Slovenskí mladíci na MS o medaily nezabojujú, vo štvrťfinále podľahli Švédom

Slovenský brankár Samuel Vyletelka. (Autor: TASR - ilustračná fotografia)
Sportnet|26. apr 2018 o 00:00

Slováci zopakovali minuloročný výsledok.

MS v hokeji do 18 rokov 2018 - štvrťfinále:

Švédsko - Slovensko 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Góly: 6. Westfält (Ginning, Nässén), 30. Pašič (Lundkvist, Berggren), 35. Gustafsson (Berggren), 40. Berggren (Pašič), 46. Wernblom, 58. Berggren (Olofsson) - 38. Dlugoš (Turan, Okuliar).

Rozhodovali: Naumov (Rus.), Zrnič (Slovin.) - Kovacs (Švaj.), Pardatscher (Tal.), vylúčení: 4:3, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 4460 divákov.

Švédsko: Lindbom - Boqvist, Ginning, Björnfot, Lundkvist, Johansson, Andersson, Granberg - Berggren, Gustafsson, Pašič - Lilja, Fagemo, Olofsson - Hoglander, Bäck, Wernblom - Grewe, Westfält, Nässén - Jakobsson

Slovensko: Vyletelka - Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česánek, Hudec - Džugan, Sojka, Mrázik - Okuliar, Kováčik, Čajkovič - Paulíny, Ferenyi, Tkáč - Sarvaš, Čederle, Zubek

<>

MAGNITOGORSK. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov sa rozlúčili s majstrovstvami sveta v Rusku vo štvrťfinále, v ktorom prehrali s favorizovanými Švédmi jednoznačne 1:6.

Švédski reprezentanti narazia v sobotňajšom semifinále na Fínov, ktorí si poradili s Bielorusmi 5:2.

V druhom semifinálovom súboji sa stretnú Američania s Čechmi. Hráči USA vďaka gólovej kanonáde v závere zdolali domácich Rusov 5:1, Česi vyradili Kanadu po výsledku 2:1.

• Slovensko - Švédsko 1:6

Mladým Slovákom sa vo štvrtkovom zápase v Magnitogorsku od začiatku nedarilo. Švédi ťažili z korčuliarskej a technickej prevahy a v 35. minúte viedli 3:0.

Až potom sa presadili zverenci trénera Viliama Čacha, čestný úspech zaznamenal v 38. minúte v dvojnásobnej presilovke obranca Marcel Dlugoš, ktorý sa presadil delovkou od modrej čiary.

Severania zvýraznili svoje víťazstvo ešte troma gólmi, o dva presné zásahy sa postaral Jonatan Berggren.

O dominancii Švédov svedčí aj pomer striel 41:25.

Slovenskí hokejisti skončili svoje účinkovanie vo štvrťfinále aj na vlaňajších MS, ktoré sa konali na Slovensku.

Hlasy po zápase (zdroj: iihf.com, SZĽH):

Maxim Čajkovič, útočník SR: "Je to pre nás krutá prehra. Mali sme zlý štart, už v šiestej minúte sme inkasovali gól. Nepodali sme taký výkon ako v predchádzajúcich stretnutiach. Celkovo to bol pre nás dobrý turnaj, no ten najdôležitejší zápas nám nevyšiel. Švédi sú výborní korčuliari a potrestali každú našu chybu."

Viliam Čacho (tréner SR "18"): "Švédi potvrdili svoju kvalitu. Chceli sme čo najdlhšie držať nádejný stav. Po presilovke v ôsmej minúte sme hru vyrovnali, utvorili sme si niekoľko výborných príležitostí, škoda, že nejaká z nich neskončila v bránke. Možno nebyť zbytočného faulu na začiatku druhej tretiny, tak stav 0:1 držíme dlhšie a bolo by to pre nás nádejnejšie. Aj keď sme prehrávali 1:3, vedeli sme, že zápas sa dá otočiť. Žiaľ, inkasovaný gól dve sekundy pred koncom druhej tretiny nás dostal do kolien."

