Brazília porazila Srbsko, do osemfinále postupuje z prvého miesta

Futbalisti Brazílie oslavujú gól v sieti Srbska.
Futbalisti Brazílie oslavujú gól v sieti Srbska. (Autor: TASR/AP)

Paulinho a Thiago Silva rozhodli o triumfe Brazílie.

MS vo futbale 2018 v Rusku:

E-skupina, 3. kolo:

Srbsko - Brazília 0:2 (0:1)

Góly: 36. Paulinho, 68. Silva. ŽK: Ljajič, Matič, Mitrovič (všetci Srb.). Rozhodcovia: Faghani - Sochandan, Mansouri (všetci Irán), 44.200 divákov.

Srbsko: Stojkovič - Rukavina, Milenkovič, Veljkovič, Kolarov - Matič, Milinkovič-Savič - Tadič, Ljajič (75. Živkovič), Kostič (82. Radonjič) - Mitrovič (89. Jovič)

Brazília: Alisson - Fagner, Silva, Miranda, Marcelo (10. Luis) - Paulinho (66. Fernandiho), Casemiro - Willian, Coutinho (80. Augusto), Neymar - Gabriel Jesus

<>

MOSKVA. Futbalisti Brazílie zvíťazili v stredajšom zápase MS 2018 nad Srbskom 2:0 a postúpili do osemfinále z prvého miesta v E-skupine.

Brazílčania mali herne navrch a svoju prevahu potvrdili gólmi Paulinha a Thiaga Silvu. Brazília so siedmimi bodmi vyhrala skupinu a v pondelňajšom osemfinále sa stretne v Samare s druhým tímom F-skupiny Mexikom (16.00).

Pre Srbov sa šampionát skončil, v tabuľke obsadili s tromi bodmi tretie miesto.

Pozrite si najepšie momentky zo zápasu Brazília - Srbsko: fotogaléria

28.6.2018

Hlasy po zápase:

Mladen Krstajič, tréner Srbska: "Myslím si, že najmä v prvom polčase sme hrali s Brazíliou vyrovnaný zápas, snáď okrem situácie pri inkasovanom góle. To sú momenty, keď sa prejaví individuálna vyspelosť hráčov. V druhom polčase sme hrali s väčším rizikom, ale bez želaného efektu."

Paulinho, strelec prvého gólu Brazílie: "Pre mňa je najdôležitejšie, že sme vyhrali a že sme v skupine obsadili prvé miesto. Máme dostatok sebavedomia, aby sme išli veľmi ďaleko."

Stručný priebeh stretnutia:

I. polčas

Favorizovaní Brazílčania sa od úvodu snažili o aktívnu hru, ale obranu Srbov dlho nevedeli prekvapiť. Šancu favorita v 4. minúte zmaril ofsajd a v 25. minúte neskóroval ani Neymar, keď zblízka neprekonal Stojkoviča. Jesusov pokus v 29. minúte ešte zmaril srbský obranca, ale v 36. minúte sa už skóre menilo.

Coutinho načasoval prihrávku za obranu Sr

bov a Paulinho preloboval Stojkoviča - 0:1. Brazílčanov strelený gól upokojil, naďalej sa však snažili mať hru pod kontrolou a Srbom v prvom polčase veľa nedovolili. Naopak, v nadstavenom čase mohol skórovať Neymar, ale jeho strela spoza šestnástky tesne minula bránku.

II. polčas

Aj po zmene strán mali herne navrch Brazílčania. V 57. minúte sa Neymar dostal do výhodnej streleckej pozície, ale tiesnený trafil iba do Stojkoviča. Po hodine hry sa Srbi nadýchli k dlhšiemu náporu, veľkú šancu vyrovnať však nevyužil Mitrovič, ktorý hlavičkoval iba do dobre postaveného stopéra Silvu.

Od 68. minúty viedli Brazílčania už 2:0, keď po rohovom kope Neymara úspešne hlavičkoval práve Thiago Silva. Tento moment definitívne vzal Srbom nádeje na úspech a už nemali dostatok síl zabojovať o lepší výsledok. Brazílčania kontrolovali dianie na ihrisku a víťazstvo si nenechali vziať. V závere ešte pohrozili viacerými protiútokmi, skóre sa však už nezmenilo.

