej hráčky, Viktória zahajuje podanie úspešne.
0:4
importantČistá hra našej hráčky pri podaní súperky a tak Viktória berie druhé podanie svojej súperke a dostáva sa v prvom sete do vedenia 4:0! Tak toto je famózny štart, len to nepokaziť.
0-40
importantSkvelý ritern našej tenistky a Viktória sa dostáva k trom brejkbalom!
0-30
Nevynútená chyba domácej reprezentantky, keď opäť posiela loptičku len do siete a tak Viky vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Úvod podania Sasnovičová nezvládla, loptičku posiela len do siete.
0:3
importantGembal sa podarilo našej tenistke využiť parádnym úderom presne na čiaru a tak sa Viktória po potvrdení brejku dostáva v prvom sete do vedenia 3:0! Naozaj skvelý štart našej talentovanej tenistky.
30-40
Priamy bod z podania pre Viktóriu, je tu tak gembal.
30-30
Bieloruska poslal loptičku len do siete, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Dlhý bekhend našej súperky putoval do autu, Sasnovičová vyhráva o jednu loptičku.
15-15
0-15
Úvod podania naša tenistka zvládla a pripisuje si tak fiftín.
0:2
importantVýborne! Viktória s ďalším presným úderom a tak využíva už tento brejkbal a berie svojej súperke hneď prvé podanie v zápase, čím sa dostáva do vedenia 2:0! Viky tak pôjde podávať na potvrdenie brejku.
40-A
importantVýhoda a brejkbal pre Kužmovú, čo muselo potvrdiť jastrabie oko.
40-40
importantVíťazný úder z forhendu od našej tenistky, dlhý gem pri podaní domácej hráčky tak pokračuje ďalej.
A-40
Viktória stihla skrátenú loptičku, ale napokon jej úder zastavila páska. Ďalšia výhoda pre domácu hráčku.
40-40
Ďalšia zhoda, keď forhend od Sasnovičovej putoval do autu.
A-40
Výhoda pre Sasnovičovú.
40-40
Sasnovičová posiela loptičku šikovne do protipohybu našej tenistky a tak tento gem putuje na zhodu 40:40!
30-40
Zahlásený aut z rakety našej tenistky, prvý brejkbal tak domáca hráčka odvracia.
15-40
importantPodobný úder sa už domácej reprezentantke nepodaril a tak Viktória získava dva brejkbaly!
15-30
Presný forhend našej tenistky, ktorá tak pri podaní súperky vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, tento úder už domácej reprezentantke nevyšiel.
15-0
Aj Sasnovičová zahajuje úvodný servis ziskom fiftínu.
0:1
importantSledovali sme peknú výmenu, na konci ktorej Sasnovičová posal loptičku len do siete a tak Viktória využíva gembal a ujíma sa v prvom sete vedenia 1:0!
30-40
Napokon je tu gemal pre slovenskú tenistku.
30-30
Viktórii nevyšiel úder z bekhendu a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Prvý fiftín v zápase pre Sasnovičová, ktorá sa prezentovala víťazným úderom.
0-30
Podobná situácia s zopakovala aj teraz a tak Viktória vyhráva o dve loptičky pri svojom podaní.
0-15
Úvodný fiftín patrí našej tenistke, Sasnovičová zahrala loptičku do autu.
0:0
Ako prvá začne na servise Viktória Kužmová.
Obe tenistky sú už na kurte a po ich krátkej rozcvičke sa tak už toto veľmi dôležité stretnutie môže začať. Držme teda Viktórii palce, aby vybojovala pre Slovensko druhý bod!
importantArina Sobolenková uspela v súboji s Kajou Schmiedlovou a tak získava pre Bielorusko veľmi cenný druhý bod! V tomto stretnutí tak má náš súper k dispozícii zápasový mečbal, ktorý sa bude snažiť Viktória odvrátiť.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Aleksandra Sasnovičová a Viktória Kužmová. Predbežný začiatok stretnutia je naplánovaný na 12:30. Len pripomíname, že obsadenie aktérok stretnutia sa môže tesne pred začiatkom stretnutia meniť, či už kvôli predbežnému vývoju alebo kvôli zraneniu.

Tento víkend sa bude niesť v znamení Fed Cupu. Naše reprezentantky budú bojovať v baráži o svetovú skupinu a los im vybral za súpera Bielorusko. Toto veľmi dôležité stretnutie odohráme na pôde súpera, čiže nás čaká veľmi náročná úloha.

Bielorusko sa navyše v minulom ročníku dostalo až do finále, v tomto roku však nášho súpera čakajú záchranárske práce. Náš súper je aj zároveň favoritom tohto zápolenia.

Po prvom hracom dni je stav vyrovnaný! Najprv sa do vedenia 1:0 dostalo Bielorusko, keď Aleksandra Sasnovičová zdolala Janu Čepelovú 2:0 na sety. Za stavu 1:0 pre súperku viedla Jana v druhom sete 5:1, ale Sasovičová získala šesť gemov v rade a vybojovala tak pre Bielorusko prvý bod. Pôvodne sa v tomto zápase mala predstaviť práve Schmiedlová, ale tá odohrá napokon toto stretnutie.

Veľká zodpovednosť tak padla na plecia mladú a neskúsenú Viktóriu Kužmovú, ktorá však previedla fantastický výkon a vo veľmi dramatickom zápase zdolala 2:1 na sety Arinu Sobolenkovú, keď sa o všetkom rozhodovalo v tajbrejku v poslednom treťom sete. Viktória teda získala pre Slovensko prvý bod a naša nádej teda stále žije!

Nedeľňajší program by malo odštartovať stretnutie medzi Arinou Sobolenkovou a Annou Karolínou Schmiedlovou. Pôjde o veľmi dôležité stretnutie, pretože v prípade výhry sa jeden z celkov výrazne priblíži k celkovému víťazstvu.

Uvidíme teda, ako toto stretnutie dopadne. Držme teda aj v tomto programe našim dievčatám palce, aby sme sa po 4 rokoch mohli vrátiť do svetovej skupiny!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.

Domov»Tenis»Billie Jean King Cup»Kužmová uspela a vyrovnala, o víťazovi rozhodne záverečná štvorhra