Fínsko - Bielorusko 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)
Góly:
2. Aaltonen (Lundell, Tanus), 11. Kakko (Utunen, Kokkonen), 15. Moilanen (Petman, Hirvonen), 28. Nousiainen (Moilanen, Petman), 36. Nordgren - 22. Alistrov (Protas, Kazjanin), 42. Usov (Levšunov)

Rusko - USA 1:5 (0:1, 1:0, 0:4)
Góly:
23. Išakov - 9. Caufield (Wise, Emberson), 53. Farabee (Stastney), 58. Wahlström (Hughes. Stastney), 59. Wise, 60. Hughes

Kanada - ČR 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly:
54. Dell Andrea (McShane, Tychonick) - 12. Blumel (Čajka, Pekár), 51. Čajka (Pekár, Blumel)

MS v hokeji do 18 rokov 2018 - o udržanie sa:

Švajčiarsko - Francúzsko 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
Góly:
3. Kohler, 24. Tanner, 29. Barandun, 32. Patry, 40. Sopa - 4. Quattrone, 48. Allais

/stav série - 1:0/

Online prenos: Slovensko - Švédsko (MS v hokeji do 18 rokov 2018, štvrťfinále)

Majstrovstvá sveta U18 Štvrťfinále 2017/2018
26.04.2018 o 12:40
Švédsko
6:1
(1:0, 3:1, 2:0)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 6. Westfält (Ginning, Nässén), 30. Pašić (Lundkvist, Berggren), 35. D. Gustafsson (Berggren), 40. Berggren (Pašić), 46. Wernblom, 58. Berggren (Olofsson) – 38. Dlugoš (Turan, Okuliar). Rozhodca: Denis Naumov (RUS), Milan Zrnic (SLO) – Balazs Kovacs (SUI), Ulrich Pardatscher (ITA).
Slovenský výber na MS hráčov do 18 rokov končí vo štvrťfinále. So Švédskom prehral 1:6, no musíme povedať, že výsledok je pre tím Viliama Čacha až príliš krutý. Na šampionáte predviedol veľmi dobré výkony a dnes sa takisto dlho držal v hre. Škoda zbytočných oslabení, vďaka ktorým Švédi rozhodli zápas vo svoj prospech. Najlepšími hráčmi zápasu sú Samuel Fagemo a Martin Bučko. Zároveň Ernest Bokroš odovzdal ceny aj najlepšej trojici hráčov Slovenska v rámci celého šampionátu. Prekvapujúco medzi nimi chýba Maxim Čajkovič, ktorý zakončí turnaj s bilanciou 4+7. Ocenení sú Samuel Vyletelka, Oliver Okuliar a Marcel Dlugoš. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný deň.
59:36
V samotnom závere si ešte neodpustil jeden ofenzívny výlet obranca Adam Boqvist. Tradične po pravej strane vbehol do útočného pásma, ale jeho následné bekhendové zakončenie mierilo vedľa brány.
59:01
Na začiatku poslednej minúty to krásne spravil Adam Ginning. Švédsky kapitán sa natlačil pred slovenskú bránu, ale z tesnej blízkosti nepretlačil puk za chrbát Samuela Vyletelku.
58:40
Po švédskom ofsajde sa bude vhadzovať v strednom pásme. Do konca zostáva ešte 80 sekúnd a je jasné, že Švédsko doplní Fínsko a zmeria si s ním sily v semifinále turnaja.
58:15
Do konca zápasu zostávajú necelé dve minúty. Teraz musela byť hra prerušená, pretože po tvrdom zákroku pri mantineli zostal na ľade ležať náš kapitán Róbert Džugan.
57:36
57:36
goalŠvédsko dalo gól!
O krásny hokejový moment sa nám teraz postaral JONATAN BERGGREN. Šikovný útočník dnes strieľa svoj druhý gól po tom, čo spoza brániaceho Marcela Dlugoša strelou švihom prekonal Samuela Vyletelku. Asistencia: Jacob Olofsson.
57:12
Tentokrát sme sa už do zakončenia dostali. Michal Mrázik potiahol akciu po pravej strane, presnou prihrávkou našiel Róberta Džugana, ale ten mieril len do betónov švédskeho brankára.
56:36
Slovenskí hokejisti sa sympaticky snažia bojovať až do samotného záveru. Aj teraz sa usadli v útočnom pásme a Švédi mali čo robiť, aby nepustili súpera do zakončenia.
56:10
Presilovka švédskeho tímu bola síce intenzívna, ale zároveň aj veľmi krátka. Po skrumáži pred našou bránou dostáva menší trest za nedovolené bránenie na brankára David Gustafsson.