Online prenos: Srbsko - Brazília (MS vo futbale 2018, E-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina E 2017/2018
27.06.2018 o 20:00
Srbsko
0:2
(0:1, 0:1)
90+3 minúta
Brazília
Góly: 36. Paulinho, 68. Silva. ŽK: 33. Ljajić (SRB), 49. N. Matić (SRB), 71. A. Mitrović (SRB). Rozhodca: Alireza Faghani – Reza Sokhandan, Mohammadreza Mansouri (IRN) – Jair Marrufo (USA).
Futbalisti Brazílie sa nepostarali o podobnú senzáciu ako majstri sveta z Nemecka. Záverečný duel v skupine zvládli, zdolali Srbsko 2:0 a postupujú do osemfinále z prvého miesta. V druhom polčase prežili krušné chvíle, keď Balkánci zahrozili šancami Aleksandara Mitrovića. Tie zostali nevyužité, a tak prišiel trest. V 66. minúte Thiago Silva presne hlavičkoval po rohovom kope Neymara, čím dal definitívnu podobu výsledku. Srbi úvodný duel na šampionáte síce vyhrali, ale po dvoch prehrách sa s turnajom lúčia. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
90+3
90+2
Na druhej strane sa dostal do zakončenia Andrija Živković. Jeho pokus ale smeroval mimo brány, a tak bude nasledovať odkop od brány Alissona. Ten zrejme neinkasuje v druhom dueli v rade.
90+1
Brazílčania sa teraz dostali do brejku, ale vo finálnej fáze si nerozumeli. Napokon sa k lopte už Willian nedostal, a tak môžu jednu z posledných akcii rozvinúť futbalisti v červených dresoch.
90
Riadny hrací čas sa práve naplnil. V druhom polčase sme nevideli veľa prerušení, a tak iránsky rozhodca Alireza Faghani pridáva obligátne tri minúty. Tie už ale zrejme nič nezmenia na brazílskom víťazstve.
89
changePosledné striedanie dnešného duelu. Aleksandar Mitrović dnes zahodil dve veľké šance a do ďalších sa už na turnaji nedostane. V závere duelu s Brazíliou ho nahradí Luka Jović.
88
Fernandinho potiahol akciu po pravej strane. Následne našiel v šestnástke Neymara, no ten zahral sebecky. Mal tam ešte Gabriela Jesusa, ale namiesto prihrávky volil strelu, ktorú mu srbskí obrancovia zblokovali.
87
Srbi sa dostali pred pokutové územie súpera. K centru z pravej strany sa dostal Aleksandar Mitrović, ale jeho zakončenie z vnútra šestnástky dokázal včas zblokovať Fernandinho.
86
86
importantNeymar sa ocitol v ďalšej dobrej šancí. Teraz sa trošku so šťastím dostal k lopte po pase Fernandinha, ktorý tečoval Andrija Živković. Na rozdiel od Paulinha však nedokázal prelobovať brankára Vladimira Stojkovića.
85
Už len päť minút zostáva do konca dnešného súboja. Brazília má naďalej loptu pod kontrolou a nechce ju svojmu súperovi požičať. Vyzerá to tak, že sa stane víťazom skupiny E.
84
Teraz sa na dlhší časový úsek dostali k lopte aj Srbi, ale nič smerom dopredu nevymysleli. Aleksandar Kolarov neodcentroval z ľavej strany a následne fauloval svojho dnešného rivala Williana.
83
importantBrazília mohla definitívne rozhodnúť o svojom víťazstve. Willian sa presadil po pravej strane, prihrávkou pod seba našiel Neymara, ale jeho strela tzv. koníčkom skončila tesne nad bránou Vladimira Stojkovića.
82
changeDruhé striedanie v podaní srbského trénera. Ten na ihrisko posiela Nemanjaa Radonjića. Naopak, na lavičku náhradníkov smeruje Filip Kostić, ktorý sa trošku vytratil z hracej plochy.
81
Brazília kontroluje priebeh dnešného zápasu. Momentálne nesledujeme nejaký divácky atraktívny duel, no v tejto fáze turnaja sa často uprednostňuje taktika pred futbalovou krásou.