55:54
V závere zápasu bude mať Švédsko k dispozícii početnú výhodu. Dve minúty za hrubosť dostáva Oliver Okuliar. Zrejme netreba pripomínať, ako dopadli predošlé dve presilovky súpera.
54:22
Pomaly sa nám zápas blíži do svojej záverečnej päťminútovky. Je viac-menej jasné, že slovenskí hráči do 18 rokov neprelomia dlhé čakanie na postup medzi štyri najlepšie mužstvá.
53:38
Švédski hokejisti si teraz nerozumeli v rozohrávke, a tak sa píska zakázané uvoľnenie. Olof Lindbom je už pripravený a pozorne sleduje, ako sa bude vyvíjať situácia po vhadzovaní.
53:10
Oliver Okuliar prenikol do útočného pásma po pravej strane. Následne pred bránou hľadal spoluhráča, ale na druhú gólovú asistenciu v dnešnom dueli si musí ešte počkať.
52:31
Skutočne sme sledovali veľmi nevýrazný úsek hry. Švédi síce boli aktívnejší, ale k žiadnej strele sa nedostali. Napokon tento úsek prerušuje až vyhodenie puku na slovenskú striedačku.
51:40
Po reklamnej prestávke sa síce Švédi usadili v našom obrannom pásme, ale do žiadneho zakončenia sa nedostali. Teraz musíme pochváliť našich hráčov, ktorí odtláčali súpera do rohov.
51:07
Filip Johansson vystrelil z ľavého kruhu na vhadzovanie. Samuel Vyletelka bezpečne puk skryl vo svojej výstroji, a tak bude nasledovať vhadzovanie po jeho pravici.
50:16
50:16
importantSamuel Vyletelka sa znovu vyznamenal. Po chybe našich obrancov sa dostal do úniku Samuel Fagemo, no tomu dnes zrejme nie je dopriané. V čistej šanci ho opäť vychytal slovenský brankár.
49:35
Švédi sa dostali do brejku troch proti dvom. Po spätnej prihrávke sa črtala šanca pre Davida Gustafssona, ale jeho strelu pohotovo vyrazil pravým betónom brankár Samuel Vyletelka.
48:52
Olof Lindbom musel opäť prevetrať svoju lapačku. Tentokrát od modrej čiary strieľal Adam Paulíny, no jeho zakončenie nemalo potrebnú razanciu.
48:13
Škoda. Myslím, že po prihrávke Kristiána Kováčika sa dostal do výbornej pozície obranca Alexander Zekucia. Zakončoval z ľavého kruhu na vhadzovanie, ale trafil len lapačku Olofa Lindboma.
47:42
Oliver Turan si teraz splnil aj svoje defenzívne povinnosti. Vyhodil puk mimo obranného pásma a dokonca to spravil tak, že z toho nebude ani zakázané uvoľnenie.
47:07
Slovenskí hokejisti sa opäť usadili v útočnom pásme. Oliver Turan nahodil puk od modrej čiary pred švédsku bránu, ale ani tentokrát sme tam puk nedokázali tečovať.
46:37
Puk skončil na hráčskej lavici slovenského tímu, a tak musí byť hra prerušená. Teraz si na chvíľu oddýchneme, pretože v Magnitogorsku je na programe ďalšia reklamná prestávka.
45:49
Pár sekúnd po inkasovanom góle strieľal Kristián Kováčik, ale trafil len lapačku Olofa Lindboma. Následne Slováci pokračovali v útočnej aktivite, ale po niekoľkých nahodeniach sa do šance nedostali.
45:16
45:16
Tri korunky zrejme definitívne rozhodujú o svojom postupe do semifinále svetového šampionátu. Marcel Dlugoš chyboval na útočnej modrej čiare, LUKAS WERNBLOM sa dostal do samostatného úniku a strelou medzi nohy prekonal Samuela Vyletelku.
45:00
Hráme veľmi dlho bez prerušenia. Individuálne to skúšal Oliver Turan, prenikol po pravej strane do útočného pásma, ale jeho následné zakončenie bolo zblokované.
43:38
Slováci sa dlho držali v útočnom pásme. Švédi už vyzerali byť poriadne unavení, ale celú akciu sme pokazili nepresnou prihrávkou na obrancu Mateja Ilenčíka.
42:55
Teraz sa črtala šanca aj na strane Slovenska. Po menšom nedorozumení v rozohrávke sa dostal puk k Michalovi Mrázikovi, ale ten nedokázal pohotovejšie reagovať.
42:27
Adam Ginning strieľal od modrej čiary, ale Samuel Vyletelka zasahovať nemusel. Po nepresnej strele švédskeho kapitána prichádza favorit zápasu o výhodu útočného pásma.
41:42
Slováci sa teraz dokázali oslobodiť vyhodením puku cez všetky čiary. Na švédske prekvapenie sa zakázané uvoľnenie nepíska, a tak tím Viliama Čacha môže prestriedať.
40:57
Jeden zo švédskych hokejistov sa dôrazne natlačil pred slovenského brankára, ale neuspel. Puk napokon končí za našou bránou, kde ho získava obranca Samuel Kňažko.
40:32
Nikola Pašić teraz robil veľké problémy slovenským obrancom, ale tí si napokon poradili. Na druhej strane nahadzoval puk pred bránu Michal Mrázik, ale nikoho v bielom drese nenašiel.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina bola gólovo bohatšia než tá prvá, no väčšina gólov padla do našej brány. Doplatili sme na vylúčenia, ktoré Švédi nemilosrdne potrestali. V 30. minúte skóroval Nikola Pašić a o päť minút neskôr zvyšoval už na 3:0 David Gustafsson. Nádej pre slovenské farby vykresal Marcel Dlugoš, následne mohol skórovať Dominik Sojka, ale z tesnej blízkosti minul bránu. Namiesto jednogólového manka je napokon trojgólové, keďže Jonatan Berggren dve sekundy pred koncom pretlačil puk za Samuela Vyletelku. Tretia tretina sa začne o 14:15 hod.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:58
39:58
Tak to je obrovská škoda. Dve sekundy pred koncom prostrednej tretiny Švédi zvyšujú svoj náskok na rozdiel troch gólov. Po prihrávke Nikolu Pašića zostal pred bránou osamotený JONATAN BERGGREN a pretlačil puk za bránkovú čiaru. Asistencia: Nikola Pašić.
39:38
Do konca druhej časti zostáva ešte niečo viac ako dvadsať sekúnd. Vhadzovať sa bude po pravej ruke Samuela Vyletelku, ktorý kryje strelecký pokus od modrej čiary.
39:00
Puk sa zrejme dotkol niekoho na hráčskej lavici švédskeho tímu. Čiarový rozhodca tak prerušuje hru a vhadzovať sa bude v strednom pásme.
38:27
importantA mohlo byť znížené na rozdiel gólu. Po skrumáži pred súperovou bránou sa dostal k dorážke Dominik Sojka, ale z veľmi dobrej pozície netrafil odkrytú bránu Olofa Lindboma.
38:10
Slovensko pokračuje v presilovej hre, no ďalšiu útočnú akciu bude začínať až z hĺbky svojho obranného pásma. Každopádne, vďaka parádnej strele Marcela Dlugoša sa dostáva späť do zápasu.
37:37
37:37
goalSlovensko dalo gól! Nech bože dá znie v Arene Metallurg po prvýkrát. Po prihrávke Olivera Turana zobral zodpovednosť na svoje plecia MARCEL DLUGOŠ a prudkou strelou prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Asistencie: Oliver Turan a Oliver Okuliar.
37:10
Presilová hra nám zatiaľ vôbec, vôbec nevychádza. Ešte sme sa prakticky ani neusadili v útočnom pásme. Švédi sa veľmi dobre bránia a už po druhý raz vyhadzujú puk cez všetky čiary.
36:26
Pre zverencov Viliama Čacha sa naskytá obrovská šanca na zníženie. Jacob Olofsson sa previnil v útočnom pásme sekaním, a tak budeme hrať viac než sto sekúnd presilovú hru o dvoch hráčov.
36:09
Slovensko bude mať k dispozícii presilovú hru. Po konzultácii hlavných rozhodcov napokon dostáva Tobias Björnfot len dve minúty za krosček, hoci sa Maxim Čajkovič len veľmi ťažko dvíhal z ľadu.
35:34
Slovenskí hokejisti sa usadili v útočnej tretine, ale veľa problémov Švédom nenarobili. Samuel Kňažko nahadzoval puk pred bránu, ale Olof Lindbom zasahovať nemusel.
34:56