80
changePosledné striedanie brazílskeho mužstva. Na lavičku náhradníkov smeruje Philippe Coutinho, ktorý sa parádnou asistenciou podieľal na mocno rozhodujúcom góle. Na jeho miesto prichádza Renato Augusto.
79
Srbi sa ešte mohli dostať na kontakt, ale to by musel Nemanja Matić lepšie zakončiť. Spracoval si center Antonia Rukavinu z pravej strany, ale následná jeho koncovka z otočky smerovala mimo priestoru troch žrdí.
78
Casemiro akoby sa už nemohol pozerať na to ako jeho spoluhráči kombinujú na súperovej polovici. Odhodlal sa k strele z veľkej diaľky, ale loptu nasmeroval vysoko nad bránu Vladimira Stojkovića.
77
Brazílčania majú loptu na svojich kopačkách, kombinujú na polovici súpera, ale príliš sa do koncovky netlačia. Okrem toho si môžeme povedať, že v paralelne hranom stretnutí medzi Švajčiarskom a Kostarikou je stav 1:1.
76
Päťnásobní majstri sveta ráznym krokom smerujú za víťazstvom. Aleksandar Mitrović sa nedokázal presadiť cez pripravenú stopérsku dvojicu Thiago Silva a Miranda. Na druhej strane nepochodil Neymar.
75
changeŠtvrťhodinu pred koncom sa na trávnik dostane aj Andrija Živković. Ten prichádza posilniť ofenzívu srbského tímu výmenou za už dosť unaveného a žltou kartou potrestaného Adema Ljajića.
74
Brazília po druhom strelenom góle začína kontrolovať dianie na ihrisku. Aj Srbi už poľavili vo svojej aktivite a zrejme sa už zmierili s tým, že sa ich cesta šampionátom skončí už v základnej skupine.
72
72
Pred niekoľkými sekundami musel zasahovať Vladimir Stojković. Po spomínanom rohovom kope strieľal spoza šestnástky Filipe Luís a poriadne prevetral rukavice srbského brankára.
71
yellowCardEšte pred rohovým kopom tu máme tretí kartový trest pre hráča Srbska. Zrejme za nešportové správanie si u hlavného rozhodcu vykoledoval žltú kartu útočník Aleksandar Mitrović.
70
Neymar sa krásne presadil po ľavej strane a na hranici šestnástky našiel Philippeho Coutinha. Ten si ešte vylepšoval palebnú pozíciu, ale po dobrom bloku jedného zo srbských hráčov bude nasledovať roh.
69
Veľká škoda pre Srbov. Tí sa dostali do zápasu, vypracovali si niekoľko dobrých šancí, ale namiesto vyrovnávajúceho gólu inkasovali a ich šance na postup sa rapídne znížili. Srbi potrebujú streliť tri góly.
68
68
goalBrazília dala gól! Vyzerá to tak, že Brazília spravila dôležitý krok nielen k postupu, ale aj k víťazstvu v skupine. Strieľa druhý gól, keď sa presadila po rohovom kope. Z ľavej strany poslal loptu do šestnástky Neymar a THIAGO SILVA dokázal prehlavičkovať Nikolu Milenkovića.
67
Neymar teraz dvakrát pohrozil útokom z ľavej stany. V oboch prípadoch dokázal aj odcentrovať, ale jeho pas dokázal Antonio Rukavina, respektíve Aleksandar Mitrović odvrátiť na rohový kop.
66
changeTite reaguje na srbskú aktivitu svojim druhým striedaním. Na ihrisko sa dostane Fernandinho výmenou za Paulinha, ktorý je doposiaľ jediným strelcom dnešného moskovského súboja.
65
65
Ďalšia dobrá príležitosť pre Aleksandara Mitrovića. Srbský kanonier vyhral hlavičkový súboj s Fagnerom po centri z pravej strany, ale loptu umiestnil len do miesta, kde stál pripravený brankár Alisson.
63
Teraz sa srbská aktivita na chvíľu zastaví, pretože Alisson bude odkopávať od svojej brány. Stane sa tak po nepresnej strele Sergeja Milinkovića-Savića, ktorý pálil z hranice šestnástky.