Švédi očividne nemajú dosť. Kto iný ako Adam Boqvist sa dostal do ďalšieho zakončenia. Po pravej strane prenikol do útočného pásma, no našťastie jeho strelu švihom dokázal zneškodniť Samuel Vyletelka.
34:38
34:38
Tri korunky si teraz dokonale vychutnali našu brániacu sa štvoricu. Jonatan Berggren krásne natiahol na seba troch hráčov, následne našiel osamoteného DAVIDA GUSTAFSSONA a ten už mal ľahkú pozíciu trafiť odkrytú časť slovenskej brány. Asistencia: Jonatan Berggren.
34:13
Slovenskí hokejisti sa dokázali oslobodiť a dokonca ešte aktívne napádali rozohrávku súpera. Adam Boqvist mal drobné problémy, ale napokon ustál situáciu na výbornú.
33:39
Adam Boqvist sa dostal do ďalšieho zakončenia, tentokrát od modrej čiary. Samuel Vyletelka videl dráhu strely, a tak bez väčších problémov vyrazil puk do rohu klziska.
33:05
Ďalšie problémy pre slovenské farby. Na trestnú lavicu odchádza krídelník prvej útočnej formácie Michal Mrázik, ktorý dostáva menší trest za hákovanie.
32:18
Adam Boqvist je obrancom s mimoriadnymi ofenzívnymi chúťkami. Aj teraz sa presadil po pravej strane a jeho zakončenie švihom musel chytať do lapačky Samuel Vyletelka.
31:34
Teraz sme sledovali aktivitu na slovenskej strane. Oliver Okuliar najskôr trafil lapačku švédskeho brankára. O pár sekúnd neskôr to skúšal aj Adam Paulíny, ale jeho strela bola zrazená.
31:05
Favorit zápasu v druhej tretine kontroluje hru. Teraz sa dostal do bekhendového zakončenia Lukas Wernblom, ale z náročnej pozície prestrelil priestor slovenskej brány.
30:32
importantŠvédsko malo obrovskú šancu na zvýšenie svojho náskoku. Do brejku sa dostal Samuel Fagemo, ale jeho Samuel Vyletelka predviedol hneď dva vynikajúce zákroky. Slovenské šance tak drží nad vodou.
29:54
Slovenskí hokejisti sa snažili odpovedať na presný zásah súpera. Po aktivite Michala Mrázika vystrelil z ľavého kruhu na vhadzovanie Samuel Kňažko, ale trafil len brániaceho hráča.
29:19
29:19
Švédsko využíva presilovú hru a vedie už dvojgólovým rozdielom. Autorom gólu je NIKOLA PAŠIĆ, ktorý z ľavej strany vystrelil cez brániaceho Sebastiana Čederleho a trošku so šťastím prekonal Samuela Vyletelku. Asistencie: Nils Lundkvist a Jonatan Berggren.
28:48
Švédi sa dokázali veľmi rýchlo usadiť v našom obrannom pásme. K dvom strelám sa dostal ich kapitán Adam Boqvist. Najskôr pálil nad bránu a potom jeho razantný projektil zneškodnil Samuel Vyletelka.
28:12
Tri korunky budú mať výhodu presilovej hry. Trošku zbytočným faulom v strednom pásme sa prezentoval najproduktívnejší hráč doterajšieho priebehu turnaja Maxim Čajkovič.
27:52
Švédski hokejisti si teraz nerozumeli v rozohrávke. Jonatan Berggren nedosiahol na prihrávku svojho spoluhráča, a tak sa po zakázanom uvoľnení bude vhadzovať pred Olofom Lindbomom.
27:28
Samuel Vyletelka prerušuje hru po nahodení súpera od červenej čiary. V Magnitogorsku bude nasledovať reklamná prestávka, počas ktorej budeme svedkami úpravy ľadovej plochy.
26:35
Švédi sa teraz usadili v útočnom pásme, ale do vážnejšieho zakončenia sa nedostali. Podobne ako v prvej tretine hráme vo veľkom tempe, opäť dlhší časový úsek bez prerušenia.
25:42
Dobrá akcia na slovenskej strane. Oliver Okuliar posunul puk za seba na Maxima Čajkoviča. Ten sa snažil vystreliť cez brániaceho obrancu Švédska, ale tomu sa mu nanešťastie nepodarilo.
24:36
Slovenskí hokejisti sa teraz snažia vysoko napádať rozohrávku favorita zápasu. Ten má problémy vôbec presadiť sa cez stredné pásmo do toho útočného.
24:10
Samuel Vyletelka musel dvakrát zasahovať v priebehu pár sekúnd. Najskôr po individuálnej akcii Jonatana Berggrena a následne aj po prudkej strele Davida Gustafssona od modrej čiary.
23:32
Kristián Kováčik vystrelil švihom od modrej čiary, ale puk nasmeroval nad bránu švédskeho brankára. Opäť hráme dlhší čas bez prerušenia.
23:03
23:03
importantBoris Česánek prudko vystrelil od modrej čiary. Po zákroku Olofa Lindboma a dostal k dorážke Sebastian Čederle, ale z veľmi dobrej pozície nedokázal vyrovnať skóre dnešného štvrťfinále.
22:32
Daniel Vladimír Tkáč hľadal na útočnej modrej čiare Adama Paulínyho. Ten bol veľmi dobre bránený a napriek drobnému zaváhaniu si švédska defenzíva poradila.
22:00
Samuel Fagemo predviedol peknú individuálnu akciu po ľavej strane. Dokázal vystreliť cez Alexandra Zekuciu, ale Samuel Vyletelka predviedol ďalší dobrý zákrok ľavým betónom.
21:09
Jonatan Berggren opäť zaviedol puk do útočného pásma. Snažil sa vystreliť spoza slovenského obrancu, ale puk nasmeroval len do neho.
20:33
Jonatan Berggren sa snažil nájsť pred bránou spoluhráča, ale nevyšlo mu to. Na druhej strane od modrej čiary strieľal obranca Matej Ilenčík, no jeho pokus chýbala razancia.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvú tretinu dnešného stretnutia máme za sebou. Z našej strany nebola úplne zlá, hoci v nej mali Švédi dvojnásobnú streleckú prevahu. Tri korunky vstúpili do zápasu aktívne, vytvorili si šance a podarilo sa im skórovať zásluhou Marcusa Westfälta. Slovákov nakopla následná presilová hra, postupne sa osmeľovali a ľutovať môžeme najmä šancu Adama Paulínyho. Výborný výkon predvádza Samuel Vyletelka, ktorý zlikvidoval štrnásť striel súpera. Druhá časť zápasu sa začne približne o 13:20 hod.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:14
Veľmi dobrú prácu v útočnom pásme odviedol Kristián Kováčik. Prihrávkou spoza brány našiel v dobrej pozícii Samuela Kňažka, ale jeho strelu od modrej čiary kryje Olof Lindbom.
18:33
Teraz sme svedkami trošku hluchého úseku hry. Slovenskému tímu sa nepodarilo usadiť v útočnom pásme a ani hokejisti v modrých dresoch si príliš nepotykali s presnosťou prihrávky.
17:58
Proti pravidlám sa teraz previnili aj švédski hokejisti. Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v obrannom pásme favorita zápasu. Na ľade máme prvú útočnú formáciu.
17:26
Daniel Vladimír Tkáč sa snažil presadiť individuálne, ale šikovnou sťahovačkou neuspel. Následne strieľal od modrej čiary Martin Bučko, pred bránou clonil Nicolas Ferenyi, no puk išiel tesne vedľa.
16:28
Teraz sme mali trošku šťastie, pretože vyhodený puk z nášho obranného pásma smeroval priamo do priestoru švédskej brány. Olof Lindbom musel zasahovať, a tak sa zakázané uvoľnenie nepíska.
15:42
Samuel Vyletelka mal opäť plné ruky práce. Albin Grewe sa dostal k strele z priestoru medzi kruhmi, ale trafil len vyrážačku výborne chytajúceho slovenského gólmana.
15:05
Martin Bučko to skúsil strelou od modrej čiary, ale priestor súperovej brány tesne minul. Následne sa zmocnili puku hráči v modrých dresoch a zakladajú ďalšiu útočnú akciu.
14:31
V Magnitogorsku budeme svedkami ďalšej reklamnej prestávky. Po nej sa bude vhadzovať v obrannom pásme nášmu tímu, pretože Samuel Vyletelka vytesnil puk na ochrannú sieť.
13:58
Pekná akcia aj na druhej strane. Oliver Okuliar prenikol do útočného pásma po pravej strane, pred bránou hľadal Kristiána Kováčika, ale ten bol dobre bránený švédskym obrancom.
13:15
David Gustafsson si to od pravého mantinelu namieril do slovenského bránkoviska. Z tesnej blízkosti to mieril pod hornú žŕdku, ale Samuel Vyletelka pokračuje vo svojom výbornom výkone.