62
Srbi zvyšujú aktivitu a dostávajú sa k centrom z oboch strán. Tentokrát poslal loptu do ohňa Filip Kostić a Alisson mal mierne problémy s tým, aby loptu vyrazil mimo nebezpečného priestoru.
61
61
importantVeľká šanca na strane Srbska! Alisson zaváhal pri centri z pravej strany, ktorého autorom bol Antonio Rukavina. Pravou rukou vyrazil loptu priamo na Aleksandara Mitrovića, ale jeho hlavičku zastavil na ceste do siete Thiago Silva.
60
Na konci hodiny hry sa črtala šanca pre Brazíliu. Philippe Coutinho chcel prestrčiť loptu na Gabriela Jesusa, ale ten je v dnešnom zápase prakticky neviditeľný a len veľmi ťažko sa presadzuje.
59
Na druhej strane centroval z pravej strany Antonio Rukavina. Jeho pas mal smerovať na Aleksandara Mitrovića ale našiel si len pripraveného brankára Alissona, o ktorého sa zaujíma Real Madrid.
58
Brazília mala k dispozícii dva rohové kopy v priebehu minúty. Nebezpečnejšie vyzeral ten Neymarov z ľavej strany, ale Nemanja Matić odvrátil loptu do bezpečia pred číhajúcim záložníkom Casemirom.
57
57
importantSrbi sa po rohovom kope nepresadili a takmer inkasovali. Brazílčania sa dostali do brejku, Philippe Coutinho ďalším parádnym pasom tentokrát našiel Neymara, ale jeho strelu cez Dušana Tadića vyrazil Vladimir Stojković.
56
56
Adem Ljajić poslal z ľavej strany nepríjemný center do šestnástky. Pred Alissonom zasiahol Miranda a veľa nechýbalo k tomu, aby si strelil vlastný gól. Nasledovať bude rohový kop Aleksandara Kolarova.
55
Sergej Milinković-Savić sa dostal k strele spoza šestnástky, ale tá bola zblokovaná a neprešla k Alissonovi. Následne sa voči pravidlám previnil Nemanja Matić, a tak sa srbská aktivita končí.
54
Srbsko sa v druhom polčase snaží byť aktívnejšie, ale stále sa nedostalo k priamemu ohrozeniu brány. Nezmenilo sa to ani po centri z ľavej strany, ktorý skončil len na kapitánovi Mirandovi.
53
Teraz sa črtala šanca pre Srbov, ktorí sa dostali do brejku. Dušan Tadić prihrávkou pod seba hľadal Adema Ljajića, ale ten sa v rozhodujúcom momente pošmykol. Jeho zaváhanie využil Casemiro.
52
Aleksandar Kolarov si teraz nedal pozor na Williana, ktorý dokázal odcentrovať z pravej strany. Poslal prudkú loptu do šestnástky, ale napokon ju upratal do bezpečia Nikola Milenković.
51
V úvode druhého polčasu vidíme množstvo súbojov v strede ihriska. Po jednom z nich sa mal písať faul Adema Ljajića na Casemira, ale hlavný rozhodca ponecháva hráčom v žltých dresoch výhodu.
50
Nemanja Matić zároveň vie, že v prípade postupu si osemfinále pre dve žlté karty nezahrá. Zatiaľ to však na srbské víťazstvo nevyzerá a nič na tom nezmenil ani nepresný pas, po ktorom bude odkopávať Alisson.
49
yellowCardHlavný rozhodca potrestáva druhého srbského hráča. Je ním bývalý hráč Košíc Nemanja Matić, ktorý bol neskoro v súboji s Gabrielom Jesusom a fauloval ho sklzom.
48
Po faule srbského kapitána tu máme nedovolený zákrok aj kapitána Brazílie. Miranda fauloval Aleksandara Mitrovića, ale všetko sa to udialo ešte v stredovom kruhu.
47
Opäť stará známa dvojka Aleksandar Kolarov a Willian. Tentokrát fauloval srbský kapitán, a tak budú môcť rozvinúť kombináciu päťnásobní majstri sveta z Južnej Ameriky.
46
Brazílčania začali druhé dejstvo vysokým napádaním. Po chybnej rozohrávke súpera sa dostal k lopte Neymar, ale postranný rozhodca signalizoval postavanie mimo hry hráča Parížu St. Germain.
46
Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas dnešného súboja máme za sebou. Srbi boli opticky vyrovnaným súperom Brazílii, ale nedostali sa k žiadnemu ohrozeniu brány. Juhoameričania vystrelil dvakrát a jeden pokus skončil v sieti. Philippe Coutinho parádnym pasom našiel Paulinha a ten jeho ponukou na skórovanie nepohrdol. Bol to jediný gólový moment prvého polčasu. Okrem toho sme videli aj jedno striedanie, keďže zraneného Marcela nahradil Filipe Luís. Druhý polčas sa v Moskve začne po 21:00 hod.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Paulinho predviedol peknú individuálnu útočnú akciu. Dostal sa k centru z pravej strany, ale namiesto Gabriela Jesusa našiel len rukavice srbského brankára Vladimira Stojkovića.
45+1
45+1
V prvej minúte nastaveného času to Brazília skúšala po ľavej strane. Filipe Luís posunul loptu na Neymara, tomu sa následne otvoril priestor, ale jeho obaľovačka spoza šestnástky smerovala mimo brány.
45
Hrací čas prvého polčasu sa práve naplnil. Alireza Faghani pridáva k úvodnému dejstvu ešte 120 sekúnd. Na začiatku pridanej porcie budú vhadzovať Brazílčania, keďže Antonio Rukavina nestihol loptu na hracej ploche.
44
Nemanja Matić parádnym sklzom zastavil prenikajúceho Philippeho Coutinha. Brazílčania pri bránení neboli takí dobrí a po nedovolenom zákroku hlavný arbiter prisudzuje loptu Európanom.
43
Neymar sa ocitol vo svojej tradičnej póze, teda s bolestivou grimasou na trávniku. Tentokrát si nedovolene počínal v súboji s ním Dušan Tadić, ktorý toho smerom dopredu veľa nevymyslel.
42
Prvý polčas sa pomaly chýli k svojmu záveru. Brazília zatiaľ nepredvádza nejaký okúzľujúci výkon, ale z ojedinelej nebezpečnej akcie sa dostala do vedenia. Hrdinom doterajšieho priebehu je Paulinho.
41
V krátkom časovom slede mali Srbi výhodu ďalšieho rohového kopu. Po obrannom zákroku Williana ho rozohral znovu Adem Ljajić, ale mám pocit, že našiel len pripraveného Paulinha, respektívne Casemira.
40
Exekútorom rohového kopu bol Adem Ljajić. Poslal pekný center do šestnástky súpera, ale Alisson si poradil. Následné zakončenie Dušana Tadića z veľkej diaľky smerovalo nad bránu.
39
Brazílčania sa po strelenom góle trošku stiahli. Aleksandar Kolarov centrom z ľavej strany hľadal duo Sergej Milinković-Savić, Aleksandar Mitrović a napokon z toho bude ďalší rohový kop Srbska.
38
Philippe Coutinho sa ocitol na trávniku po nedovolenom zákroku jedného z hráčov súpera. Všetko sa to ale udialo ďaleko od brány Vladimira Stojkovića, ktorého pred pár minútami prekonal Paulinho.
37
Srbi sa okamžite snažili o odpoveď. Strelou z veľkej diaľky to skúšal Adem Ljajić, ale trafil len brániaceho Mirandu, ktorý je dnes brazílskym kapitánom. Následne sa kanárici do brejku nedostali.
36
36
goalBrazília dala gól! Päťnásobní majstri sveta sa dostávajú do vedenia. Philippe Coutinho vymyslel nádhernú prihrávku za obrannú líniu súpera. Na jeho milimetrový pas si nabehol PAULINHO, preloboval vybehnutého Vladimira Stojkovića a strieľa svoj prvý gól na šampionáte.
35
Philippe Coutinho poslal mäkučký center do šestnástky súpera, ale Gabriel Jesus sa nedokázal presadiť. Celú situáciu vyriešil Aleksandar Kolarov malou domov na brankára Vladimira Stojkovića.
34