12:38
12:38
importantPo obrovskej chybe v rozohrávke mali gólovú príležitosť Švédi. Samuel Fagemo bol sám medzi kruhmi, ale našťastie mieril len do miest, kde stál pripravený slovenský brankár.
11:18
Zápas pokračuje vo vysokom tempe. Veľmi málo sa prerušuje a potešujúcim faktom je, že po nesmelom začiatku sa začínajú čoraz viac presadzovať aj slovenskí hokejisti.
10:45
Tobias Björnfot sa dostal k ďalšej strele z priestoru medzi kruhmi. Jeho zakončenie ale smerovalo len do stredu brány, kde boli pripravené betóny Samuela Vyletelku.
10:22
Na druhej strane pálil z ťažkého uhla Samuel Fagemo. Samuel Vyletelka bol ale pozorný a bez väčších problémov vyrazil puk do rohu klziska. Následne môžu ísť dopredu naši reprezentanti.
09:35
importantO pár sekúnd neskôr mali Slováci veľkú šancu na skórovanie. Spomínaný Adam Paulíny sa ocitol sám pred bránou súpera, ale svoj forhendový blafák nedotiahol k dokonalosti.
09:12
Adam Paulíny sa teraz dokázal presadiť individuálne. Zachytil rozorávku súpera, prešiel do útočného pásma po pravej strane, ale jeho strelu likviduje Olof Lindbom.
07:49
importantSlovensko malo dobrú šancu na vyrovnanie. Po prihrávke z ľavej strany zakončoval Kristián Kováčik, ale Olof Lindbom predviedol pohotový zákrok pravým betónom.
07:24
Švédi sa dokázali oslobodiť výhodením puku cez všetky čiary. Viliam Čacho posiela na ľad svoj elitný útok s Oliverom Okularom či najproduktívnejším hráčom turnaja Maximom Čajkovičom.
06:55
Slováci v úvode presilovky prišli o útočné pásmo, ale následne sa do neho rýchlo vrátili. Po prihrávke Maxima Čajkoviča strieľal od modrej čiary Matej Ilenčík, ale mieril len do Olofa Lindboma.
06:21
Slovensko bude mať po reklamnej prestávke ideálnu šancu na vyrovnanie skóre zápasu. Na trestnú lavicu putuje Axel Andersson, ktorý dostáva menší trest za podrazenie.
05:20
05:20
Favorit zápasu sa pomerne rýchlo dostáva do vedenia. Adam Ginning zaviedol puk pred našu bránu, pred ňou sme boli svedkami niekoľkých dorážok, až z toho pramenil úvodný gól v podaní MARCUSA WESTFÄLTA. Pri bránení bol málo dôrazný najmä Sebastián Hudec. Asistencie: Adam Ginning a Linus Nässén.
04:44
Prvýkrát sme sa dostali do útočného pásma. Štvrtá útočná formácia na čele s centrom Damianom Zubkom bola však dobre odtláčaná do rohov klziska. Následne môžu ísť dopredu Švédi.
04:01
Zákrok jedného zo švédskych hráčov zaváňal podrazením, ale hlavní rozhodcovia sa rozhodli nepískať. Vhadzovať sa tak bude len v strednom pásme, bližšie k našej bráne.
03:36
Adam Boqvist to skúsil individuálne, ale do zakončenia sa nedostal. Následne sa to však podarilo Tobiasovi Björnfotovi a Samuel Vyletelka mal čo robiť, aby zneškodnil strelu švédskeho obrancu.
02:28
Od začiatku sa hrá vo vysokom tempe. Ešte sme nevideli ani jedno prerušenie hry. Švédi sa dostali k niekoľkým ďalším strelám, no tie mierili vedľa brány Samuela Vyletelku.
01:43
Samuel Vyletelka musel prvýkrát zasahovať. Nils Hoglander zostal voľný na ľavom kruhu na vhadzovanie, ale mieril len do pravého betónu slovenského brankára.
01:16
Tri korunky vstúpili do zápasu aktívnejšie, čo sme však mohli čakať. Teraz ich však zverenci Viliama Čacha veľmi dobre vytlačili len do rohov ihriska, odkiaľ sa góly nedávajú.
00:27
Švédi sa od začiatku tlačili pred našu bránu. Individuálne to skúšal Jacob Olofsson, ale pred slovenským bránkoviskom o puk prišiel. Následne oba tímy posielajú na ľad čerstvé sily.
00:01