Po centri z ľavej strany sa dostal do trošku akrobatického zakončenia Aleksandar Mitrović. Jeho pokus z náročnej pozície smeroval nad bránu, a tak bude nasledovať odkop od brány Alissona.
33
33
yellowCardTak napokon si to hlavný arbiter Alireza Faghani rozmysel a vyťahuje z vrecka žltú kartu. Jej adresátom je spomínaný Adem Ljajić a musíme uznať, že potrestaný je určite oprávnene.
32
Neymar sa snažil prejsť popri ľavej postrannej čiare, ale nekompromisne ho poslal na zem Adem Ljajić. Hlavný rozhodca zatiaľ žltú kartu neukazuje, hoci sa po tomto zákroku strhla aj menšia šarvátka.
30
Máme za sebou polhodinu dnešného merania síl. V Moskve zatiaľ gól nepadol, no to už neplatí v paralelne hranom zápase. Švajčiarsko vedie nad Kostarikou a smeruje za postupom medzi najlepších 16 tímov sveta.
29
29
Teraz sa črtala ďalšia šanca pre Brazíliu. Gabriel Jesus dostal krásnu prihrávku od Neymara, ale príliš dlho váhal s koncovkou. Napokon veľmi dobre zakročil Nikola Milenković, ktorý zblokoval jeho pokus na rohový kop.
28
Opäť sme videli ďalší súboj medzi Aleksandarom Kolarovom a Willianom. Tentokrát sa voči pravidlám previnil srbský kapitán, ktorý krásnym priamym kopom rozhodol stretnutie proti Kostarike.
27
Nepresnosť v rozohrávke brazílskeho celku. Philippe Coutinho hľadal prihrávkou na ľavej strane Neymara, ale ten napriek veľkému úsiliu nedokázal loptu zachytiť na hracej ploche. Srbi budú vhadzovať.
26
Gabriel Jesus musel byť po predošlej situácii ošetrovaný, pretože mu jeden zo Srbov nešťastne pristúpil nohu. Útočník Manchestru City ale bude v poriadku a bude môcť pokračovať v dnešnom súboji.
25
25
importantPrvú šancu dnešného zápasu mal Neymar. Gabriel Jesus sa síce nepresadil cez dvoch brániacich hráčov súpera, no lopta sa so šťastím dostala k spomínanému útočníkovi Parížu St. Germain. Ten pohotovo vystrelil, ale Vladimir Stojković zasiahol ľavou rukou.
24
Brazílčania držia loptu na svojich kopačkách, ale kombinujú len na úrovni polovice ihriska. Ich výkon zatiaľ nie je dominantný a jedným inkasovaným gólom by ich mohol postihnúť podobný osud ako Nemcov.
23
Philippe Coutinho ukázal svoje technické finesy, ale príliš ďaleko sa nedostal. Dobre sa vrátil Adem Ljajić a dokázal odzbrojiť bývalého hráča z liverpoolskeho Anfield Road.
22
Srbi sa po rohovom kope nedokázali presadiť, hoci si dobre naskakoval na center z ľavej strany Nemanja Matić. O niekoľko sekúnd neskôr centroval aj Antonio Rukavina, ale loptu odvrátil Paulinho.
21
Filip Kostić zatiaľ trápi brazílsku obranu svojimi výpadmi po ľavej strane. Teraz ho síce dokázal zastaviť Fagner, ale po jeho obrannom sklze bude nasledovať ďalší rohový kop európskej krajiny.
20
Brazílčania zahrali rohový kop nakrátko. Následne Thiago Silva mäkučkým centrom našiel v šestnástke Neymara, ale okamžite boli pri ňom dvaja súperovi hráči, ktorí ho do zakončenia nepustili.
19
Sergej Milinković-Savić sa teraz previnil nedovoleným zákrokom v strede ihriska. V predzápasovom príspevku sme spomínali, že tento hráč rímskeho Lazia vie, aké je to zdolať Brazíliu v kategórii do 20 rokov. Podarí sa mu to aj v seniorskom drese?
18
Pekná akcia barcelonského dua Philippe Coutinho a Paulinho. Prvý menovaný poslal peknú kolmicu na svojho klubového spoluhráča, ale pred Paulinhom stihol dobre zasiahnuť Vladimir Stojković.
17
Srbi sa teraz snažili zaútočiť stredom ihriska, ale Miranda dobre prečítal kolmú prihrávku na Aleksandara Mitrovića. Európania ale začali aktívne a dobre vedie, že v dnešnom dueli potrebujú bodovať naplno.
15
Úvodnú štvrťhodinu zápasu nám ukončil rohový kop európskeho celku. Aleksandar Kolarov poslal loptu do šestnástky, do zakončenia sa snažil predrať Aleksandar Mitrović, ale brazílski obrancovia si podarili.
14
Filip Kostić sa dostal pred pokutové územie súpera. Ľavačkou sa snažil ohroziť brazílskeho brankára Alissona, ale Thiago Silva dokázal loptu odvrátiť na prvý rohový kop dnešného stretnutia.
13
Pred malou chvíľou sme videli Marcela ako odchádza do útrob štadióna moskovského Spartaka. Pre Brazíliu je to nepochybne veľké oslabenie a budeme zvedaví, ako do hry naskočí ešte nedávno zranený Filipe Luís.
12
Srbi mali k dispozícii priamy kop z ľavej strany. Loptu do pokutového územia favorita zápasu poslal Aleksandar Kolarov, ale brankár Alisson dobre zasiahol pred Nemanjom Matićom.
11
Filip Kostić sa snažil rozvinúť rýchly brejk srbského tímu po ľavej strane. Willian ho síce nedokázal zastaviť, ale následne si aspoň za cenu faulu poradil s rýchlym útočníkom Fagner.
10
changeTak napokon až v desiatej minúte sme svedkami núteného striedania. Marcelo s bolestivou grimasou opúšťa dianie na hracej ploche a na takmer celý zápas ho nahradí 33-ročný Filipe Luís.
9
Filipe Luís je už pripravený nastúpiť do dnešného zápasu. Marcelo zostáva pri autovej čiare a čaká pokiaľ bude hra prerušená. Brazílčania napriek tomu útočili, no Neymar sa individuálne nepresadil.
8
V úvode zápasu budeme zrejme svedkami striedania. Brazílčania zakopli loptu mimo hracej ploche, pretože zdravotne fit nie je Marcelo. Zrejme ide o nejaké svalové problémy, ktoré vyradia obrancu Realu Madrid.
7
Antonio Rukavina bol osamotený na pravej strane, ale jeho center odvrátil Casemiro. Následne sa Srbi dostali k ďalšiemu centru do šestnástky súpera, ale Aleksandar Mitrović fauloval Thiaga Silvu.
6
Dušan Tadić predviedol peknú individuálnu akciu po pravej strane. Dostal sa cez Paulinha, ale následne ho čistým spôsobom odzbrojil Miranda. Zaujímavosťou je, že práve Miranda je dnes kapitánom Brazílie.
5
Aleksandar Mitrović sa ocitol v postavení mimo hry. Okrem toho sme v piatej minúte videli aj reprízu súboja Aleksandara Kolarova a Williana. Tentokrát sa voči pravidlám previnil futbalista v žltom drese.
4
4
Po prihrávke Neymara sa do veľkej šance dostal Gabriel Jesus, no spomalené zábery ho usvedčili z jasného ofsajdu. Ktovie, kde sa teraz pozeral iránsky čiarový rozhodca. Každopádne, Vladimir Stojković si dvíha sebavedomie dobrým zákrokom.
3
Willian sa snažil prejsť po svojej pravej strane. Srbský kapitán Aleksandar Kolarov išiel pomerne tvrdo do súboja s ním a napokon ho nešťastne zasiahol do tváre. Hlavný rozhodca píska faul.
2
Hra sa v úvode zápasu odvíja prevažne v strede ihriska. Po necelých sto sekundách však zaútočil Neymar. Do zakončenia spoza šestnástky sa dostal Philippe Coutinho, ale trafil len v ofsajde postaveného Gabriela Jesusa.
1
Úvodný výkop dnešného stretnutia mali futbalisti Brazílie, ktorí nastúpili s identickou základnou jedenástkou ako v dueli s Kostarikou. Naopak, srbský tréner Mladen Krstajić urobil tri zmeny v porovnaní so zápasom proti Švajčiarsku. Na lavičke náhradníkov zostal napríklad skúsený Branislav Ivanović.
1