Švédsko: Lindbom (Eliasson) – A. Boqvist, Ginning, Björnfot, Lundkvist, Johansson, Andersson, Granberg – D. Gustafsson, Berggren, Pašić – Lilja, Fagemo, Olofsson – Bäck, Hoglander, Wernblom – Grewe, Nässén, Westfält – Jakobsson.

Slovensko: Vyletelka (Hlavaj) – Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česánek, Huděc – Sojka, Džugan, Mrázik – Okuliar, Kováčik, Čajkovič – Ferenyi, Paulíny, Tkáč – Sarvaš, Zůbek, Čederle.

Rozhodcovia: Denis Naumov (RUS), Milan Zrnic (SLO) – Balazs Kovacs (SUI), Ulrich Pardatscher (ITA).
Vážení čitatelia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z MS U18 v ľadovom hokeji. Na slovenských mladíkov dnes čaká ďalšia veľká výzva. Po pätnástich rokoch môžu v tejto vekovej kategórii postúpiť do bojov o medaily, no v ceste im stoja hokejisti Švédska. Zápas sa začína o 12:30 hod.

ŠVÉDSKO U18

Hokejisti Švédska získali v kategórii do 18 rokov osem cenných kovov, ale na prvé zlato stále čakajú. Vlani vo štvrťfinále jednoznačne vyhrali nad Kanadou 7:3, ale po prehrách s USA a Ruskom odišli z Popradu bez medaile. V tomto ročníku obsadili v základnej A-skupine druhé miesto, keďže v súboji o prvenstvo podľahli kolíske hokeja 2:3 po predĺžení. V ostatných troch zápasoch uspeli, ale o žiadnych vysokých výhrach hovoriť nemožno. V štyroch dueloch strelili zverenci Torgnyho Bendelina tucet gólov, z toho najviac pri utrápenom víťazstve nad Bieloruskom 4:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je obranca Adam Boqvist, ktorý má na konte tri góly a tri asistencie. O bod menej nazbieral Jonatan Berggren a zoznam trojgólových strelcov dopĺňa Lukas Wernblom. Od roku 2013 sa Švédi na pôde majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie stretli so Slovenskom štyrikrát. Akýmsi varovným prstom je pre nich určite výsledok spred troch rokov, keď v pozícii jasného favorita prehrali 1:3.

SLOVENSKO U18

Výkony slovenského výberu sú na svetovom šampionáte milým prekvapením. Po vydarenom domácom turnaji sa ďalšie veľké veci neočakávali, no kvalitu súčasného tímu naznačil už prvý duel v Čeľabinsku. S Fínskom síce zverenci Viliama Čacha prehrali 2:5, no krajina tisícich jazier rozhodla o víťazstve až v samotnom závere. Následne Slováci zaskočili v bratovražednom súboji Čechov, ktorých najmä vďaka vydarenej prvej tretine zdolali 5:2. Po povinnej jazde v zápase proti Francúzsku (7:1) mali dokonca šancu na druhé miesto v skupine, ale domácemu Rusku po veľkej dráme podľahli 5:6 po samostatných nájazdoch. Najproduktívnejším hráčom celého turnaja je Maxim Čajkovič s bilanciou 4+7. Zdatne mu sekunduje sedembodový Oliver Okuliar a šesť asistencii nazbieral Kristián Kováčik. Slovensko hralo naposledy o medaile v tejto vekovej kategórii v roku 2003, keď partia okolo Štefana Ružičku, Andreja Meszároša či Jaroslava Haláka získala striebro.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí mladíci na MS o medaily nezabojujú, vo štvrťfinále podľahli Švédom