Srbsko: Stojković – Antonio Rukavina, Milenković, Veljković, Kolarov (C) – N. Matić, S. Milinković-Savić – Tadić, Ljajić, Kostić – A. Mitrović.
Náhradníci: Dmitrović, P. Rajković – Ivanović, Rodić, Spajić, D. Tošić, Grujić, Milivojević, A. Živković, Prijović, Jović, Radonjić.

Brazília: Alisson – Fagner, Silva, Miranda (C), Marcelo – Paulinho, Casemiro – Willian, Coutinho, Neymar – Jesus.
Náhradníci: Cássio, Ederson – Danilo, Luís, Geromel, Marquinhos, Renato Augusto, Fernandinho, Fred, Costa, Firmino, Taison.

Rozhodcovia: Alireza Faghani – Reza Sokhandan, Mohammadreza Mansouri (IRN) – Jair Marrufo (USA).
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z majstrovstiev sveta vo futbale. Spoločne sa pozrieme na dianie v skupine F, kde majú šancu na postup ešte tri mužstvá. Vyhne sa Brazília obrovskej senzácii? V poslednom dueli skupiny bude čeliť Srbsku.

SRBSKO

Srbsko vstúpilo do turnaja víťazne, keď po góle Aleksandara Kolarova zdolalo Kostariku najtesnejším rozdielom. Veľmi dobre malo rozohraný aj duel so Švajčiarskom, keď už v piatej minúte presne hlavičkoval Aleksandar Mitrović. V druhom polčase Balkánci nielenže prišli o svoj náskok, ale napokon prehrali po góle Xherdana Shaqiriho z nadstaveného času. Aktuálne sú v tabuľke na treťom mieste a pokiaľ chcú postúpiť, musia dnes zdolať päťnásobných svetových šampiónov. Doposiaľ najväčšie víťazstvo dosiahli Srbi nad Brazíliou v roku 2015, keď uspeli vo finále majstrovstiev sveta do 20 rokov. Na tento zápas si dobre pamätá Sergej Milinković-Savić, ktorý patril k najlepším hráčom turnaja. V seniorskom tíme odohral šesť zápasov, no gól ešte nestrelil. Všetci hráči sú zdravotne fit, čo je dobrou správou pre trénera Mladena Krstajića. Môžu byť nebezpeční po štandardných situáciách, keďže ich výškový priemer je o takmer desať centimetrov vyšší.

BRAZÍLIA

Futbalisti Brazílie na turnaji zatiaľ nezanechali práve najlepší dojem. V úvodnom stretnutí remizovali so Švajčiarskom 1:1 a od ďalšieho nerozhodného výsledku neboli ďaleko ani v konfrontácii s Kostarikou. Po slabšom prvom dejstve v tom druhom zabrali, ale odpor stredoamerickej krajiny zlomili až v nastavenom čase. V 91. minúte skóroval Philippe Coutinho a následne pridal gólovú poistku Neymar. Titeho zverenci majú na konte štyri body a teoreticky im na postup môže stačiť aj tesná prehra. Takéto riziko však nechcú podstúpiť a do stretnutia pôjdu s cieľom predĺžiť 13-zápasovú sériu bez porážky. Na rozdiel od Srbska nenastúpia v plnej sile, pretože zdravotné problémy trápia Danila a Douglasa Costu. Zaujímavosťou je, že Brazílii sa na svetových šampionátoch proti európskym tímom príliš nedarí. Z posledných siedmich duelov vyhrali len proti Chorvátsku. To v otváracom dueli MS 2014 zdolali 3:1.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Brazília porazila Srbsko, do osemfinále postupuje z prvého miesta